Jak odnaučit kojení? Je na něm závislá

lucicineccka
3. črc 2009

Holky mám takovej malej velkej problém..malá má 14 měsiců a pořád jí kojím..už ale začla kousat tak byhc ji ráda odvykla.Problém je ale v tom že se naučila pít v noci,pokaždé si jen odhrne tričko a ani nepotřebuje mojí asistenci.. 😎 jak ji odnačím na prs,když je uplně zavisla?, 😀

nikulka83
12. čer 2010

Ještě dodatek - UM Filípek nechce ani vidět... Zkoušela jsem to od listopadu a prostě si to neveme... Dáváme dost mléčných výrobků, tak by to mělo dle Dr. stačit.. On totiž nikdy nechtěl ani moje mlíko ve flašce 🙂 Měla jsem toho plnej mrazák a všechno jsem to vylila 😅

mirri
12. čer 2010

nikulka83 tak to je skvele!!ono je dulezite byt pevne rozhodnuta!! 😉
Me maly taky nepije mleko-delam kase,ma jogurty a syry.Nekdy si da ke snidani keksiky s kravskym mlikem a dr nam to taky odsouhlasil.

luci_enka
13. čer 2010

ahoj holky, zdravim vas...
mam dotaz -- vy, co odstavujete a deti vam piji UM, jak casto davate? ja kojim uz jen 1x denne, na noc, na snidani ma 200 ml sunaru s vanilkovou prichuti, jinak vecer kasi a pres den nejaky jogurt nebo tvarohacek...

mela bych davat UM jeste pred odpolednim spanim a az odstavim uplne, tak i na noc? ja vubec netusim, kolik toho sunaru kolikrat denne davat, aby dostala to, co by mela dostat...

jinak jsem na tom presne jako Nikulka83, do leta jsem chtela prestat, bala jsem se toho, jake budou problemy a nebyl ani jeden rev vubec nic, tak jsem z toho byla paf... jak nikdy nechtela flasku a zadne UM, tak jsme to minuly tyden zkusily a uz tyden rano pije sunar z flasky 😕

tak diky za odpovedi a vsem, co planuji odstavku, hodne stesti 🙂

moda08
14. čer 2010

@luci_enka ahoj, ještě by měly dostávat cca 500ml mléka (včetně mléčných výrobků), takže já dávám malýmu ráno a večer Sunar (to má cca 360ml) a zbytek doplníme kaší a jogurtem

radka.m.
14. čer 2010

luci-enka-ta mléčná dávka vám v pohodě stačí,celková dávka by měla být kolem 500ml na den,150ml jogurtu se počítá jako 250ml mléka,plus kaše,sunar a kojení,to je až,až.A to určitě máte i chlebík s máslem,nebo se sýrem,takže v pohodě 😉

nikulka83
14. čer 2010

Fífa nechce posledních 14 dní ani kaši.. Takže jí jogurty, tvarohy, k snídani a k véče chleba s žervé nebo lučinou...UM prostě neveme, ale chci skončit i s tim večernim kojení... Tak snad to stačí... 😎

vladaj
18. črc 2010

Ahoj , nas Tomik ma 18 mes. a parad a neustale vyzaduje "mnam" -kojeni. Je na nem uplne zavsly!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. V noci spi moc hezky, ma uz svuj pokojik. Ale usina s prsem, po probuzeni vyzaduje prso, v prubehu dne zase , vzdy pred a po spani je to uplna NUTNOST! Jinak rev rev rev rev a vztekani. Je to des. A nejhorsi je, ze si ho kolikrat uz jen zuzla pro dobry pocit. Pane jo, jak jsem ho naucila.......... a ted nevim jak z toho 😖 😖 😖 😖 .
Smula je, ze mel potize s dychanim a skoncili jsme na tyden v nemocnici a aby se nerozciloval tak tam dosteval mlicka podle libosti 😒 A ne a ne se toho pustit. Aaach jo ☹

martinka83
20. črc 2010

Já svou dceru kojila skoro do dvou let. Vždycky před spaním v poledne a večer a v noci. Vzhledem k tomu, že jsme se snažili o miminko, museli jsme to nějak vyřešit.

Hlavně nenásilně.

Nejdřív jsme přestali s kojením před spaním. Položila jsem jí do postýlky a hodně jsem si s ní vykládala. První dva dny jsme obě probrečely, ale pak už to bylo v pořádku, malá si zvykla.

Za měsíc jsme skončily i s nočním kojením. Nejdřív trochu plakala, ale pak jí došlo, že mlíčko nebude a zase usnula. A když se v noci vzbudila, stačilo jen pochovat, případně ji rozespalou zase položit zpátky do postýlky.

Měla jsem z odstavení velký strach, nakonec jsme to v pohodě zvládly, takže držím pěsti.

cikyna
14. čer 2013

ahoj male jsou 2 roky a chce porad kojit nic jineho neji vazi 9 kg poradte prosim jak odnaucit dekuji

ebsian
14. čer 2013

@bereninka Já kojením spíš začla přivírat ještě, že cvičím a musím se hlídat, to jsou strašné návaly hladu a chutí.. 🙄 Pročítám vás tu a bojím se odstavení taky, mám též závisláčka..Začneme teprve s příkrmy, ale vím, že v noci bez prsa neusne ani teď, natož potom..Ale děkuji za rady, že nepodávat čaj, prostě to vydržet a zkusit něco jiného..Horší to bude v tom, že malá nespí vůbec s nama v posteli, jen sama v postýlce..No a když neusne, to bude boj..Odstavit plánuji kolem roku..

ebsian
14. čer 2013

Přibírat 😀

ivis
2. dub 2014

POMOOOOOC, mám doma taky závisláka, dokonce jsem odjela v únoru na 10dní pryč a nepomohlo to. Vyžaduje, vzteká se když nedostane, až ho musím seřezat, to jediné pomáhá, po dobrém to nejde. Ale za půl hodˇky přijde zas, protože nedostal svou dávku, tak dáváme ocet na prsa, zase je na půl hoďky klid a opět něco a fakt už mě to takto dlouho neba. Myslela jsem, že stačí pár dní a bude po kojení,ale u nás už se to počítá na měsíce 😠 😠 😠

Jak to udělat,aby prostě nechtěl. Už to odstavování trvá přes měsíc a půl, některé dny a noci jsou lepší, některé dny a noci jsou horší, ale pořád kojíme 😠 😠 😠

hanka1979
1. črc 2014

Ahoj ja dceri byly 3 roky a prso vyzaduje neustale uz si nevim rady jak ju mam odnaucit dekuji za odpoved

adrianka1712
1. črc 2014

Mám doma tiež jednu závisláčku ☹ Má 11 mesiacov a prso vyžaduje aj niekolko krát za hodinu, budí sa aj v noci, ale ani nie kvoli mlieku, ale kvoli dudlaniu. Dudlík od narodenia odmieta, takisto flašku, UM...proste chce len prso a nič iné. Chcela by som už prestať kojiť, pretože je naozaj ťažké vobec s ňou niekde ísť, keďže mi každú chvílu naťahuje triko.. a je mi dosť nepríjemné, keď sme napr.na návšteve a ona spustí hysterický krik a neprestane až kým jej prso nedám. Navyše ma kouše, pri kojení robí kadejaké akrobatické pózy, až mám pocit, že ma snáď sežere 😀 Chcela som kojiť aspoň do roka, ale myslím, že je najvyšší čas odnaúčať ju. Do roka to dúfam zvládneme 😠 Budem vďačná za každú radu.

santron
1. črc 2014

@adrianka1712 asi to není moc dobrá rada,ale já to měla s malým podobně. Byl schopný se budit v noci i po 20 miinutách a chtěl prso, začalo to taky nějak těsně, než mu byl rok. Spal třeba celou noc s manželem a mlíko nechtěl,ale jakmile byl u mě, tak opět to samé. Už jsem to nevydržela a prostě to utnula z noci na noc. Vztekal se v podstatě jen jednou asi 2 hodiny, to bylo poprvé a naposled,kdy jsem ho opravdu musela nechat brečet a vztekat,ale stálo to za to. Pak každé brobuzeni jsem jen zopakovala,že mlíčko už není a znovu usnul a další noci vůbec nebrečel. Nemám z toho dobrý pocit,že jsem ho tak nechala vyybrečet,ale nešlo to už jinak. Po pár dnech jsem mu na usnutí dala na vybranou,jestli chce prso nebo flašku s UM ..vybral si UM a od té doby máme po kojení. A musím se přiznat,že když vidím,jaké scény je schopný dělat ted ( rok a tričtvrtě), tak jsem ráda,že jsem to utnula zavčasu, protože ted by to bylo asi stokrát horší.

josefina123
12. črc 2014

Ahoj ...... mam takovej vetsi problem moji dceri je uz 3.5 roku a porad mi to nejde abych ji od naucila od kojeni .Zkousela jsme vsechno porad nic tak mi prosim vas muzete poradit 🙂

maya1854
22. led 2015

Ahoj vsem,
mam rocni holcicku,kojim pres den a v noci i 6 krat.
Mala nechce moc papat,sem tam polivku,.bramborovou kasi,masicko .Presnidavky a kasicky nechce,
Nevim jak ji odstavit, tricko mi stahne sama 🙂 ,a prestat musim kvuli zdravotnim problemum,,musim zacit brat silne leky.
Je mi lito ji nedat ,kdyz se po mne zacne sapat .
Uz jsem zkousela dva druhy sunaru,,ale plive to nebo vypije jen 60ml.Ale to je boj!!!

ivular
22. led 2015

lenkapdy
14. bře 2015

Já kojím už 3 roky a vůbec nevím jak to utnout,přes den se na mě lepí pořád třeba 5 x denně a v noci minimálně 2x,jak jí to nedám tak je to s ní k nevydržení,řev,hysterie a vztekání,vůbec nevím jak s tím skončíme 😠

lenkapdy
14. bře 2015

@josefina123 četla jsem tvuj příspěvěk který je starý rok,už jsou vám 4 roky,chci se zeptat jestli jste to dokázali a jak? 🙂

fifina86
14. bře 2015

@lenkapdy nech ditko s tatinkem na prodlouzeny vikend doma samotne 😉

evajasanska
5. srp 2016

@wensdy chtěla bych se Vás po letech od této konverzace zeptat, zda to odstavení dcery nakonec pomohlo? Řeším se synem 19. měsíců stejný problém. Lékaři mi také radí, abych přestala kojit. Osobně si myslím, že to nebude jen tím, že kojím. Malý špatně prospívá, moc mu nesedí kravské mléko, které by mi i pil (UM odmítá), ale má po něm průjem. Na MM je závislý, kojíme asi 1x večer, 2-3x v noci a 1x ráno, a po O - 1x. Pokud ano, kdy Vám holčička po odstavení začala tak nějak jíst normálně? Děkuji za odpověď! Eva

kamino
5. srp 2016

U nas pomohla pouze separace.. 3 dny s tatinkem na chate a ja doma zobala Dostinex.. prckovi bylo pres dva roky, nemel ani 10 kg, nejedl,jen se kojil, uz to tak neslo...

kamino
5. srp 2016

Jo a UM a kase bojkotoval vzdy.. ani po odstavu je nechce, jsou mu uz 4 a krupici,ovesnou,nebo bramborovou neda...

wensdy
6. srp 2016

ahoj evo jánská 🙂 mám dvě děti,první dítě jsem odstavila v 15 měsících protože nic nejedla. Tři noce se jí věnoval tatínek a brala jsem léky na zastavení kojení. pak už jsme jen pomalu nabýzeli jaké koliv jídlo. psal se rok 2004, a tenkrát všechny matky jeli v jogortu Florijan, nikdy jsem nevydržela nedat dítěti nic k jídlu, jako systém " chceš,nechceš, další jídlo je večeře" takže když jí byly asi dva roky, tak mě kamarádka upozornila,že má rohlík 2x denně. ted' jí je 12 a jí pořád blbě.
Druhou holčičku jsem kojila 2roky a 3 měsíce. hrůza, ale byl to zvyk aby usnula, V roce 2008 pro změnu letěl jogurt Activia ,ale z toho se moc nenajedli, tohle dítě dlabalo zeleninu jak nezavřený, od 15m snědla skoro 200ml mixovaný jaký koliv zeleniny,chleba s lučinou.... S kojením jsem přestala ze dne na den , protože jsme dodělávali barák. Ale pak neuměla usnout.
Vlastně ti chci říct, že každý dítě je jiný a když se rozhodneš přestat kojit tak už zpátky nesmíš povolit.A pak pomalu zkoušet nabýzet jídlo a vytrvat. A věř děti se neošidí ty ví co potřebujou a začnou jíst,
Jo a alergii na kravské ml. vyřeš s doktorkou. držím palce. 🙂

evajasanska
7. srp 2016

Ahoj Holky - @wensdy a @kamino ! Moc děkuji oběma za Vaši odpověď. Budu to kojení muset jednou utnout, ale trhá mi to teď srdce. Kubíček je takový maličký hubeňourek, má jen cca 9,5 kg. Dr. nám žádné testy na alegii nechce udělat, protože prý je na 90% zdravý jak řípa... ☹ Tak nevím, když má průjem ... no, nic ... asi změním Dr. a bude po ptákách .... 🙂 Mám už staršího syna, dnes mu bylo 15 let. Taky byl nežravec, ale u něj to bylo trochu jiné, protože v roce vážil skoro 13 kg. Byl to takový obřík a jen, jen vykojený MM, protože příkrmy mu také moc nejely ... 🙂. Po ukončení kojení, kdy jsem musela do nemocnice (akutní zánět kyčle + kapačky antibiotik - odstavoval manžel, dva měsíce zvládl beze mě a pomoci prarodičů, je to borec), se to trochu zlepšilo, ale až ve školce začal jíst tak nějak normálně. Každopádně je strašně mlsný dodnes. Brala bych, kdyby alespoň jedno dítko byl "žravec", už si fakt začínám myslet, že snad neumím vařit, či co.

Tak díky a opatrujte se, holky!
Ahoj Eva

kamino
8. srp 2016

@evajasanska Bobes mel v roce 7.5kg, take.prcek, ale o jidlo nestoji doted.. drzim palce, na.rovinu odstav byl tezsi pri mne, nez pro prcka.. tata ho.na chate tak utahaval, ze padnul a chrnel. Ja to snasela hur. Doma pred jejich prijezdem jsem si popatlala prsa genciankou, jako ze mam nemoc, a bylo to v pohode.

monoklnaoku
21. led 2019

Nabeh a, holky jak si tu stezujete na kojení 6x za noc, já kojim tak 25x a ještě máme pauzy kdy se budu co 5 minut. 18 měsíců, takže vydržet jde vše :D

bayt
21. led 2019

@monoklnaoku tak tomu nevěřím, že má fakt hlad nebo žízeň 25x za noc...spíš lehký spaní a neumí usnout jinak