Jak odstavit 20měsíční dceru, která bez nakojení neusne?

lencaha
11. pro 2014
Chtěla bych se zeptat jak to udělat s mojí dceruškou od narození usíná u kojení,nyní už jí bude 20 měsíců a už bych s kojením chtěla seknout,občas mě kousne jednou dokonce až do krve od té doby se bradavka pořádně nezahojila a při kojení dost bolí.Jen nevím jak to udělat stím usínáním.Večer jí dím sunar a to obšas usne u lahvičky ale jak na odpolední kojení.Další problém je že nespí v postýlce.Vím udělala jsem ve výchově chyby ale teď už stím asi nic neudělám.
Budu ráda za každou vaší radu
tamarila
11. pro 2014
@lencaha Proč chyby? Pokud Vám systém takto vyhovoval oběma, tak není co řešit. Nikdo přesně neví jak se to má správně dělat .o) Co se týká odstavení, tak mě zabralo nahrazování prsa lahvičkou. Prostě místo kojení dát lahvičku.
Co se týká spaní v postýlce, tak tam to bude těžší. Nemám s tím zkušenost, protože moje malá spala odjakživa ve své postýlce. Faktem je, že bych nikdy nenechala dítě vyplakávat, a v tomto věku by náhlé přesunutí do vlastní postýlky mohla nést špatně. Možná zkusit, aby tam SAMA chtěla. Zkuste jí třeba koupit nové povlečení s motivem co se jí líbí, a neustále chválit jakou má krásnou postýlku, jak byste tam sama chtěla být, když si tam vleze tak strašně chválit jak je to tam super atd. Tak jsem to udělala když jsem stěhovala malou do vlastního pokoje. U nás tento přístup klapl, naše malá se do svého pokoje nakonec drápala sama 😃 (byly jí dva roky, a já jsem potřebovala zavčas uvolnit postýlku a ložnici kvůli dalšímu těhotenství). Ale záruka není. Třeba poradí ještě někdo něco, zkus si vymyslet osobitý přístup, abys nenásilně dovedla dítě k tomu co ti bude vyhovovat. Dá se to, jenom se musí někdy hledat cestička déle. Nejsem pro to direktivně dítěti nutit svoji vůli, ale ani se plně přizpůsobovat vůli jeho. Ale přístupů je více, takže hledej ten svůj. Ale rozhodně si nevyčítej něco jako chyby ve výchově, pokud vychováváš s láskou, tak jsi ta nej máma svého dítěte. A největším odborníkem na své dítě jsi stejně ty .o)
simka77spain
11. pro 2014
Jj absolutně souhlasím s tamarila. Já jsem odnaucila taky lahvickou. Usinal u ní a já mu ji potom opatrně vzala. Taky spal v posteli tak jsem ho vlastně potom rovnou zacla zvykat ať tam usně že začátku se mnou a s lahvickou. Potom jen s lahvickou a já koukala sezenim na kraji postele a potom jsem nějak už odcházela pomaličku i když uuuplne nespal ale skoro a nebrecel. Tak nějak se naučil malý spát sám a bez prsu. Taky už měl přes rok. V postýlce prakticky nebyl. I přes den spaval v posteli. Tak jestli je zvykla na postel tak dej pryč postylku a dej ji rovnou do její postele dětské. 🙂 a určitě jsi dobrá máma a nic jsi nezanedbala. ! Kojit takovou dobu a říct toto! 🙂 úplná blbost. Držím palecky 😘
lencaha
autor
13. pro 2014
Takze myslíte dávat sunar i při odpoledním spaní??jeste jsem si rikala ze bych ji po usnutím zkoušela prendavat do postylky treba by si pak zvykla ze je to tak normální.moc vam dekuji za rady i za povzbuzení 😉
mandala
13. pro 2014
@lencaha Myslím, že když bys ji po usnutí přenesla do postýlky, tak až se vzbudí, nebude vědět kde je a bude řvanec. Ale zkus to, třeba to bude fungovat. Já řeším ten samý problém, jenže my nepijem z lahvičky, ani ho nechci na ni už učit. Jak nedám prso, spustí hrozný cirkus, i když ležím u něj. Už jsem taky zoufalá, chtěla jsem kojení alespon omezit, ale vypadá to, že budu kojit ještě dlouho, páč nemám srdce ho nechat plakat. Ach jo. ]-(
petule12
13. pro 2014
@lencaha první dcerka se naučila usínat u lahvičky, dávala jsem i po obědě na spinkání a v pohodě. Druhá dcerka nedala lahvičku s UM do úst, takže tam to bylo horší. Chovala jsem a konejšila, cca 3 týden to bylo krušnější, ale pak pochopila, že prostě nic nebude a smířila se s tím. Ale je fakt, že mi to chvílemi rvalo srdce jak byla nešťastná. Ale nedalo se nic dělat :-|
Pokud ti pije z lahvičky, tak myslím, že by to mělo být bez problémů.
Jinak starší dcerku jsem po usnutí přenášela do postýlky, když usla jinde a brala to. Ale byla na postýlku zvyklá. Druhá dcerka od narození postýlku bojkotovala, takže ta spala s námi v posteli i pod odstavení. Ale zase šla dříve k ségře do pokojíčku do své postýlky a přechod zvládla myslím skvěle 😉
lencaha
autor
14. pro 2014
No v půlce ledna jedeme s partou na hory tak teď to řešit nebudu a začnu až se vrátíme abychom nebudili celou chatu tím že ji nedám cucnout 🙂 teď jeste k tomu všemu dostala rymu úplně první v životě ona je nešťastná a ja jeste víc 😞 smrkani nechápe a odsavacka tak to ji musím zakleknout a násilím odsat,snad ji to brzy pusti

Sem začni psát odpověď...

Odešli