Jak odstavit, když odmítá jakékoliv umělé mléko?

aureliaaa
15. bře 2010

Ahoj. Prosím poraďte. Ráda bych ostavila 15 měsíční batole. Už kojíme jen ráno a před spaním. Máme však problém odmítá pít jakékoli jiné mléko. Zkusila jsem kde co. Někde jsem četla, že tak staré dítě by mělo vypít 0,5 l mléka deně. Jak odstavit a naučit dítě na umělé mléko? Děkuji

pigpeppa
12. srp 2015

@pisisvori Co dělat? Jásat.

akankeo
13. srp 2015

@pisisvori no, ze zelenina obsahuje vic vapniku a latek nez mleko uz sem napsala, jak upravit stravu pro 10 mesicni dite co nechce zadne mleko taky, aneb problem nemas, pokud chces dite odstavit, jen to bude chtit trosku varit, protze kupovana ne vzdy obsahuje danou zeleninu. A jinak ohledne tvarohu, muze oddelat ledviny aneb 150g steak 10mesicni dite nesni, ale vanicku tvarohu s klidem a bilkovin je tam stejne, ale co, kazda sme zodpovedna za to svoje dite a skrytou vadu ledvin ma jen 10 procent lidi a nasledky poskozeni se projevi az po par letech nejlepe po zanetu ledvin, tak proc si lamat hlavu, ze...

pisisvori
13. srp 2015

@akankeo
@pigpeppa jenze jde o to, jestli to co se dnes tvrdi je pravda😉. Nekolik let mozna desetileti vajicka zpusobovala vysoky cholesterol a dnes je jasne prokazane, ze to neni pravda a spousta lidi a deti prisla jen o ty spousty vitaminu, ktere zloutek obsahuje. Stejne tak story o sadle, masle a vynaseni do nebes rostlinych margarinu, o kterych je dnes jasne, ze jsou mnohem hirsi nez maslo. U vlivu vysokeho mnozstvi bilkovin bych tomu jeste v urcite mure verila, ale treba jen u nejake predispizice. Ale to co se dnes mele o skodlivosti mleka je urcite prehnane. Navic ano i v jinem jidle je vapnik, ale 100g orechu a podobne dite za den nesni. Ted jsem zrovna studovala tabulky, ktere dostal tatka.
Jinak obemadceram jsem od zacatku prikrmu varila. Nejake kupovane konzervy co nevoni, nechutnaji ani nenaji slozeni jako normalni jidlo bych detem nedala😉