Jak nepodporovat tvorbu mléka? Jak to zastavit?

chiwule
11. srp 2009

Ahoj holky, mám opačný problém, než většina maminek - potřebuji přestat podporovat tvorbu mléka - beru léky na tlak, je u nich zakázáno kojit a tak již několik měsíců nekojím. Sice se mi postupně přestalo dělat mlíčko, jak malá přestala sát, ale teď mám problém - protože ty léky podporují laktaci, začalo se mi znovu nalévat jedno prso, až bolestivě. Musela jsem promasírovat a odstříkat, jenže to má samozřejmě ten efekt, že se mi mlíčko začalo dělat o to víc. Jenže když prso nepromasíruju a neostříkám, tak se mi dělají bolestivé bulky a celé prso bolí. Nemáte některá radu, jak to zastavit? Díky předem...

wensdy
11. srp 2009

chiw já měla nějaký leky od Dr.To je divný že ti léky na tlak podporujou laktaci.Zkus nějaký jiný.Mě trvalo zastavit laktaci asi 3 týdny.A to máš tlak tak hodně špatnej že nemůžeš kojit?To jsem blázen tomu se mi nechce věřit,že by kojení mělo takový vliv na tlak. 😕 😕

gabrianka
11. srp 2009

odstrikavat trosicku mleka treba 3x za den pryc ale ne moc aby se ti naopak zas nevytavrelo..ono to casem uplne zmizne

bereninka
12. srp 2009

chiwule: laktace někomu vymizí klidně až za půl roku! Ale moc se mi nezdá, že by nějaké léky udělaly tolik mléka! Zkus si dávat led na prsa, a není dobré odstříkávat, samozřejmě se ti bude tvořit víc mlíčka. Anebo naopak, odstříkávat a dávat to mlíčko děcku, každá kapka dobrá.
Vždy existuje varianta léku, který se při kojení může. MOžná je škoda nekojit, spíš zksuit jiné léky.

soanpe
12. srp 2009

wensdy
kojení nemá vliv na tlak, ale ty léky na snížení tlaku se nesmí používat v době kojení, aby se nedostaly miminku do těla 😉

surynka44
12. srp 2009

Ahojky všem...
já musela taky přestat kojit a dostala jsem na zastavení laktace prášky, ale když jsem si přečetla, co je to za humus, rozhodla jsem se to nebrat. Pila jsem 3x denně čaj z šlvěje a dělala několikrát za den studené obklady ze slivovice, ale stačí i normální z ledu. Trvalo to asi 10 - 14 dní a mlíčko bylo pryč ☹ Když se náhodou stalo, že se nahromadilo, do úlevy jsem odstříkala.
Ale pókud jde o tlak, s tím zkušenost nemám, zkusila bych variantu kterou radí bereninka - jiný lék. U mě to bohužel nešlo a to jsem měla mlíka pro celou ulici. Dlouho jsem se z toho dostávala, že jsem musela přestat...tak uvidíš sama 😎

surynka44
12. srp 2009

Oprava čaj z šalvěje 🙂

radka.m.
12. srp 2009

chiwule-mléko odstříkávej jenom do úlevy,právě aby se ti netvořili boule,jinak každý organismus je jiný,já jsem přestala kojit,když malému byl rok,ted mu je 21měsíců a mléko mám pořád a dost,když si je zmáčknu,tak mi to stříká,po ránu je mám pořád nalité,už jsem taky přemýšlela o lékách na zastavení laktace,ale je pravda,že to je fakt humus,tak ještě chvíli vydržím.

eliotka
12. srp 2009

Ty jo, to jsem netušila, že se mléko držet tak dlouho! To koukám.

chiwule
autor
12. srp 2009

díky všem za postřehy, vyzkouším i homeopatika...
jinak ohledně léku co beru na tlak - je to Dopegyt, podle mudry je to v podstatě jediný lék, který se může v těhu a při kojení omezeně - v příbalovém letáku je přímo napsáno, že pokud maminka kojí, musí okamžitě přestat, a taky, že léky ovlivňují laktaci...

soanpe
12. srp 2009

chiwule
já v těhubrala i vasocardin, zkus se na něj poptat 😉

beruska2x
12. srp 2009

ja mela na zastaveni prasky, byly jen 2 a brali se po 12ti hodkach po pulce a byl klid...+ mit stazeny prsa plinkou treba.. zadny problem jsem po tom nemela to uz to je od rijna... 😉

soanpe
12. srp 2009

nebyl to Dostinex? ten se bere 2x ale jsou tam velký vedlejší účinky 😝
nebo Medocriptine a ten je na 14dní,pokud se nepletu 😉

beruska2x
12. srp 2009

ja fakt uz nazev nevim, a zadny vedlejsi ucinky jsem nemela, naopak jsem byla prekvapena jak snadno a rychle to bylo pryc 😅
fakt jen 2 pilulky a berou se po pulce 2 dny

soanpe
12. srp 2009

jo je možný, ale prostě musí se s nima počítat
jinak třeba s Dopegytem způsobuje deprese,oslabuje srdce atd....já měla taky Dostynex a léky na hypertenzi a docela záhul na srdce 😝

chiwule
autor
12. srp 2009

jsou to radosti s tlakem co? jsem si nemyslela, že se mě to někdy může týkat, vždycky jsem měla tlak ukázkový. Ale těhu všechno změnilo...

soanpe
12. srp 2009

chiwule
já měla vždy nízkej a tejden před termínem preeklamsie jako vyšitá 😖
takže akut. císař, pak horečky, atb do žíly, ale ty mi při každým napíchnutí praskaly ,dle sestřiček , jako vysloužilý narkomance, takže jsem si vporodce pobyla sááákra dlouho

chiwule
autor
15. srp 2009

soanpe, jak jsi to zmínila, tak si taky uvědomuju, že mi žíly taky šíleně praskaly a nedaly se napíchnout, to jsem taky do té doby nikdy nezažila... Já byla v porodce přes týden, ale hlavně kvůli malý, nechtěli nás dřív pustit než bude mít porodní váhu 2200g 🙂