Jak naučit pít čaj 8 měsíců plně kojené miminko?

luciass
17. pro 2007

Ahoj všem,

jdu na radu, do sedmého měsíce sem plně kojila, začla s příkrmy - obědy a až do teď, (přiští týden 8 měsíců) oběd jen dokojuju...., ale chtěla bych jí pomalu učit na čaj, abych jedno kojení pomalu vynechala.

Jak na to? koupila jsem kouzelný hrneček, zatim mam dva druhy čaje bio heřmánek a fenyklový, na heřmánek se kření, fenykl jakš takš, z hnečku si ale jen slabě potáhne a víc nic (vlastně ani moc netahá, spíš to kouše, koupila jsem to pítko nemá klasickou savičku nebo jak se tomu říka) nenutim jí, jak se jí to nelíbí tak přestávam, aby si to ještě víc nezprotivila...
Zkoušla jsem i na lžičku a mlíko je mlíko...
Zajdu do lékarny a koupim ještě jiné druhy čaje...

jak se vám povedly přechody na čaj? trvalo to dítkům dýl když znaly jen kozu 😅 ? vim že to chce čas, ale zajímají mě i vaše zkušenosti 😉

Díky a mějte se krásně

paolin
17. pro 2007

ahoj luciass! tak my se na caj nikdy nenaucili. ted uz trochu pije, ale nejlepe s medikem a citronkem. jinak jsme zacali redit 100% jablickovy dzus nebo stavicky tak 1:4. a to pije jak duha 🙂

tilly
17. pro 2007

teraz jej podľa mňa stačí mliečko, teda ak ho pije dosť, treba na to ísť postupne, môj tiež nechel žiadnu flašku, čaje je neslaď, skús nejaké ovocné, ale nie granulované...

môj malý si zvykal postupne, tiež nechel žiadne čajíky ani pod., zvykol si vlastne na čisú vodu, to mi najlepšie vypil, ale to bolo leto, tak sám pociťoval smäd

nitka
17. pro 2007

skus mu dat pohar s kratkou slamkou a ona sa nauci.Davaj jej castejsie nech skusa ako sa to s tou slamkou robii,moja sa to naucila a tiez bola plne kojena a este ju kojim v noci,ale flasu tiez nechcela ani vidiet... 😉

alcatko.j
17. pro 2007

Luci, nevedlo se nam a nevede do ted..jak rikas, mliko je mliko...taky rada najdu radu...

nitka
17. pro 2007

prepac napisala som mu namiesto jej...

luciass
autor
17. pro 2007

jste hodný že píšete 🙂

mě de čistě zatim jen o ten oběd, sem někde četla, že kojenejm, prej do devatýho-desátýho měsíce stačí opravdu jen to mlíčko, no ale pak se to stejně budou muset nějak naučit 😅

jahodka11
17. pro 2007

nas maly ma len 2 mesiace, ale uz dostava cajik aj vodicku, lebo niekedy medzi kojeniami je nepokojny, place a cajik pomaha..🙂)) najskor mu to neislo a nechce pit z flase, ale odkedy dostal 2x nutrilon z flasky, odvtedy pije cajik alebo vodicku bez problemov a to ho nadalej plne kojim 🙂 takze nam pomohol nutrilon 🙂 dovtedy to bol uplny boj, dostat do neho nieco cez flasku...🙂

nitka
17. pro 2007

jahodka ak timozem poradit ked plne kojis maleho a mas dost mlieka ze mu to staci tak nedavaj nutrilon...

jahodka11
17. pro 2007

nitka, my sme nutrilo skusili 2x preto, lebo som isla na vianocny vecierok a raz musel dostat, nemala som si co odstriekat....nemam ho tolko aj na odstrekovanie aj na papanie....takze 1x sme vyskusali, ci to bude papat a raz teda dostal namiesto kojenia nutrilon, inak nie.....🙂

nitka
17. pro 2007

jaaaj takze na party 😀 Ja som myslela ze si mu ho skusala davat ci by to chcel pit.Ja len preto pisem lebo poznam taku trubku co kojila dieta a pchala do nho to hami 2 hajaja aj ked to to dieta nepotrebovalo a tak uz ani nechcel byt kojeny iba z flasky chcel pit a stale je chory...kojenie je ta najlepsie co moze byt.Moja dcera ma14 mesiacov a doteraz je kojena,no teraz uz iba v noci a za tych 14 mesiacov nebola ani raz chora

jahodka11
17. pro 2007

nie, len kojim a staci mu to, ved uz ma viac ako 5200g a to ma len 2 mesiace 🙂)
niekedy mam pocit, ze nemam mlieko, ale maly sa nestazuje, takze asi mam 🙂)
no jasneee, musela som sa ist ukazat na party 😀

luciass
autor
17. pro 2007

kočulky, jestli můžu, prosím, držte se tématu 🙂 , fenk jů

jahodka11
17. pro 2007

jasne luciass, prepac 🙂

amina
17. pro 2007

luciass,
můj drobek (do 6 měsíců plně kojený) taky nic jiného tekutého kromě mléka nechtěl, vyzkoušel jsem spoustu čajů. Vycucnul vždy jen kapku a to jsem mu je nutila každou chvíli. Teď je mu 10 měsíců a co si oblíbil jsou ovocné šťávy, které ředím: 1 dílek šťávy a 2 vody. A pije jako duha. Jde o ty malé lahvičky 175 ml od Hami. Má rád příchuť meruňka-jablko a jabko-hruška. Vyzkoušej to.

zuzik.3
17. pro 2007

u nás čaj taky moc nejede, pak jsem zkusila ty ovocné šťávičky a vezme na milost, ne sice moc ale žízeň zřejmě zažene. Nám nejvíc chutná od Sunarky jablko-mrkev 😉

zany
17. pro 2007

My jsme s přechodem na čajík neměli problém. V 4-5 měsících (květen, červen) kdy vyžadoval častější kojení, tak jsem mu dala do lahvičky čajík a nejdřív nevěděl co s tím. Pak pil jako duha. Od půl roku pije z hrnečků a v pohodě... Prostě se to musí zkoušet a vydržet... 😅 😕 Ale chutnají mu spíš šťávičky, ale dostává je ředěné v poměru 1:2 nebo i 3 😵
Kamarádky malá taky nechtěla moc pít, tak jí koupula hrneček od Nuku, který teče sám a malá se tím naučila pít 🙂

androna
17. pro 2007

lucinko.skus Natalku naucit najprv pit vodicku kojenecku v tom hrnicku a daj jej to kludne nech to skusa pocas dna.najprv to bude okusovat a mat za hracku ale sama zisti ze sa to da sat.troska vody co pojde von ti nikde nebude vadit.a az potom by som skusila caj.Dany ma ten hrnicek od 5mes a to je skoro doteraz plne kojeny.a okrem toho to dieta zabavi i na 30min.a dnes po kasi som mu skusila dat napit jak dospelemu a slo mu to este lepsie.

kattum
17. pro 2007

ked nechce caj, nenut ju, nevadi, caj netreba, ma mlieko, pripadne skus vodu, alebo ako tu uz spominali ine maminy zriedenu stavicku napr Hami (ta je bez cukru) Ked nebdue pit vobec caj, nic sa nedeje, hlavne ze ma ine tekutiny a kedze pije mlieko tak ma a v prikrmoch je tiez voda. Caj k zivotu netreba.
Vela zdaru!

luciass
autor
17. pro 2007

tak šťávičky neslazene od Hami už máme doma taky, tak to bude teda dalši pokusné řešení, snad ji něco z toho všeho bude chutnat 😅 i ta voda je taky dobré řešení 😉 , díky 🙂

jana.1
11. bře 2008

Já také nevím, co dělat.. Mám od Aventu ten kouzelný hrneček, co neteče sám.. tak mu ho dávám a on do něho jen kouše nebo když si srkne a něco mu vyteče, tak to moc nechce polykat, spíš to plive koutkem pusinky ven.. Pak mám z Ikea takový ten zelený žabičkový, co teče sám nebo z toho avenťáckého odendám to těsnění a pak taky teče sám.. A to to potom teprve plive, celé mu to vyteče ven. Zkoušela jsem čajíky (fenykl, heřmánek..) a různé druhy šťáviček od Hami, Hippu.. jablko, hruška, švestka, meruňka, mrkev.. ředěné, neředěné.. vodu samotnou také.. Prostě nemá hlad, nechce pít.. na něco se tváří kysele, na něco ani né.. nicméně mám pocit, že on ví, jak to vycucnout, ale neví (nebo nechce) se napít.. nepřistupuje k tomu jako k něčemu, čím se zahání žízeň, co se dá průběžně pocucávat.. prostě jako k pití.. teď je nám 8 měsíců.. Pokud jste to měli jako my, tak jak jste to nakonec zvládli? Díky 🙂

luciia
11. bře 2008

ja som najskôr naučila malú piť z flaše- dávala som jej odstriekané mlieko, potom som jej lyžičkou dávala vodu a neskôr som ju dala do flaše, ochutené čaje a šťavy odmietala a odmieta už sa nepokúšam. pijeme vodu a bola to fuška neustále lyžičkovanie a ponúkanie, ale stálo to zato.

aponchie
11. bře 2008

kouzelny hrnecek neni pro tam male mimi..udavany vek je relativni .ze zkusenosti vim,ze z nej deti nerady piji pac s emusi hodne namahat..kup hrnecek co ma dirky a sam tece.(dite si beztak nema hrat s pitim v ruce)anebo mu dej lahvicku vzdyt je jeste mala..ma na to narok preci 😉

kaaterinkaa
11. bře 2008

kouzelný hrneček jsme také dostali, když se malý narodil, od 6.měsíce, co přikrmujeme jsem zkoušela během dne pítko, co teče, avent pítko, co neteče, lahvičku s čajíky, vodičkou, ředěnými šťávičkami a celkem bez úspěchu. Malému je 7.měsíců, baští, jak divej, ale pít chce jen mlíčko ode mě a maximálně pár lžiček kojen.vody ze lžičky, což je tedy taky piplačka, ale dr.nám řekla, že se v léťě žízní naučí pít cokoli, navíc má čas, prý do těch 9-10měsíců by mu měl stačit příjem tekutin z mlíčka

Maminy, tak hodně štěstí, půjde to, jen musíme mít trpělivost 😀

melani
11. bře 2008

ahojky mam uplne ty same problemy a ty same hrnecky a caje a stavicky a porad nic 😒 problem je ze uz ani moc nekojim mam uz malo mleka a taky jsem zacala chodit do prace tak je starost ze Laura nechce pit prtoze papat umi krasne 🙂 jj to jsou ty kojene deti

mersedesa
11. bře 2008

ani moja nechcela pit z hrnčeka s naustkom,a ani nechce stale ju kojim(naštastie mam dost mlieka).ale ked niekde sme tak jej davam pit z normalneho pohara...pomaličky jej nalievam do pusy,po hltoch a tak s tym suhlasí...nevedela som ju naučit tahat z toho hrnčeka s naustkom...odkrutili sme to a pije ako velka dama
...a už ked jej idem dat pit,čaka čo to bude a otvara pusu ako kačička...a už sa naučila pit takto
....čaje nechce,skor štavy od Hami
...skuste to takto 😉

prasiatko30
11. bře 2008

podtotaz - priznavam sa necitala somcelu diskusiu len prvy prispevok - a preco by malo 10m dietatko pit caj - preco ho radsej nenaucis na cistu vodu? moja ma 17m a pije len a vylucne jej mlieko - uz nekojime, vodu a rano pomarancovy dzus cerstvo odstaveny - okrem toho jej nedavam ani priemyselne robene stavy ani caje ani kakavka ani nic podobne a myslim si ze je to to najzdravsie - tak pije lebo ma smad nenasyti sa prazdnymi kaloriami z nejakych dzusikov a potom teoreticky je to co ma jest a nie sa len nadajat cajikmi alebo stavami. - a caj som jej davala len ked mala koliky v 3m - aj to mi dr povedala ze ak sa tak citim lepsie tak jej mozem davat aj caj ale tomu dietatu to aj tak moc nepomaha a je lepsie ked pije cerstvu vodu. 😉

danuska24
12. bře 2008

nasa tiez dostava cajik, dr. sice kazala na lyzicku aby si nezvykla na flasu, kedze je kojena, ale davame z flase. niekedy sa sice brani, ale väcsinou vypije.

tonicka
12. bře 2008

my pijeme len z pohara a len cistu neprevarenu vodu... nic ine nechcela... teraz mame 1 poharik z tvrdou napitkou a ztoho pijeme + z poharov 😉

anatanka
12. bře 2008

Ja taky davam jen stavicky, caj je bleee. Ale kouzelnej hrnek u nas taky moc kouzel nenadelal, tak to do ni leju obycejnym.

janka196
12. bře 2008

ahojky, mne sa mala naucila pit cajik az ked sme zacali prikrmy od uk. 6teho mesiaca a ked som kupila novu flasku, skusala som avent a nechcela. teraz mame tommee tippee a pije v pohodicke uz aj z hrnceka 😉 tiez tejto znacky