Jak mohu pomoci pětitýdennímu kojenci ke stolici?

luca30
6. dub 2011

Dobrý den maminky, prosím Vás o radu. Moje plně kojená dcera měla ještě před 14 dny pěkně pravidelnou stolici, pak jen v pátek večer větší nálož asi za celý den, pak dlouho nic v úterý jsem ji pomohla rektální rourkou tak něco vykakala a od té doby, dnes je to týden zase nic. Včera jsem ji opět zavedla rourku, ale žádný úspěch. Měla jsem problémy s kojením, že je po něm nevrlá jakoby nedojezená, teď o víkendu to bylo v pořádku, napapala se a spala a od pondělí je to jak na vodě, navíc se mi u krmení začíná kroutit, právě proto si myslím, že má bolení, prdíkuje pěkně, ale jsou to velké prdíky, že ji to občas až vzbudí. Někde jsem četla, že miminko, třeba z mléka všechno spotřebuje a tak nemá stolici, ale tohle se mi zdá dlouho, vím že zase jinde píší, že kojenec bez stolice může být týden i déle. Děkuji za rady.

katy.m
6. dub 2011

Ahoj,pokud je plně kojená,nedělala bych si s tím žádné starosti.Její tělíčko může vše spotřebovat.Nám takhle syn nekakal i 14 dní,taky jsem z toho byla nervózní,ale Dr. říkala,že u plně kojených je to zcela normální.Pokud nemá tvrdé bříško a neplače,tak to je o.k. 😉

bosorkajarka
6. dub 2011

U nas to taky tak bylo mel urcite obdobi kdy kakal jenom jednou tydne pak se to zas upravilo. A jestli je nepokojna u kojeni muze to byt rustovy spurt, staci casteji prikladat a miminko si vsechno vytahne. Kdyby mela boleni briska tak by se hodne kroutila a hodne brecela.
ale jestli chces mit jistotu tak si zavolej doktorce ;)

kutcher
6. dub 2011

Když nefunguje rourka, tak tam asi není moc co kakat, zkus ještě masírovat bříško a šlapat nožičkama, cvičit s nima atd. I to může stolici popohnat.

vally.
6. dub 2011

Ahoj, u nás to bylo taky tak jsem zavolala Dr. a ona mi řekla abych ji skusila po kojení udělat Nutrilon extra, že stačí trošku že se dopapá a že i stolice by se měla lepšit. No ale mě to nedalo a tak jsem zavolala laktační poradkyni a ta mi zase říkala pravý opak.. A pak si vyberte - no ale já poslechla Dr. a malá mi pomalu ale jistě přestala chtít prso. A ja po par tydnech přestala kojit. Takže flašku NE. Jinak je to ale prý normalní když nekaká prý to mlíčko spotřebuje celé - na tom se mi shodli jak Dr. tak lakt.porakyně. Hodně štěstí. Když tak bych jen doporučila cvičit, masirovat bříško. Aby byly střeva aspon tak v pohybu. Držte se 😉

petasa
6. dub 2011

Ahoj,nam poradila znama do mlicka malinko masla....hlavne ne ramu nebo tak ,proste malicko maslicka treba AB.a NEBO SE MI OSVEDCILO REKT.ROURKOU MALINKO OPATRNE PODRAZDIT ZADECEK A BYLO TO.JESTE NAM TAKY ZABIRALA SVETSKOVA STAVICKA OD HIPP,TY JSOU OD MESICE VEKU

miska73
6. dub 2011

My nekadili klidně 10 až 14 dní.... Ze začátku po příchodu z porodnice měl ušprknuto skoro v každý plíně a za cca 2 měsíce začal takhle kakat. Je to děsný, taky jsem byla nervní, ale vydrž, srovná se to s podáváním příkrmů.. Máslo bych teda nedávala 😉

bulinka
8. dub 2011

Hlavně nedávej tu švestkovou štávu, je až od 4.měsíce. Jestli je plně kojen tak nemusí kakat až dvacet dní, bere si jen tolik kolik potřebuje a nemá potřebu kakat

pavlinasp
12. dub 2011

Ahoj, je pravda, že kojené miminko nemusí několik dní po sobě kakat. Ale Ty tady píšeš, že se maličká u kojení kroutí jakby měla bolení bříška. To bývá způsobené nezralostí trávicího traktu. Náš prňousek se kroutil a nekakal, no, bylo to náročný. Doktor nám poradil Probiotický kapky BioGaia a ty nám pomohly. Synovi jsem je dávala tři měsíce a po tu dobu krásně kakal a dokonce nebyl vůbec nemocný. Prý posilujou i imunitní systém díky velkýmu množství probiotických bakterií. Takž u nás Probiotický kapičky BioGaia dostaly za 1 😎

miranda77
12. dub 2011

ahojda, nestiham to vse uz procist ... ale my jsme uzivali na stolici Laktobacilky ... ma to srovnat mikrofloru ve strevech. Jinka dcera mela take ohromne problemy s prdiky (vlastne ji to obcas trapi i ted) a jako plne kojena take nekadila vice jak 3tydny :O.