Jak odnaučit kojení? Je na něm závislá

lucicineccka
3. črc 2009

Holky mám takovej malej velkej problém..malá má 14 měsiců a pořád jí kojím..už ale začla kousat tak byhc ji ráda odvykla.Problém je ale v tom že se naučila pít v noci,pokaždé si jen odhrne tričko a ani nepotřebuje mojí asistenci.. 😎 jak ji odnačím na prs,když je uplně zavisla?, 😀

kulimka
26. lis 2009

Zkus to Hami možná mu bude chutnat, když ne tak ho dáš třeba do kaší nebo zase s banánem. Jsem zvědavá jestli ti bude pít ten banánový anebo jestli to je závislost na prsu jako u nás 😅

moda08
26. lis 2009

kulimka
no Hami kaše ty miluje, tak by mu mohlo třeba chutnat i to mlíko, to je vlastně stejný jako v těch kaších, ne?
Jenže jestli se nenaučí pít nějaké mlíko, tak snad budu kojit do aleluja ☹

kulimka
27. lis 2009

Tak to jsme na tom stejně.Kojím ráno a odpoledne, ale než stačím vytáhnout cici tak malý má málem nervový šok jak se na něj třese 😀 Zatím mu tu radost nechci upírat, ale nechci se dožít toho, aby mě někde na veřejnosti začal lézt pod triko a volal mami cici. 😠 😅

moda08
27. lis 2009

kulimka
to jsem se nasmála - nervový šok 😀 😀
tak my to až takhle nemáme,ale taky je rád. A to je přesný, nechci aby se mě někde dobýval pod tričko.
A kdy ty chceš skončit s kojo?

kulimka
27. lis 2009

No to já nevím...Zatím mi to nějak nepřekáží. já když jsem jednou týdně ve škole tak to bez toho vydrží i celý den. Ale do 18. ho kojit nebudu snad si udělá pauzu než si najde přítelkyni a bude ožužlávat ji 😀 😀 😀

meleri
27. lis 2009

holky včera mi manžel nabídl že příští týden bysme mohli skončit s kojením, že s ním bude spát v jednom pokoji a snad že malý zapomene..

ale mám strach aby z toho neměl nějaké trauma..prostě nevím furt mám pocit že ještě chvíle nepřišla, i když musím říct že ted mu ty horní zuby fakt porostly a kojení je tak nepříjemné..on mě vyloženě nekouše ale jak saje tak to svírá mezi zuby a bolí to.

moda08
27. lis 2009

meleri
já si myslím, že musíš o tom být 100% přesvědčená i ty, protože jinak to malý vycítí, takže to pořádně promysli. Pokud si myslíš, že ještě ne, tak se s manželem domluv, že to třeba zkusíte po vánocích....
Ale chápu, mě už je to taky dost nepříjemný, vždycky mám ty jeho horní zuby obtisklý 🙂

kulimka
😀

moda08
27. lis 2009

meleri
teď jsem si to četla ještě jednou, jako úplně skončit nebo jen s nočním kojením?

meleri
27. lis 2009

modo,

manžel na mě uhodil dost zhurta... 😅 asi se na to fakt necítím! malý mě ještě potřebuje...vím že to myslí dobře ale já na to fakt nemám takhle zničehonic přestat! sice už mě to trochu leze na nervy, ale co nadělám!

ne myslel totálně. 🙂

moda08
27. lis 2009

meleri

a proč zhurta? proč tak chce, abys skončila? já myslím, že je to hlavně na mamince a miminku, oni dva musí být hlavně v pohodě a musí být na to oba dva připravení.
Tak začni postupně vynechávat kojení, každé kojo třeba během týdne odstraň. Já myslím, že tohle je mnohem šetrnější než přestat úplně naráz. Ale to je jen můj názor 😉

meleri
29. lis 2009

jako ne zhurta, prostě řekl hele možná už to stačilo, jestli chceš, přes týden s ním budu spát a zvykne si, myslel to jako dobře...ale není zrovna vhodný okamžik. včera měl dost horečky z očkování...takže to asi fakt vydržím do toho února...i když mám fakt dost rozkousanou bradavku... 😖 prý se to dá odnaučit ale on ani nekouše, vlastně jaksi saje přes zuby..

Modo ono to fakt nejde, už jsem to zkoušela, vynechat, jenže co vynechám tak si nahradí během noci..prostě se víckrát za noc vzbudí, takže je to fakt začarovaný kruh. navíc je fakt filuta, když chce, tak se napije čaje i vody...ale prostě ví že dostane lepší..takže vynechám třeba odpoledne a on se vzbudí 4x za noc místo 2x... ☹

moda08
29. lis 2009

jestli si to v noci nahrazuje, tak asi fakt ještě není ten správný čas,
já už pomalu přemýšlím, který kojení během dne vynechám,ale vypadá to, že asi dopoledne. Ráno je to pohoda, nakojím v posteli a je to,takže to se mi zatím rušit nechce. Dokonce už do něj dostanu 160ml sunaru (stále teda s banánem),ale i to je úspěch.

petja
29. lis 2009

Tak my skončili kojení týden po Fílových druhých narozkách.Zvládl to naprosto bravurně,občas v noci říká prsíčko bude,ale to snad i ze spaní 😅 Neuvěřitelně,jak ty dva ročky kojení utekly.Dá se říct,že jsem to i obrečela.Je to nespravedlivé,jak ten čas s miminkem letíííí!!!!

pavlina05
29. lis 2009

petja
😵 😵 😵 😵 to je krásný

Holky tak my dali spát malého do pokojíčku a první noc bezva. Do 23 h se probudil 2 x pak až ráno v 8:15 😀

kulimka
30. lis 2009

petja super 😉

pavli, tak to je fajn, je šikula 😎

moda, tak u nás už je taky pokrok se sunarem, včera ho vypil 75ml z pítka, ale vypil to tak na 10x pozoroval u toho motýlky a berušky na flašce 😀 . Ten sunar zkoušíte banánový nebo tam ten banán přidáváš?

moda08
30. lis 2009

ahoj

pavlina - no tak to je super 🙂

kulimka - zatím banán přidávám a jíme to lžičkou a až doděláme balení normálního sunaru, tak zkusím koupit ten banánový, jestli to bude chtít a zkusím mu to dát taky z pítka. No vidíš, však oni se to naučí, ale je to teda dřina, viď 😀

kulimka
30. lis 2009

No to teda je 🙄

pavlina05
30. lis 2009

Holky, díky, držím pěsti i Vám aby to šlo hladce 😵

pavlina05
30. lis 2009

Holky, dnes spal malý úplně sám od 19:45 do 8:15 😀

meleri
30. lis 2009

Moda,

tak to gratuluju, 160 ml je fakt krásných! máš pravdu ještě to necháme tak..
malý si zatím zvyká na ten čajík, celý den usrkuje z hrnečku a už to tak nerozlívá..sice občas ještě rozleje ale už moc ne...flašku nechce vůbec...nechám to zatím tak..
jenom nevím jak to zvládnu s tím kousáním no...ale co se dá dělat...

moda08
30. lis 2009

pavlina
to je teda fakt super, je to šilkulka 🙂

meleri
ještě kdyby to tak pil z flašky 😒
počkej malej pije z hrnečku? bez pítka? to je teda dobrej

meleri
30. lis 2009

moda,

jo pije tak..pítko ani flašku nechce..tak sem to nechala tak...🙂

pavlina05
4. pro 2009

Tak co holky?
Jak pokračujete? Co UM?

kulimka
4. pro 2009

Ahoj Pavli,
tak my jsme totálně v ........ 😀 už zas v noci kojím, no co bys mi na to řekla 😅 Ale začal pít sunar z pítka tak aspoň to. Začly lézt zuby a já prostě nemám na to hodiny v noci bdít 😝 Dělám školu, musím se učit a teď ještě nespat 🙄

pavlina05
4. pro 2009

kulimka
a jé, to je mi teda líto. A co kdyby jsi to prso už nedala nikdy, vydržela noc -2 noci a pak už by nyl třeba klid 😉

pavlina05
4. pro 2009

Do pokojíčku Vojtíška dát nemůžeš?

kulimka
4. pro 2009

On v pokojíčku spí. Ale v noci se vzbudí a když nedám prso tak je kravál.Asi to nechám přes vánoce to budu mít po zkouškách, nikdo ráno nebude vstávat, tak ať řve. A přes den ho budou hlídat a já budu dospávat noc. Ale to už asi utnu úplně.

pavlina05
4. pro 2009

kuli, tak to nech po těch dvátkácha zkouškách 😵 Ale myslím si, že pokud by jsi objetovala dvě noca, tak by třeba už byl klid......

kulimka
4. pro 2009

On už byl klid přes týden, ale pak začly růst ty zuby... A já to nevydržela a dala. Přes ty vánoce asi přestanu kojit úplně...

moda08
4. pro 2009

Ahoj holky,
tak u nás tak nějak pořád stejný, v noci nekojíme, přes den ještě jo. Dnes jsem koupila banánový sunar a dala mu ho z flašky. Tak něco málo vypil, budu to zkoušet každý den a doufám, že se to bude zlepšovat. Úspěch už je, že se vůbec z tý flašky napil, to předtím nechtěl vůbec.
Kulimka - téééda,ale chápu to, musí to být těžký to v noci vydržet, tak to zkuste přes ty vánoce, nebudeš na to alespoň sama - doma ti pomůžou