Jak odstavit bez pláče závisláčka?

jasminy
1. čer 2012

Máte někdo zkušenost s odstavením mrňouse, který nechce moc jíst?Možná by se to s jídlem zlepšilo a nebudila by se v noci na mlíko (pije i UM, jenže nejdřív MM, bez toho to nejde). Ale ráda bych, aby to bylo bez pláče. Nevím jak na to...

liskovyorisek
1. čer 2012

Zdravím, tak bez pláče to asi stejně nepůjde, kor jestli je to závisláček 🙂 Já měla závisláčka 18měsíců a pak to stejně oplakal...nepomáhalo postupné odvykání, to se strašně zlobil...tak to holt muselo jít ze dne na den, já s prášky na zastavení laktace a malý na první dva dny k babičce...ale z vlastní zkušenosti nepomohlo ani odstavení, aby dobře spal. Pak se prostě budil na UM...a to mu zůstalo do teď - je mu 28 měsíců...sice jen jedno a hodně šizené mlíčko (do celé lahvičky jen 2odměrky), ale stejně celou noc nespí...Tak přeju, ať se podaří odstavení co možná nejjednoduššeji pro vás i malou 🙂

slunicko26
1. čer 2012

řeším to samé také mám doma závisláčka, pokud jsme venku nebo je v pohybu tak ok, ale jakmile jsme doma a lehnu si na zem, už po mě hupká, nebo se mi sápe po výstřihu, UM měla cca 3x vypije,ale prso je prso a od 3 měsíců se budí o půlnoci a ráno ve 3

cervena_vila
1. čer 2012

Já jsem zrušila postupně denní kojení, chce to hodně aktivity, to teď na léto není problém. Noční bylo na pláč jen asi na čtyři dny, zlomilo se to překvapivě rychle a bomba byla, že se ihned přestala budit a spala celou noc. Večerní kojení trvalo déle, protože usínala u prsa a musela se naučit usnout jinak, asi dva týdny neklidu, kdy uspávání trvalo třeba hodinu, pak se to rychle zkrátilo na deset minut mazlení 😵 Poslední mi zůstalo to ranní, to skončilo na dovolené s rodinou. Opět pomohly nové podněty, ráno otevřela oči a běžela za sestřenkou, na mlíčko si ani nevzpomněla.
To jí byly dva roky. Rozjí se, až nebude mlíko, obráceně to nejde. Ovšem po závisláčkování zůstalo velké mazlení, aspoň jednou denně potřebuje vidět, že pod tričkem ta prsa mám, nebo mi na ně dává pusinky (ve vaně) a nenechá se odradit. Snad ji to přejde brzy...

weri1
1. čer 2012

tak já taky prvně chtěla odstavit, ale bylo to se strašným pláčem.....a na to já fakt nemám, takže jsem odbourala denní kojení,ptž on fakt prso vyžadoval pořád...musela jsem ho pořád něčím zabavovat, pár dnů chtěl, ale vždy jsem odvedla pozornost a dobrý, teď už si nevzpomene, teda jen tehdy, když spí doma a bez prsa neusne, takže se snažíme spávat venku....a v noci to neřeším, má prso na uspání, pak jednou v noci a ráno....nechám ho až se odstaví sám
s pláčem to bude asi vždy, ale každý dítko je jiný, některé si jen lehce popláče jeden den a dobrý, druhé ne....malej fakt plakal, slzy jak hrachy, tak jsem se na odstavování vykašlala

mates22
2. čer 2012

No po pravdě nějak nechápu, proč před druhým rokem vůbec násilně odstavovat prcka, náš malej už má dva roky a kousek a stále ho kojím jak on chce, v těch 18-ti měsících to bylo taky ještě často, tak 3-5* přes den, vstávali jsme v noci i 4*, ale teď si prostě sám ubral na intenzitě, ve dne chce tak 1* (když si vzpomene, většinou je to spíš rozmar z nudy a nebo když se cítí unavenej a chce si odpočinout - přes den už mi nespí) a pak kojíme před usnutím a ráno si jen tak cucne, aby se neřeklo. V noci se jednou vzbudí, ale dostane jen flašku s vodou, takže to by dělal stejně. Dcera se mi odstavila sama a nechám tak i syna, je to bez pláče, slziček a traumat................... a navíc, já už další mimi nechystám, tak si to užíváme oba

K otázce, pokud to nebude svobodné rozhodnutí dítěte, bez pláče se to neobejde, ale pokud na tom trváš, mělo by to postupně jít, asi spíš postupně jak píše Weri1. A s tím spaním, možná by se zlepšilo a možná ne, dcerka se odstavila relativně brzy a stejně se budila až do tří let tak 5* za noc na pohlazení a ucucnutí vody, doktorka říkala, že to je prostě dispozice a vyroste z toho- vyrostla 🙂

veruska007
2. čer 2012

Tak já budu odstavovat v roce. Začaly se mi rozpadat brutálně zuby, jeden až tak, že ho jdu za dva týdny trhat 😕 . Jím plno sýrů, jogurtů, tvarohu... ale stejně to nepomohlo. Dr. mi doporučila odstavit dítě co nejdřív, to bylo před 4 měs., no, já bych ráda vydržela do toho roku - ještě 2 měsíce. Napřed jsem odbourala noční kojení, odstěhovala jsem se do obýváku a malý spí celou noc! Paráda. Už kojím jen ráno, po obědě a večer. Ranní kojení hodlám odbourat jako první, protože za malým docházím do ložnice... ale většinou už po nás skáče starší chlapeček a prcek na mlíčko nemá ani pomyšlení. Takže ho pak vezmu do kuchyně, dostane láhev a bude. Kojení po obědě zruším, jak přestanu být lenivá... ono je to takové pohodlné uspávání. Ale holt naučím uspávat bez toho. A večerní... to uvidím. Asi bude muset dávat flašku tatínek. V srpnu poreferuju, jak to šlo 😉

ofelieee
2. čer 2012

mě k tomu napadá jiná věc - pláč je přece u dětí přirozený vyjádření nějakýho pocitu, asi smutku nebo zloby... spíš než aby nezaplakal a za každou cenu se zabavil něčím jiným, bych mu projevila přijetí, že rozumím, že je mu to líto, vysvětlila, že ne a proč ne, a nechala ho se s tím vyrovnat v mý blízkosti a v bezpečí...

matouskovajana
13. lis 2020

Podařilo se mi odstavit dvouletého a totálního závisláčka takřka bez pláče. Chce to rozhodnout se a vytrvat. Náš malej nemohl být bez nočního kojení, večer usínal u prsu a co 2-3 hodiny se budil, napil se a spal dál. Šlo to postupně - nejprve jsem odbourala poslední noční kojení. Kolem páté se budil naposledy na mléko. Tak jsem mu už nedala. Znamenalo to být už od té chvíle vzhůru protože už neusnul a nějak ho zabavit aby neplakal. Pak jsem večer nakojila - jen trochu aby u toho neusnul a povídali jsme si, zpívala jsem mu dokud neodpadl. První večer trochu mrzoutil, dožadoval se, ale šlo o to aby se naučil usnout bez prsa v puse, druhý večer už tolik nemrzoutil a třetí večer jsem si zalepila prsa náplastí, že mám "bebí". Zase se trochu rozčiloval, ale nakonec vytuhnul. V té době začal už ráno spát normálně a nebudil se v pět (přeci jenom šel spát o něco déle). Také jsem v té době nasadila homeopatika, která by měla tlumit laktaci a působit na dítě aby nemělo chuť na mlíčko - Ricinus communis 30 C a Lac canicum 30 C. Pět kuliček ráno a pět večer od obojího. Myslím, že bych to zvládla i bez toho, ale byla to pro mě taková pomocná berlička. Přes den jsem ho učila na lahev s mlíčkem, kterou před tím striktně odmítal. Nakonec se ukázalo, že mu nejvíc chutná - normální obyčejné mléko ze samošky (takže žádný sunar, nutrilon...). Asi je to kravské mléko nejvíc chuťově podobné mateřskému. Vždy během toho co pil z lahve jsem ho chovala, hladila, škrabkala aby si pití z lahve spojil s příjemným pocitem jako je tulení u kojení. Ty dvě další noční kojení už jsme zrušili celkem snadno - byl tak unavenej z toho uspávání, že se budil jenom jednou. Ze začátku ještě párkrát dostal prso, ale postupně přešel na lahev a po pár dnech spí od večera do rána. Předtím jsme zkoušeli kde co, ale nefungovalo to - mazání prsů hořčicí nebo citronem aby si to znechutil. Jednou ho odvezl manžel na chatu, že to uděláme natvrdo s pláčem celou noc, ale za dvě hodiny byli oba doma 🙂