Jak odnaučit kojení? Je na něm závislá

lucicineccka
3. črc 2009

Holky mám takovej malej velkej problém..malá má 14 měsiců a pořád jí kojím..už ale začla kousat tak byhc ji ráda odvykla.Problém je ale v tom že se naučila pít v noci,pokaždé si jen odhrne tričko a ani nepotřebuje mojí asistenci.. 😎 jak ji odnačím na prs,když je uplně zavisla?, 😀

jjaanca
3. črc 2009

Mě dcera taky kousala, ale to se dá odnaučit. My jsme tohle vyřešili někdy v 8 měsících. Jinak se taky chystám přestat kojit, malá je taky závislák a jsem připravená na to, že to bez řevu nepůjde. Lucka spí v postýlce a vzbudí se tak 5x za noc. Takže místo kojení jí jen pochovám a nabídnu vodu. Asi se pár nocí nevyspíme, ale jinak to určitě nepůjde.

Možná když budeš spát v podprsence tak se na prso nedostane 😉

many
4. črc 2009

no mě Ladík taky hodně kousal a teď je to lepší,ale pokaždý mám na bradavce otisk jeho vrchních jedniček 😀 😀 😀 a naštěstí kojím jen přes den, spíš jen ráno a na večer a v noci se nebudí, tak snad nebude u nás problém přestat, ale zatím budem pokračovat 😀 držím pěstičky ať se v odstavování teda daří 😉

wensdy
6. črc 2009

ahoj já jsem odstavila první dítě v 15měs.ze dne na den.Ale jen proto, že špatně jedla a doktor mi řekl že pak začne jíst-nezačla 😉 Udělali jsme to tak že jsem se s ní večer rozloučila a odešla z bytu.mužskej s ní byl celou noc a když se vzbudila tak dostala čaj,Moc neplakala.Já jsem proklouzla do obýváku a 3 noce jsem spala na zemi 🙂 Malá to zvládla v pohodě.Já už hůř.Prsa nalitý i když jsem měla prášky na zastavení mlíka,celkově to stálo za prd.Už to takhle neudělám.Kojení postupně odbourám.

romankav
9. črc 2009

Ahoj, já jsem postupně redukovala kojení při každým přidaným příkrmu. Potom jsem kojila jen přes noc, což mě začalo vyčerpávat... nakonec jsem to řešila, že jsem si syna vždycky dala do postele, držela v náručí a on za chvíli usnul - kojila jsem ho třeba v noci jen 2x, potom 1x (to jsem si řekla, že ho nakojím nejdřív do 3:00hod., jde o to nějak nenásilně prodloužit interval mezi kojeními) a pak už ani nechtěl. Takže celkem v pohodě 🙂

barusha
9. črc 2009

Ahoj holky, tak už se taky počítáme mezi batolata 😉 Řeším stejný problém, kojím jen v noci a vyčerpává mě to... Teď už se mi podařilo to omezit na 1x, to by bylo v pohodě, ale větší problém jsou ta nalitá prsa... Nevíte někdo,co s tím? Ráda bych to zastavila bez pomoci dr. a léků. Předem díky.

simi.w
9. črc 2009

barusha zkusila si omezovat kojení postupně ? Pokud ano, mléka by se mělo tvořit stále méně, až bys přestala úplně. Je to nabídka a poptávka. Tím jsem se řídila já a v pohodě jsem omezila kojení na jedno noční, prsa nalitá nemám a pomalu mám v plánu končit s kojením. Sice mi bude chybět ten skvělý pocit blízkosti, ale máme už svoje odkojeno a už mě to taky docela vyčerpává 😉 . Stejně jako ty jsem nechtěla léky. Proč, když to jde i bez nich.

barusha
10. črc 2009

simi.w : zkoušela jsem postupně, mám to tak, že někdy dobrý a někdy to je fakt problém vydržet ☹

sarkabrezen
10. črc 2009

barusha: léky jsou, ale jsou to hormonální dryjáky, ber až jako poslední možnost a napíše ti je kdyžtak gynekolog. ale jakmile je začneš brát, už kojit nesmíš, takže ty jsou až pro případ, že skončíš úplně a budeš mít problémy. já měla obrovské, protože jsem kojila hodně a trvalo víc než týden, než mi obrovský tlak povolil. existují homeopatika - ricinus communis či tak nějak... jsou na podporu zastavení laktace. jinak jsou ještě v lékárně různé čajíky...

mně osobně nejvíce pomohlo vázat a stahovat. dvě podprsenky a ještě přes to stáhnout obinadlem.

jestli ještě nechceš skončit úplně, tak musíš vydržet a počkat, prsa se přizpůsobí, může to trvat až týden, ale přizpůsobí se nižší frekvenci kojení.

přeju hodně zdaru 🙂

romankav
10. črc 2009

barusha: vyzkoušej bylinkový čaj - odvar z listu šalvěje, spolehlivě tlumí laktaci. Dobrá je taky máta, ale šalvěj je nejsilnější 😉

barusha
10. črc 2009

Holky,díky,budu zkoušet postupně,co zabere 😉

jjaanca
10. črc 2009

Holky, to je to opravdu takový problém? Já myslela, že když budu mít nalitá prsa, tak prostě odstříkám do úlevy (ne moc aby se netvořilo mlíko) a že se to postupně zlepší.
Odstříknutí nepomůže????

jjaanca
10. črc 2009

Mám z toho hrůzu až budu odstavovat. Ve dne už kojím jen 1x a v noci tak 4x. Budu muset zkončit najdnou, Protože Lucka když nedostane co chce, tak bude třeba hodinu řvát. Tak bude lepší když si to odbydeme najednou.
V noci na dnešek jsem nakojila, dala jí do postýlky. Ona se jako vždycky otočila na bok a spala. Já šla zavřít okno a to jí probudilo a pak začalo rodeo. Připadalo mi, že má na zádech tlačítko, vždycky když jí dám do postýlky tak se sepne a ona začne vřískat. Tak jsem jí zase vzala uklidnila, vrátila do postýlky a znova. Tohle trvalo půl hodiny a pak mě napadlo jí znova nakojit. Nakojila jsem, dala do postýlky, ona se otočila na bok a bylo. Ona je snad zvyklá, že jí tam dávám od prsa nebo co. No mám z toho odstavování čím dál větší strach. (Jí pořídím nějaký homeo na spaní aby brzo odpadla a sobě pak na den něco abych měla energii. 😀 )

martas123
10. črc 2009

barusha - já pila šalvějový čaj a na prsa mi skvěle pomohly tvarohové obklady, fakt, nevěřila jsem tomu, ale za 2-3 dny bylo všechno v pohodě. 😉 přestala jsem kojit ze dne na den, takže jsem je měla pěkně nalitá 😅

romankav
12. črc 2009

jjaanca: není to takový problém 😉 Když jsem kojila 1x denně a syn už někdy taky nechtěl nebo prostě usnul, tak jsem fakt žádné problémy (nalitá prsa) neměla (a to jsem měla mléka vždycky až moc). Žádné přípravky na zastavení laktace jsem nebrala, ale je fakt, že jsem odstavovala postupně (vždy jsem ubrala jedno kojení/měsíc). Kojila jsem do synových 17ti měsíců (poslední 4 měsíce 1x denně na večer na uspání).

jjaanca
12. črc 2009

Nojo, já sice ve dne kojím jen 1x, ale zato v noci je to min.4x. Myslím že v noci toho vypije dost......... ale stejně si pořád myslím, že to musí jít zvládnout odstříkáním. Dneska to byl horor, vzbudila se asi 6x a ještě když jsem si myslela že už usíná a je nakojená a dala jsem jí do postýlky tak ona začala vřískat jako že to bylo krátký, tak jsem musela skoro pokaždý ještě dokojit. 😝

sokolka
12. črc 2009

Ahojky,

jen jsem vás letmo přelétla, ale také přispěji. Já jsem kojila do 16 měsíců. Ke konci se už zbouzel i každou hodinu i míň, takže jsem ho odstavila na tvrdo. Myslím, že u takových závisláčků to jinak prostě nejde. Do té doby spal u nás v posteli a pořád na prsu, od té doby jen v postýlce. První noc krušná, druhé lepší a třetí bez řevu. Sice jsem mu prso nahradila čajem, ale tehdy mi to přišlo dobré. Po čase se začalo dít to samé s čajem, takže jsem sebrala čaje a po 2 nocích (bylo mu 25 měsíců!!!!) začal spát celou noc. 😉

Takže moje rada je, že pokud chcete přestat kojit ať úplně nebo jen v noci, tak odstavit natvrdo hned a ne, že jednou dát a pak ne. 😉 😉

evik3
26. zář 2009

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat, jestli jste po skonceni kojeni pribraly na vaze?

bereninka
27. zář 2009

Holky, a myslíte. že kojení přispívá k tomu, aby se netloustlo? Já to mám asi opačně, po kojo mám vždy hlad a cpu se hodně sladkým. Kojení mne někdy dost vyčerpá, že rpostě musím víc jíst a dobít energii.

evik3
29. zář 2009

Berenika to jsme na tom podobne, snim ted strasne moc sladkeho, ne ze bych to driv nejedla, ale bylo to obcas, ted musim mit sladke kazdy den, asi to opravdu souvisi s kojenim, tak doufam, ze az s tim skoncim, skonci i chut na sladke 😀

mircka
30. zář 2009

Doporučuji www.kojeni.net . Tam je popsáno i jak přestat kojit. 😉 Malému bylo 13. měsíců. Mě po zhodnocení situace nezbylo než udělat "razantní krok" a v noci stop. 1. mléko docházelo. 2. Malej v noci se budil co 2 hodiny. A to byl po vydatné večeři. Nešlo mu ani tak o jídlo jako o dudlání. Měla jsem po ruce hrníček s vodou. Když se malej v noci probudil, tak jsem mu místo prsa nabídla hrníček s vodou (čaj nebo UM se nedoporučuje, kvůli dalšímu náviku). Když měl žízeň, tak se napil, ale tak z 99% ho odmítl. Následoval řev. Trvalo to tak 1,5 - 2 týdny. Začal spát celou noc bez buzení (výjimka je, že se vzbudí a chce k nám do postele 😖 - bohužel tento návyk vznikl právě při tom odstavování, když jsem se snažila utišit jeho pláč po prsu).
Kousání jsem vyřešila tak, že když mě kousl, tak jsem vykřikla bolestí (fakt to šíleně zabolelo) a hlavně jsem malého okamžitě odstavila. Řekla bych, že to hned pochopil - kousl mě jen jednou.
Berenika: já když kojila, tak jsem mohla sníst cokolik a v jakémkoli množství. Jakmile jsem přestala kojit, tak jsem okamžitě nabrala (cca 5 kg). Tak jsem říkala malému, že byl moje "odsávačka tuku". 😀 Ale znám spoustu jiných, kde to fungovalo naopak: maminy shodily až po té, co přestaly kojit.

pavlina05
30. zář 2009

ahoj holky!!!
Máme stejný problém. ☹ bude nám 16 měsíců a malého stále vnoci kojím. Přes den jsme odstavení zvládli bravurně a bez problémů. Bojím se však nocí!!!! chci to zvládnout do vánoc, ale vůbec nevím jak 😅
chtěla jsem postupně, ale koukám, že nejlepší krok je razntní stop.
včera jsem malému nedala prso, vnoci řval asi 30 minut, vztekle kopla do všeho co bylo v jeho blízkosti a já se chtěla vyspat, tak jsem mu prso nakonec dala ☹
nevím jak s ním bojovat ☹ Myslím, že u nás bude spousta probrečených nocí ☹
kOjím i 6 x za noc! A spí v naší posteli!!!!

eppik.m
30. zář 2009

ahoj pavlina05, dlouho jsem vás tady neviděla 😉 teda ty máš výdrž kojit 6 x za noc 😝 u nás to bylo úplně v pohodě ... kolem roku už prso sám nevyžadoval, pouze já jsem mu to natáhla do jeho 15 m. a pak jsem mu prostě už nedala a bylo po kojení 😉 a zároveň jsem mu vzala dudlíka a nic, žádné scény. Každé dítě je jiné a proto je těžké radit na dálku 🙂

petja
30. zář 2009

hlavně musí být přesvědčená maminka,pak to s trpělivostí a láskou jde samo 😉

pavlina05
1. říj 2009

eppi ahoj 😀 😀 😀
Moc zdravíme.
No my byli celé léto na chajdě, takže MK byl stranou.
bohužel je to začarovaný kruh u nás...už jsem vyzjoušela kde co, ale asi nemám tu vůli a neumím to ustát a dám zase prso 😒
Ale do vánoc už chci opravdu skončit, takže musím nedat! Nic jiného mi asi nezbývá!!

Holky, je rozumné prostě jeden večer to noční kojení utnout a už nikdy nedat? Nebo postupně přestata nedávat? 😕

JJ, každé dítě je jiné, .....

petja
2. říj 2009

Pavli,tak pokud chceš kojit déle,neřeš to,pokud už nechceš kojit,Alešek už rozumí tomu,že prso nedostane a proč? Třeba že už mlíčko došlo,není,Alešek už je velikej a ne miminko a mlíčko bude v hrnečku apod. Dělá scény,pláče,nebo co jsou za problémy? Já osobně si myslim,že by se to mělo utnout,přitom láskyplně a bez nervů dokola vysvětlovat.Stejně jako u dudlíku je tady v hlavní roli děcko,to má teď trápení! Pár nocí bude ouvej,ale věřte,že kolikrát to víc řešíte vy a stahujete to na děcko,ono na druhou stranu už ví,jak dosáhnout svého a samože o příjemný nechce přijít 😵

ladunka
2. říj 2009

Pavli, já v noci kojila do skoro dvou let, a byla to pěkná otrava. V těch dvou letech jsem to udělala stejně jako mirca - prostě jsem nedala a trvala na tom, že mlíčko bude až ráno, až bude svítit sluníčko, do té doby si může cucnout vody z hrnečku. Do naší postele při nočním probuzení chodí dcerka taky, ale to nám nevadí.
Jak holky píšou, nejdůležitější je Tvoje přesvědčení, že to už takhle dál nejde, jinak se to snad ani nedá zrealizovat. To je taky důvod proč já vydržela do dvou let, protože jsem si dlouho nebyla jistá.
Dneska bych se s tím možná už tak nemazala 🙂, ale kdo ví.

pavlina05
2. říj 2009

petja díky 🙂
Já kojím moc ráda, ale už to chci utnout, Ája už je opravdu dost velký a především starý aby pil 6 x za noc! Mě kojo neva, ale vadí mi ty neprospané noci. A také, to, že mé tělo asi už potřebuje odpočinek.
Já to zatím nijak radikálně neřešila, pořád něco jemně zkouším, ale nic radikálního. Právě zjišťuji jak na to.
Už tedy jen to noční kojení. A toho se děsím, děsím se pláče a křiku....

ladu, 😉 přesně to si myslím, Já musím být přesvědčena!!!! Ale přiznám se, že mám obavy z toho pláče...

petja
2. říj 2009

Ladunka,myslim,že jak začne být kojení otrava,je dobré skončit,nebrání tomu nic. Já kojim pořád,ve dvou letech už přestanu.