Jak odnaučit kojení? Je na něm závislá

lucicineccka
3. črc 2009

Holky mám takovej malej velkej problém..malá má 14 měsiců a pořád jí kojím..už ale začla kousat tak byhc ji ráda odvykla.Problém je ale v tom že se naučila pít v noci,pokaždé si jen odhrne tričko a ani nepotřebuje mojí asistenci.. 😎 jak ji odnačím na prs,když je uplně zavisla?, 😀

ladunka
2. říj 2009

Petjo, pokud je to jenom otrava, tak je to jasné. Jenže pro mne to byla současně otrava (čtyřikrát za noc být obtěžována malou přícuckou), ale taky radost (jé, dneska jenom jednou, určitě to brzy přestane chtít) a kojení jako celek byla radost veliká. Karolínka od malička vyjadřovala celou svou bytostí, jak hodně to pro ni znamená, od kojení se nikdy nenechala vyrušit, vždycky pila soustředěně a vděčně, hlásila se pravidelně, nikdy nezapomněla, byla k sežrání. Takže jsem byla jaksi mezi dvěma podobně velikými mlýnskými kameny 🙂, prostě jsem si vůbec nebyla jistá, jestli je opravdu nutné a potřebné končit. Zároveň to vždycky mělo i pár výhod (nikdy jsem se nebála, jestli má Karolka hlad nebo dostatek tekutin, nesledovala jsem kolik toho sní nebo vypije, když byla malá, jídlo vždy při ruce, navíc v těch dvou letech by ještě mateřské mléko měla snadno trávit)
Časem jsem se smířila s tím, že holt nejsem schopná nahlédnout konce kojení a užívala si to, s tím že až dojdu k závěru, že je opravdu třeba končit, tak holt skončím. No a Karolínka se nakonec odstavila sama.

S tou nocí bych podruhé asi taky byla radikálnější. Na druhou stranu - v mém okolí není vůbec málo dětí, které v noci ve dvou letech běžně pijí umělé mléko, respektive náhražku mateřského mléka. No a když jich tolik pije náhražku, proč by mělo být až tak špatně pít originál 😀

petja
3. říj 2009

Pavli,ale 6x za noc je mazec,to už o pití nejde!!! Máš mléko,nebo už si z prsa udělal dudlíka? To bych teda netolerovala,já kojila napřed ráno,v poledne a večer,postupně jsem odbourala kojení po obědě a teď kojm před usnutim a k ránu a to tak že vypije jedno prso druhý a konec.

evi3
3. říj 2009

Ahoj, dcéra sama od seba vypustila kojenia okrem po zobudení ráno a poobede a 1-3x v noci. Prvé som zrušila po obedňajšom spánku(asi v1,5 roku), stačilo ju upozorniť na niečo zaujímavé a zabudla. Potom som uťala tú noc, lebo ma to zmáhalo a potrebovala som sa vyspať. Boli asi 3 noci a hysterickými scénami, keď som jej ponúkla vodu, že mliečko bude až ráno ... potom nastalo obdobie, že ráno bolo okolo piatej. V 22 mesiacoch sme ukončili našu spoluprácu, lebo ak nebolo mliečko okamžite, tak sa mi naštvane hádzala po zemi. Teraz je bez MM asi 2 týždne, občas mi zaloví rukou vo vystrihu, povie "meči", ja poviem, že už nemám, lebo všetko vypila, ona chápavo pokýve hlavou 😉 ... a spí lepšie, a ja tiež 🙂

pavlina05
5. říj 2009

petja.
Sem tam se mi zdá, že cucá mlíčko, ale sem tam jsem asi dudlíkem 😅
Pokusím se to utnout ráz na ráz, nevím ale kdy a jak....

petja
5. říj 2009

pavli,dej na instinkt

jitrulka
7. říj 2009

Já malou odstavila v noci tím, že jsem ji místo prsa dávala čajík a pak jen vodu. Asi po 4 dnech ji už nestálo za to se kůli tomu budit. Ale já to udělala na 8 měsíci, tak nevím jak se na to budou tvářit vaši drobci. Mnozí z nich už si to třeba uvědomují a to může být taky problém.

kulimka
7. říj 2009

S tím čajem jsem to zkoušela taky, ale neuspěla jsem, to byl řev. Zkusím to zase dnes, a když nebude nic pít zkusím ho uchlácholit aby nebrečel a snad usne i bez cici. No jsem zvědavá. Jinak budu muset počkat až pochopí, že už mlíčko došlo. Ono kdyby došlo tak to pochopí hned, protože nepoteče, ale jak to zastavit, že 😅

wensdy
7. říj 2009

Ahoj maminy,ta moje opice se budí posledních 5 dnech 10x za noc. Jsem z toho na budku.Tak to kojení musim co nejdřív utípnout.Už 14 dní doma nadhazuju,jako kdy se do toho pustíme a nakonec mi mužskej řek"dytˇmá to nejlepší co může bejt" 🙄 Tak nevím jak to dlouho ještě vydržim,asi zdrhnu na mejdan a přijdu až ráno 😀

kulimka
7. říj 2009

TAK to bylo plánů v poledne...A zrovna jsem ho byla nakojit. 😅 To se nedá poslouchat ten pláč ☹ Je to fakt, že má to nejlepší. Ještě, že to kojení přes den se mi podařilo odbourat a konečně začal pít i vodu 🙂

pavlina05
7. říj 2009

Holky, u nás stále řev. Te´d se probudil v 22:00 a stále chce jen mě, držet za ruku, hladit a objímat. Kojím pořád ☹

minea
8. říj 2009

Petja, jsme na tom podobně, i já chci ve dvou letech přestat. Jak často teď kojíš? Já ráno a večer, jen asi třikrát se v poslední době stalo, že si na večerní kojení "nevzpomněla". Máš už nějakou strategii? Já se toho odstavování docela děsím, malá se bude tvrdě dožadovat a odmítnutí bude brát jako zradu 😅

evik3
8. říj 2009

Ahoj holky, taky porad kojim, malej ma 16 mesicu a tak do dvou let ho jeste chci kojit urcite. Prijde mi to mnohem praktictejsi, nez porad pripravovat umely mliko, ktery by se urcite minimalne do tech 2 let melo pit. Meli jsme taky problem s nocnim kojenim, pil i 10x za noc, no vlastne nekdy ani moc nepil, ale jen tak zuzlal 😀 To uz mi dost vadilo, vubec jsem se nevyspala.... Vyresili jsme to asi pred mesicem, kdy jsme ho prestehovali do vlastniho pokojicku. Ted ho kojim jen tak 1x za noc, vyjimecne 2x, nekdy vubec. Spi tam mnohem lip, asi jsme ho v noci i budili, kdyz jsme se treba otocili v posteli, no a taky myslim, ze se nekdy treba vzbudi, ale protoze nejsem blizko (v loznici lezel v postylce vedle me a hned po me zacal natahovat rucicky), tak proste spi dal 🙂

pavlina05
8. říj 2009

evik3
😉 já kojím také 16 měsíčního chlapečka. chci ale přestata úplně. Myslím, že moje tělo je totálně vycucané, vážím už jen 53 kg a to jsem měla před těhu 61 kg! A také bych chtěla př. vánoce otěhotnět, tak abych byla ok. Kojení mě moc baví, ale kojit 6 x za noc mě teda neba§ Chci se vyspat!
Do vánoc vytvoříme dětský pokojík a uvidíme....

evik3
8. říj 2009

pavlina05, to je neco jineho, ja nemam pocit, ze me kojeni vycerpava a dalsi otehotneni planuju az tak za rok, takze zatim si kojeni uzivam a uz ted je mi jasne, ze az skoncim, tak mi to bude chybet, bavi me maleho pri kojeni jen tak pozorovat a pritulit se k nemu.... 🙂

evik3
8. říj 2009

Holky mam dotaz, nevite, proc nefunguji stranky www.kojeni.net ??

petja
9. říj 2009

Pavlina,co zůstat jen u toho objímaní a hlazení,povídání apod.,to malého neuklidní? Myslim,že pokud chceš opravdu kolem toho 2.roku přestat kojit,určitě bys měla postupně omezit noční kojení na max 2x,u vás už to o krmení opravdu není a později by to bylo jen obtížnější,řekla, bych,že i malý si teď už zbytečně narušuje spánek. Pokud jsi zvyklá ho tak večer uspat,zůstala bych zatim u toho,to bude asi nejtěžší,odstranit uspávací kojení,jak já to nazývám.U nás tedy určitě,malý to ná samože s prsem spojený,vždy říká,spinkat,prsíčko bude.Já to mám v plánu zítra,to jde totiž manža na noční,on to špatně nese,když není malýmu vyhověno.Tohle mi nezjednodušší ani jeden 😀 Jo a jak jsme se minule bavily o tom,zda kojení utnout,myslela sem ano,ale ne všechna kojení hlavně!!! Vždy to dané kojení...

Minea,ahojky,moc blahopřeji k těhotenství 😉 Víš,díváme se na to asi hodně stejně.Taky se obávám,že to bude malý brát jako zradu,na druhou stranu cítím,že to začíná být z jeho strany už vydírání...on určitě není typ,který by mohl být kojen do 3 let,snad by mě aj vyslekl 😀 je to kus chlapa už má 93cm 😀 Kojim teď večer a nad ránem.Opravdu kojim,do stadia náhrady za dudlík bych to nikdy nenechala dojít,obzvlášť,když se dudlíku zbavil sám. Určitě jsou děti,se kterými to jde hůř,ale myslim,že pokud už máma necítí při kojení to,co dřív,měla by přestat.Ale určitě postupně,ne dnes kojim a zítra už nic,to je o zánět minimálně...
Strategii mám takovou,že z těch 2 kojení chci zítra 😉 zrušit uspávací kojení,což bude asi největší nápor,jak jsi psala,že se vám stalo,že by malá nechtěla nakojit,tak to se u nás nestalo 😅 ,jednou jsem to ale udělat musela,páč před měsícem mi bylo 30,tak bylo těch pivíček více...No jak byla společnost,Fila byl ve svým živlu a přes protesty se nám ho podařilo oddělit od společnosti 😀 až v cca 23h.Tak to sem ho nekojila. Takže zítra se bude u nás asi hodně povídat,tulit a utírat sopel ☹
Pak je Fila zvyklej kolem 3h ranní lozit k nám do postele,to následovalo dřív kojení taky.Teď už mu řeknu ať zalehne a spí,tak někdy chvilu brečí a pak dobry.Kojim tak kolem 5-6hod. to bych chtěla ponechat a na tom chci stavět 😀 že mu řeknu zítra,že bude mlíčko ráno,až bude sluníčko a světlo.Tak to bude sranda fakt 😉 Chtěla bych taky začít s pohádkou,ale malej chce být všeho účasten a strašně to prožívá,tak mi furt vstává a všeckoukazuje,tak nevim,jestli není ještě brzo.Moc dobře u nás funguje zpívání a dřív taky chování,ale na to si ho určo navyknout nechci,při jeho nynějších 12kg 😀 😀 😀 Navíc malej ještě nemá svůj pokojík,to prej funguje zázračně 😉
To víš,že mi odstavení bude taky činit určité psychické poroblémy,to říkám na rovinu,spolu s nádherným porodem mě zatim nic silnějšího nepotkalo 😵

pavlina05
9. říj 2009

evi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
petja. díky 😉

Uvidím př. víkend, že bych zapracovala na nějakém odstranění buď večerního kojení, nebo nočního. Budeme doma, tak něco začnu odstraňovat 😉 Bojím se jen toho řevu a pláče.

eppik.m
9. říj 2009

pavli: ahojky nakukuji a nestacim se divit 😉 prosimte jak chces zvladnout jeste miminko, kdyz porad bojujes s batolatkem? ja bych si to tedy pekne rozmyslela ... co se vyresi kdyz budes mit doma na tobe zavisleho kojenecka a jeste porad zavisle batolatko? to se holka zlozis uplne ... zkus si rict co je momentalne tvoje priorita a podle toho se odpichnout ... ja si preji taky jeste alespon jedno dite, ale uz ted vim, jak je narocne se starat o kojence takze si chci byt uplne jista ze to zvladnu i s Misou, tj. pokud budu videt ze je vice samostatnejsi ... vzpomen si jak jsme pred par mesici resili to nocne kojeni a jak jsme z toho byli znicene, myslim ze kojit novorozene a jeste bojovat o pozornost s batoletem nedas ... ja osobne bych jeste z druhym mimi pockala ... myslim to zcela uprimne a proto se prosimte nezlob ze jsem to takto napsala ... jinak ti drzim palce samozrejme je na tobe jak se rozhodnes sama tak ci onak, fandim ti 😉

pavlina05
9. říj 2009

eppi, další mimi až př. vánoce. Teda snaha o další. To už bude Ájovi 2,5 roku. 😎
On je přes den mega zlatíčko!!!!
Eppi, díky za rady. Já tě dost respektuji, takže se nezlobím, právě naopak 😉
Neboj, te´d bych do toho uritě nešla. Říkáme si s MM, že opravdu až za rok a ne-li později. necítím to ještě 🙂

petja
10. říj 2009

Tak my dnes večer bez kojení naprosto bez problému.Trochu jsme si v posteli pohráli,popovídali,probrali,proč prsíčko nebude,trochu protestu,ale nádhera.Sem na toho šikulu pyšná!Uvidíme co zítra,jak bude tatínek doma 😅

pavlina05
11. říj 2009

petja, super 😉 Jen tak dál 🙂

minea
14. říj 2009

Petja, tak jak to pokračuje?
Já jsem se už do toho taky pustila, ruším ranní kojení a nechávám jen to večerní. Už dva dny po sobě se to podařilo, musela jsem jen vstát dřív než malá a zmizet z ložnice, nechat ji povídat si s tátou a pak ji rychle dát na nočník, oblíknout a snídat. Sice se o mlíčko hlásila, ale nějak se to podařilo zamluivt 😅.
Ještě mě zajímá, jestli dáváš malému jiné mléko místo MM. Já jsem něklikrát zkusila nabídnout kravské mléko, i UM, měla jsem tu nějaký vzorek, ale jen smočila rty a s odporem se odvrátila, není šance 😀.

petja
14. říj 2009

Čauky Minea,pokračuje to perfektně,kojení večer jsem odbourala,zůstalo jedno kojení,prsa zatím v pořádku.Žádnou jinou alternativu jsem doposud kromě MM neřešila,ale Ca doplňuji,spíš teda přirozeně.Sýry,mandle,mléko z nich,ryby.zakysané výrobky.Filípek kravské mlíčko miluje,od roka mu dělám kaše půl napůl plnotučné+voda a od 1,5roka z mléka.Mlíko pije i tak a to po mě studený z krabice 😀

minea
15. říj 2009

Aha, tak to je u vás s mlíkem v pohodě. Malá ho zatím vždycky odmítla, ale zkoušela jsem to jen párkrát. Možná je problém v tom, že já ani partner mlíko nepijeme, takže to doma nevidí. Ale byla bych ráda, kdyby tuto "vlastnost" po nás nezdědila. Tak nevím, možná jí do toho dám trochu granka, smí se to už v tomhle věku?
Jinak po vynechání kojení docela cítím, jak se prsa nalévají, není to ale nic dramatického, večer to zase odčerpá.

pavlina05
20. říj 2009

ahoj holky!
U nás máme odbourané už i večerní kojení. No problem, večer dám 180 ml Hami mlíčka, malý vyzunkne a pak jde spát s tátou. Trvá to asi 10 minut a spí.
TAkže už jen odbourat to noční kojení 🙂 Dnes jsem teda ještě nekojila, to je pokrok 😀

Držím pěstičky všem 😵

eppik.m
21. říj 2009

pavlina: super 😵 😵 😵

pavlina05
21. říj 2009

Eppi 🙂 Ještě no toční. Dnes jsem kojila cca 4 x, máme rýmu a špatný spánek. Ale chci to řešit dál a do vánoc utnout, udělat pokojík...MM říkal, že mi ve všen pomůže 🙂

eppik.m
21. říj 2009

pavli: koukla jsem ti do albíčka, teda ti řeknu že vám to moc sluší a jste štastná rodinka a hlavně že manžel stojí při tobě 😵 musíte mít hodně společných zážitků 😉
s tím odstavením to u nás bylo dané Míšou sám si řekl že už nechce a i když jsem mu prso strčila do pusy, nevzal si ho nebo když jsem mu ho nedala vůbec nic se nedělo 😅 takže žádné scény se nekonali a přestali jsme ze dne na den ... nemůžu poradit ale jednou jsem se na to ptala zkušené 3násobné maminky a tá mi radila, že v 1,5 se odstavují dětičky nejlépe tak bych ještě chviličku počkala zda se neodstaví sám a když ne tak bych mu zkusila postupně ubírat intervaly až nakonec nedostane nic ale to bych musela vědět jak to u vás chodí, rituály a tak ... zda je to pouze pro něj zvyk k utišení nebo doopravdy to mléčko potřebuje pít 😉 🙂 jo a pak jsem nedávala ale žádné náhražky za prso, jako dudlík, pít vodu, či UM (to potom budeš pokojová služba i dále) a od té doby co se odstavil v 15 m. neměl v noci v puse nic a ani sám nikdy nechtěl ... někdy ho škádlim dudlikem co nám zůstal v bedínce na hračky, at si podudlá a on ho vždy vztekle odhodí pryč ... 😀 😅 to jsou naše sladké dítka legrační ...

pavlina05
21. říj 2009

eppik.m díky moc. Jsme 😀
Chci to udělat postupně. dost te´d na to nabíhá MM, jelikož už nekojím večer, tak se snaží chodit utěšovat on, já bych byla nucena vytáhnout prso. TAkže MM te´d aktivně spolupracuje.
ještě jsem dnes nekojila 😀
náhražky také nechci. Dítko má spát celou noc.
dudlík u nás nikdy nebyl, Aleš neví co to je.
no a uvidíme do těch vánoc....
Jsem ráda, že mi pije uM, ráno 210 ml a večer 180 ml.

pavlina05
24. říj 2009

Ahoj holky!!!

Jak se daří s ukončováním?

Holky , já nevím, ale asi jem nekojila celou noc! MM se mě ráno ptal a když jsem hodně přemýšlela, tak nevím o tom, že bych tasila prso A mám i pocit, že Ája o to už tak nějak nestojí...
možná se odtaví sám
.....

Kojila jsem jen 1x 😀