• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak nepodporovat tvorbu mléka? Jak to zastavit?

15. srpna 2009 
Ahoj holky, mám opačný problém, než většina maminek - potřebuji přestat podporovat tvorbu mléka - beru léky na tlak, je u nich zakázáno kojit a tak již několik měsíců nekojím. Sice se mi postupně přestalo dělat mlíčko, jak malá přestala sát, ale teď mám problém - protože ty léky podporují laktaci, začalo se mi znovu nalévat jedno prso, až bolestivě. Musela jsem promasírovat a odstříkat, jenže to má samozřejmě ten efekt, že se mi mlíčko začalo dělat o to víc. Jenže když prso nepromasíruju a neostříkám, tak se mi dělají bolestivé bulky a celé prso bolí. Nemáte některá radu, jak to zastavit? Díky předem...
12. srp 2009 v 00:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
chiw já měla nějaký leky od Dr.To je divný že ti léky na tlak podporujou laktaci.Zkus nějaký jiný.Mě trvalo zastavit laktaci asi 3 týdny.A to máš tlak tak hodně špatnej že nemůžeš kojit?To jsem blázen tomu se mi nechce věřit,že by kojení mělo takový vliv na tlak. :confused: :confused:
12. srp 2009 v 00:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
odstrikavat trosicku mleka treba 3x za den pryc ale ne moc aby se ti naopak zas nevytavrelo..ono to casem uplne zmizne
12. srp 2009 v 00:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
chiwule: laktace někomu vymizí klidně až za půl roku! Ale moc se mi nezdá, že by nějaké léky udělaly tolik mléka! Zkus si dávat led na prsa, a není dobré odstříkávat, samozřejmě se ti bude tvořit víc mlíčka. Anebo naopak, odstříkávat a dávat to mlíčko děcku, každá kapka dobrá.
Vždy existuje varianta léku, který se při kojení může. MOžná je škoda nekojit, spíš zksuit jiné léky.
12. srp 2009 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
wensdy
kojení nemá vliv na tlak, ale ty léky na snížení tlaku se nesmí používat v době kojení, aby se nedostaly miminku do těla :wink:
12. srp 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem...
já musela taky přestat kojit a dostala jsem na zastavení laktace prášky, ale když jsem si přečetla, co je to za humus, rozhodla jsem se to nebrat. Pila jsem 3x denně čaj z šlvěje a dělala několikrát za den studené obklady ze slivovice, ale stačí i normální z ledu. Trvalo to asi 10 - 14 dní a mlíčko bylo pryč :frowning2: Když se náhodou stalo, že se nahromadilo, do úlevy jsem odstříkala.
Ale pókud jde o tlak, s tím zkušenost nemám, zkusila bych variantu kterou radí bereninka - jiný lék. U mě to bohužel nešlo a to jsem měla mlíka pro celou ulici. Dlouho jsem se z toho dostávala, že jsem musela přestat...tak uvidíš sama :sunglasses:
12. srp 2009 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oprava čaj z šalvěje :slight_smile:
12. srp 2009 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
chiwule-mléko odstříkávej jenom do úlevy,právě aby se ti netvořili boule,jinak každý organismus je jiný,já jsem přestala kojit,když malému byl rok,ted mu je 21měsíců a mléko mám pořád a dost,když si je zmáčknu,tak mi to stříká,po ránu je mám pořád nalité,už jsem taky přemýšlela o lékách na zastavení laktace,ale je pravda,že to je fakt humus,tak ještě chvíli vydržím.
12. srp 2009 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo, to jsem netušila, že se mléko držet tak dlouho! To koukám.
12. srp 2009 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
díky všem za postřehy, vyzkouším i homeopatika...
jinak ohledně léku co beru na tlak - je to Dopegyt, podle mudry je to v podstatě jediný lék, který se může v těhu a při kojení omezeně - v příbalovém letáku je přímo napsáno, že pokud maminka kojí, musí okamžitě přestat, a taky, že léky ovlivňují laktaci...
12. srp 2009 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
chiwule
já v těhubrala i vasocardin, zkus se na něj poptat :wink:
12. srp 2009 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja mela na zastaveni prasky, byly jen 2 a brali se po 12ti hodkach po pulce a byl klid...+ mit stazeny prsa plinkou treba.. zadny problem jsem po tom nemela to uz to je od rijna... :wink:
12. srp 2009 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
nebyl to Dostinex? ten se bere 2x ale jsou tam velký vedlejší účinky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
nebo Medocriptine a ten je na 14dní,pokud se nepletu :wink:
12. srp 2009 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja fakt uz nazev nevim, a zadny vedlejsi ucinky jsem nemela, naopak jsem byla prekvapena jak snadno a rychle to bylo pryc :sweat_smile:
fakt jen 2 pilulky a berou se po pulce 2 dny
12. srp 2009 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo je možný, ale prostě musí se s nima počítat
jinak třeba s Dopegytem způsobuje deprese,oslabuje srdce atd....já měla taky Dostynex a léky na hypertenzi a docela záhul na srdce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. srp 2009 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jsou to radosti s tlakem co? jsem si nemyslela, že se mě to někdy může týkat, vždycky jsem měla tlak ukázkový. Ale těhu všechno změnilo...
12. srp 2009 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
chiwule
já měla vždy nízkej a tejden před termínem preeklamsie jako vyšitá :confounded:
takže akut. císař, pak horečky, atb do žíly, ale ty mi při každým napíchnutí praskaly ,dle sestřiček , jako vysloužilý narkomance, takže jsem si vporodce pobyla sááákra dlouho
12. srp 2009 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
soanpe, jak jsi to zmínila, tak si taky uvědomuju, že mi žíly taky šíleně praskaly a nedaly se napíchnout, to jsem taky do té doby nikdy nezažila... Já byla v porodce přes týden, ale hlavně kvůli malý, nechtěli nás dřív pustit než bude mít porodní váhu 2200g :slight_smile:
15. srp 2009 ve 23:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek