Jak odnaučit kojení? Je na něm závislá

lucicineccka
3. črc 2009

Holky mám takovej malej velkej problém..malá má 14 měsiců a pořád jí kojím..už ale začla kousat tak byhc ji ráda odvykla.Problém je ale v tom že se naučila pít v noci,pokaždé si jen odhrne tričko a ani nepotřebuje mojí asistenci.. 😎 jak ji odnačím na prs,když je uplně zavisla?, 😀

pavlina05
13. únor 2010

moda08
😉 tak třeba časem i to vypilujete 😉 Hlavně,že nekojo jste zvládli 😉

moda08
14. únor 2010

no ráda bych, aby spal celou noc,ale nějak nevím, jak toho docílit ☹

pavlina05
14. únor 2010

a ten pokojíček nejde?

moda08
14. únor 2010

Bohužel nejde, zatím ho nemáme postavený. Ale nevím jestli by to pomohlo, protože se budí, i když třeba v ložnici nejsme..... 😒

pavlina05
14. únor 2010

moda, u nás to bylo stejné. Usnul a po 2 hodinách se budil ikdyž jsme v ložnici nebyli.
Třeba usnul ve 20h, probudil se před 22 hod, pak ve 23:45..a to jsme s MM byli u tv.Pak jsme spali společně a budil se zase!
A pak náhle v pokojíčku nic,nebudí se vnoci.z počátku plakávala ze spánku,teď spí od 21 h do 8:15 celou noc 😉

moda08
14. únor 2010

Tý jo, to spí nádherně.
To je přesný, taky se budí dost často. No jo, ale než bude ten pokojíček (chystáme se na to na jaře nebo v létě), tak máme smůlu, musíme to nějak vydržet 😠

pavlina05
14. únor 2010

moda,vážně jsem si nemyslela jak to půjde.
Nechci rozumovat, my to dokázali až v 17 m., tak to máte do léta čas 😉

evaviki
9. dub 2010

tak mi prave kamaratka povedala, ako sa jej podarilo odstavit takmer dvojrocnu dceru.. natierala si bradavky citronom a za dva dni bol klud.. (kojila niekolkokrat za noc..)

pavlina05
28. dub 2010

😉

rimmel
28. dub 2010

ahojte len tam taky dotaz...ja osobne neviem ci odstavim sama ci to necham na nom, no ak to prve, tak tiez skusim natriet bradavky dacim, napr. tym citronom, no zaujima ma, ci potm dieta nebude revat? a neviem si predstavit ako potom zaspi? ako sa to odohrava? 😅

romi.r
28. dub 2010

rimmel, já to sama ukončila ve 20 měsicích, potřebovala jsem antb, taky jsem se bála jak bude usínat, když to měl vždy před spaním a několikrát v noci.Uplně v pohodě, tři dny jsem mu stále opakovala že mám tam mám bobynko a že to moc bolí, lehl si a usnul bez toho, první 2 noci hysterie kolem ranních hodin, ale to ho docela brzy přešlo a ted spí celou noc od 20 hod do 6.30

rimmel
28. dub 2010

aha no to je pravda ze vacsiemu "babatku" sa to da uz vysvetlit 🙂

romi.r
28. dub 2010

jo bylo to v pohodě, dokonce to chodil hladit a říkal bobo 🙂

rimmel
28. dub 2010

😀 to je milee! ja si to zatial neviem predstavit nakolko je este maly a na cece neda dopustit, teda hlavne v noci , cez den ma v podstate na haku ale k uspaniu to potrebuje...
ale hlavne som momentalne rada ze kojim, neni mu dobre, chory bol a asi aj zubky ho trapia, 4 sa mu tlacia a kebyze nekojim, neviem ako ho ukludnim 😔

romi.r
28. dub 2010

tak pokud ti to vyhovuje tak ho nechej 🙂 malej byl taky závisláček , taky se uklidnoval u toho, děsila jsem se toho, jak bude usínat,proto jsem to neustále oddalovala, ale pak jsem už musela

romi.r
28. dub 2010

Jo a hlavně malej vubec nepije UM, vubec žádný

rimmel
28. dub 2010

no musim nemusim, sama neviem, v sept. zacinam skolu..ale uvidime, zevraj sa dieta nauci ked tam matka nieje nejak zaspat 😝 a ak nie, tak odstavim no co...a moj um vie pit, aj vodu..nastastie 🙂 ale cece je cece

berunda
28. dub 2010

Holky my kojily do 23 mesicu. Dcerka byla celkem zavisla na pru. U prsa jsem ji uspavala a v noci take dost pila. Tak jsme rekla ze mam bebi a dala na prsa naplast. Mala byla uplne v pohode, rekla mama ham bebi a od te doby nema zajem🙂. Prvni noc nemohla zabrat ale ty dalsi uz ano a usne krasne u pohadky, bud cteme nebo povidame a usne za chvilicku a spi pekne celou noc. Vubec bych neverila ze ukonceni kojeni bude tak v klidu.

rimmel
28. dub 2010

jeee berunda to mas super 🙂 zaavidim 😔

berunda
28. dub 2010

ja myslim ze u takhle vetsich prcku to jde v klidu vystvetlit,a le kazde mimi je jina
Jenou jsme to zkusila i kdyz bylo male asi rok a neco a brecela, tak jsme prso dala.Chtela sjem tak do dvou let kojit tak to pekne vyslo. Nase mudr doporucuje treba nekam odjet na vikend a mimi nechat u tatky, babicky apod.
Nam vyslo to s tou naplasti fakt jsme s manzelem zirali jak to slo jednoduse.Ted obcas koukne na prsa rekne bebi, pofouka a pohladi. A kdyz jsme se ji zeptala jestli by chtela mliko ode me tak rekne neeeeeeeeeeeeeeee mimi

berunda
28. dub 2010

omlouvam se za preklep..............

markchina
30. dub 2010

Holky, taky jsme musela přestat kvůli nasazeným antibiotikům kojit, malému bude za týden 15měs. a už nějaký ten pátek dávám Bebu a v poho, takže jsem klidná, že už je naučený na umělou. Spíš by mě zajímalo, jak se povedlo zastavit laktaci. Zkoušela jsem si stáhnout prsa obinadlem, ale výsledek byl takový, že se mi udělalo zle, asi bylo moc utažený a jinak se mi zdá, že méně stažené to nemá smysl. Díky za tipy.

rimmel
30. dub 2010

markchina ale ved jestvuju atb ktore sa mozu brat pocas kojenia ci nie? 😨

markchina
30. dub 2010

no, to sem se sveho obvodaka ptala, kuryruju se s pomerne silnou anginou, na penicilin jsem alergicka, a ostatni ant se vylucuji do mlika, tak mi doporucil nekojit. Ono uz to je jedno, jelikoz je beru druhy den. Zas takova tragedie to neni, kdyztak budu odstrikavat, ale radeji bych byla, kdyby se mi mliko samo ztratilo, at nemam nake potize.

rimmel
30. dub 2010

no ja neviem, mne sa zda ze sa vyrabaju atb vhodne pre kojacie zeny..ale zase sa az tak nevyznam 😅 tragedia to neni ale zase koli tomuprestavat kojit, ja by som bola nasrata na lekara kebyze zistim ze mi dal zle atd a ze someste mohla kojit 😀

dagina
6. čer 2010

Ahojky maminy, měla bych dotaz pro ty, které měly podobný "problém". Malou stále kojím cca 3-4 za 24 hodin. Jelikož jsem nyní těhu, a nejen kojení mě dost vyčerpává, ráda bych malou pomalu odstavila. V noci vyžaduje 1-2x, zkoušela jsem dávat jiné pití, ale nechce. Jak pak odstavit večerní kojení je pro mě vůbec oříšek, to bude snad až do porodu 😅. Budu moc ráda za jakékoliv postřehy a zkušenosti.

moda08
6. čer 2010

@dagina ahoj, tak nejdřív zkus odbourat denní kojení, prostě nedat a nabídnout něco jiného (např. flašku s mlíčkem) a až to zvládne tak bych se pustila do toho nočního. Já jsem to dělala tak (ale to bylo Danečkovi rok, takže to bylo docela v pohodě, jak jsou starší, tak je to podle mě horší) že jsem ho nakojila před spaním a pak jsem si řekla, že mu dám nejdřív třeba až ve čtyři ráno a pak jsem ten interval zhruba každé dva dny posouvala, až jsme kojili pak až ráno. Ale říkám, že čím jsou starší, tím je to pak už větší závislost a hůř se to odnaučuje. Asi se to neobejde bez pláče, ale jinak to nejde. To věřím, že tě to vyčerpává. Já teda nedávám v noci vůbec nic na pití (jedině, když je nemocný), protože pak si zase zvyknou třeba na čaj a máš to pak znova - odbourávání pití čaje v noci. Tak držím palečky

aponchie
7. čer 2010

dagi ja jsem to pomalu utinala predevsim v noci.je uz dost velka asby spala mimo vas takze sup s ni do vedlejsiho pokoje nedavat vubec v noci kojeni nechat jen to ranni nebo vecerni zatim a budes mit klidek ja jsem to tak udelala a mala spi stokrat lepe nez s nama a kojeni uz nema 14dni a uplne super ted zacala konecne pit i UM halelujah ,ale trvalo to .pro tvuj fyzicky klid zvlast kdyz jses tehu bych to tak udelala a odstavila ji uz pomalu.vsecko je v tve hlave pouze ona se s tim vyrovna pokud to bude provedeno citelne ale cim dele je to u tak velkeho ditete tim hure to pujde takze rozhdne ,hezky a dusledne a pujde to 😎

nikulka83
12. čer 2010

Ahojky, můžu přispět 🙂
@dagina, já začla s odstavováním v pondělí.. Původně jsem chtěla kojit do roka, ale trochu se nám to protáhlo, protože jsem z toho měla strach... Přes den jsem nekojila asi od ledna/února - to se vyřešilo samo. Malej nechtěl, po obědě usínal sám.. Takže nám zbylo kojo večer před spanim+v noci... V noci obvykle 3x, někdy 2x, někdy 4x 😝 Už kolikrát jsem si řekla, že nedam, ale nevydržela jsem.. Bylo pro mě pohodlnější dát a jít za 2 minuty spát... Teď se situace vyhrotila - malej chodí spát ve 21, vstává tak v 6.30 a do toho v noci 3x kojit... Už to bylo na bednu.. Tak v pondělí jsem řekla, že to zkusíme...

A překvapivě docela dobrý.. První noc 2x plakal asi 10 minut - plakal je slabý slovo - spíš řval, vztekal se, dudlík házel na zem, vodu nechtěl.. Chovala jsem ho a řikala mu, že mlíčko neni, že musí spinkat... A za těch 10 minut usnul... Ráno jsem mu zkusila dát prso a nechtěl... Druhou noc plakal už jen asi 3 minuty, třetí půl minuty a čtvrtou spal v kuse 🙂 už druhou noc vzal na milost vodu, ale nechci ho učit pití v noci, tak dáme jen když to jinak nepujde... Na dnešek spal zase hezky, akorát se v půl 3 probudil, tak jsem si ho vzala k sobě a hned usnul 🙂

Nečekala jsem, že to pujde tak lehce 🙂 Asi cítil, že už jsem 100procentně rozhodutá... 😉 Teď, i když bude krize, prso prostě nedam... Ještě pár dní necham to večerní, aby se mi srovnala laktace - ty první dny se mi prsa nelejvaly dost, teď už je to lepší 😉