Jak na bolestivě nalitá prsa. Nechci jen odsávat

fisa
27. lis 2008

Ahoj holciny, omlouvam se, rozjizdim-li znovu nejake tema, ale nemohla jsem to nikde najit.
Jsem 14 dni po porodu, malou plne kojim (v noci po cca 3 - 4 hodinach, jak se vzbudi, pres den po 2 - 2,5, vzdy tak 15 - 20 min z jednoho prsu, pri dalsim kojeni pak z druheho). Mleka mam tolik, ze musim odsavat, a to dvakrat denne, rano a vecer. Pres den to jakz takz jde, ale vecer a po probuzeni mam prsa bolestive nalita, vubec se jich nemuzu dotknout, natoz s tim spat.Navic se pak dceri spatne prisava. Odsavani sice pomaha, ale bojim se, ze je to zacarovany kruh - podle toho, co vim, cim vic odsavam, tim vice mleka se tvori. Take masiruji pod horkou sprchou a olejickem od fy Nobilis. Prsa boli tak, ze se dost bojim zanetu ci ucpani mlekovodu. Nejaka rada? Nebo se to upravi samo? Moc dekuju, budu vdecna za jakoukouliv pomoc.

kacka.va
27. lis 2008

fisa: musíš odsávat jen trochu, aby opadl ten tlak, pak by to mělo být v pohodě.

winifred
27. lis 2008

Ahojky fisa , to co děláš , děláš správně.Taky jsem měla takový problém jaký máš ty.A neboj to se časem upraví.Jak ti miminko poroste tak bude pít víc mlíčka a prsa tě nebudou bolet.A pokud odsávaš dvakrát denně tak to není zase tak strašné.A pokud tě bolí prsa večer jak máš spát tak si je skus ještě osdsát před spaním .A neboj více mlíka se ti tvořit nebude.Máš ještě hodně malé miminko tak chvilku ještě vydrž.a uvdíš že se ti to vyplatí.A nemusíš mít strach ze zánětu poku kojíš a odsáváš .A pokud máš poci nalitých prsou i po kojení tak zbytek mléka odsaj.Musíš být v pohodě jako máma a ne se trápit bolestmi prsou.Přeji ti ať se co nejdříve zbavíš tohoto problému abys sis mohla vychutnávat plnými doušky svého malého drobečka. 🙂