Jak odbourat denní kojení a mezicucy?

j.a.n.u.s.
5. srp 2008

Tak, ted fakt potrebuju radu...kojime, kojime a najednou se divam, ze chce tu moji kozu zuzlat hlavne pres dopoledne, vim, ze si rika o komfort...ona je jeste tak drza...ze si me pritehne k DVD, a kouka pri tom na Krtecka!!!!!

Opravdove hltani se odehrava pred spanim...v jednu v noci...pak az rano pred snidani...a kolem 5 odpoledne! V noci mi to nevadi...chci to odbourat hlavne pres den!

Neberte me spatne, ja nechci prestat kojit...chci jen utnout ty mezicucy, ktere jsou brutalne neprijemne...a to jeste k tomu mi druhou rukou chce šolichat druhou bradavku...aaauuu

Ji normalne.

Vim, ze je to ma vina...koza misto dudlu...spime spolu v posteli...ma vina opet...kurna baby poradte?!? 😉 ☹

cherub
5. srp 2008

ahojky 🙂

tak ty denní mezicuci prostě rezolutně zakázej... asi to bude stát pár minut řevu po několik dní, ale určitě to zabere 🙂 My jsme přes den kojení odbourali asi před 14 dny a to velmi úspěšně, nicméně když ji to chytne, rve ze mě tričko a podprdu 😅 Ale já se nedám a když se vyvzteká, dám ji čajík a je klid. zapomene a jde si hrát.

Co se týče noci, tak taky bojujem. Teď rostou zuby, tak kojíme i každé dvě hodiny, jindy to zvládneme jen 2x za noc. Taky spolu většinou spíme, protože to je malá nejklidnější a já mám největší šanci se vyspat 😅 😀

listicka20
5. srp 2008

Ahoj, v posledním týdnu to taky řeším, mrňous se mi neustále dere do výstřihu a jednou už mi natrhla tričko 🙄 tak je vášnivá... Občas jsem povolila, protože jsem nesnesla ten řev, ale o to mě to štvalo víc, protože ona si chvilku podudlá, pak mě kousne do bradavky (znamení, že už jí to stačilo) a jde si hrát, a po pěti minutách se mi s takovym zfetovanym úsměvem zahledí na prsa a jede znova.
Takže už se snažim být neoblomná a dneska to už má docela výsledky, už neřve a nechá se zabavit hračkou 😉

yenn
5. srp 2008

Janusko, to krouceni druhe bradavky je mazec, co? Nas previt to taky dela, nejen ze krouti, ale jeste zatina nehtiky...nastesti me nehryze, ale to drapani je silene.
U nas byl docela klid, koza byla kdyz matka dala,ale v posledni dobe (tyden) zacal delat presne to, co jsem rikala ze az zasne delat (jeste se neztracite 😅 ) tak s kojenim koncim a to je vyhrnovani trika a prisati v jakokoliv poloze. Ted v lete je to jeste horsi, ma ty kozy nejak na ocich.....musim mit podprdu a triko s rukavama, jinak se sape 😅

niega
6. srp 2008

Ahoj Januš a ostatní, taky myslím, že zákaz mezicuců je jediný řešení, teda pokud se nedělají výjimky. Náš Edík je teda trošku opožděnej, takže tahání za triko vlastně dosud neznám, ale ze strachu z toho jsem se před dvěma týdny rozhodla, že se bude kojit jen ráno (+ brzy ráno, teda v noci) a večer před spaním. Do tý doby měl ještě další 2 dávky, a to před každým denním spinkáním, no a pak taky, když se rozeřval a já usoudila, že chce mlíko (což bylo často). Trochu jsem špekulovala, jestli bude stačit kojit 2x denně pokaždý z obou prsou, anebo mám ještě nasadit UM, ale vzhledem k tomu, že denně sbaští 1/4 kila bílýho jogurtu, jsem za něj rozhodla, že mu to musí stačit 😀 . Jak říkám, je ještě maličkatej, takže se neumí razantně dožadovat prsa - zvládáme to fakt bezvadně, když se zdá, že si Edík žádá MM přes den, vymyslím mu nějakou superzábavu a je klid. No je pravda, že občas odpadne jeden denní spánek, páč mu moc usínání bez předchozího kojení nejde, ale to oželím... Mno, jsem docela zvědavá, jak se bude tvářit, až mu jednou prso zakážu úplně 😨 !

listicka20
7. srp 2008

Moje dítě je ve vývoji docela tabulkový, ale co se týče jídla, učí se nesmírně rychle 😀 taky podle toho vypadá, boubelka moje. Problém je, že to prso není čím zastoupit. Dudlík považuje za takovou divnou hračku k ocumlávání ze všech stran, ani palec si vlastně necucá... Jak se dá to prso ještě nahradit? Že bych jí podsunula do pusy něco jinýho, když spí a dudlá...

poupe
7. srp 2008

my kdyz jsme zacky prikrmovat,tak to denni kojeni slo rychle odbourat,jedla pomerne vse,takze nebyl problem,misto mlika,svaca

tanja61
7. srp 2008

janus:preco by sme ta mali brat zle?ved si myslim ze uz pekne kojis dlho...ja som kojila do roka a myslim ze uplne staci...tym ze budes prikrmovat cez den a nebudes kojit tak sa to spravi...inak mala tvoja ma rok aj 3mesiace tak to kojenie by si mala nahradit prikrmami a davat cajik 🙂

bufik
7. srp 2008

j.a.n.u.s.:Tak já jsem na tom úplně stejně....Čekám,až přestanou ty vedra a začne tvrdý režim. 🙄 Taky nechci přestat kojit,ale opravdu je toho moc...každé kňourání chce zahánět mlíčkem.Mám z toho trochu strach,ale snad to obě zvládneme.To "šolichání" druhé bradavky je u nás taky.Už je dost velká a nechci se dočkat toho,že se po mně bude sápat na pískovišti nebo v autobuse,i když je to moje sluníčko a udělám pro ni cokoliv,s tímhle musíme skoncovat.Tak držím palce všem a ozvěte se,jak jste úspěšné..... 😉 Pěkný den

alcatko.j
8. srp 2008

Janulko moje, jsem dneska desne lina cokoliv psat, tak jsem nasla a kopiruju ti sem prispevek o nasem odstavovani..psala jsem ho holkam na duben..sice my to utli temer uplne, ale byly tam i ty pricucy(mmch, Eli je bozi, ja si te pritahne k DVD 😀 😀 😀 😀 ), tak si pocti 😅 😅

A ted teda jdu popsat do dostavovani, se uz ted z toho potim, je to na dyl a nevim, jestli na neco nezapomenu
Presny datum si nepamataju, ale predchazelo tomu par rozhodnuti a planovani..vzdy me nelus jakoze nasrala a ja si rekla, ze za tyden zacnem..prisel den D a ja dostala lepa a zase se to odsunulo a tak to bylo asi bilionkrat..
Jednou byl pozdni vecer, prvni maj No, tak bylo pozdni odpoledne teda a stalo se to Nasrala jsem se, ale tentokrat to bylo jine A stalo se tak pote, co zas nelinecka mjoje malinka prisla, vylezla si na me, oddella tricko, poodsunula podprsenku, pravackou vyjmula nadro a prisala se..pekne sala a druhou rukou mi kroutila bradavkou sem a tam a nehtikem se mi snazila dostat skrzeva tu dirku, kterou tece mliko do vnitra nadra Po par locich nadro schovala, pustila podprdu a seskocila, odelsa si hrat a asi po trech metrech se zastavila, bylo videt, ze premysli, pak se otocila, vratila se ke mne a spravila mi tricko, pekne mi ho uhladila A pak definitivne odesla mlcky do pokojicku A to jsem se fakt vytocila, bo to je uz mazec..A jeste se tady priznam, ze polsednim jakoze hrebickem do pomyslne rakve nadra bylo, ze zacala delat to, ze jak dopila, tak olizla bradavku, jakoze ale eroticky A tak sem se teda nasrala...
A uplne z minuty na minutu jsem se rozhodla..tady jeste pripomenu, ze jsem kojila kazde rano po probuzeni-vydatne, pak mensi cucanek pred dopolednim spanim, po vzbuzeni pri dopolednim spani(to se vzbudila vzdy nasrana a napravil to jen cecinek), pak pred odpolednim spanim a vecer.V noci neco mezi 2x a 4x....krome rana kojeni spocivalo v sani asi 45 sekund a jinak to bylo jen cucani, olizovani a vytahovani bradavek do prostoru asi tak do dvou metru...osobne si myslim, ze mnozstvi meho mlika jiz nebylo ani tolik zavratne..
No ale zpet..tak jsem se nasrala a rekla jsem dost..a svuj zamer jsem oznamila Jirkovi...a ten souhlasil a ze me podpori..tak jsme dumali, jak na to
Vymysleli jsme tedy plan..odstehovavam se opet do pokojicku a spat s ni bude Jirka..uvari se caj, da se do hrnku a bude se cekat, jak se to vyvrbi Jako tu noc jsem sla spat priposrana Jo, jeste vecer dostala veceri a dost vydatne jsme ji napajeli cajem..melo nasledovat vecerni nakojeni a pusinka a spinkani..a ja jsem nedala..uspavat sel Jirka, pusa, pohlazeni a cao bambino
Ja jsem sedela v opbyvaku, hrnek na dverich a cekala jsem, ale nic se nedelo, akorat tam byli zavreni cca hodinu...pak jsem se dozvedela, ze Jirka cetl jako vzdy letadelko kane A nelinka proste usla Koza nekoza, usla Moje nadra jak to slysela, se citila velice dotcena a na protest se nalila A tak jsme sli spat, predtim me malinko jirka odsal
V noci mel jirka za ukol proste jak se Nelik vzbudi, me nevolat, koza nebude...caj byl pri ruce...ja jsem tehdy poprve spala cca po 2 letech celou noc(v tehu jsem chodila co hodinu chcat a jako matka co hodinu kojit ), rano jsem lacnila po informacich Jo, byla sobota, krasne to vyslo Tak prej se vzbudila poprve, cca 1 hod a zacala klasicky rvat mamma, mamma tak k ni prsel, pohladil a snazil se ukecat, neslo to, zacala rvat jak cip, tak ji vzal do naruce, dal napit, hysterie, odstrkovani, volani maminky(ja to neslysela, jsem macecha ), ale byl neoblomnej...nakonec zabralo to, ze ji zacal do ouska septat, ze maminka spinka, babicka spinka, dedecek sponka(vyjmenoval vsechny nase pribuzny a pak vsechny zviratka, mracky, mesicek, slunicko... ) a ukoncil to slovy, ze nelinka s tatinekm taky pujdou spinkat, ze jsou oba sikovni a udelaji mamince radost Ona mezitim zmlkla a poslouchala a pak si vzala nabidnuty caj...hltala teda prej dost ale..pak ji polozil a chvilku hladil a ona usla...to se cele opakovalo jeste 2x..rano po probuzeni byla zvykla opet na muj cecek, ale jak uvidela Jirku, spis si chtela hrat....jak me pak uvidela, zacala se sapat na prso..a to jsem ji dala(cca 14 dni jsme praktikovali kojeni rano a vecer) a vysala mi snad i mozek ...-ty jo, ted jsem si na neco vzpomnela musim vam to apsat, ale je to strasne morbidni, tak to snad ani nectete Jirin si mysli, ze mi udelali v nemocnici i revizi mozku Prej divne reaguju, divne mluvim, a nerozumim mym slovum no nic, jsem odbocila
Pres den jsme pokracovali nasledovne...pokazde, kdyz mela chut na prso a zacala se dozadovat, snazili jsme se ji proste nejak zabavit..dopredu jsem nejak pocitala s tim, ze jsem vedela, kdy asi bude tak chtit na ty casy jsem mela pripraveny svacinecky malinky, kousek jablicka, hrusky, malilinkej jogurtik...oplatecek..a kdyz si vzpomnela mimo dobu, tak taky, proste na vse temer vzdy zabarla nejaka malinka svacinka, nebo a to hlavne a vetsinou, proste kdyz jsme ji nabidli caj...uvedomila jsme si a fakt to sedelo, ze ono hodne to jeji kojeni bylo i na zizen..jak jsem takhle odstavila, zacla strasne moc pit..fakt hodne, fur.takze zabarl caj, voda, jabko..nekdy jen stacilo vytahnout knizku, ukazat ptacka na strese..proste nejaka aktivita a odvedeni pozornosti...uplne jsem cumela, jak to pekne fungovalo...vecer jsem dala prso, pekne se napila a zase spanek..druha noc byla stejna jako prvni..dalsi dny se opakovaly jako prvni den..proste nebyl zadny problem..postupne zacala na kozu srat a vzpomnela si jen rano a vecer.../tady se zminim o tom, ze asi 2 dny semi nalily prsa, ale ne nejak moc..byly o cislo vetsi, a po dvou dnech zas mensi a hotovka, zadny zanety, jen jednou jedna zatvrdlinka, kterou Jirin zrucne rozhnetl mliko samovolne nevytikalo, pohoda jazz...
Ani se nekonaly zadny zachvaty..jakoze by chtela chtela a chtela a ze si klidne umre, jestli ji nedam...Po 14 dnech jsem si vsimla, ze ani rano, ani vecer moc nepije a cecek jsem chtela vzit...ale prisla hospitalizace v nemocnci a revize a tak se situace vyresila za nas a ja prestala kojit uplne..no problemo proste...ted si ani nevzpomnene ze mam prsa..nebo ze mam prsa jo, ale ze mam mliko(furt ho mam a dost)dneska ukazovala kde ma prsa tatinek, Nelinka i maminka, ale ze by se k nim nejak lisala, to ne, nevdecnice
Jeste dodam, ze cca po tydnu(jo, tech 14 dni jsem prehnala, to cele bylo asi 4 tydny) se zacala budit v noci jen jednou, asi jak si uvedomila, ze cecek nebude, tak ji to prislo zbytecny, se kvuli tomu budit a budi se 1x(nekdy vyjimecne 2x) a to bude hodku po usnuti, nebo az k ranu...a kdyz se v noci probere(ja jsem radeji furt jeste v pokoji )¨, tak nekdy ani caj nechce..staci pohladit a ona se otoci a spinka dal, jindy ma zizen a hodne pije ale po polozeni zas pisnka..uz ji ani Jirka nemusi rikat, kdo vsecko spinka A abyste si nemyslely, ze ja jsem pekne leniva, tak obcas se vystridame a taky kdyz jsme u nasich a spinkam s ni a obsluhuju ja

ty vogo, ja jsme uplne vycerpana z toho popisu
zkratka a dobre, strasne jsem se toho bala, nacetla jsme na www.kojeni.cz milion rad a my zatim zadnou nepotrebovali..proste pohoda...

j.a.n.u.s.
autor
9. srp 2008

Alusko ja Te miluju!!!!!

Diky za prispevek, budes souhlasit kdyz zkopcim vsechny tve prispevky a vydam je knizne???? Jsi vyborna... 🙂

Kazdopadne, pricucy a mezicucy se behem tech par dni zintenzivnely a ja je mam (jak pise Alci) v prostoru...boli to, a nejvice nad ranem...El spi-nespi, pije, ma dost energie na to, aby mi ladila frekvence...pak se odsaje a prisaje se na usolichanou bradavku...a tak se to strida a ja bych zrovinka potrebovala dospat!
Tak uz se poradne nasrana ohradim a nemilosrdne ji tu kozu vyrvu (tez blby zpusob,pozn. kde jsou ty miminkovske casy, kdy dite jemne oddelite malickem od vasi bradavky?!?) zakryju trickem...rev, mluvim do ni...rev, hladim ji...rev, vstavam...ticho-chvilka premysleni a uz me taha k dvd...Krtecek....mamo-mamo ňuňu...nedam...rev!!
Obrovsky mentalni boj, ktery svadim sama v sobe...ukazuji ptacky, zpivam...ale El ma pred sebou jen me kozy....(ona dokonce pozna ňuňu i u kravy v TV)...a se slinou v koutku uz leti na me!

Holky diky za prispevky, pojdme se (my prohravacky) podporit a udrzujme se v nadejich, ze to dokazeme i MY!!!! Dekujeme za navod Alci...jsem na Tebe pysna!

pozn. at si veme Jirinac volno a dojede mi pomoct s Elushkou...by si mohl takto prividelavat...vis kolik nas takovych je???? 😀 😀 😀

Baby, kojeni zdar a odstavovani zvlaste! 😉

alcatko.j
9. srp 2008

jani 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ja si nemuzu pomoct, ale ja si myslim, ze Eli je tak skvela(to nunu me zas dostalo 😀 😀 😀 ), ze ona si zaslouzi, abys neremcala(ty mas taky furt neco 😀 ) a proste kojila klidne do jejich 8 let, ona si to zaslouzíííííííííííí 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

j.a.n.u.s.
autor
9. srp 2008

rikala jsem vam, ze najizdim do jogy????

https://www.youtube.com/watch?v=Z018jgeYLjw

doufam, ze to pujde otevrit... 😀 😀 😀 😀

alcatko.j
9. srp 2008

Jani, ted jsem uplne odpadla 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

niega
9. srp 2008

Januš, týjoooo, tak to byl Edík. Pomooooc!!! 😀

ladunka
9. srp 2008

janus, to je fakt dobrý 😀 😀 😀

bufik
9. srp 2008

Tak to je supééééér. 😀 Jako bych viděla naši Rolinku.....V jakékoliv poloze,za všech okolností...Na wc když trůním,při koupání násos z vany nebo v předklonu při zouvání botiček..... 😠 Je to moje zavislačka,ale už brzy ji nastanou krušné chvilky (myslím,že spíš mně)...Tak kojení 2krát denně zdar!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

listicka20
9. srp 2008

Úžasný video, něco mi to připomíná 😀 😀 😀

j.a.n.u.s.
autor
2. zář 2008

Takze, dneska jsem se pevne rozhodla a odstaveni prijde brzo! Nenecha me uz nic udelat, jakoby to vse citila, chce zuzlat,ale prave JEN zuzlat prsa a me patnacticentimetrove bradavky se uz opravdu nenatahnou vice! Jsem absolutne vycerpana...ted v tuto chvili sedi v obyvaku (plna energie), ma moje kalhotky na spani na krku a sklada vetrak (vedra polevily). Peta ji samozrejme pomaha, ale nejde tu o to...jde o to, ze to vypada jako nejaky vyvojovy spurt, nebo co...normalne uz spi...ale dnes ne, ja padam za vlast na hubu a ona ma moc moc energy...

Holky, jakakoli rada dobra, takze sem s ni...pls!