Jak odnaučit 2letého syna kojit?

valkyra222
29. pro 2016

Zdravím zeny poraďte mi prosím jak odnaučit kojit kluka starého 2 roky...už tak jsem to omezila na jen v poledne když ho uspavam a večer když ho uspavam.ale v noci je to peklo chce prso i 4x a když mu ho nedám (už se fakt snažím to omezovat) tak spustí řev vztekani pul domu je kvůli tomu vzhůru a řve i hodinu dokud ho nedostane pak u něj v klidu usne.už jsem fakt v koncích už s tím chci skončit ale jak vidím ty scény je to šílené.ani do toho jednoho roku jsem ho v noci nekojila tak často jako teď :( na některých stránkách na netu čtu ze si mam zkusit namazat prso citronem nebo něčím co on nesnáší pokaždé když ho bude chtít ze se to časem odnauci ale o tom pochybuji že by to bylo tak lehké...dekuji za každou radu...

verinikki
2. led 2017

@lajla
To moc dobře nechápu, rýžové mléko neboli nápoj by měl být pouze z rýže, ne?
Pokud se do něj dává něco jiného speciálně pro nekojené děti, tak bych řekla že se už jedná o formu UM akorát na bázi rýžového nápoje avšak už to asi nebude rýžové mléko?

lajla
2. led 2017

@verinikki ryzove mleko plnohodnotna nahrada...ryzovy napoj ne
To ze si prodejci na krabici napisou cokoliv to uz je jejich vec
Ja myslela ze se zde pise o variante UM kojeni a jine😁 asi jsem si to spatne domyslela..
Samozrejme nejde miminkum davat ryzi s vodou..
Jdu do hajan...dobrou😄

mulgrew
3. led 2017

@lajla stene jako deti na um, to neni zadny dukaz.a jak muze být slozeni ryzoveho mleko pro kojene jine, nez pro jiné lidi?

mulgrew
3. led 2017

@lajla tohle ale neni ryzove mleko.a o složeni mam taky pochybnosti a v tomto souhlasím s Margit Slimakovou, že tento výtvor v žádném případě nemuze nahradit plnohodnotně stravu kojence
cit:"Margit Slimáková napsal:

3. 7. 2013 (20:36)

Dobrý den,
doporučení MUDr. Strnadelové znám a i když se s ní v mnohém shoduji, nesouhlasím s názorem, že podávání rostliného mléka může nahradit mateřské mléko u kojenců v prvních měsících života
"

karlajasmine
3. led 2017

Myslim ze se tahle diskuze zvrhla uplne nekam jinam... je to diskuze o tom, jak odstavit starsi batole, ne o tom, jakou nahrazku materskeho mleka podavat kojencum :D

oplatecka
3. led 2017

@karlajasmine Kdyby do diskuze nepřispívaly ty, které radu nemají, a které neustále všechny přesvědčují o své pravdě (která je pro ně jediná správná), tak by se možná zakladatelka něco dozvěděla 😀

lajla
3. led 2017

@mulgrew jasny vsak at si to kazdy udela jak chce...obe jsou doktorky...manzel mudr strnadelove se pouze stravou vylecil z rakoviny, manzela me sestry velmi uspesne leci z rs kdy doktori umi dat jen chemii a dcerku mi vylecila z opakovanych zapalu plic kdy od dr dostavala 9 m v kuse jen atb a kortikoidy...takze tak...do um se vitaminy pridavaji umele hure se vstrebavaji...kazdopadne druhou dr nemohu posoudit neznam...ale nezkopirovala jste cely obsah jejiho hlaseni kdy kritizuje pouze to ze obilna mleka byvaji chudsi na probiotika a omega 3...asi pani dr ani vy nevite co obsahuji seminka a rasy...
Ale souhlas s
@karlajasmine uz to tu nebudu plevelit...ale nedalo mi to
Vsem hezky den

lajla
3. led 2017

@oplatecka pokud myslite me...ja se pouze svezla a nikoho nepresvedcuji...jste zazrak MK pokud jste mimo diskuzi nikdy neprispela...i kdyz ja jsem toho nazoru ze toto mimo diskuzi az tak neni...protoze necim by se to MM nahradit melo...i kdyz uz u dvouletaka to neni az tak uplne dulezite...maminka si muze vybrat. Mejte se pekne...a kazdy at si odnese to co je mu blizsi

oplatecka
3. led 2017

@lajla Vás jsem vůbec nemyslela 🙂 Myslela jsem ty, které nepochopily, že zakladatelka už kojit nechce a radí kojit dál...

kh
3. led 2017

Ve 2,5 letech jsem to synovi vysvětlila.
Ale motivovala mne ma nemoc, jinak jsem byla vždy slaba a podlehla jeho proseni. Ale tentokrát uz mi opravdu bylo zle a potrebovala jsem leky a vyspat se.
Nelibilo se mu to, ale uz se dalo bez vetsich scen, celkem v pohode. Parkrat to zkusil , rekla jsem mu, ze opravdu nemohu, ze beru leky, které by mu uskodili (coz byla motivace pro mne opravdu byt dusledna s tim "ne"). Pak jsem zas rikala ze uz nemam mlicko, jak jsem brala ty leky (i když bylo).
Taky uz to bylo jen na usinani a v noci, a uz jsem opravdu nemohla. Chce to vydrzet, spise z Tve strany 🙂