Jak odstavit 15ti měsíční dceru?

kattech
1. pro 2008

Maminky, moc potrebuji poradit, nenasla jsem vhodnou diskuzi. Mám 15 mes. holcicku a kojeni uz se stalo zavislosti. Pres den si tu tam ucucne, ale bez prsa neusne, kdyz se hnu, je hned vzhuru a v noci lezi celou dobu na me a ma me jako dudlik. Odmita klasicky dudlik, taktez jakekoli savicky a mliko jine nez materske. Ani caj v noci nezabral, vzdy zacne rvat jako tur, je to navic silena vzteklinka 😉 Poradte, prosim, jak na to, mam ji odeprit prso uplne - "mlicko uz neni", nebo postupne? Vim, ze jsem asi mela odstavit drive, ale ted uz cas nevratim... dekuji moc za pomoc

amina
1. pro 2008

Uplne jsem odstavila taky v 15. mesicich. Ale u nas to probihalo v uplnem klidu. Tak mesic predtim jsem vysadila denni ucucavani, dostaval cajik, neco dobreho.
Nasledne chodil bez vecerniho cucnuti, dostaval vydatnou veceri. Jako posledni jsem vysadila ranni kojeni. A to jsme tez misto toho nenasazovali zadne UM, neb je alergik na kravske mleko a jakekoli susene vyblinkal.
Hlavne taky spinkal uz v jinem pokoji, jinak jsme se vzajemne budili. Caj bych v noci nezavadela, nikdy jsem ho nedavala, nic to dle meho neresi.
Ja bych ukrajovala postupne a ucila na normalni stravu

kubaka
1. pro 2008

Pokud už je to takhle drsné, tak odstavit naráz a úplně. Třeba i odjet na víkend a nechat holčičku s tátou. Dítě do roka se dá odstavovat mírně a postupně do "vyšumění" a ani si toho nevšimne= tak to bylo u nás. Ale takto závislé "rozumné" dítě se oblafnout už nedá. Prostě to utnout. Nic jiného se obávám už v tomhle extrému nejde dělat. Nejsem pro stresování děti, ale tohle už rozhodně neprospívá ani jí, ani tobě.

Byly tu diskuse o úžasnosti kojení 2 a více letých dětí 😒 - tvůj případ by měly tyto matky číst jako odstrašující příklad.
přeju pevné nervy

sarinkam
1. pro 2008

je tady tema, kousek pod timto, jmenuje se slovensky, bezny den mamiciek, ktore odstavuji deticky, no ale je to misty hororove cteni 😀

radka.m.
1. pro 2008

také bych odstavila ze dne na den,když už to zachází do takovýchto krajností.jinak přesně,jak píše sarinkam-to téma je o odstavování,ale když jsem občas nakoukla,tak mi teda nepřišlo,že by tam matky chtěli mermomocí odstavovat,místama je to fakt horor!!!pokud nejsi plně odhodlaná odstavit,tak se do toho ani nepouštěj,dítě se dá odstavit v pohodě,horší je to s metkama závislačkama,když nebudeš pevně rozhodnutá,tak si fakt v tom témat přečti,co tě čeká.chvílema je to fakt děs,až někdy přemýšlím,jestli ty matky mají zdravý rozum!!!

kudrlenkaa
1. pro 2008

Kattech - já jsem na tom úplně stejně, Daníkovi je 13 měsíců, ale jakoby jsi psala o něm. Já jsem chtěla kojit do roka a půl, ale poslední dobou mě to hodně unavuje. On se budí celé noci a taky chce pořád jen prso. Doktor řikal ať ho taky odstavim ze dne na den, ale že doporučuje, aby s nim manžel odjel na víkend, nebo někam já, že já bych to nevydržela. Přes den si Daník ani moc nezvpomene, jen před spanim, za to v noci na nic jinýho nemyslí. Teď jsem koupila Sunar, ale taky ho odmítá. Aby vypil třeba celou flašku místo kojení to vůbec u nás nehrozí.

radka.m.
1. pro 2008

kudrlenkaa-nemusíš mít strach,pokud dítě odstavíš,tak pokud by mu to mléko chybělo,tak by časem vzal nejspíš za vděk i ten sunar.a pokud ne,tak dítě po roce už mléko nemusí vůbec.a jak píšeš,že by ti místo kojení nevypil celou flašku,tak to už vůbec nemusíš mít strach,většinou už takhle velké děti toho stejně moc nevypijí,kdyby jsi ho zvážila při kojení,tak by jsi se asi divila,jak málo vypije. 🙂

kattech
autor
1. pro 2008

holky, dekuju vam moc za nazory. jsem pevne rozhodnuta prestat kojit, proste musim....zitra se do toho pustime. bohuzel nemam tu moznost dat malou nekomu na par dni, ac bych to kvuli tomu veeeelmi uvitala. kudrlenko, taky jsem chtela do roka a pul, ale FAKT uz to dal nejde. ☹ a jak pises, pres den si vzpomene jen malo, zato na to usinani a v noci...mam jen des v ocich, ze nebude vubec schopna usnout, ci spat, a ze se tak nevyspi ani sousedi (to me teda trapi nejmin...). je hoodne hyperaktivni a "drzak" jako blazen, jen tak neusne...no smele do toho 😒

kudrlenkaa
1. pro 2008

radka. m. - já vlastně ani nevim co bych mu místo mlíka měla dát 😲 , ráno ho kojim , pak má rohlík přes den normální papání pak kaši a zase kojim, co dáváš Ty ?

kattech - tak Ti moc držim palce a hrozně pevný nervy, Daník taky jen tak neusne a hystericky brečí a to dost hlasitě. já bych na to nervy sama neměla musel by mi asistovat manža, brzy napiš jak proběhla první noc, prý to trvá někdy i týden 😨

kattech
autor
1. pro 2008

kudrlenko, diky za podporu. jsme na tom asi podobne taky je to hysterka hystericka. no a jidlo - snida ovocnou presnidavku, ke svace rohlik, nebo piskoty s ovocem, obed normalni, pak si jdeme zdrimnout (s MM), odpoledni svacinka treba ovoce s jogurtem, vecer po koupani kasi, nebo prikrm, rohlik s presnidavkou atd a hned potom jdeme spat opet s MM. taky netusim, jak bych mela obmenit, nebo co misto toho. snazila jsem se ji oblbnout mlickem z lahve, nebo tim cajem, ale neda se, proste potrebuje to prsicko ☹

radka.m.
1. pro 2008

KUDRLENKAA-my máme ráno taky jakkýkoliv pečivo se šunkou,sýrem,tvarohem,máslem,někdy dám vánočku,nebo koláč,nebo bábovku,dopoledne máme jogurt,pak polévku,pak jde malý spát,pak má druhý chod,odpoledne ovoce,večer kaši,nebo to,co zbylo od oběda.mezi jídlama mu dám mrkev,sušenku,nebo jenom třeba samotné pečivo,tak různě.kolem toho roka už by mělo být jen těch pět chodů jídla.a když bude mít malý nad ránem hlad,tak si myslím,že vezme za vděk um.my si teda někdy když se vzbudí dřív,tak ten sunar dáme.

alcatko.j
1. pro 2008

Jo, nejlepsi je odejt pryc, na noc a nechat detatko s tatinkem nebo babickou a nazdar...oni to zvladnou..znam milion pripadu, kdy to takhle dopadlo uplne nejlip..ja jsme to tak atyk udelala, ve 14ti mesicich a v pohode....

m.c.
1. pro 2008

my jsme odstavili ve 13 měsících, malá byla v noci závislák na prsu. Od roka spí ve vlastním pokojíčku, tak mě už docela otravovalo k ní v noci každou chvíli vstát a jít nakojit, uspat, uložit... Odstavili jsme během víkendu, vstával k ní manža, řvala mu, ale usnula i bez mlíka. Jo a nemá dudel a nechce pít z flašky, takže nedostala žádnou náhradu za prso🙂. Já sem jí ale přes den dala cucnout, ptže sem myslela že mi upadnou prsa 😉 . Pak sem k ní vstávala já, ani už prso nehledala, pořvala si a usnula. No a pak začala spát celou noc!!! Teď byla nemocná tak se zas budí, ale prso nechce, i když občas si ho musí aspoň chytnout do ruky🙂. A přes den UM nedávám když ho nechce pít, dostane ho v kaši.

kudrlenkaa
1. pro 2008

jéé já už bych se taky ráda vyspala cenou noc, kdo nezažil tohle úmorný vstávání tak to nemůže snad ani pochopit. Daník dudlíka taky nechce a čaj odmítá, tak mu ho trošku vnutim a pak si cucne, ale sotva ho dávám do postýlky tak se zkroutí jak hadice. Pak řve třeba 30 min. na 10 min. usne a pak řve znova třeba hoďku. Když bych mu rozsvítila tak si pude klidně ve 3 ráno radši hrát než spát.

Tak to Daník toho sní o 1/2 míň než píšete 😕 Je asi hodně živ z toho mlíka. Tvaroh ani šunku zatim nedávám, asi ho ale budu muset přes den víc zaplácnout, třeba pak bude víc chrnět 😉

radka.m.
1. pro 2008

no jo,kudrlenkaa,jestli toho přes den opravdu sníte tak málo,tak se pak ani moc nedivím,že třeba špatně spíte.on může samozřejmě spát špatně i když bude pěkně jíst,ale přeci jenom už jste dost velký a můžete jíst všechno.po roce už je nejdůležitější pro děti normální strava a ne mm.mléko je už jen doplnšk stravy.v tomto období už by měl mít hooodně pestrý jídelníček.proč mu vlastně ten jídelníček více nezpestříš a nezvedneš dávky?jen se ptám,protože jsem nepostřehla,jestli jsi psala,že máte problémy s jídlem.

kudrlenkaa
2. pro 2008

problémy s jídlem nemáme on toho prostě víc nesní, jí všechno co mu dám, jídelníček má pestrý si myslim dost, vařim mu teda pořád zvlášť protože mu nesolim a nepepřim. róhlíky s máslem baští každý ráno, přesnídávky, jogurty taky, jen toho asi nesní tolik, tak to v noci dohání, i když podle mě je to spíš potřeba prsa, a tim se zaplácne, jinak váží 13 kg , takže hubeňour to neni 🙂

kattech , tak jak to dopadlo ??? 🙂

kattech
autor
2. pro 2008

tak to si myslim, ze Danik papa dost a souhlasim, ze je to proste prso-zavislost, ono je to holt uklidnuje, takova velka jistota.... jinak my od rana dobry, parkrat Dada prisla, sedla si na me a "mnam-mnam", ja ze neni a rychle jsem ji zabavila, uvidim za chvilku, jdeme totiz spinkat 😲 urcite jeste pisnu.

radka.m.
2. pro 2008

kudrlenkaa-tak váhu máte fakt pěknou,jak píšeš,že ti malý sní malé porce,tak nenapadlo tě,že to je právě kvůli tomu,že mu dáváš často to mléko?každé dítě je jiné,ale na netu kojení jsem četla,že pokud takhle velké dítě málo jí a mezi jídlama dostává takové ty mezicucy,tak to by se měli zrušit,aby prcek snědl množství,které má sníst.

rozak
7. pro 2008

Ahoj holky, tak jak dopadlo vaše odstavování. Já mám doma to stejný, jako vy - kojíme jednou v noci - a to od ulehnutí do rána. Jakékoliv pokusy vzít jí prso - šílený řev, flaška nefunguje, umělé mlíko 0. Jak dlouho vzdorovali vaše dítka a jak jste to ustály vy s nervama - malá svým "alťákem" vříská i přes hodinu a pak moje pevné odhodlání, které si dám ráno vždy po takové noci večer skončí....co tomu řeknou sousedi, když mně to trhá uši, nebude mít z toho to dítě šok? S malým šlo odstavování tak nějak samo touhle dobou a to pil docela často, ale na malou jsou všechny moje naučené metody marný..........

kudrlenkaa
7. pro 2008

Rozak - já taky nevydržím ten řev, a skoro každý večer jdu spát s tím, že už mu to prso prostě nedám 😔 Prý se mají fakt nechat vyřvat, někdy se i pozvrací. Já to nejspíš opravdu budu muset udělat tak, že odjedu spát jinam a nechám ho manžovi. Teď už se mi Daník snaží občas dostat pod triko i přes den a to už se mi nelíbí.

rozak
8. pro 2008

Kudrlenko, nevím, jestli by to manžel ustál. Vzpomínám, že jsem to tenkrát se svým synkem plánovala, že to tak udělám pro častý buzení kolem jeho prvních narozenin. Pak jsem večer seděla - on vřískal, já brečela, že nejsem matkou od toho, abych takhle týrala svoje dítě, no a pak mi to vynahradil tím, že se prostě odstavil sám, až to tak sám vycítil a bylo to bez větších slziček pro oba. Tak v to pevně doufám i teď, že přijde takový zlomový okamžik, ale snad to nebude za moc dlouho, to bych nevydržela.... 😨 Až teď vidím, že nejlepší dieta je noční ponocování. Tak pevné nervy, nám noční vysílání začíná každou minutou, už jsem nachystaná 😀

petaov
26. črc 2012

Ahoj holky, ráda bych obnovila tuto diskuzi. Mám 15měsíčního syna a chtěla bych ho odstavit. Nejdříve jsem myslela, že budu kojit i déle, ale už hrozně hryže a nedá se to vydržet. Problém je, že nechce láhev. Mléko mu nevadí, na lžičce ho sní, ale chápe, že láhev je místo prsa. Ani nevím, jestli je správné v takovém věku ještě učit na láhev. Ale do čeho dát to mlíko, do pítka? Kojím jednou přes den a pak před spaním, někdy celou noc a ráno. Odpolední kojení se dá někdy ošulit, že ho zabavím něčím jiným, ale před spaním a v noci to nejde. Jen řve, škrábe, kroutí se (uspávám v náručí). Četla jsem tu i rady, jako odjet na víkend, ale to by asi tatínek nezvládl. Mám vytrvat a nutit láhev dál, zlomí se to? Nebo to dát do něčeho jiného? Díky za rady

kell
27. črc 2012

Ahoj @petaov u nás je to s kojení totéž v bleděmodrém akorát máme navíc to, že malou kojením uspávám, jinak mi visí na prsu téměř od půlnoci každou noc - lépe řečeno - leží na mě a ručičkou mi mačká bradavku u druhé prsa, budí mě to a otravuje, ale nenechá si vysvětlit, že štípat mě nesmí.....taky jsem chtěla kojit do roka a půl, ale už mě to vyčerpává. Mám v plánu koncem prázdnin dát malou na tři dyn k rodičům a budu doufat, že se z toho nezblázní, protože když nemá prso je schopná řvát tak dlouho dokud ho nedostane 😖 Tak snad se nám to kojení nějak podaří odbourat 😵

petaov
28. črc 2012

@kell taky kojením občas uspávám, teď už se snažím nakojit ho ještě, když není moc unavený a pak uhuštat na rukou. Včera se mi podařilo dostat do něj trochu UM a pak jsem ho uspala, ale v noci už ho nechtěl a zase vstával na kojení. A přesně jak píšeš, mačká mi to druhé prso 😠 Taky mi to dost vadí, dávám mu tam ruku, nebo prostě se zakryju peřinou, aby to nedělal. Odpoledne, když tu nejsem, tak si na kojení ani nevzpomene, ale v noci by to asi nepochopil, že tu nejsem. Zatím pořád doufám, že to nějak půjde. Pak napiš, co vaši, jak to zvládli 🙂 Hodně sil 😉

denys
7. bře 2013

ahoj holky,malý má 14 měsíců a stále kojíme,přes den ani tak moc nechce ale v noci je to hrůza,třeba i 5-10 za noc,už jsem z toho unavená,..poradte jak malého odstavit,díky za rady

radapokec
11. srp 2015

@denys ceka me ted to same, i když už u tebe to není aktuální asi. Vzpomene si jakš nakonec odstavila?

konidana
11. srp 2015

@radapokec Nejlépe nechat dítě na víkend s tatínkem nebo jiným členem rodiny. A pak už nekojit. Já takhle jednorázově odstavila obě děti, první v 15.m (to jsem dokonce zvládla bez odjezdu) druhé ve 13.m, když jsem musela na 2 dny do nemocnice. Děti už normálně jedly, ze začátku holka hodně málo pila, ale dalo se to. Flašku i mlíko (jakékoli) odmítaly.