Jak odstavit závisláčka na mateřském mléku?

arietiska
24. čer 2008

Pokud jsem přehlídla podobné téma, tak se omlouvám, ale surfuju už xté straně a nenašla jsem to co potřebuju.
Můj syn do 4. měsíců pil MM v noci občas z lahvičky Avent se savičkou bez problémů. Pak mu začaly růst zuby a najednou se seknul a odmítal všechno v puse krom dudlíku a hraček.
Jelikož moje mlíko je průhledná voda /než se probojuje k zadnímu mlíčku je plnej/, navíc je dost živej a asi spotřeboval dost enrgie, byl hladný, a tak už papká od 4,5 měsíců. Od 5,5 měsíce jí už plné dávky jídla a já jsem naznala, že potřebuje čajík na zapíjení. Jak po jídle dostal kozu, přepil se a totálně se poblinkal. Nepozná, kdy má přestat tahat, že už je plný. Bohužel jediný z čeho se nakonec po dvouměsíčním boji napil byla lahvička od Jupíka /zkoušela jsem mu dávat čajík už od 4. měsíců/. 🙂 Po 14 dnech Jupíka, jsem mu dala pitko NUK a pil čajík. Ne moc, ale pil. V 6. měsících, jsem se rozhodla, že ho zkusím pomalinku odstavit. Kojím 24h po 3h den i noc, přestože sní klidně za den 100-190ml přesnídávky, 125ml-190ml zeleniny a 125ml kaše. No a tím to začalo, zkusila jsem mu dát večer místo kozenky sunar a řev, flus a konec! Pak jsem to zkoušela mezi jídlem, ale jak se mu mlíko dostane na jazyk, škleb, flus a zaječí. Zkusila jsem BEBA ... to samé. Najednou, jako by mu došlo, že ho chci odstavit a přestal pít zase ze všeho a vyžaduje jedině kozenku. Pitka hryže, dělá sněma kraviny,ale pit nebude. Nebude pít ani jen tak z hrnku, to je sice zábava, ale opravdu jen zábava. Vím, že pít z pitka umí, pil, klidně i vypil 200ml, dokonce se tak 3x nechal ukecat čajem v noci místo kojení, ale byly to spíše vyjímky. Myslím, že prostě chce prso a basta. Jak na něj??? Vydržet, přejde ho to a odstavím ho nakonec v pohodě. Zkoušet a zkoušet, u čaje se nebojím, to mu nevadí, že mu ho dávájm, ale u toho sunaru mám strach, aby si nevybudoval odpor, protože u něj fakt ječí!? Máte někdo podobnou zkušenost, jak to dopadlo? Snad jsem to popsala dostatečně...🙂

arietiska
autor
24. čer 2008

Prostě nepije z ničeho ... sice vím, že se má dítě naučit na jednu lahvičku,ale já po marném boji zkoušela měkké pitka, tvrdé pitka, savičky, čaje, vody, šťávy ... nic...kašle na to má MM.
I s dudlíkem to nebyla sranda, odmítal v puse měsíc větší od 6 měsíců a i teď, když je protivnej tak má chvíle, kdy si vydule malej. 😀

ocicka
25. čer 2008

Ahoj tak jsme na tom uplne sejne ☹ Akorat nam je uz 10 mesicu.Taky mi driv bez problemu pil z lahvicky a v 5 mesicich se zadrhl a odmital cokoli jineho nez prs.. Mńe teda pije i z lahvicky- trochu a kdyz je teplo. ale prso je porad zaklad. Taky nejspis proto ze nema dudak tak si duda prsisko.. Hruza, zkousela sem mu nedal ale to jsou vyrvaly a hlavne fakt uz hodne vydrzi. Co mi kdo rikal, tak se ma vydrzet..Coz se lehko rekne ale hur provede. Taky pani doktorka rikala, ze az prso nebude, tak se hodne rychle nauci pit z neceho jineho a zizni neumre. Nam nakonec vyhovuji lahvicky z Babylove, a to jsme jich zkusili opravdu hodne...Hodne stesti

arietiska
autor
25. čer 2008

No potěš! 😀 To si mě neuklidnila teda... 😀

arietiska
autor
25. čer 2008

Tomáme tak divný děti, že se k nám nikdo nepřipojí a anineporadí co s něma jo? 😀 Já dnes koupila lahvičku co má pitkojak jupík a dnes zase pil čajík. Zkusila sem mu dáti dudla se sunarem, byl k ní taky takovej mrňavej a cucal ho lehce a neošklíbal se,ale spíš to byla pro něj děsná legranda. 😀

ocicka
25. čer 2008

Ja mam ty babylove ktere maji pitko jako uz ty pro velke deti ale pritom je mekoucke..Zkus mlicko od Hippi nebo od Hami. Prckovi vubec nechutnal Nutrilon a ostatni, ale tyhle mu davam- jen tak pro chut a vypije tak 80ml.Je to sladoucky, tak treba vam budou taky chutnat.

romankav
25. čer 2008

Holky, ze své vlastní zkušenosti neporadím, ale zkuste si pročíst odpovědi na otázky, týkající se odstavování na: http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=31

arietiska
autor
26. čer 2008

No bohužel tam nejsou rady pro nás... 😀 Asi máme fakt teroristy. No Libi pije z hrníčku čajík trochu od včera co má zase pitko jupíkové. Asi teda zkusím ještě jinou značku mlíka...přes den ho mám docela odstavenýho. Kdybych chtěla, tak by MM nepotřeboval, ale o to víc asi pak pije v noci. Navíc potřebuje 500ml za den mlíka, takže pokud nepije přes den v noci to tak akorát dožene. Dokud mu nedám jogurt má zatím jen 125ml kaše, takže MM potřebuje, pokud nezačne pít nějaký UM.

romankav
27. čer 2008

arietistka: a není v 7 měsících na odstavování brzo? Řekla bych, že v 7 měsících dítě MM stále potřebuje. Jak poznáš, že se k zadnímu mlíčku neprobojuje? Kojení je pro dítě i psychická potřeba, syn tě prostě potřebuje mít nablízku, uklidnit se u tebe.. je to ještě malej klouček 🙂

ina.b
13. črc 2008

Ahojky, ráda bych omezila kojení na "ráno" a "večer", ale malá se v noci každé 2 hodiny budí a dožaduje se kojení. Ráda bych jí dala čaj (nebo jiné tekutiny), ale začne hystericky brečet, že jí nakonec stejně radši nakojím 🙄 Máte nějakou radu nebo typ, prosím?

jankax
20. črc 2008

Tak znovu oteviram diskuzi....taky resim podobny problem jako holky tak by me zajimalo, jestli ma nekdo nejakou pozitivni zkusenost?
Jen dodam, ze syna zatim nechci odstavit, ale potrebuju, aby pil taky z neceho jineho nez ode me, kdyz treba potrebuju nekam odejit nebo tak...Pani na kojeni.net mi radila zkouset zajimave flasky a ruzne pitka, ale to doslo k takovemu konci, ze maly ted jak vidi, ze se mu snazim cpat neco do pusy, tak zacne rev.... ☹