Jak odnaučit kojení? Je na něm závislá

lucicineccka
3. črc 2009

Holky mám takovej malej velkej problém..malá má 14 měsiců a pořád jí kojím..už ale začla kousat tak byhc ji ráda odvykla.Problém je ale v tom že se naučila pít v noci,pokaždé si jen odhrne tričko a ani nepotřebuje mojí asistenci.. 😎 jak ji odnačím na prs,když je uplně zavisla?, 😀

pavlina05
7. lis 2009

😵 dík. Já taky nechodila do červnovek.

pavlina05
7. lis 2009

Ty jsi odtavila protože čekáte druhé miminko?

petka80
7. lis 2009

No, byl to konečný impuls, ani mi to pak nebylo moc příjemný a bolely mě bradavky, takže jsem odstavila asi týden potom, co jsem zjistila, že jsem těhu. A i jsem si říkala, že musím dát tělu trochu oraz, protože za chvíli mě to čeká zas 😅
Ale uvažovala jsem o tom už dřív, tohle mě jen nakoplo, já se toho děsně bála, ale nakonec to bylo o.k. Já pak už kojila jen večer před spaním, brečela jen jeden večer a ani ne moc a pak už si ani nevzpomněla.

petka80
7. lis 2009

A teď si to užívám, že může uspávat i tatínek a já třeba někam vyrazím s kamarádkou nebo zkoušíme dávat malou i k babičce na noc (teda zatím jednou.....). Před tím jsem se nemohla hnout 😒

pavlina05
7. lis 2009

Peti 🙂 U nás začal také uspávat tatínek 😉

pavlina05
8. lis 2009

TAk dnešní noc:
..Ája šel spát v 20:00, probudil se až v 1:00, pak teda hodinku hledal polohu, mazlil se...no a pak usnul a spal až do 8:15!! Já padám, jsem přespaná 😀

petka80
8. lis 2009

pavli - no tak paráda, gratuluju 😵

pavlina05
8. lis 2009

😀 díky, jsem ráda, snad to vydrží 😕

kulimka
8. lis 2009

Ahoj, Tak malý se dnes vzbudil opět ve 23:30, ale do 20min usnul. Pak se vzbudil ve 2, ale to byl vyspaný tak si tak hoďku a půl hrál u nás v posteli, potom hledal vhodnou polohu na spaní a pak konečně usnul, na prso už si ani nevzpoměl. Jen kdyby spal v postýlce. Mám trochu strach ať si nenavykne spát s náma. Ale ráno od těch dvou spal až do půl osmé, takže docela dlouho. Ono to noční kojení fakt bylo asi jen o zvyku. Fakt jse, ale nečekala, že to bude tak v klidu, co jsem se bavila s jednou známou, tak její dítě probrečelo celou noc.
Pavli ještě existují nějaká homeopatika na zastavení laktace, název je tady někde v tématu, zkusím to pohledat...

pavlina05
8. lis 2009

kuli, super noc 😉 No náš malý si bohužel na spaní s námi už asi zvykl 😒
To bude další bod v úspěšném odstavování 😀

Díky, psala jsem paní na kojeni.net. Mám odsávat, teplá koupel, mátový čaj 😉

moda08
8. lis 2009

Ahoj holky, můžu se přidat k vám? Rozhodla jsem se, že malého odnaučím noční kojení. Zatím jsme kojili cca 2x a mezitím se ještě třeba 5x i vícekrát budí,což je šílený a já už jsem dost unavená a tím pádem pak protivná a nervní. Tak jsem se rozhodla, že skončíme s nočním kojení. Prodlužuji interval (dnes papal až skoro o půl šesté,ale mezitím byl několikrát vzhůru a to třeba i hodinu). Myslíte, že se to spraví? Je to vůbec tím kojením, že se tak často budí?

pavlina05
8. lis 2009

moda08
já měla a mám stejný problém. Malý se neustále budí, v intervalech cca 2 hodin. Už jsem byla zoufalá. Te´d co jsem jej odstavila, tak se to zlepšilo. Je to pouze ale 2 noce, tak nevím jestli to bylo tím nebo něčím jiným.
každopádně jde o zlozvyk.
On se nám budí stále, takže když jdeme spát, bereme si jej mezi sebe a je to lepší. Bohužel, tak se zase vypěstuje další závislost 😒
Někde někdo psal, že děti sjou naprogramovány různě a že některé se budou budit stále ☹
Mám kamarádku tady na MK, které se budí malá celou noc po 45 minutách. A to nekojí. jen běhá podávat dudlík a hladit!

moda08
8. lis 2009

pavlina - to si mě moc nepotěšila ☹
My to máme třeba tak, že kolem půl osmé ho uspíme (což je náš další zlozvyk, neumí usínat sám) a pak třeba za hodinu nebo i míň je vzhůru, začne brečet, musíme tam jít, dát dudlík, poplácávat po zadečku a pak zase usne a takhle to je několikrát za noc a mezitím to kojení. Do postele si ho brát nechci, protože to odnaučování by bylo taky hrozný, takže vytrvale ho necháváme v postýlce, i když vím, že třeba v posteli s námi by spal líp. Už jsem z toho fakt unavená a hrozně závidím těm maminkám, kterým děti spí celou noc, nebo se probudí třeba max. 2x. Nevím, jestli jsme od počátku udělali něco špatně. Někdo mi radil ho nechat i vybrečet,ale to já teda nedokážu, přijde mi to drastický.

pavlina05
8. lis 2009

moda08 ☹ máme to samé. Neumí usínat sám ☹ Já nebo MM jdeme s ním do naší postele, tam usne, pak jej dáme do postýlky a spí.Po 2 hod se to opakuje. PAk už jdeme spát my a spí s námi. 😎
No, já moc radit nemůžu...mám špatné zkušenosti.
Ájis nikdy nespal dobře 😒

moda08
8. lis 2009

pavlina - přesně, my máme taky takovýho nespavce už od narození, prostě tomu spánku moc nedá
Já se docela upínám na to, že když odnaučíme to kojení, že to bude lepší. Doufám, že nebudu zklamaná 😒

kulimka
9. lis 2009

Ahoj, tak dnešní noc byla zase o něco lepší 🙂 Vojta se vzbudil ve 2 to chvíli pobrblal do dvaceti minut usnul, ale už u nás v posteli a spal až do 7. Na prso si ani nevzpoměl. Dneska ho zkusím dát zase do jeho pokojíčku, snad bude spát v postýlce celou noc. Já ale jak jsem zvykla v noci vstávat tak jsem se vzbudila o půlnoci a nemohla jsem spát. 😀 Tak se to musím taky odnaučit.

pavlina05
9. lis 2009

moda08...no snad to pomůže. My máme 3 noce bez kojo za sebou a je to lepší. 😉 Ale pokud neumí usnout sám, tak to se nenaučí jen tak. To se bude muset nechat asi nějak vyplakat ☹

kulimka
🙂 🙂 🙂 🙂 super

u nás noc nic moc, aleš má teplotu skrz zuby, takže stále poplakával...ale prso 0 😀

moda08
9. lis 2009

ahoj, tak my teď po dvě noci kojíme až o půl šesté ráno, jinak přes noc nic,ale Daneček se hodně často budí, musím chovat, dát dudlík atd. Tak snad to bude jen přechodný než si zvykne nebo mě asi klepne 😒

pavlina05
9. lis 2009

Teda, není to tím, že to jsou kluci? Kokám, že samej kluk tady 😅

kulimka
9. lis 2009

kdo ví? 🙂 Ale bratranec má dceru dva a půl roku a stále ji mamina kojí, v noci co tři hodiny. To už bych asi nezvládla. Nechám si kojení na večer a na ráno, nechci přestat úplně. Ono je to i o psychice, tada asi spíš o mojí, je to takové miloučké, když vidím s jakou chutí se přisaje a jak se na to prso třepe. Jednou jsem se před ním převlíkala tak už volal ham 😀

pavlina05
9. lis 2009

kulimka
😀 😀 😀 krásnej pocit to je,...ale matka zase nesmí být vyřízená...je tady pro mimi a musí být ok 😉

pavlina05
10. lis 2009

Holky, dnes noc bez probuzení 😀 😀 😀

moda08
10. lis 2009

tý jo, tak to tiše závidím, my se stále budíme, i když dnes to bylo o trochu lepší

pavlina05
10. lis 2009

No třeba to byla náhoda..??? 😅

moda08
10. lis 2009

no uvidíš, jak dnes 🙂 Já jsem dneska Danečkovi poprvé připravila Sunar a vůbec to nechtěl, jen to oblíznul a už nechtěl,tak to musím zkoušet,aby si postupně zvykl.

kulimka
10. lis 2009

pavli gratuluji! 😉 my se vzbudili zase v půl třetí, ale hned zase usnul u sebe v postýlce.

moda, u nás s tím sunarem je to taky špatné, malý se napije a hned to vyplivne. Ale když mu to dávám po lžičkách tak to sní. Tak aspoň něco.

pavlina05
10. lis 2009

Holky, teď Vás budu zase podporovat já 😵

moda08
11. lis 2009

ahoj, tak dnešní noc celkem šla, sice se párkrát vzbudil,ale kojili jsme až o půl šesté, takže dobrý. Přemýšlela jsem, že mu udělám bramborovou kaši se Sunarem, aby si na tu chuť trochu zvykl, třeba to pomůže.

kulimka - a ty ještě teda kojíš nebo už vůbec ne? Já právě chci začít tou nocí bez kojení a poté pomalu odbouráme kojení ve dne, což si myslím, že nebude snad velký problém, přes den už si jen tak cucne, spíš na žízeň.

pavlina05
11. lis 2009

Holky, tak u nás noc nic moc ☹ Asi skrz rýmu?!

moda, přes den to kojení odstraníš v pohodě 😉

kulimka
14. lis 2009

Ahoj tak v noci už nekojíme až ráno a občas přes den. Jinak už večer i usíná bez kojení... Ale sunar nepije, dělám mu dopoledne banán a ředím ho sunarem... anebo taky ta kaše.