Jak odříhnout novorozence, který u kojení vždy usne?

lucka662006
24. čer 2013

Ahoj maminky, čekáme již druhé miminko, ale u prvního jsme myslím trochu zanedbávali odříhávání, protože malá mi vždy při kojení usnula a tak jsem neměla to srdce jí nosit 5 nebo 10 min, aby si odříhla a tak jí vlastně nutit být vzhůru a nechávat plakat, protože se jí chce spát. Ale také si myslím, že jí možná proto někdy bolelo bříško. Teď čekáme druhé a chtěla bych to dělat lépe, ale nevím vlastně jak... Jak odříháváte děti, které vám při kojení když jsou již syté, krásně usnou? Odtrhávat od prsu dříve? Bránit ve spaní a čekat, až odříhne, i za cenu, že dítě již chce spát a je rozmrzelé, třeba i pláče? Nebo vlastně jak? Děkuji Vám moc za radu, zkušené maminky🙂

kajovaevicka
24. čer 2013

@lucka662006 Naše malá si odříhne i ve spánku, je to prostě reflex, takže jsem ji spící nesla do postýlky přes rameno a ona si cestou brkla, ani se nevzbudila...

anneli
24. čer 2013

@lucka662006 nechávala jsem v postýlce ležet asi 10 min na boku, většinou si synátor odkrknul ve spaní, když potřeboval..

lucka662006
autor
24. čer 2013

Ahoj, děkuju, Karolínka si právě ale bohužel vůbec neodříhávala, a bříško jí občas bolelo, ne stále, nebo nějak hodně, že by hodně plakala a propínala se do luku, ale občas jsem to viděla, že jí trošku trápí.... Kamarádka řešila stejnej problém, že nedávala odříhávat děti, protože u kojení usnuly, a bříško je nebolelo, ale naší malou ano...

favofrenki
24. čer 2013

@lucka662006 Malý mi také ze začátku usnul u kojení ale spícího jsem si ho položila na hruď a většinou si odkrkl i když spal.

kajovaevicka
24. čer 2013

@lucka662006 Naše si taky neodříhla vždycky, pořádně vlastně odříhává až teď, když už je starší... Každý prcek je jiný, třeba druhé usínat nebude nebo bude odříhávat ze spaní...

radushka1
24. čer 2013

U nás se též stávalo, že u kojení usnula, buď si pak neodříhla vůbec a nebo jak se probrala, jak jsem ji vzala do ruk.

lrg
24. čer 2013

My jsme poctivě odkrkávali po kojení, i několikrát a malou trápily hrozné koliky. Paradoxně byla nespokojenější v noci, kdy u kojení usnula a nedávala jsem jí odříhnout. Takže já bych rozhodně nebudila.

endy2002
20. čer 2016

Také mám doma šípkovou ruženku... při kojení mi ta naše prdolka usíná také,někdy si odrihne, někdy vůbec... proto ji radši položím do postylky na bok... tam si občas odrihne.. tak musíme vyzkoušet i jiné polohy k odrihnuti...

ppejskova
20. čer 2016

Měla jsem to s malou úplně stejné když byla čerstvá, a nijak jsem jí do toho nezasahovala,dávám jí probiotika, a stalo se jen jednou,že měla problém s bříškem, teď když už malinko povyrostla tak jak kdy... Ale nikdy jí kvůli tomu nebudim

rozdajna
3. čer 2020

Můj syn 4 měsíce nebrká skoro vůbec. Občas ano, ale teď vůbec. V noci se nakrmí a hned usne a mohu s ním běhat hodinu a nic, budí se každé 2 hodiny a ani jednou si nebrkne. Celý den je to ok a večer když má jít spát a je unavený to nastane. Obrovský řev, všechny polohy mu vadí, pne se a ani boha usnout. Špatně saje, vydrží max 5 minut a už dál ne, vytáhne jen tu část mléka co jde jednoduše a víc se mu nechce, takže pije furt během celého dne. Už si připadám jako ta nejhorší matka na Světě