Jak naučit pít čaj 8 měsíců plně kojené miminko?

luciass
17. pro 2007

Ahoj všem,

jdu na radu, do sedmého měsíce sem plně kojila, začla s příkrmy - obědy a až do teď, (přiští týden 8 měsíců) oběd jen dokojuju...., ale chtěla bych jí pomalu učit na čaj, abych jedno kojení pomalu vynechala.

Jak na to? koupila jsem kouzelný hrneček, zatim mam dva druhy čaje bio heřmánek a fenyklový, na heřmánek se kření, fenykl jakš takš, z hnečku si ale jen slabě potáhne a víc nic (vlastně ani moc netahá, spíš to kouše, koupila jsem to pítko nemá klasickou savičku nebo jak se tomu říka) nenutim jí, jak se jí to nelíbí tak přestávam, aby si to ještě víc nezprotivila...
Zkoušla jsem i na lžičku a mlíko je mlíko...
Zajdu do lékarny a koupim ještě jiné druhy čaje...

jak se vám povedly přechody na čaj? trvalo to dítkům dýl když znaly jen kozu 😅 ? vim že to chce čas, ale zajímají mě i vaše zkušenosti 😉

Díky a mějte se krásně

kolca
20. led 2009

odpadne Ti pak problém s odnaučováním z lahvičky na hrnek. 😉

stvura
20. led 2009

Nas maly pije s normalneho hrnceka (tiez sa mu flaska nepozdava) co som kupila v Tescu za 60 (?) korun a pohoda...kuzelny Aventacky sa mi paci, no za tu cenu by mal aj rozpravat...

alusha
20. led 2009

aj nas sa napije jedine z avent hrnceka, nie je toho vela, ale u neho pokrok, kedze cumle ziadne neoblubuje...

many
21. led 2009

no ten náš taky nechce zatím ani pitko ani flašenku,jedině,když to pitko rozdělám jako hrneček 😉 tak to zkouším sem tam,jinak jsem četla,že pokud denní dávka mateřského mléka tvoří víc jak polovinu denní stravy,tak není potřeba jiných tekutin,ale je fakt,že už by se pomalu měli učit pít a četla jsem taky 😀 já furt čtu 😀 😀 že kojené dítě se má naučit pít mezi 7-10 měsícem 😉 tak se furt uklidňuju,že zatím dobrý,ještě hodně kojím přes den a sem tam zkouším trošku toho čajíka

pajmis
21. led 2009

Ahoj holky, tak já teda nemám 8 měsíční miminko, náš bude mít teprve 2 měsíce, ale je plně kojený a ještě mu dávám do lahvičky fenyklový čaj na prdíky a za den vypije 100 ml čaje 🙂 pije z flašečky krásně a i z prsu mi pěkně saje. Neprotiví se mu flaška a ani prsa se mu nezprotivily. Snad doufám, že se to ještě nezmění, ale můžu říct, že pijeme i z flašky i z prsíků 😉

many
21. led 2009

pajmis - já po porodě taky krmila z flašenky i kojila 😉 špatně sál a tak jsem mu i odstříkávala,aby byl napapanej a dělala jsem to nějak do dvou měsíců,bych kecala a pak jsem poznala,že prostě už umí pěkně sát a nepotřebuje ještě z flašenky odstříkaný - jsem ho přecpávala 😀 a ublinkával,protože byl plnej a pak už jsem prostě jen kojila a teď když mu chci dát flašenku,tak neeeee 😉 a dřív mu nevadila

many
21. led 2009

tak snad to u tebe nebude 😉 ale na druhou stranu,je zase fine,že nechce flašenku a učí se přímo z hrnečku,takhle třeba nebude jako jiné děti do 3 let chodit s flaškou v ruce 🙂

krista
6. srp 2009

milda • 1d, 77tt • Dnes ve 21:10
prosím maminky poraďte - mám 8,5 měs. dceru a odmítá cokoliv pít. Kromě MM 😅
Už jsem toho vyzkoušela moc-ruzné šťávy, čaje, vody. I různé lahvičky a hrnečky jsem zkoušela a nic. Maximu je 150 ml a víc ani kapku ☹ má z toho pořád zácpu, jak málo pije.
Díky za vaše rady a tipy

zorina
6. srp 2009

nevím kolikrát denně kojíš ale třeba mu ty tekutiny stačí. my už kojíme jen 2 x za 24 hodin a taky jsme měli problém s pitím začínali jsme taky na těch 150 za den a byla jsem z toho špatná ale postupně je to tak týden se naučil a dnes už dal 400 ml. čaje napřed pil a ty pak začal odmítat tak jsem mu dala ovocné štávičky, které jsem namíchala v pomělu 1:1 a to mu šlo. pijeme z hrnečku s pítkem, chce to trpělivost, ale zase pokud se ti to nezdá tak bych to snad šla konzultovat s doktorem ne ?

milda
6. srp 2009

kojím taky 2x za 24 hod, ale připadá mi, že si jen tak trochu "cucne". S doktorkou jsem to konzultovala (předesílám, že máme velice pečlivou pani doktorku) ale ta mi jen poradila - zkoušet, zkoušet, zkoušet. 😠

brisalek
6. kvě 2010

Ahoj vsem, mala take nechtela nic, zadny dudlik ani flasku, vse bylo jen hracka.... Zkouseli jsme na caj vsemozna pitka, brcka, velke diry do dudliku, ale to byla porad mokra....a nic az dnes jsem koupila lahvicku baby nova a funguje to.S timhle dudlikem:
http://eshop.lekarnice.info/shop.php?action=sho...

edusik
11. kvě 2010

ahojte, my sme mali neskutočný problém s pitím, od 4 mes. bola na UM, a nič iné nepila, tak nám zistili že má veľa minerálov - asi z toho UM - takže sa teraz učíme piť čajíky a vodičku. Po rade sme zaviedli systém - najprv napiť a až potom dať papať - aj na úkor váhy - a zabralo to, teraz už pijeme UM len max 3x denne, aj to v noci, a cez deň len čajík. A čo ju ešte neskutočne chytilo je fľaša nie s tým náustkom ale slamkou - to som neverila vlastným očiam ked som jej ju priložila a začala hned piť !!!! Neskutočne sa jej to páči a teraz mi vypije cez tú slamku aj 2xcelú fľašu vody !!!!!!!!!! Cez ten náustok nevedela, lebo sa jej veľa lialo do pusy naraz a dusila sa....

ajka90
16. bře 2011

Chtěla jsem se zeptat..mám dvojčátka a 26.3. budou mít 4 měsíce..můžou už nějaké čajíčky?Děkuji Andrea

januarova
16. bře 2011

@ajka90, a kojis alebo davas UM. Pokial kojis, tak ine tekutiny dieta nepotrebuje, pokial je kojene na poziadanie. Ak davas UM, tak trosku prevarenej vody pomedzi krmenia mozes skusit. Je lepsie naucit dieta najprv na vodu ako na sladke caje. Lebo v tych granulovanych je len kopa cukru.

8petule8
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mailli
31. bře 2011

@8petule8
@ajka90
holky, já taky nejdřív chtěla dávat malé čajík, ale ten mi odmítala. dvakrát si cucla a vystrkovala flašku jazykem z pusinky. ale chytila se mi na samotnou převařenou vodu. takže když jí dávám oběd (maso-zeleninový), tak jí k tomu občas dávám na zapití tu vodičku a poslední dva dny mi během jídla vypije i 30ml. tím chci říct, že kdyby mimčo nechtělo pít čaj, tak než koupíte jiný druh, tak zkuste i tu samotnou vodu 😉

8petule8
25. dub 2011

@mailli jojo, čistá voda je prý pro mimčo tím nejlepším 🙂 Já vodu zkoušela podle mě docela dlouho, ale malá na ni nezabrala, tak jsem rezignovala a začla zkoušet čaje 😒

ikuska6
30. dub 2011

ahojte, nasa mala ma 7 mesiacov a tiez je plne kojena. Kupila som jej rozlicne flase, ale iba na "kusanie a hranie" 🙂. Potom som jej skusila kupit este jeden typ cumla a ten zabral (Pigeon). No musi byt smadna, inac sa s tym bude iba hrat. Davam jej iba prevarenu vodu a to jej staci. Myslim si, ze deti vedia kolko tekutin potrebuju a tolko si aj vezmu.
Ak by ste chceli zacat s poharikom, davajte vodu detom ked sa kupu. Potom vam aspon nebude vadit, ze bude voda na nich a nie v nich 🙂

peepka
30. dub 2011

Čaje sa dojčatám a batoľatám neodporúča podávať vôbec. Čaje sú drogy, ktoré majú na ľudský organizmus rôzne účinky, väčšinou sa ani nevie, na základe akých mechanizmov fungujú. Organizmus malého človiečika je oveľa zraniteľnejší, pôsobenie jednotlivých zložiek môže byť úplne iné, výraznejšie než u dospelých. Čaj obsahuje taníny a iné zložky, ktoré na seba viažu minerály, vrátane železa, ich dostupnosť sa tým pre dieťa znižuje . Patria sem i bylinkové čaje , i známy harmančekový

zdroj annag.

http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/28/preco-...

moj ma dva roky a caj este neochutnal, nevidim v tom vyznam, sak dam vodu nie?

peepka
30. dub 2011

@ikuska6 horuca voda, resp tepla voda z vodovodu by sa nemala pit.

peepka
30. dub 2011

ps. moj az do 11m ine tekutiny ako moje mm nemal, sice som kojila ako o dusu ale co, mliecko je lepise ako voda 🙂 (bol nedonoseniatko tak som chcela aby mal co najviac vit a min.)

dana3262
30. dub 2011

@luciass az bude mit zizen, tak se urcite napije. U nas to trvalo nekolik mesicu. Nabizela jsem, ale jen tak to pokousal a nepil. Neslazeny caj nebo vodu. Sladke nebo dzusy ne, pak by nechtela vodu. Nemusis mit strach, ze by mela zizen a neumela se napit.

bufina
30. dub 2011

@milda Doktorka ti to radila dobře, že pořád zkoušet. Malej mně taky nechtěl vůbec pít žádnej čaj. Největší starosti sem s tím měla loni v červenci, když byly ty šílený vedra. Ale když sem mu dala lahvičku, tak jenom žužlal dudlík a nenapil se. Takže sme častěji kojili aby měl dost tekutin. Ale asi pak po 14ti dnech to přišlo samo. Taky sme měli problém s tím že jak přešel na příkrmy, tak byl hodně zabetonovanej a ještě ten "nedostatek" tekutin... Pomohla nám pak švestková přesnídávka.

ikuska6
24. čer 2011

@peepka to je jasne,ze nie horucu!!! tu prevarenu vodu musis nechat vychladit na izbovu teplotu 🙂

peepka
22. srp 2011

@ikuska6 neee tak som to nemyslela 😀 ale ze v trubiciach a tam kde sa voda ohrieva sa daco nachadza a nemalo by sa to pit.. 😉 ale uz neviem co musim sa muza spytat

olinka_filipek
24. srp 2011

@luciass ahojky 🙂 my jsme stejně starý 🙂 taky 8. měsíců, nechce mi nic... ani vodu, ani štávičky, ani čaje, prostě nic. Byli jsme se podívat u mý babičky a ta mu dala bez mého vědomí ten granulovanej čaj citron se studenou převařenou kojeneckou vodou, protože tu jsem měla a a vypil celou flašku. a ikdyž to není pro mimina a není to bůhvíjak ověřený atd, tak jsem ráda že mi aspon něco pije, kor v tomhle teplu. a nějaký vitamíny to má a prckovi chutná, takže to nějak neřeším 🙂 pijeme celé léto bez žádných problémů 🙂 Známá zase co vím, tak poctivě vymačkává ovoce 🙂