Jak odnaučit kojení? Je na něm závislá

lucicineccka
3. črc 2009

Holky mám takovej malej velkej problém..malá má 14 měsiců a pořád jí kojím..už ale začla kousat tak byhc ji ráda odvykla.Problém je ale v tom že se naučila pít v noci,pokaždé si jen odhrne tričko a ani nepotřebuje mojí asistenci.. 😎 jak ji odnačím na prs,když je uplně zavisla?, 😀

meleri
22. lis 2009

Moda,
takže spí celou noc? tak to je fajn! super tip, já to zkusím v tom únoru až..jo je to chaos, člověk tápe a neví přitom sem se minulý týden ptaĺa doktorky a prd věděla (obvoďačka). no a můj gyndař je chlap takže to je taky blbé, to bude vědět jen teorii..takže na to musím přijít sama...

Sunar má fakt chutnat nejlíp? tak to je fakt hnus..

no nejde to protože on je prostě chytrý, a ví že to prso dycky dostane, i když bude půl dne čekat, takže čeká čeká, nenapije se ničeho, a pak večer dostane to prso..takže jasně, jakoby tím vynechám kojení ale pak se napije pořádně a vynahradí si to v noci...proto si říkám bude lepší to úplně zastavit..

právě to udělala tady na koníkovi jedna holka na batolatech a psala že to bylo ok. dítě bylo naštvané asi pár dní ale zvládli to...

moda08
22. lis 2009

meleri

celou noc mi nespí (a ještě se nám to ani nikdy nepodařilo, bohužel ☹ ), myslela jsem si, že když nebudu v noci kojit, že se to zlepší, ale zatím je to pořád stejný. Jenže se do toho ještě pletou zuby a teď máme rýmu, takže se prostě v noci stále budí.
Aha, tak to bude asi fakt lepší, když ho prostě odstavíš ze dne na den a ono ho to pak donutí se napít něčeho jinýho. To mě naštěstí ten čaj alespoň přes den pocucává. Já jsem chtěla kojit do roku a pak to utnout, takže se na to pomalu připravujeme - učím ho na to UM a snižuju počet kojení. Ale musím říct, že mi i trochu vyhovuje to, že u kojení občas usne a nemusím ho uspávat (což je náš nešvar).

bereninka - já myslím, že to asi stačí, ale bohužel nevím přesně,kolik by měli vypít

meleri
22. lis 2009

modo,

jo, asi sebou šije že? mi se občas povedlo, že jsem třeba celou noc nekojila, ale pořád sebou šil, prostě to bylo naprd..když dám prso tak se uklidní a spí..no je to těžké! jo to máte jak my!! 😅 zuby a rýma dohromady! zkoušela sem mu dneska dát čípek od bolesti a vytlačil to ven...i s hovínkem..

jo to jo, je to super s tím uspáváním, no nevím jak budem uspávat bez prsa! 😅 ale snad to zvládnem!

a víš co je ještě těžké, naučit ho na nočník! malý se rozhodl že bude každý večer kadit do vany....a basta....když ukážu nočník tak nezájem, ani sedět na něm nechce...no bude to ještě všecko boj.. 🙂

moda08
22. lis 2009

meleri

copak šije, to by ještě šlo, ale musím k němu vstát, dát třeba dudlík a poplácat po zadečku a spí dál. Jak já se těším až zase jednou budu spát celou noc 🙂
A malej s tebou spí v posteli nebo v postýlce? My teda dodržujeme postýlku, akorát ráno si ho vezmu k sobě do postele, jinak ne.
Já jsem dnes zkusila dát malýmu poprvé homeopatika na nachlazení (chřipku) oscilococcinum, tak uvidíme jestli to nějak zabere. Nemáš s tím zkušenosti?
Jé, nočník, to jsem zatím nezkoušela, ale už začnu. Daneček pravidelně kadí před koupáním, takže by se to dalo vychytat.
A jak ti papá, sní všechno? My máme problém s masem, vůbec ho nechce.

pavlina05
22. lis 2009

😕 tady se psalo 😀

meleri odstavila jsem před 14 dny, prsa byly nalitý cca těch 10 dnů, pila jsem mátový čaj pořád, masírovala a teď už je to ok. Cyklus zatím nemám. Jiné vedl. příznaky také ne.
Jsou nějaká homeopatika na zastavení laktace

Mě mlíčko neteče)

NA nočník zatím nechodíme, nestresuji...počkáme později

meleri
23. lis 2009

modo,

jo někde sem četla že prý do 4 let člověk musí vytrvat... 😲 😀 ty brďo tak doufám že to bude dřív!
ne malý spí s náma, takže je to celkem veget, většinou se všecko odehrává v polospánku, ale i tak ti to to spaní naruší, a někdy se mi stane že už neusnu.
joj oscilococcinum sem brala já ale nic moc mi to nepomohlo..u nás zabral ten aspirin pro děti a hodně sem odsávala hleny, sice řve, ale pak je spokojený bo je to pryč.

je to v pytli, dneska se zase vykadil do vany. prostě se rozhodl že bude kadit do vany...

jo on sní vše kromě hrušky, hrušky nemůže vystát, a kompoty, takže furt dávám čerstvé ovoce. jo, to jez vláštní, s tím ti neporadím, on má maso právě moc rád. zkus to možná hodně pomixovat? dobré je aji libové jehněčí no ale nevím když mu to nechutná..

Pavlino,

dik!!! 😵 ten mátový čaj to sem nevěděla, to je pro mě cenná rada.

a bolelo to nějak moc!

no mě právě stresuje máti, prý že už v jeho věku sme seděli na nočníku atd...mě akorát štve že večer kadí do té vany, a ještě se mu to líbí...nikdy to nedělal...

moda08
23. lis 2009

meleri

tak třeba s tím kaděním zkouší, co budete dělat. A když bys ho dala před koupáním na nočním, tak nic neudělá? Na mě už taky všichni tlačí, ať začnu dávat nočník, ale mě se to prostě zdá brzo, já nevím, ale myslím si, že si ještě moc neuvědomuje co dělá nebo jo? No asi po roce taky začneme.

Mě ještě laktační poradkyně radila pít šalvějový čaj, ten prý taky snižuje tvorbu mléka.
Maso jsem zkoušela úplně rozmixovat do jídla, ale bohužel, nevím, jak to tam cítí, ale prostě to nechce. Nechci to moc lámat přes koleno, jsem ráda, že všechno ostatní mi sní.

Pavlino

tak už vůbec nekojíš? super a jak to bral malej? v pohodě?

meleri
24. lis 2009

Modo;

já ti fakt nevím, přiznám se že to moc nezkouším, páč jak ho na to posadím tak za pět sekund se zvedá a kroutí se, prostě na tom nechce vůbec být. já si taky myslím že z toho rozum moc nemá...jako pozná slovo kaka, a myslím že i hovínko pozná co to je, ale nechápe tu souvislost mezi tím vším a nočníkem...jo je to asi brzo..

jo tak to fakt nevím s tím masem! asi mu vadí ta chuť? kdo ví....třeba si ještě maso časem oblíbí! hold každé to mimčo má fakt svoji "specialitku".. 😅 co už naděláme.

dík za ten šalvěj, no zatím ještě to nechám tak, počkám po vánocích...třeba sám už řekne že to nebude chtít..

ahoj!

pavlina05
24. lis 2009

meleri
Prsa mě bolely cca týden, pořád jsem je masírovala, ve vaně pod sprchou i na suchu 😅 A pila ten čaj a bylo to ok. Teď jsou malá a povislá 😒 Ale co, svůj úkol splnily bravurně 😀
Za dob našich maminek byly jen látkové plenky a mamky měli děti dost po sobě. TAk co jim zbývalo? Naučit děcka na nočník co nejdříve. No tak to už jsme uměly v roce.¨
Náš malý má rok a 4 m a neumíto a já se teda nehodlám z toho po....a malého nebudu stresovat. Až pochopí, tak to bude. ZAčnu s tím v létě. Teď když vidí nočník, tak na něj kouká jako na hračku a jezdí s ním jak s autem.
Proč to lámat přes koleno? až bude ten pravý čas, tak se vykadí tam kam má 😉

moda08
Přesně, ony ty děti neví co dělají na tom nočníku. ten reflex ještě nemají!! TAk proč tak všichni spěchají?????
Nekojíme od 17 měsíce. Postupně jsem odstrańovala kojení, nakonec jsem zrušila noční kojo. Malý to zvládl bravurně. prostě nedostal a nežadonil. Většinou, pokud se probudil šel k němu MM. Pokud jsem šla já, tak se trochu sápal po triku, ale pak pochopil, že mlíčko nebude.

je to strašně zajímavé,...onehdy jsem měla ty prsa děsně nalitý, tak jsem po obídku vytáhla prso a dala jej malému, aby mi odsál a mě se ulevilo a on se na to podíval, vzal bradvku do pusy a tak se mu navalovalo....

pavlina05
24. lis 2009

Jinak tohle je rada od laktační poradkyněe Jiřinky:
Odstříkávat vždy, když budou prsa nalitá a prostě to bude nutné. Není možné nechat v prsou zatvrdlá místa, je potřeba je rozmasírovat v teplé sprše. Do úlevy odstříkávat a každý den se snažit,a by to bylo méně a méně. Prsa hodně chladit, nosit pevnější podprsenku. Prsa nestahovat, mohlo by dojít k poškození prsní tkáně. Pít šalvějový nebo mátový čaj, které přirozeně laktaci snižují.

meleri
24. lis 2009

Pavlíno,

a odstříkávala si? já nevím jestli si nemám pořídit takovou tu mechanickou odstříkávačku (hodila by se pak i pro druhé dítě)..tak zní jako pohoda, jak to popisuješ! jo s těma prsama 😖 ....sem na tom podobně, už ted nemám moc mlíka, a prostě jsou škaredé...možná plavání by trochu pomohlo..
jo já nevím teda jak se jim to mohlo všem tak povést s tím nočníkem! můj malý prostě nechce vůbec sedět...začal sedět pozdě, až v 11 měsících a i ted moc nesedí, umí to ale prostě nechce..
přesně tak, malý s tím škrká po podlaze, atd...
ale štve mě to s tou vanou no...dneska to zase udělal, takovou nálož do vody, a předtím než zatlačil tak se na mě podíval, takže to ví že nesmí. říkala jsem mu to než jsme šli do vany že kaka ne.

aha takže ta tvrdá místa se dají rozmasírovat...no snad to zvládnem! nejradši už bych s tím praštila už ted, ale cosi mi furt říká že to malý ještě potřebuje...

moda08
24. lis 2009

Ahoj,

no právě toho já se bojím, abych neměla zatvrdliny a pak zánět. Už jednou jsem náběh na zánět měla a nebylo to nic moc. Naštěstí mi zabraly obklady z tvarohu a nemusela jsem mít ATB.
Vždyť já vlastně přes den kojím kvůli mým prsům 😀
A s tím nočníkem - jeden dr. říkal, že si to děti začínají uvědomovat až kolem 18M. Takže nepropadám panice, že to ještě nezkouším.
My teď zase bojujeme s rýmou, ach jo.

Pavlino - nevím jestli si to tady už psala, ale pije ti malej nějaký UM?

meleri
24. lis 2009

Moda,

no podle mojí "super" doktorky prý v našem stádiu už zánět nemůže být..ale víš jak..jak jí mám věřit! taky mám strach..protože např. dneska sem od rána do večera nekojila, a mlíka sem měla večer dost!

jo taky jsem to slyšela s tím nočníkem...tak proč to hrotit! a jak psala Pavlína, dřív to bylo kvůli látkovým plenám....sice já je používám taky, ale ted už jsou o něčem jiném...

jo my taky! ale víc bojuju já ( s tou rýmou) ...

tý jo holky tak to snad doufám půjde s tím odstavením! nejvíc mě s...e že všude se píše o tom jak začít ale o tom jak přestat, to je stylem- pomož si sám...

moda08
24. lis 2009

tak tomu nevěř, že nemůže být zánět v našem stádiu, protože moje mamka dostala zánět u mojí ségry a už jí bylo přes rok, takže podle toho můžeš mít zánět kdykoliv

to je fakt, o tom jak přestat se nikde moc nepíše a když se zeptám, tak mi přijde, že na mě koukají jak na exota, že to přece není nic těžkého....

meleri
25. lis 2009

dík, tak to si dám pozor! já s tím nikdy zatím neměla problémy, takže vlastně nevím jak to začíná ani nic. chudák tvoje mamka..

jo je to pitomé. spíš se lidi diví že ještě kojím...tak nějak si lidi myslí že se kojí asi jenom 6 týdnů a pak konec....a pak se na tebe dívají jak na blba.. 😠

jinak dneska sem to zkusila, páč měl malý plínku suchou, dala jsem ho na nočník, a vyčůral se.. 🙂 udělala jsem jako ššššš a šáhla sem na pindíka, a on se zasmál a vyčůral se...tak že by přecejen to začínal chápat??

moda08
25. lis 2009

mamka na to brala antibiotika a to znamenalo konec kojení
to je přesný, mě už taky všichni říkaj, ať skončím s kojením, jenže ono to není tak jednoduché, že 😉

no téda, úspěch s nočníkem, tak vidíš, můžete to pěkně zkoušet, když se mu to takhle podařilo, šikula 🙂

meleri
25. lis 2009

já se ti přiznám že mám fakt strach s tím seknout ze dne na den!
já už fakt nevím jak na to..

děkuju, pak se to podařilo ještě jednou. možná že fakt pochopil na co to je..problém je že jsem zjistila že čůrá často takže když to jednou zachráním tak je to stejně jedno páč za půl hoďky se vyčůrá zas! 😝

tý jo já už bych s tím kojením praštila nejdradši teď..malý má ted už vrchní zuby a každé kojení je mi už fakt nepříjemné.
no držím palce nám oběma..

pavlina05
25. lis 2009

meleri já nikdy neodstříkávala. Teď co jsem ukončovala, jsem odstříkávala ve vaně manuálně. Jinak ne. Vážně nebyl problém.

moda08
Um pije ráno a večer. 2x210 ml, Hami 3,12+

meleri
gratuluji k vyčůrání. Hlavně se tím netrap a nestresuj 😉 My máme skoro 1,5 a já to nedramatizuji 😵

Holky, přesně nevím kolikrát za den a noc kojíte, ale začněte postupně 😉 Já si dala cíl do vánoc. skončila jsem dříve. Jeden týden jsem utla dopolední kojo, další týden odpolední kojo, za 14 dnů večerní kojo a pak za dalších 14 dnů noční 😉
Ze dne na den bych určitě nepřestávala, ale do 14 dnů to určo jde 😉

pavlina05
25. lis 2009

Jo a kojila jsem 17m, lidi na mě koukali jak na blázna 😅

moda08
25. lis 2009

meleri

taky mi už to kojení není moc příjemný, Daneček má 7 zoubků (nahoře 4, dole 3) a už to je teda fakt dost cítit
udělám to jak píše Pavlina,každý týden jedno kojení odbourám, akorát mám problém, že malej mi nechce pít UM - zatím jsem zkusila Sunar a ten mi sní jen s banánem, samotný ho pít nechce

pavlina

já kojím ještě 4x během dne, v noci už jsem kojení zrušila
a tobě malej přešel na UM v pohodě? já s tím mám právě problém, jak píšu

pavlina05
25. lis 2009

moda08 malej je jedlík, on mi moc přes den nepije, ale na to mlíko se třepe. Moc mu chutná. ZAčínali jsme na 60 ml, te´d vyzunkne těch 210 ml. Vůbec stím nebyl problem.
Kamarádka postupovala stejně, malá jí uM moc nechce, tak jí sem tam dá plmotučné.sem tam UM a vypije jí těch 60ml.
Holky, já myslím, že to půjde 😉 ,nebojte se toho 😉
moda08
Takže malý závislý na prsu není? Přes den se to snadno odstraní 😉

moda08
26. lis 2009

pavlina

a jakou značku UM dáváš? a dáváš mu to flaškou nebo pítkem nebo jak?
Zrovna dnes mi snědl s banánem 130ml sunaru a ještě by si i dal,ale jen s banánem, tak jsem přemýšlela, že bych zkusila ten sunar banánový, co dělají. Nebo mám zkusit jinou značku UM?
Já doufám, že závisláček není,ale to se pozná až ho odstavím, přijde mi, že si stejně už jen tak cucne a jinak to má spíš jako dudlík.

kulimka
26. lis 2009

Ahoj moda, u nás je to stejné, taky sunar jen s banánem, tak jsem koupila banánový, ale pít ho nechce. Takže taky jen s banánem... 😠 Anebo mu do toho nalámu Be-be, to sní, sní ho i jako polívku z misky lžičkou, ale z flašky ani hrníčku to do něj nedostanu. U nás to myslím není o chuti, ale o ten zvyk pít z prsa, takže kdyby to teklo z prsa tak si myslím, že to vypije v pohodě.

kulimka
26. lis 2009

K tomu čůrání do nočníku, musím u něj sedět, protože jak zjistí, že čůrá, vytáhne si šuldu ven a čůrá na zem 😝

moda08
26. lis 2009

pavlina

jsem slepá, už si psala jakou značku Hami

kulimka

ahoj,tak to si mě moc nepotěšila, že s banánem to jí a banánový sunar nechce. Je to vůbec cítit po banánech nebo je to umělotina? A tak kolik do něj za den dostaneš mlíka? Já vůbec nevím, jak to udělat, chtěla bych přestat kojit,ale když nechce jiné mlíko pít. Já dávám zatím Danečkovi 1x denně (někdy vynechám) 130ml + banán,ale zkusím zvýšit dávku mlíka na 160ml.
Jé, to je srandovní, že už ví, že si ho může vytáhnout a čůrá jinam 😀

meleri
26. lis 2009

Modo,

prosím tě a jak jsi to udělala že jsi přestala v noci kojit? prostě jsi nedala? my to plánujem že půjdu spá jinam..ale chtěla jsem to tak udělat že přestanu úplně..po tom co tady čtu tak kdybych nekojila v noci tak pije přes den a třeba si dái něco jiného...

no zatím má ještě trochu rýmu tak toted nechci dělat ale pak už asi jo.

pavlina05
26. lis 2009

moda08
Um pije ráno a večer. 2x210 ml, Hami 3,12+
Pije to ze savičky a lahvičky z DM 😉

meleri
B přestali vnoci kojit jako poslední kojo. A já už jsem nedala prostě prso. Honě pomohl MM, když se Aleš probudil, tak šel malýmu manžel.

moda08
26. lis 2009

meleri

já mu dávám naposledy před spaním, pak jsem si řekla, že mu dám napít nejdřív ve 3.00 hod. a pak jsem to třeba každé dva dny o hodinu prodlužovala,takže teď kojíme třeba v sedm o půl osmé. Dnes teda výjimečně v šest, protože už byl vzhůru. Ale jinak se nám v noci budí,ale prso mu prostě nedám.

kulimka
26. lis 2009

moda ten banánový je chuťově dobrý, mi chutná, jinak sunar nesnáším 😅 Za den do něj dostanu jen ten sunar jako ty, někdy zapomenu, jinak kojím, dávám jogurty a vařím polévky z krabicového mléka. A na večeři jí200ml krupice instantní mléčné takže tam mlíko taky má. Jenomže on mi nechce pít z hrnku nic, nevím kolik vypijete ostatních tekutin vy? Už jme to tu možná řešily, ale to neva, přece jenom máme v hlavě ještě mlíko 😀
Mi vypije asi 1dcl denně jupíka aqua jinak vše ostatmí vyplivuje ☹ Takže mu dávám hodně polívky a i ovoce mu ředím vodou.

moda08
26. lis 2009

kulimka
tak já asi ten banánový koupím a uvidíme. Ještě mám doma krabici mléka Hami,tak nevím jestli nemám ještě zkusit tohle mlíčko a nebo jestli mu ho už nedávat, abych ho zbytečně nepletla. Co myslíš/te?
Já ještě přes den taky kojím, jinak mu nabízím čaj, někdy (málokdy) vypije 200ml,ale spíš míň. Pije z pítka. Zatím jsem mu dávala bylinkový a dnes jsem poprvé uvařila ovocný a to je teda šklebení - zatím mu moc nechutná.