Jak odnaučit miminko kousat při kojení?

k284
24. srp 2008

ahoj holky. mojí dcerce začíná lézt 1. zub,při kojení si občas s prsem hraje a přes zub přetahuje bradavku a směje se u toho, tehdy jí prso vždycky vezmu, nikdy to nedělá, když má velký hlad - třeba po nočním spánku, nedovedu si představit, až bude mít i horní zub a skousne,a to jsem chtěla kojit co nejdéle, lze to dítě nějak odnaučit?

duskaf
24. srp 2008

Ahoj. Keď som kojila Filipka raz ma pohrýzol, bola to taká hrozná bolesť, skríkla som a podskočila, malý sa rozplakal a odvtedy ma už neuhryzol. Poradcovia v dojčení radia hneď na začiatku rázne s prísnou tvárou povedať dieťatku, že to sa nesmie. Mne bolo vtedy malého ľúto, nechcela som ho svojou reakciou vystrašiť, ale hneď pochopil, že ma to bolí a už nehrýzol.
Naša Veronka ešte nemá zubček. Všetky moje deti mali zúbky neskoršie.

anezena
24. srp 2008

mojmu malemu vysiel prvy zub ked mal 4 mes a 6 dni, druhy hned o 4 djni a dalsi - prvy hore vysiel vcera. a u nas absolutne nepomaha prisna tvar a pod. ked ma 1. krat kusol, tiez som zvrieskla aon zacal plakat. na dalsi krat ked som povedala nonono - prisne, vobec to nepomohlo. myslim si, ze je este moc malinky a nechape to. predsa llen je rozdiel ked sa to povie babu kt. ma 4 mes a kto. ma 10 mes. a napr. teraz uz nekuse. uvidime dokedy.
na popraskane bradavky som si dala kalciovu mast hloavne vecer a mala som hole didy az kym som nesla spat, vtťedy som si bradavky umyla a isla som spat.

hanelka
24. srp 2008

me to moje divoke zvire pokousalo 2x - kdyz ji lezly prvni dolni zuby a pak za dva mesice znovu, kdyz ji lezly horni 😝 😝 😝
poprve to trvalo tak 2-3 dny, kdy me nekdy pri kojeni laskovne skousla 🤐 🤐 🤐
podruhe to trvalo skoro tyden, kdy obcas stiskla zuby, nekdy docela jemne, nekdy silneji, porad jsem ji hlidala a mela z te jeji zubate tlamicky hruzu 😅 🙄 a pak teda kousla dost, mela jsem tam diru jak do .... , ktera se hojila dva tydny, mazala jsem to kdecim, hruza no 😔 😔 behem teto doby jsem chtela prestat kojit, zkousela jsem odstrikat a davat ji to z lahve, hystericky rev a jekot....a tak kojim dal, ted uz me teda dlouho nekousla a snad ji to uz nenapadne 😒

a nejake razne a prisne NE na ni teda neplatilo... 😔

duskaf
24. srp 2008

Som teda rada, že moje deti majú zúbky neskôr a možno aj Veronke bude stačiť jedno zvriesknutie aúúúúúú.

bambusko
24. srp 2008

ked uz ma dieta zubky, treba sa pri kojeni 100% sustredit, lebo pri spravnom prisati s nasiroko otvorenymi ustockami sa hryzt neda. a ked pusta, bradavku rychlo vytiahnut. aj pohrozenie nonono pomaha, oni dobre chapu, len skusaju 🙂

gilotek
24. srp 2008

TAk malý má od 6 měsíců 8 zubů. 4 nahoře a 4 dole. Kousal mě asi týden. Vždycky jsem zařvala on pustil a hrozně plakal. Já brečela s ním. Opravdu to trvalo týden a to při každém kojení. Bylo to hrozné. Koupila jsem si i ty kloboučky s tím že to třeba pomůže, ale houby. To zas nechtěl sát. Chtěla jsem i přestat s kojením protože to fakt bolelo a nedalo se to. Ale asi si taky uvědomil že to nesmí, že když zakřičím že pak mlíko dostane až za pár minut a najednou to přestal dělat !!!! Taky jsem přišla na to že to dělal jen když nebyl uplně hladový. Prostě když měl velký hlad tak nekousl. A stále kojím. Tak hodně sil a vydržet 😀

anezena
24. srp 2008

baby ale pochybujem ze 3 al. 4 mesacne babo chape ked zvresknes a povies au alebo nonono-. podla mna mozes dosiahnut akurat tak dojcensky strajk u babatka. zlakne sa nebude sa chciet prisat, tak myslim ze aj s tym nnonono treba opatrne.

kozimura
24. srp 2008

Z toho mám hrůzu-Terku chci kojit co nejdéle,ale už teď jí lezou zoubky a když mě občas skousne bradavku,šílím a mám pak modřiny ☹ Myslím si,že nám nechtějí dětičky ublížit.Jen je možná zoubky zabolí a oni skousnou.

anezena
24. srp 2008

alebo len vymyslaju 😀

andrii
24. srp 2008

moja ma tiež raz kusla pri kojení, ja som poriadne nahlas zjojkla od bolesti,až sa zľakla a ešte som jej akože capla po zadočku, no po tých plienkach. Tak sa zarazila, potom to skúsila ešte raz,tak som to zopakovala, pohrozila prstom a aj s vážnou tvárou vysvetlila,nech to nerobí,lebo ostane hladná. Tak si to asi rozmyslela 😀 a odvtedy nezahryzla.

annag
24. srp 2008

súhlasím - bábetká vycítia viac, než si myslíme, ak dôsledne prejavíme svoju nespokojnosť, väčšinou to rýchlo zaberie, jednoducho treba im ukázať, že mamku uhryznutie veľmi bolí

k284
autor
25. srp 2008

děkuji všem za příspěvky, na můj přísný výraz a upozornění nijak nereaguje, spíš se směje, tak asi musím vydržet, dokud to jde, třeba ji to časem přejde ☹

nelasik
25. srp 2008

Ahojky holky, mám téměř 7měsíčního chlapečka a z kousáním mám takovéto zkušenosti, Malému vylezli 2spodní zuby ve 4 měsících, tak to si kousnul poprvé a myslela jsem si, že naposled, ale tak nějak to zvládáme do teď. Teď už máme zoubků 6 a kousne mě jen když mu rostou zoubky a když ještě nemá hlad, takže vždy číhám, zdali si chystá v pusince jazýček či zoubky. Zoubky neberu a prso schovám 🙂 Ale je pravdou, že se kousnutí hrozně bojím, mám strach, že mi bradavku ukousne, proto kojím přes kloboučky od jeho 6 měsíců, ty tu ostrost, alespoň trochu ztlumí. Ale i tak má asi i velký tah, jelikož v těch 6 měsících mi udělal na bradavce raka, bolelo to hrozně, raději nevzpomínat ☹ A to jsem mu řekla, že má poslední šanci, jakmile budu muset odstříkávat mlíčko, končím s kojením, jelikož od toho 4 měsíce jsem již 3x odstříkávala, vždy týden, aby se mi bradavka zahojila. Teměř 12 hodin, vždy trvalo než se chytil na láhev, to až měl úplný hlad.

lenkaha
25. srp 2008

Ahoj, Kubík má už 2 zuby, kojíme, ale ještě nikdy mě nekousnul. Tak doufám, že ho to nenapadne.

mircka
26. srp 2008

Ahojky, malej má dva zoubky dole a teď se mu prořezal jeden nahoře. Se zoubkama dole mě při kojení nikdy nekousl. Jinak by se mu docela šikla cedulka na krk: "Pozor kouše.": 😅 (hryže o sto šest - ale kousátka ne 😨 ). Tak jsem zvědavá, jak to bude s horním zubem...

nikkos
27. srp 2008

Ahojky, tak malej mě taky pěkně hryzal když mu vyrostli zoubky. Strašně jsem zařvala a cukla. Lekl se a začal hrozně brečet. No a s brekotem se zakousl znovu 😖 😖 Nějaký čas kousal, pak to samo přešlo.
Teď už je starší a kouše zas. Ale je to špatným návykem. Dostává čajík z hrnečku se silikonovým pítkem, které se musí zmáčknout, aby teklo. No a on mi začal tohle dělat i na koze 🙄 Pěkně zmáčknout zoubkama... auauau. No naštěstí kojíme už jen v noci a když je rozespalý tak to nedělá, ale když se někdy probere tak tahá se zakousnutými zoubky.
Takže pozor na netekoucí hrnečky s měkkým pítkem!

krista
25. lis 2008

anavila • 1d • Dnes ve 12:01
ona je taka vybita ze az...ked ju kojim, kuka na mna, a ked to najmenej cakam, tak ma ako taky maly chrumkac uhryzne, a mne je aj smiesno aj do placu. Ona sa na tom neskutocne zabava... ale mna to boli, nemozem ani v klude sediet, len cakam, kedy ma uhryzne do bradavky. Poradte mi co mam robit..kojit este nechcem prestat

fifinna
25. lis 2008

anavila, to asi skusia vsetky deti. Ked bol môj mensi, tak som sa to snazila ignorovat, aj ked to bolelo, ale keby urobim okolo toho cirkus, tak sa mu to zapaci a pokracoval by. Rychlo ho to aj preslo. A teraz , ked chyti maniu kusnut ma, tak mu zoberiem cici z ust a odidem a uz mu nedam. Ale to si môzem dovolit az teraz, ked uz neni zavisly na mojom mlieku. V knizke som citala, ze ked kusne dieta, tak mame kusnut aj my jeho, samozrejme s mierou.

kisska
25. lis 2008

Adam ma tiez uz pokusal, ale robi to len vtedy, ked uz je napapany a len sa hra... zjojknem, poviem, ze to boli, zapnem podprsenku a dopapali sme... Nikdy to neurobil dvakrat za sebou... tak dufam, ze uz ani neurobi... selma zubata...

majcik
25. lis 2008

Ja mam podobnu skusenost, ako tu pisete, maly ma viackrat pohryzol spodnymi zubkami a to jeden ma taky speci "zubaty" a ostry, tiez som nechtiac zvrieskla od bolesti a prestal to robit. Ked pekne pije, nema tendenciu hryzt, len vtedy, ked sa naje a zacne sa hrat a podobne ... tak potom vytahujem prsnik z ust. Moja mama mi davnejsie -hovorila, ze ho musim naucit, aby ma nehryzol, nevedela som si to predstavit, ale fakt to (zatial - klop-klop) funguje...

terezt
29. črc 2011

Ahoj holky. Obnovuju toto tema. Mala ma uz 8 zubu a naucila se u kojeni kousat. Kojim jen v noci (teda vecer, v noci a rano), tak mi je blby ji okrikovat, abych nevzbudila syna. Ale i tak, stejne kdyz uz me to opravdu boli, vykriknu. Mala zacne rvat a vzbudi i brasku. Diky tomu vstavame v 5. Od zacatku jsem ji jasne davala najevo, ze me to boli, vykrikla jsem a zadna reakce... Dokonce ted zacala delat, ze kdyz uz nesaje a chci ji prso vyndat, zacvakne! Rikam si, ze uz s ni teda brzo skoncim (s kojenim), ale to je mi zas lito. Chtela jsem ji kojit aspon do roka.... Mate nejake rady?

terezt
6. srp 2011

Tak si tady pisu jen ja.... No, jen chci sdelit, ze vydrz se vyplatila a uz nekouse. Vytrvale jsem krikla, kdyz kousla. Obcas si teda opre horni zuby, ze je tam mam otlaceny, ale co, je to lepsi. Tak to do toho roku snad dotahnem...

kamilka22
7. srp 2011

@terezt no aj moj syn obcas kusne - raz som to mala az krvou podliate. ja som zjojkla len raz a to sa mu este viac pacilo, takze ked to urbil zasa, tak som mu prsnik prosto vzala a poslala ho prec bez kojenia /co trvalo tak na desat minut a potom uz nehryzol/. A plus, odmietala som ho kojit, ked bol rozjaseny , lebo vtedy v zapale hry hryzol, takze som ho najprv na rukach ukludnila, pustila som mu jeho oblubenu pesnicku a potom som ho nakojila.