Jak odstavit syna? Při Estivillově metodě nesmím kojit?

alicci
10. pro 2011

Ahoj mamky, potřebuju radu jak mám odstavit 14 měsíčního synka - jedná se hlavně o večerní usínání a noční kojení.Budí mě a chce prso co 2 hodiny,to už se nedá ☹ Pokud budu chtít zkusit usínací a spací Estivillovu metodu, tak určitě nesmím kojit že? Děkuju 😉

dlabinecka
10. pro 2011

Ne, nekojit. Ovšem zkusila bych nejdřív jiné metody, než takto drastické. u nás vždy zabralo prostě nekojit, hladit, tišit, zpívat, ale nevyndavat z postýlky a nekojit. Od nočního kojení jsem dceru takto odstavila během jedné noci a do týdne spala celou noc.

ja.na81
12. pro 2011

ja jsem nocni kojeni zrusila v roce (taky se mi maly budil po 2 hodinach a to uz proste neslo) - ale proste tak, ze kdyz se vzbudil a chtel prso, tak jsem nedala, misto toho jsem mu nabizela dudlik, napit vody, hladila ho, lezela vedle neho v posteli... asi 2 dny se budil po tech 2 hod. a plakal, ale tak behem tydne to bylo vsechno v pohode, ted se budi tak 2x v noci, nekdy chce napit, nekdy jen pohladit... Estivillova metoda me teda neni moc sympaticka... Jo, kojeni vecer pred spanim jsme meli zrusene asi v 11 mes, proste jsem naposled nakojila nekdy pozde odpo, pak dostal kasi k veceri a na uspani uz nepotreboval prso, jen jsem u nej musela lezet. A prave az si na to zvykl, ze se pred usnutim nekoji, tak pak jsem az zrusila i tu noc, abych mu jako nevzala vsechno najednou 🙂

brisalek
13. pro 2011

odstavila jsem v necelych 16 mesicich ze dne na dne (do te doby usinala u prsa, od 12 mesicu pila jen vecer a 2x-3x za noc) tim, ze jsem si zalepila bradavky a rekla, ze je bolistka a mlicko neni. Odstavila tak ve stejnou dobu i sestra 26mesicniho synovce, ktery do te doby pil x krat za den a xxxkrat za noc. Okolo tydne se jeste ujistuji, jestli je opravdu bebi(takze jsem mela prsa porad zalepene). Bylo to bez kriku, slizicek...uplne v pohode. Ale ja s malou usinam porad v posteli, dostane sunar (na ktery si zvykla druhy den po odstaveni, do te doby ho nevzala do pusy) precteme pohadku, zhasneme a ja zazpivam a do 10-15 minut , nekdy i drive, spi. Plakat bych nenechala. Pokud chci odstavit radeji bych se s nim naopak vice mazlila🙂.

luciebx
13. pro 2011

ja odstavovala malyho tak mesic.. v noci sem vedela ze se budi spis z vycuranosti nebo z toho ze me proste chce a chce to prso..t akze sem nabizela caj.. na vecer sem to zkousela obnoc.. jinak dostal kasi a basta.. jasne ze rval ze zacatku ale hlady se ti urcite nebudi.. 14mesicni dite vydrzi celou noc bez jidla a piti.. takze zkouset podle me pomalu davat nahrady.. caj vodu v noci.. a vecere jednou kojit jednou kase.. a pak zkouset vic kasi a ne kojeni.. urcite se zadari

eloana
13. pro 2011

dostavovali jsme na 16 mesicich uplne....dudlik ani flasku nevzal... krusne byly 3 noci kdy vyzadoval prso... pak rikal, ze maminka ma auu a prso nechtel ......do tydne si na prso nevzpomnel. Nyni to je 2 mesice od odstaveni... v poledne usina, tak ze ho pochovam a zpivam. Nocni usinani je stale docela problem.... bud ho unosime nebo ho capnu a drzim -chvili rve a po 10 minutach obvykle usina. Jinak spi celou noc, ale musime ho dost nafutrovat🙂)) pred 3 dny se malo najedl a vstaval mi ve 4 rano:((

hamma
14. pro 2011

Jestli byl do teď zvyklý, že dostane před spaním mlíčko a ty mu ho najednou z ničeho nic vezmeš a ještě ho necháš plakat, jak to je v té "metodě", tak je to podle mě prostě podraz na to dítě. Náš Jojo se taky kolem roku budil i co hodinu a chtěl se kojit, vyřešili jsme to tak, že jednu noc ho vždycky uspal manžel - trochu plakal, ale dal se utěšit. Druhou noc už se jen vzbudil a zase se nechal uspat. S tím, že okolo třetí (to vím, že má hlad) jsem ho vždycky nakojila. Pak jsem jednou musela na víkend pryč, takže i místo toho posledního nočního kojení dostal jeho oblíbené mlíčko s kaší, když jsem se vrátila, tak jsme to tak nechali, jenom mu už teď dávám sunar.
Takže to máme tak, že večer usne při kojení (když nejsem doma, tak ho manžel uhoupe🙂) a v noci se budí jednou a pak jednou nad ránem a to dostane sunar nebo se jen tak přitulíme a spí dál.