Jak odnaučím dítě od nočního kojení?

mallorka
23. čer 2012

Mam roční dítě.Vnoci se často budí na kojení.To už neni kojeni,a spiš zvyk.Chtela bych odnaučit od nočneho,ale ve dne pořad chci kojit.Děkuji

ja.na81
23. čer 2012

Hm, proste mu v noci nesmis dat 🙂 Ja nocni kojeni taky zrusila v roce maleho... presne jak pises, uz to nebylo kojeni proto, ze by mel hlad, ale ze se proste chtel pritulit, podudlat... co ja vim... tak kdyz jsem byla 100 procentne rozhodnuta, ze v noci koncime, tak jsem ho proste nechala plakat - lezel s nama v posteli, utesovali jsme ho, nabizeli vodu na napiti a dudlik... prvni moc rval a rval opravdu hodne... druha byla lepsi a tak postupne se to zlepsovalo, az se nebudil uz 10x za noc, ale treba jen 2x, napil se vody a spal dal (tak 1 - 2x za noc se budi stale, napije se vody, vezme dudlika a spi zas)... Pres den jsem pak kojila jeste dalsi 4 mesice (ke konci 2x denne a pak se uz takrka sam odstavil uplne)

mirunda
23. čer 2012

zrovna nedávno jsem to řešila.. právě jsem si říkala, jestli to není jen zvyk a vyzkoušela jsem ho prostě jen uspat bez kojení.. hned první noc se povedlo! Pak občas stačil dudlík, občas pochovat a tak do 2 týdnů spal často celou noc bez probuzení.. takže prostě nekoj, zapoj do toho i manžela, pokud je to jen trošku možné, ať taky třeba občas pochová, určitě se brzy zadaří a nebude se budit 😵 Pevné nervy a držím pěsti 🙂

asus
23. čer 2012

tak ja ukončila kojeni je to par dni 😝 prostě nedat no jinak to nejde 😉

teerka
23. čer 2012

Já jsem nejdřív naučila Mirečka co znamená slovo není. Nejprve na věcech, schovávali jsme hrnečky... docela ho to bavilo a když jsem si byla jistá, že ví, co to znamená, tak jsem mu řekla, že prso už není. Hledal, ale já sí vždycky tu bradavku chytla, aby nebyla vidět a tvrdila, že prostě není. Ale my odstavovali úplně. No stejně to byl řev. Ale Mireček neměl ani dudlíčka, tak to obrečel obojí. Já jsem byla jeho dudlík a papáníčko zároveň. U nás bylo slziček hodně.

tymothy
23. čer 2012

Myslím, že většina dětí se to odnaučí sama. První dceru to přešlo asi ve 13 měsících, tu mladší před 2 týdny. Rozhodně neplatí, že padne rok a každé dítě najednou nepotřebuje noční svačinku (tak jak je to prezentováno v různých časopisech a brožurkách pro maminky). Kamarádce se asi do roka a půl budil i syn na umělé stravě. V tomhle věku to ještě určitě není zvyk a rozmazlenost. Klidně bych mu ještě dala čas, opravdu může mít hlad.

brisalek
26. čer 2012

Svooji dceru jsme ze dne na den odstavila, kdyz jsme zjistila, ze jsme znova tehotna v jejich necelych 16 mesicich do te doby usinala zasadne u prsa do 9 mesicu i pres den. Kojena byla do 12 mesicu i pres den a od 12 do tech 16 vecer a v noci. Od 3 do 12 mesicu vstavala i 10 za noc od 12 do 14 mesicu se to upravilo na 2-3. Nic nenaznacovalo, ze by nekdy sama prestala.
Synovec byl kojeny xx krat za den i xxxxx krat ☹ za noc do 26 mesicu a odstaveni probehlo take ze dne na den. Jak? Zalepenim bradavek, ze prsa maji bolistku a uz mlicko nedlaji. U obou to probeho bez place a kriku jen s kontrolama co ze to ty prsicka maji a jestli je to pravda, coz trvalo asi 14 dnu se snizujici se cetnosti kontrol🙂. Prsa jsme mela zalepena ale porad i pres den asi 3 tydny, kdyby nahodou. Ani jeden se ani nijak nesapal a nedozadoval extremne. Ale podstatne jako u vseho je byt sama v sobe rozhodnuta, ze ted uz se konci, mlicko uz nebude a mit v sobe jistotu, ze je to spravne. Ve chvili, kdy se vetsinu casu premysli "chudacek on bude chtit to mlicko a ja mu ho nedam, jeste z nej mohl mit to a to" tak to ty chytrolinci vyciti a jde to hur🙂. Moje zkusenost🙂
Az ted ctu, ze ches kojit ve dne, nechapu sice moc proc, ale myslim, ze takhle to fungovat nebude. Kdyz je to naopak, ze dostava pres den normalni stravu a ma nejakou zabavu tak na kojeni snadno zapomene, ale pres den mlicko je a vecer neni podle me fungovat moc nemuze...zkusit nahradit sunarem a dat ho jen vecer a v noci nedat (proste vydrzet a nedat nic jineho nezbyde), ale urcite to bude drsnejsi☹.

lukava
26. čer 2012

jeeee, to je otazka, take by me zajimalo, jak NEBYT zivym dudlikem 😉, i ze zdravotnich duvodu asi budu nucena prestat kojit uplne, u nas je to o to horsi, ze ma alergii na BKM a nemuze napr. jogurty a bezne UM jako jine rocni deti. Pises, ze chces kojit pres den. A neni lepsi pro oba jen vecer a rano? Podle toho, jak ti teda bere prikrmy, samozrejme. At se zadari!

timbouctou
26. čer 2012

my tedy měli noční vždy jako poslední a pak jsem vysvětlovala, že už mlíčko není. Roční už to pochodpí, i když teda klukům bylo 15 měsíců v té době. Můžeš to upravit na " v noci se mlíčko nedělá, musíš počkat na snídani" 😉

pejtho
26. čer 2012

My jsme odnaučovali na noční kojení asi před měsíce. Znovu jsem otěhotněla a dcera se budila už snad po půl hodinách, jen aby podudlala a to už bylo pro mě neúnosné. Ale přestat kojit úplně jsem ještě nechtěla.
Takže jsme večer dali kaši, před spaním jsem nakojila, uspala a protože jsem měkouš, tak jsem se odstěhovala z ložnice a nechala vstávat manžela. Ten malou zkoušel uchlácholit vodou, zpíval, povídal pohádky, pochoval. Po třech dnech se malá vzbudila už jen 1-2x a stačilo jí napít se vody a zase spinkala. Ráno jsem malou po probuzení zase nakojila a ještě jsme se dospaly společně v posteli.
Teď už je to zhruba měsíc, ještě se občas 1x za noc vzbudí, ale jen si cucne vody a zase chrupčí dál. A kojím pořád-ráno a večer. Denní kojení jsme už zrušili a malé to ani nijak neschází. V nejbližší době mě čeká úplné odstavení, protože termín s druhým mimi máme v listopadu, ale už se i docela těším, protože mám hrozně citlivá prsa a malá už mě někdy pěkně ožužlává a okusuje ☹

naomi6
28. čer 2012

Já jsem se rozhodla, že jí prostě už nedám. Vydrželi jsme to a stálo to za to. První noc řvala vkuse 2 hodiny, vztekala se strašně. Pohladila jsem ji, řekla, že už v noci mlíčko nemám, nechala ji v postýlce, než usne a od té doby spala. Když se vzbudila, dala jsem dudlík, hned usnula a po pár týdnech spala už krásně celou noc. 😉

ladenka
28. čer 2012

Nám pomohlo, že se malá naučila na 6 měsících na dudlíka, dělala si živého ze mě, hlad už v noci neměla, ale potřebovala si dudat, tak se naučila na dudlík a od té doby spinká celou noc. Teď bude honička ji od něj odnaučit. 😉

pamed
23. led 2017

@teerka zdravím 😊máme to stejně a já bych vás chtěla poprosit o radu 😊chci odstavit v noci (přes den nekojit a malé bude 14mes.)Ale nevím jak když nemá dudlík vlastně moje prso ji vždy uspali a já nevím jak to udělat... Nemáte nějakou radu?A dávala jste ještě UM ?Děkuju moc😊

teerka
2. únor 2017

@pamed dobrý den, příspěvek jsem psala před pěti lety a už se marně rozpomínám, jak to bylo. Ale zpětně nad tím přemýšlím, jak odnaučit noční kojení... Asi to bude moc těžký. Možná místo prsa bych zkusila lahev s vodou?