Jak odnaučím dítě kojení?

leotynka
8. dub 2014

Ahojky maminky mám 14 měsíčního chlapečka, a ráda bych už přestala kojit baští všechno a kojím ho tak 6 krát denně a v noci si podudlává 😠 jak chce nějaký fígl jak?? on je už tak šikovný že mi vyhrne triko a prso si sám vyndá a už ho bere 😉 je to šikulka, ale jak zkončit??

katja77
8. dub 2014

Jsou tu dvě skupiny o kojení, možná tam najdeš rady🙂

katyxq
8. dub 2014

https://www.modrykonik.cz/odstaveni-ditete a https://www.modrykonik.cz/nocni-kojeni ... ale narovinu, bez stresu to nebude, pro něj a nejspíš ani pro vás, tak to dobře zvažte, na odstavení mi přijde malý, spíš zkuste nastavit pravidla (ale čekejte, že je možná pobere až tak za půl roku, když k tomu věkově dospěje, aby to chápal).
Ve skupině Kojení přirozeně a intuitivně rady na odstavení nenajdeš, ale pokud bys chtěla podporu v pokračování kojení, jsi tam vřele vítána.

zuza01
8. dub 2014

Já jsem odstavila taky na 14 měsících, už jsem byla unavená - 44 kilo a psychicky mi hrozně vadilo, že kojím chodící dítě 🙂 Odstavila jsem prostě naráz, uspával manžel a prostě nebylo, malá nechtěla UM, tak rovnou kravské a pohoda 😉

kocicinka
8. dub 2014

já jsem kojila dlouho a zpětně toho lituji, noční kojení jsem měla odbourat dávno.....bylo to hrozný, několikrát za noc se budil, nikdo jsme se nevyspali, jak jsem ho v noci odstavila, spal celou noc. Takže já doporučuji. Lze to provést i tak, ( což mi přijde nejlepší), že někam odjedeš a bude doma jen s taťkou. Jak ty prsa nebude mít u nosu, tak si na ně nevzpomene. U nás to zafungovalo.
@katyxq po roce už kojení není pro dítě až taková nezbytnost, určitě není 14m dítě na odstav malé. Nechala bych to na té konkrétní mamince... 🙂

ivis
8. dub 2014

hlavně odstavit zavčas, první jsem odstavila v 13měsících po 5denní mé nepřítomnosti, ale 20měsíčního i přes 10denní nepřítomnost stále kojím, a je mi to tedy hodně nepříjemné, a hlavně i on by byl pohodové dítko, ale jak ho chytne prsní záchvat tak je na zabití ☹ Oba mou nepřítomnost zvládl naprosto bravurně, žádný psychický stres neprožili,takže to je zase jen taková psycho masáž zastánkyň kojení, abychom kojilí nejlépe ještě na střední 😀

gosa22
8. dub 2014

zkus prostě UM, jestli mu to pojede, určitě dobrá rada je tatínek - ať malého víc muchlá, uspává a tak...i tu láhev ať mu dá táta...aby necítil prso a láhev neodstrčil kvůli tomu...vím, že se všude radí, jak je kojení úžasné, ale upřímně...přijde mi to divné kojit chodící dítě, navíc když si samo odstrčí triko...nevím proč mi to u chlapečků přijde ještě horší, když mámě ocucávají prsiska takoví chlapáci 😉 náš malej se odstavil úplně sám v necelých 9 měs, ze začátku jsem z toho byla smutná, představovala jsem si, jak budu kojit do dvou let, propagovala noční kojení..nakonec jsem šťastná, že to tak dopadlo...na UM spí celou noc, na flašku se těší a může jí dávat i taťka, babička, děda...a já si odpočnu 😉

fram
8. dub 2014

Já asi moc neporadím, kojení jsem ukončila nedávno (po 31 měsících),ale pokud k tomu dítě nedozrálo a chceš to ukončit najednou, bude to hodně stres pro něho i pro tebe. Co nejprve odbourat postupně denní kojení, prostě ho zkusit zabavit jinak a ubírat denní dávku. Odvykat postupně a ponechat třeba jen kojení večer před usnutím. Já jsem měla "problém" s nočním kojením, od 8 měsíců špatně spala a kojily jsme v noci čím dál častěji, až to bylo každé 2 hodiny. V 1,5 roce jsem zkusila v noci nedat, strašnej hysterák, takže jsem prso dala. Zkusila jsem to samé těsně před 2. rokem a vida, stačilo říct, že v noci mlíčko není a spinká se a v pochopila to. Párkrát fňukla a usnula. Po 2 nocích se přestala budit a zůstaly jsme jen u večerního kojení. A před 14 dny jsem jí večer řekla, že dnes bude místo mlíčka pohádka. Zeptala se "pjoč", tak jsem vysvětlila, že už je velká holka a mlíčko je pro miminka, takže mamince už se další neudělalo. A bylo to 🙂 Kdybych něco podobného zkusila před čtvrt rokem, neustála by to. Chci tím jen říct, že děti ke všemu dospějí postupně a každé v jiném čase a to se týká i ukončení kojení 🙂 Jinak, nijak neodsuzuji, že jsi unavená a chceš to ukončit. Ale by ti to pak nebylo líto 😅

marima
8. dub 2014

Já odstavovala v 16-ti měsících kvůli svému zdravotnímu stavu.....Byl to boj, malá to nakonec zvládla po dvou dnech v pohodě. Zabralo přelepit bradavky náplastí, jako že je tam be be a pochopila....stačilo, že to viděla🙂 UM ze začátku odmítala, pak zachutnalo a teď by nepotřebovala nic jiného🙂 Bylo mi líto přestat kojit, ale teď s odstupem času jsem ráda, malá spí celou noc.....

martinahost
8. dub 2014

Přelepit si bradavky náplastí, říkat že máte bibiku a neustoupit. My jsme taky hodně dlouho kojili a už mi to bylo hodně nepříjemné 😒 Zkoušeli jsme kade co. Dr. nám odporučila Hylak forte, namazat bradavky a dítěti by se to prso mělo sprotivit, no u nás nepomohlo... Byla hroznej závysláček, taky si vytáhla sama prso a bylo. ( samoobsluha 😀 ) Bylo jí jedno kde jsme, jenom aby měla prso. Když jsem jí prostě nedala, tak spustila šílenej řev... Nakonec jsem si přelepila bradavky náplasti a říkala jí že mám bebí, zkoušela jestli i druhé prso má bebi 😉 První tři dny plakala, ale potom už to bylo lepší a lepší a sama říkala že mamina má bebi 🙂 Hlavně musíte být trpělivá a neustoupit, ale taky musíte být na 100 pro přesvědčená že už kojit nechcete...

zickemartina
8. dub 2014

Taky jsem prelepila bradavky, ale rekla ze mlicko neni - malej se zkusil prisat prez naplast - to ale neslo. asi dva dny kontroloval - jestli bradavky prece nenajde a byl v pohode. - jen nevik jak ho odnaucit sahat mi na prsa.

tarra27
8. dub 2014

já první ukončila na konci 8měs, neb jsme byla ve druhém nebo třetím měsicí těhotná,...ale malá tak nějak přestavaa mít zájem, kojila bych ji klidně i dýl, ale jedla skoro vše...takže šla báječně sama ani nevím jak...chtěla vše co jsme měli s manželem, tudíž to nebyl problém...a druhou jsem postupně přestala kojit asi na roce?? prostě postupně taky jedla s náma vše...já ti nevím, u nás to šlo samo....u nás i v noci brzy spaly celou noc (s náma v posteli samozřejmě 🙂) a tak se nebudily.... a ttudíž prso nebylo třeba...a asi bych začala postupně ubírat během dne...a pak dávat jen před spaním a ráno třeba.......ale zvaž to...já kojila takhle "krátce" ale děti se převedly tak nějak samy...neměly s tím problém a ani to nebylo nijak násilně...a měly zuby, jedly dobře...pily taky dobře....čaj atd....já bych to nelámala za každou cenu....přijde mi teda jete kojit třeba 3 lete dítě...ale na 14m....pozvolna žádný stres .)