• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak odnaučím dítě kojení?

9. dubna 2014 
Ahojky maminky mám 14 měsíčního chlapečka, a ráda bych už přestala kojit baští všechno a kojím ho tak 6 krát denně a v noci si podudlává :angry: jak chce nějaký fígl jak?? on je už tak šikovný že mi vyhrne triko a prso si sám vyndá a už ho bere :wink: je to šikulka, ale jak zkončit??
8. dub 2014 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsou tu dvě skupiny o kojení, možná tam najdeš rady:slight_smile:
8. dub 2014 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
www.modrykonik.cz/odstaveni-ditete a www.modrykonik.cz/nocni-kojeni ... ale narovinu, bez stresu to nebude, pro něj a nejspíš ani pro vás, tak to dobře zvažte, na odstavení mi přijde malý, spíš zkuste nastavit pravidla (ale čekejte, že je možná pobere až tak za půl roku, když k tomu věkově dospěje, aby to chápal).
Ve skupině Kojení přirozeně a intuitivně rady na odstavení nenajdeš, ale pokud bys chtěla podporu v pokračování kojení, jsi tam vřele vítána.
8. dub 2014 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Já jsem odstavila taky na 14 měsících, už jsem byla unavená - 44 kilo a psychicky mi hrozně vadilo, že kojím chodící dítě :slight_smile: Odstavila jsem prostě naráz, uspával manžel a prostě nebylo, malá nechtěla UM, tak rovnou kravské a pohoda :wink:
8. dub 2014 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem kojila dlouho a zpětně toho lituji, noční kojení jsem měla odbourat dávno.....bylo to hrozný, několikrát za noc se budil, nikdo jsme se nevyspali, jak jsem ho v noci odstavila, spal celou noc. Takže já doporučuji. Lze to provést i tak, ( což mi přijde nejlepší), že někam odjedeš a bude doma jen s taťkou. Jak ty prsa nebude mít u nosu, tak si na ně nevzpomene. U nás to zafungovalo.
@katyxq po roce už kojení není pro dítě až taková nezbytnost, určitě není 14m dítě na odstav malé. Nechala bych to na té konkrétní mamince... :slight_smile:
8. dub 2014 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
hlavně odstavit zavčas, první jsem odstavila v 13měsících po 5denní mé nepřítomnosti, ale 20měsíčního i přes 10denní nepřítomnost stále kojím, a je mi to tedy hodně nepříjemné, a hlavně i on by byl pohodové dítko, ale jak ho chytne prsní záchvat tak je na zabití :frowning2: Oba mou nepřítomnost zvládl naprosto bravurně, žádný psychický stres neprožili,takže to je zase jen taková psycho masáž zastánkyň kojení, abychom kojilí nejlépe ještě na střední :grinning:
8. dub 2014 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
zkus prostě UM, jestli mu to pojede, určitě dobrá rada je tatínek - ať malého víc muchlá, uspává a tak...i tu láhev ať mu dá táta...aby necítil prso a láhev neodstrčil kvůli tomu...vím, že se všude radí, jak je kojení úžasné, ale upřímně...přijde mi to divné kojit chodící dítě, navíc když si samo odstrčí triko...nevím proč mi to u chlapečků přijde ještě horší, když mámě ocucávají prsiska takoví chlapáci :wink: náš malej se odstavil úplně sám v necelých 9 měs, ze začátku jsem z toho byla smutná, představovala jsem si, jak budu kojit do dvou let, propagovala noční kojení..nakonec jsem šťastná, že to tak dopadlo...na UM spí celou noc, na flašku se těší a může jí dávat i taťka, babička, děda...a já si odpočnu :wink:
8. dub 2014 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já asi moc neporadím, kojení jsem ukončila nedávno (po 31 měsících),ale pokud k tomu dítě nedozrálo a chceš to ukončit najednou, bude to hodně stres pro něho i pro tebe. Co nejprve odbourat postupně denní kojení, prostě ho zkusit zabavit jinak a ubírat denní dávku. Odvykat postupně a ponechat třeba jen kojení večer před usnutím. Já jsem měla "problém" s nočním kojením, od 8 měsíců špatně spala a kojily jsme v noci čím dál častěji, až to bylo každé 2 hodiny. V 1,5 roce jsem zkusila v noci nedat, strašnej hysterák, takže jsem prso dala. Zkusila jsem to samé těsně před 2. rokem a vida, stačilo říct, že v noci mlíčko není a spinká se a v pochopila to. Párkrát fňukla a usnula. Po 2 nocích se přestala budit a zůstaly jsme jen u večerního kojení. A před 14 dny jsem jí večer řekla, že dnes bude místo mlíčka pohádka. Zeptala se "pjoč", tak jsem vysvětlila, že už je velká holka a mlíčko je pro miminka, takže mamince už se další neudělalo. A bylo to :slight_smile: Kdybych něco podobného zkusila před čtvrt rokem, neustála by to. Chci tím jen říct, že děti ke všemu dospějí postupně a každé v jiném čase a to se týká i ukončení kojení :slight_smile: Jinak, nijak neodsuzuji, že jsi unavená a chceš to ukončit. Ale by ti to pak nebylo líto :sweat_smile:
8. dub 2014 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Já odstavovala v 16-ti měsících kvůli svému zdravotnímu stavu.....Byl to boj, malá to nakonec zvládla po dvou dnech v pohodě. Zabralo přelepit bradavky náplastí, jako že je tam be be a pochopila....stačilo, že to viděla:slight_smile: UM ze začátku odmítala, pak zachutnalo a teď by nepotřebovala nic jiného:slight_smile: Bylo mi líto přestat kojit, ale teď s odstupem času jsem ráda, malá spí celou noc.....
8. dub 2014 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přelepit si bradavky náplastí, říkat že máte bibiku a neustoupit. My jsme taky hodně dlouho kojili a už mi to bylo hodně nepříjemné :unamused: Zkoušeli jsme kade co. Dr. nám odporučila Hylak forte, namazat bradavky a dítěti by se to prso mělo sprotivit, no u nás nepomohlo... Byla hroznej závysláček, taky si vytáhla sama prso a bylo. ( samoobsluha :grinning: ) Bylo jí jedno kde jsme, jenom aby měla prso. Když jsem jí prostě nedala, tak spustila šílenej řev... Nakonec jsem si přelepila bradavky náplasti a říkala jí že mám bebí, zkoušela jestli i druhé prso má bebi :wink: První tři dny plakala, ale potom už to bylo lepší a lepší a sama říkala že mamina má bebi :slight_smile: Hlavně musíte být trpělivá a neustoupit, ale taky musíte být na 100 pro přesvědčená že už kojit nechcete...
8. dub 2014 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Taky jsem prelepila bradavky, ale rekla ze mlicko neni - malej se zkusil prisat prez naplast - to ale neslo. asi dva dny kontroloval - jestli bradavky prece nenajde a byl v pohode. - jen nevik jak ho odnaucit sahat mi na prsa.
8. dub 2014 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
já první ukončila na konci 8měs, neb jsme byla ve druhém nebo třetím měsicí těhotná,...ale malá tak nějak přestavaa mít zájem, kojila bych ji klidně i dýl, ale jedla skoro vše...takže šla báječně sama ani nevím jak...chtěla vše co jsme měli s manželem, tudíž to nebyl problém...a druhou jsem postupně přestala kojit asi na roce?? prostě postupně taky jedla s náma vše...já ti nevím, u nás to šlo samo....u nás i v noci brzy spaly celou noc (s náma v posteli samozřejmě :slight_smile:) a tak se nebudily.... a ttudíž prso nebylo třeba...a asi bych začala postupně ubírat během dne...a pak dávat jen před spaním a ráno třeba.......ale zvaž to...já kojila takhle "krátce" ale děti se převedly tak nějak samy...neměly s tím problém a ani to nebylo nijak násilně...a měly zuby, jedly dobře...pily taky dobře....čaj atd....já bych to nelámala za každou cenu....přijde mi teda jete kojit třeba 3 lete dítě...ale na 14m....pozvolna žádný stres .)
9. dub 2014 v 00:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek