Jak odstavit noční kojení?

r.m
25. črc 2011

Maminky prosím o radu... Jak jste odstavili noční kojení? Mám skoro 10měsíčního chlapečka, večír dostane kašičku a pak se po 2-3h vzbouzí na mlíčko... Usne jen u prsa :( všude čtu, že bych ho měla nechat plakat a nedávat ani čajík ale já nevím jestli to vydržím, přijde mi to drastický 😒 prosím jak jste to dělali vy? Kojim ráno, večír a v noci. Moc Vám všem děkuji

berusenka
25. črc 2011

Ahoj, mám to s malým úplně stejně a už jsem docela zoufalá. Taky bych uvítala nějakou radu, ale vyplakat ho nechci nechávat.

pomfrita
25. črc 2011

a co odstavit? málá si ze mě v noci dělala dudlík, odstavila jsem ji a budit se přestala 😉

r.m
autor
26. črc 2011

a jak na to? Opravdu musim nechat dítě přes noc vyplakat?? 😢

zmuzle
26. črc 2011

@r.m Bohuzel ano, ja nastudovala rady na kojeni.net a pomohlo to a to jsem kojila co hodku a pul. U nas zafungovalo to, ze k nemu chodil manzel, nabidl mu piti, ale ma se pry jen voda a ne caj a dal dudlika, utisil. Preci jen z nej neciti to mliko a ma na to pevnejsi nervy. U nas to zabralo a ja pak kojila az rano a potom se i sma odstavil. Drzim palce. Ale chce to opravdu pevne odhodlani obou, musis se i ty citit pripravena.

bertica.h
26. črc 2011

my sme nočné kojenie odstavili až ked sme kojenie odstavili uplne-čo bolo u obidvoch dcéer po 2narodeninách...dovtedy som ich kojila každu chvílku..oni mi nezaspávali ani jedna pri prsníku,ale napili sa a zaspali samé.lenže to bolo 7x za noc...horor.neviem ako som to vydržala 2x po 2roky..

ja.na81
26. črc 2011

@r.m ahoj, pomalu o tom taky premyslim... malemu bude za mesic rok, kojim rano, pak navecer (pozde odpoledne, kolem 17 - 18 hod.), tak v pul sedme dostane kasi a nejpozdeji ve 20 hod je v postylce a vetsinou i spi. A pak to zacne! Je schopen se budit po 2 hodinach az do rana do 7. Kdyz dostane prso, tak si parkrat cucne a spi zas krasne dal (tak to je na jednu stranu super ze jo). Ted to mame tak, ze proste do pulnoci prso nedostane - budi se, dostane napit (vodu), dudlika, pohladim ho i si k nemu zas lehnu, pritulime se.. a to pomaha. Ale jen do te pulnoci, tak pomuze zatim jen prso.. ☹ Ty jo, kdyby se budil v noci jen jednou, kojila bych bez problemu jeste treba rok, me to nevadi, naopak. Ale ty noci jsou nekdy fakt desne... no nekdy je to lepsi, ze treba spi v kuse 4 hodiny, pak 3... No takze jsem ti moc neporadila 😀 Ja porad doufam, ze se nejak odstavi sam, ale nevim, nevim 😉

andelka
26. črc 2011

Já jsem teda kojila v noci skoro do roka, neměla jsem do té doby odvahu mu kojení nějak náslině brát. Do té doby vždycky místo kojení přibylo normální jídlo. Naštěstí kolem roka už většinou spal celou noc, ale když se vzbudil třeba kolem 3h, tak jsem mu prso dala a pak spal ještě tak do 6h, to pak ještě v posteli taky dostal a pak zas až večer před spaním. Po roce jsem zrušila to ranní kojení a normálně už snídal. A zároveň jsem mu nedala ani v noci/nad ránem, aby nebyl zmatenej, proč mu ve 4h dám a v 6h už ne. Asi tři dny to na mě zkoušel, ale nedala jsem se, hladila jsem ho a dělala ššš, a většinou pak usnul a ráno už normálně vstával a snídal. Pak asi týden zkoušel vstávat před 5h a pak to vzdal a budí se mezi 6 a 7h. Do 13měsíců zůstalo už jen večerní kojení a to jsem pak taky zrušila a prostě usnul bez něj. Stejně už neusínal vyloženě u prsa, ale až po nějaké době v postýlce.
Kamarádka chtěla přestat v noci kojit 18měs. syna, kojila v noci i 3x, měla obavy, co sousedi, že bude brečet, ale jak se rozhodla, tak to šlo bez problémů a do 2dnů spal celou noc. Jde o to se rozhodnout a vytrvat, děti to pochopí. Už to nejsou malí kojenečci, kolem toho 1roku už je to spíš zvyk, zlozvyk.

nana.76
26. črc 2011

Holky mužu se vas zeptat když odstavim kojeni v roce což mame ještě chvilku čas co pak davat na snidani tomu ročnimu broučkovi 🙂 diky za nazory 🙂

ronaldo
26. črc 2011

@r.m V noci kojím pořád tak 2-3x, ale už je to docela únavný... Zatím se necítím na to, abych malou nechala v noci brečet... Asi to chce pevné nervy a odhodlání 😉

@nana.76 já bych dávala nějakou kašičku nebo jogurtík 😉

andelka
27. črc 2011

@nana.76 Dany má ráno 300ml UM a pečivo s něčím. Snídá od 11měsíců, když jsem ještě kojila tak ráno to UM ještě neměl, až když jsem přestala kojit úplně.
Jogurt má na svačinu a kaši na večeři.

r.m
autor
27. črc 2011

Maminky děkuji za názory... 🙂 včera jsem se rozhodla, že v noci zkusím odstavit, vzbudil se v 22h tak jsem dala čajík asi 10min plakal a pak usnul... ale v noci kolem 12h se opět vzbudil, plakal tak k němu šel manžel utišoval ho a když už vypadalo, že usne tak si nadzvedl mantinel a uviděl maminku a nastal ještě větší jekot ☹ no to už jsem nevydržela a dala jsem mu prs ☹ já to asi ještě nezvládnu ☹ počkám co mi ted poradí mudra a uvidíme...

zazana81
27. črc 2011

Mám stejný problém, chystám se odstavit 14-ti měsíční dceru a nechci jí v noci nechat plakat. Už jsem to jednou zkoušela a plakala celkem 2 hodiny. Vždycky, když se uklidnila, tak ležela tak 10 minut, už už to vypadalo, že usnula, ale najednou si v postýlce stoupla a začala znovu brečet 😖 Přála bych si, aby mě toho problému zbavila a odstavila se sama, ale tak to asi nebude. Budí se v noci úplně přesně na čas a taky úplně přesně ví, co chce 😝

zazana81
27. črc 2011

Ještě se chci zeptat: někde jsem četla, že ve chvíli, kdy má dítě dostatek matčiny pozornosti a prostě takovou tu "jistotu matky", se odstaví samo. Kojením si vlastně prý tu pozornost, která mu chybí, získává. Co si o tom myslíte?

benjik
27. črc 2011

Ahoj holky,já vám řeknu jak jsem to udělal ajá - úspěšně bez řevu, i když se to někomu může zdát drastický. Dcerku jsem se snažila odstavit cca rok,nepomáhalo nic,až pak jednou jsem si prostě prsa namazala mužovou vonavkou,aby byla hořká a nechutnala ji a ejhle ono to zabralo.Pláč sotva 10 vteřin,pak dostala láhev s vodou a bylo, během 5 minut mi spala. sice první 3. noci,když se chtěla přicucnout,jsem se musela navonět. Ale od té doby si v noci jen řekne o pití,napije se a spí v klidu dál. Já vím je to krutý,ale jediný to zabrala.

benjik
27. črc 2011

@zazana81 to si nemyslím,jsem s malou furt,prostě jí jen mlíko chutnalo víc než ty pro batolata.

r.m
autor
29. črc 2011

tak jsme byli u doktorky a prý jediný způsob jak odnaučit v noci kojit je nechat vyplakat chjo :( tak se stěhuju do obýváku a jdem na to :(( Doufám,že propláče jednu noc

dlabinecka
29. črc 2011

@r.m Neviděla bych to tak tragicky. já jsem dceři jednu noc prostě mlíko nedala. sedla jsem si k její postýlce, hladila jí po vláskách, říkala jí, že jsem s ní, že je všechno v pořádku, plakala slabou hodinku, potom usnula, od té doby prostě v noci nekojíme a do týdne prospala celou noc 😉

betynka87
5. črc 2013

Ahoj holky, prosím o radu!
Dnes je mému chlapečkovi 3 měsíce, ale 14 má ze mě v noci uspavadlo, budí se co hodinu až dvě, dnes v noci dokonce kolikrát i po půl hodině a vyžaduje prso. Kolikrát nepije, jen se dudlá, dudlík plive, já už nevím, co s ním. Přitom teď spí v kočáře už 3 hodiny, už fakt nemůžu! ☹

simonnice
28. zář 2013

Ahoj maminky 🙂 ,
též prosím o radu.
Rozhodla jsme se ročního Šimona v noci prostě nekojit(budí se po dvou až třeh hodinách)
Už nekojím týden,jen ráno v 6 a v 9h máme snídaní(nějakou kaši) a pak(pokud se nic neděje)až večer před spaním.
U prsa mi neusína,prostě ho položím vedle sebe do otevřené postýlky a rukou s ním pohupuji.
Bohužel se celý týden budí na to svoje kojení.Po půlnoci si trochu békne a usne,ale pak okolo 3 až 4h to začne.Dokáže 2 h řvát,stále odolávám,pohupuji s ním,tiše ho uklidňuji.Dnes mi pomáhal i tatínek,ale moc to nepomáhalo 😖
Mám ještě vydržet?Mám ho nechat řvát? 🙄

slunicko29p
18. bře 2014

Dobry den mam.18 ti mesicniho kluka chci odstavit kojeni um nechce ani lahvicky nechce co mu mam na nic davat aby vydrzel spat? Jinak se.budi kazdou 2hodinu a chce prso dekuji

tajnez
28. čer 2014

Ahoj holky, taky řeším tenhle problém, naší princezně bude za pár dní 9 měsíců a už asi měsíc se mi v noci budí co hodinu ☹ večer jí dám kaši s mlíkem, ale s nutrilonem, pak ji ještě dokojím, někdy už u prsa usne, někdy ne, ale usíná v pohodě v postýlce. To cca v 8h., ale někdy už se vzbudí v 10h. a pak ve 12 a pak co hodinu až do 5ti, pak v 7 a pak spí tak do 8:30. Ale nepije, jen se přisaje, trošku si cucne a pak usíná, ale když ji hned uložím do postýlky, tak řve, tak jí dám 2. prso a to je to samé co u prvního, ale pak hned usne, když ji přenesu do postýlky, ale někdy poplakává, no zkoušela jsem ji nechat řvát, tak to bylo hodunu v kuse, vždy po 10 minutách už jsem myslela, že je klid a nanovo.
Ale teď mi poradila kamarádka, že jí to říkala primářka na novorozeneckém v nemocnici, že se má to miminko nechat 15 min. brečet, pak vzít do náručí, když se uklidní, tak zase položit, zase nechat 15 min. řvát, zase vzít a tak celkem 3x po 15ti minutách a ono to prý zabírá, že po té třetí patnáctiminutovce breku už usne. Kamarádka tomu taky nevěřila, ale vážně to funguje, takže dneska v noci začínáme, tak jsem zvědavá. Manželovi, už jsem říkala, že v nejhorším půjde spát do obýváku a vezme si špunty do uší 🙂
Pak písnu, jestli to pomohlo. A držím palce všem ostatním nevyspalým maminkám!!!

pevnaska
29. čer 2014

tajnez, nemůžu se dočkat odpovědi 🙂

suzanna123
29. čer 2014

já v noci odstavovala, protože jsem měla pocit, že jsem pořád vzhůru a přes den mi ten spánek samozřejmě chyběl. Ale když Julinka brečela, tak jsem si ji vzala k sobě, mazlila se s ní, zpívala jí nebo pouštěla písničky z mobilu a celkem bezproblémově pak u mě usnula
@tajnez

irennn
29. čer 2014

Mně Davídek zatím nejí nic,bude mít 10 měsíců...spí s námi,takže mi je to jedno kdy mu prso nabídnu...když zafňuká nebo se ke mně připlazí a začne hledat, tak mu ho nabídnu, on si sosne a v mžiku se otočí na bok a spíme dál,takže mě to neunavuje..ale teď pár dní má potřebu to prso dudlat a nechce ho vytáhnout z pusinky, ani přes malíček, to mě stiskne pevně zuby připravený mi ho klidně ukousnout nebo vstávat, takže dnes jsem ho musela nechat nad ránem dudlat tři hodiny v kuse a snažila se u toho spát,ale moc to nešlo!

jahbibi
6. únor 2015

Já bych chtěla pomalu omezit denní kojení, to noční mě až zas tak neobtěžuje, protože taky spí se mnou.
Ale ten můj skřítek nechce nic jíst přes den, takže je to dost náročný. Zkouším kašičky, brambůrky s mrkvičkou apod. Ale po většinou mě s tím spíš pošle do oných končin :D Někdy má dny, kdy baští krásně, ale víc je těch, kdy si jídlo vytáhne z pusy a strká ho do pusy mě 😀

polaks
6. únor 2015

@jahbibi a koľko je dieťatku?

jahbibi
6. únor 2015

@polaks za týden mu bude deset měsíců 🙂

polaks
7. únor 2015

No možno to len chce spestriť chuť,aby bola zaujímavá a ked dá do pusy vám,tak si dajte,nech vidí,že aj vám to chutí.Pridajte masíčko.Moje deti mali radi kombináciu kuracie mäso,brambor,mrkev,kedlubna a trochu mazacieho syra.Táto kombinácia bola vždy úspechom,keď im nechutilo iné...Viem,že kamarátka pridávala do zemiakovej kašičky pár kvapiek pomarančovej šťavy ,lebo do malého tiež nemohla nič dostať.ale toto mu napodiv chutilo..Dávate do zeleninových kašičiek aj trochu masla? Aj to trošku zmení chuť...hlavne musíte ísť príkladom,musí vidieť jesť aj vás.
@jahbibi

katkahavu
9. srp 2015

@r.m dobrý den, prosím jak to u vás dopadlo?

mikjamo
6. črc 2017

@ja.na81 dobrý den, obnovuji diskuzi, jak to u vás dopadlo prosím?? jsem na tom uplně stejně. od půlnoci pořád. nepomáhá ani vyplakání. Malá si to prso vyřve. tak do kdy mám počítat že se to bude odehrávat ? :D přitom už téměř nekojím, pouze v tu noc...