Jak odnaučit kojení? Je na něm závislá

lucicineccka
3. črc 2009

Holky mám takovej malej velkej problém..malá má 14 měsiců a pořád jí kojím..už ale začla kousat tak byhc ji ráda odvykla.Problém je ale v tom že se naučila pít v noci,pokaždé si jen odhrne tričko a ani nepotřebuje mojí asistenci.. 😎 jak ji odnačím na prs,když je uplně zavisla?, 😀

pavlina05
14. lis 2009

kulimka
🙂 🙂 🙂 🙂 super, blahopřeji 🙂

moda08
14. lis 2009

ahoj, kulimka - tak to jste dobrý,
my v noci taky už nekojíme, ale pořád se dost často budí, poslední dva dny to je vůbec hrozný, možná zase nějaký zub, protože se budí s pláčem, no uvidíme
Sunar mi taky nepije, zkouším to různě,ale zatím bez úspěchu, tak já už nevím, jak na něj
a co ty pavli?

pavlina05
14. lis 2009

moda08
no my jsme měli vlastně jen tu jednu noc celou prospanou. ☹ Jinak se nám stále budí, cca 2 y za noc pláče, mazlí se, je takový ufńukaný...tak bu´d zuby neno nevím 😖 Chce nás cítit, spí s námi.

moda08
14. lis 2009

jé, to bych brala jen 2x, my vstáváme třeba 7x, je to děsný, myslela jsem si, jak se to spraví,když nebudu kojit,ale je to stejný, asi fakt ty zuby do toho, ale prso už nedám, až ráno nejdřív po páté hodině

pavlina05
14. lis 2009

moda08
😉
Asi to budou zuby, dokud nevylezou všechny , tak to na ně budu svádět 😀 ZAtím máme 8 😀 Co vy?

moda08
14. lis 2009

přesně, taky to svádím na zuby, protože mě nic jinýho nenapadá 😀 strašně závidím ostatním maminkám, kterým děti spí celou noc (a že jich okolo sebe mám)
my máme 7
ještě bych ho chtěla naučit usínat samotného, ale nějak nemám odvahu začít

pavlina05
14. lis 2009

☹ to my také neumíme.
No já mám okolo sebe spíš nespavce. dost to řeší tchánovci, jakože je malej divnej že nespí a tak....
Teda se zubama vy se máte, my měli první v 11 m 😅

moda08
14. lis 2009

A jak uspáváš? My v náručí a přemýšlela jsem o tom, že i to může být příčina toho jeho nočního buzení, že prostě neumí usnout sám a potřebuje k tomu nás a proto,když se v noci probudí,začne hned pobrekávat a stačí mu dát dudlík nebo poplácat po zadečku (ví,že tam jsme) a hned usne.
Asi zkusím tu metodu, že ho uložím a když začne brečet (jako že začne),tak za ním třeba po minutě budu chodit,aby věděl, že není sám. Vím, že to chce velkou trpělivost a tou já bohužel zrovna neoplývám. Akorát nevím, když ho začnu takto učit, jestli to musím dodržovat i přes den (spí ještě 2x),aby toho zase na něj nebylo moc. Jestli třeba ho zezačátku nenaučit jen večer. Nevím, nějak v tom plavu 😒

pavlina05
14. lis 2009

No teď uspává MM. Lehnou spolu do postele, malej nejdříve lehne MM na hrudník (asi chce slyšet srdíčko?), pak lehne vedle a usne. TAk jej předěláme do postýlky. pak až se probudí putuje mezi nás.

moda, metoda 2,5,7...no chce to pevný nervy. My to zkoušeli v 6 měsících, trvalo to dloho, ale povedlo se. Řev hroznej. Pak jsme byli ale na noc pryč, bylo nám malého líto jak plakal, tak jsme tu metodu porušili a on poznal, jak na nás....nikdy nesmíš ustoupit! Jen když bude mít bolístku nebo nemoc.

moda08
14. lis 2009

No právě - neustoupit. Jednou už jsem to zkoušela, ale prostě mi vadí, že tam tak brečí. Ach jo, asi ho budu nosit v náručí ještě ve dvou letech.

pavlina05
15. lis 2009

moda08
třeba na to dojde sám 😉 , časem 😵

kulimka
16. lis 2009

Ahoj, tak my máme zuby jen 4 a asi zase lezou, protože se budí taky tak 7x za noc. je to strašné, když ussínám vzbudí mě řev. Ale spí sám. Vždycky ho ponosím potulím a usne.

pavlina05
16. lis 2009

😒 no dokud asi nebudou všdchny, tak si ještě užijeme ☹

eppik.m
17. lis 2009

Ahojky, nám bude 21m. a v noci se budíme pouze jednou a to na čůrání, jdeme na dospělácký záchod a pak si Míšu dávám k nám do velké postele a spí s námi až do rána (kdybych ho nedala vyčůrat tak by to do rána nevydržel, já ho to ale neučila on sám se budí od doby co nemá pleny od 18m.) ... nejhorší nespací obdobý jsme měli když jsem ho kojila a pak po odstavení v 15m. se to stále lepší. Důležité je aby jsme dodržovali stejné rituáli v stejnou dobu a v noci neposkytovali dětěm pokojovou službu. Pak neni co řešit. 😉

pavlina05
17. lis 2009

😵 eppi
My to máme také jen 1 x za noc, jak se probudí, putuje k nám do postele a spíme až do 8,9 hodin 😔

eppik.m
18. lis 2009

pavli: supeeer, konečně jsme se dočkali, že?! 😉 😵

moda08
18. lis 2009

ahoj holky,
tak závidím. My už sice v noci nekojíme,ale stále se budíme. No je to 14 dní, tak uvidíme, třeba se to bude časem zlepšovat 😒

kulimka
18. lis 2009

Ahojky, tak u nás je to jak kdy, sice nekojíme, ale někdy se budí někdy ne. Někdy se vzbudí třeba jen jednou za noc. Někdy ho bolí bříško tak ho musím pomasírovat, aby se vyprděl. Moda a když se ti vzbudí, usne hned nebo ne? Malý někdy nechce usnout a brečí, to jsem pak na prášky, jak se vzbudí 4x za noc. Když jsem ho nakojila tak hned usnul a teď jsme někdy i půl hoďky vzhůru. ☹

pavlina05
18. lis 2009

eppi, jj, konečně 🙂 Te´d ještě dostat malého zpátky do své postýlky!!!

Holky to budou zuby? , bříška? , nemoce?.... 😖

moda08
18. lis 2009

kulimka - někdy je noc, že se třeba vzbudí 3x,ale to jen dám dudlík, poplácám po zadečku a hned spí, ale někdy i třeba hodinu je vzhůru, což je šílený. A teď s oblibou vstává kolem páté hodiny, je hoďku vzhůru a pak zase na hodinu třeba usne. Už jsem z toho fakt vyčerpaná ☹
Ale dnes mi manžel slíbil, že s ním bude v ložnici sám a já mám jít spát do obýváku, už se těším 😉

pavlina05
18. lis 2009

moda08
😵 držím pěsti. Chlapi to s dětma při usínání umí 😉 My jsme moc měký.

no tak já dnes uspávala hodinu 😠 😠 😠 😠 😠 , se picnu, vážně!!! 😝

meleri
21. lis 2009

holky kdo z vás už odstavil, za jak dlouho vám zmizelo mlíko?
já mám už asi od 9 měsíců pravidelný cyklus, a ted v únoru bych ho chtěla odstavit, ale zajímalo by mě jak to probíhá u matky? slyšela sem že mléko může téct ještě hodně dlouho, klidně i rok?? a že má žena třeba závratě nebo přibere, co je na tom pravdy?

moda08
21. lis 2009

ahoj meleri, já se taky pomalu chystám malýho odstavit,ale nejdřív se musí naučit pít jiné mléko - zkouším Sunar, samotný ho nechtěl, ale když mu do toho rozmačkám banán, tak to zblajzne
taky jsem slyšela, že se mléko ještě tvoří třeba i rok,ale moje sestra mi říkala, že jí dr. předepsal nějaké léky na zastavení laktace, tak třeba zkusit tohle

meleri
21. lis 2009

ahoj Moda,

náš malý taky nechce umělé mlíko, jedině s krupicí, tak to mu večer dávám...

jo o těch lécích jsem právě slyšela, no uvidím v prosinci chci jít právě na kontrolu po císaři tak se ho ještě zeptám, přece jen gynekolog je lepší než obvoďák u kterého jsme byli..

dík moc!

moda08
21. lis 2009

meleri a jak dáváš malýmu to mlíko - ve flašce? A jakou značku mlíka? Já to zatím Danečkovi dávám lžičkou s tím banánem, ale nevím, jak to řešit ráno (až si teda na to mlíko zvykne), když ještě leží v posteli. Z pítka to by bylo všude a flaška se mi už zavádět nechce

meleri
21. lis 2009

modo,

já pořád kojím. právě chci kojit do února a prostě prvního února přestat. já kupuju mlíko Candia, prodává se v malých láhvích, to v pudru nekupuju. Taky dávám ráno banán, ale rozmačkaný bez mlíka. a kojíš ještě nebo už jsi skončila? Já to mlíko ale dávám s krupicí, jako večeři, po lžičkách, má to moc rád..možná je načase abych zkusila to mlíko dát "jen tak". do ted to odmítal. ale nevím právě jak - v hrnečku? po lžičkách? ve flašce??

Mě malý to pítko odmítá, prostě ho vidí tak zdrhá nebo odvrátí hlavu...chce jedině hrneček. to samé s flaškou, nechce ji..nebo do ní kouše.

jo prý je flaška krok zpět.

tak pevné nervy! 🙂

moda08
22. lis 2009

meleri
ještě kojím 4x - ráno, dopoledne, odpoledne a večer před spaním. A ty kojíš jak často? Já jsem právě nechtěla přestat ze dne na den, chci postupně odbourávat jedno kojení a pak další. Už kvůli "prsům",aby se postupně mlíko ztrácelo samo, ale nevím, jak se mi to podaří. Pokud ne, tak jsem rozhodnutá, že si půjdu na gyndu pro ty prášky na zastavení laktace.
To mlíko Candia neznám. Taky se chystám mu ho zase zkusit dát jen tak a taky přesně řeším, v čem mu ho dát. Flašku mi taky kouše. Z pítka pije čaj a když jsem mu tam zkusila dát mlíko, tak se napil a pak zjistil, že to není čaj a už nechtěl. Tak možná zkusím ten hrníček - jakože něco nového s něčím novým 🙂

meleri
22. lis 2009

Modo,

přes den kojím asi o něco míň jak ty, a k tomu 1x 2x v noci. vy už v noci nekojíte? to jste šikovní! možná bych to měla zrušit, a pak by pil víc přes den. on pije v noci opravdu hodně, a já mám v noci hodně mlíka..tak nevím jak na to sakryš..

jo já mám taky obavy přestat ze dne na den, přesně jak píšeš, kvůli prsům, ale doktorka mi řekla že prý se nic nestane.. 🙂 tak nevím jestli jí mám věřit. rozhodně se taky ještě zeptám gynekologa.

promiň zapomněla jsem napsat že žijeme v zahraničí, a je to tu trochu jiné. jinak mi ty mléka v pudru teda nepřijdou moc chutné! i včesku jsem zkoušela sunar, a teda nic moc. přijde mi že kdysi to mělo lepší chuť (já to pila i jako 8 letá, prostě jenom protože mi to chutnalo.. 😅 )

jo zkus ten hrníček. ale je fajn že ti pije z toho pítka!

u mě je celá potíž v tom že mám prostě strach tak najednou přestat, že třeba bude nějak trpět žízní, atd...

ale jak píšeš že to odbouráváš postupně tak u nás to právě jaksi nejde..

moda08
22. lis 2009

meleri

v noci už nekojíme a ani mu nedávám žádný čaj, vodu..nic. Já jsem to udělala tak (na radu jedné maminky tady z MK), že jsem nakojila před spaním a pak třeba až za šest hodin a takhle jsem to postupně prodlužovala až nakonec kojíme ráno mezi 6-7hod.
Já chci právě přestat postupně proto, abych třeba nemusela moc odstříkávat během dne, že se to jako ustálí samo (ale nevím, jestli to tak opravdu je, to je taková moje domněnka). A s tou žízní to je přesný, taky vlastně přes den kojím spíš proto, aby měl dost tekutin, protože toho čaje nevypije tolik, kolik by měl, ale zase si říkám, že až přestanu kojit, tak ho to vlastně donutí víc pít. No je to alchymie 😀
Máš pravdu, taky jsem ten sunar ochutnala a nic moc a to se tady říká, že ze všech UM chutná nejlíp, tak nevím.
A proč to u vás nejde postupně přestat kojit?

bereninka
22. lis 2009

Ahoj holky, já zatím malého odstavit nechci, ráda bych kojila ještě přes zimu. Ale malý si snížil frekvenci kojení a tak se mi zdá, že se postupně odstavuje. 😕 ☹

Kdyby k tomu došlo, kolik bych měla dávat tekutin? Teď jsem kojila tak 5x/den, pak 4x, 3x a dnes je to asi 2x. K tomu dávám vodu cca 250 ml. Někdy více.
Pokud bych nekojila, kolik by měl vypít vody/den? 😕

JInak už jsem ho naštěstí naučila pít z pítka. Neuměl pít z ničeho.