Jak omezit nebo ukončit kojení?

barusha
10. kvě 2009

Ahoj holky,chtěla bych se poradit,ráda bych končila pomalu s kojením - do roku bych to chtěla utnout 😉 Jenže nevím,jak na to. Přes den malýho kojím tak jednou, někdy vůbec, za to v noci je to děsný. Někdy i co dvě hoďky, takže se vůbec nevyspím, dřív to bylo pěkně po čtyřech. Připadá mi ale, že to není hlady, jen pocitem, že mě má u sebe. Nemáte nějaké rady, jak to omezit nebo ukončit? Díky za vaše rady.

popelka.miri
10. kvě 2009

Barusha, to znám. Čím je malá starší, tak noční kojení je častější! Dneska taky po 2 hodinách a jindy i víc 😒 ..Jenže se nedá a vyřve si to. V noci by vzbudila celý panelák, tak radši kojím..Já myslím, že to taky není hlady, ale prostě se chce pomazlit, tak zkus jen dát flašku a pomazli ho a buď trpělivá.. Jinak to nevidím 😅

barusha
autor
11. kvě 2009

No, já si říkám, že jednou to musí skončit 😀 Ale ta noc je úděsná! Tak holky, kdybyste měly nějaký tipy, jak kojení utnout, sem s nimi! 😉

pipet
11. kvě 2009

Nechat mimino na noc taťkovi, z toho žádné mlíko nepoteče, i kdyby se mimino na hlavu postavilo 😀 Myslím, že taková diskuse už tu určitě někde bude. Já jsem s nočním kojením skončila minulý týden, malá se budila spíš taky jen tak ze zvyku, tak jsem jí dala jenom dudlík, pohladila, a spí až do rána. Ale ona je zřejmě zázračné dítě 😵

petka80
11. kvě 2009

ahoj holky, kuk sem pro inspiraci 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

pistok
11. kvě 2009

my sme to poriešili v 8. mesiaci a postupne
najskor cez den som skusila sunar, keby grckal, aby to nebolo v spánku
potom večer na lepšie zasýtenie a to pomohlo, že v noci chcel len 2x a rano tiež som nakojila a chlebík
potom som kojila len 2x v noci inak sunar
dalej aj v noci som dala sunar, ale len do malej flaštičky, ak sa mi ho nepodarilo uspat bez toho
a normálne som k nemu vstávala, ale vedel, že mu prso nedám
a asi po 2týždnoch ked už si uvedomil, že ani v noci prso naozaj nebude, tak sa budil iba raz na flašu a niekedy vobec a tak je to doteraz
ale nenechávala som ho v noci plakat, ak nechcel zaspat, tak ho malá flaša so sunarom upokojila a zaspinkal zas
ale chcela by som vediet dokedy sa mi ešte bude tvorit niečo v prsiach, lebo aj teraz ked potlačím, tak ešte niečo tečie a to už budú skoro 2mesiace od vtedy
ale neodstrekovala som, nezapálili sa ani neboleli

popelka.miri
11. kvě 2009

Pistok, já když přestala kojit při 2.děcku tak mi mléko z prsou teklo ještě hroooozně dlouho a po zmáčknutí bradavky taky dlouho potom..Ale už to bylo spíš jako voda..postupně se to vstřebá 😉

mallorry
12. kvě 2009

Ahojky, i ja se pridavam, chci prestat kojit, jenze mam problem, ze malej nebude chtit asi flasku a z hrnku je zvykly pit po troskach behem celeho dne, takze muj problem je, jak mu podat UM???

evicka7
12. kvě 2009

my přestaly v noci kojit kolem osmého měsíce, prostě jsem nakojila večer než šla spát a v noci jsem nabízela jen flašku s vodou, za pár dní pochopila, že voda není tak dobrá jako mlíko, tudíž nemá cenu se kvůli ní budit, pak bylo kojení ráno, teď už nekojím ani před spaním, protože malá si dá raději kaši a mě už nechce a zůstalo ranní kojení, ale mám pocit, že kdybych nedala, že by ani neprotestovala