Jak podpořit tvorbu mléka?

gedren
3. lis 2006

Ahoj holky,

prisla jsem z porodnice, porod fajn, mala je uzasna, ale mam malo mlika :(. Technika dobra, to mi kontrolovali, ale tece toho desne malo, mala nepribejva, namerili, ze vypije asi desetinu toho co ma, skoro nas nechteli pustit a pak teda pustili, ale nakazali dokrmovat. Bojim se, ze takhle brzo prijdu o mliko uplne :(.

Navic me bradavky dost bolej, nejsou rozkousany, ale vytahany (jsou tam puchejrky), asi jak se beruska snazi a ono nic netece :(. Nevim, co mam delat, vsechno obleceni me dre, chodim doma nahore bez ;), ale pak je mi zase zima, po Bepanthenu je to skoro jeste horsi nez bez nej...

Hodne jim, piju, fakt uz nevim...

market3
18. led 2010

Jankanej:myslíš,že by mě to mohlo nějak uškodit nebo že by měly vedlejší účinky?

jankanej
18. led 2010

market no prý se nesmí brát příliš dlouho jinak to má opačný účinek, ale mě se zvýšila laktace už během prvního dne užívání takže není potřeba to brt dlouho a pak už jen častěji přikládej a zkoušej ty další rady co jsou běžně doporučovány
mě poradkyně řekla že kdž ti to nepomůže tak neuškodí a koukala jsem že na stopnutí kojení se užívaj homeo s vyšší koncentrací než 5ch, tyhle by neměly nic udělat. a ty máš mlíčka málo?

market3
19. led 2010

Jankanej:malej má velké výkyvy,jednou pije málo jednou zase moc.Podařilo se mně odbourat klobouček,ale jednou ráno je podemnou kaluž mléka a po druhé je mám jen nalité.Malý zatím v noci spí a nebrečí hlady.Nevíš v kterém měsící je rostoucí spurtík?díky pa M.

parvitas
19. led 2010

3. a 6. tyzden a 3. a 6. mesiac
priblizne. nam to zatial okrem toho siesteho mesiaca sedi

katka82
19. led 2010

Ahoj holky 🙂 na podporu MM mi moooc pomohl tento čajík: http://www.bylinarstvi.cz/?page=shop/flypage&pr... 😉 měla jsem docela velkou krizovku 😔 malej mi řval hlady u prázdnej cecků 😢 a ten čajík fakt dost pomohl + taky víra v sebe sama že to dokážu 🙂 to je taky moc důležité aby si mamča věřila 😉

jankanej
19. led 2010

market tak to máte spurtíka asi, máme přibližně staré dítko a my ted jím procházíme, poradkyně mi řekla že je to v průběhu 3.m a každé mímo je jiné tak uvidíš. naše barča je třeba neklidná kolem 5-8 večer furt se mi trhala od prsu a přitom řvala hlady a poradkyně mi řekla zajímavou věc, o tom jsem neměla ani páru, že když jsi ve stresu nebo když je honička okolo domácnosti, děti lítaj, večeře, koupání apod tak se ti produkuje v těle větší množství adrenalinu a to dítě to z tebe cítí a proto je neklidné protože mu to brání se v klidu nabaštit a je nevrlé, zkus ty homeo pokud je máš doma, my dnes končíme a fakt to hodně pomohlo, fakt stačí týden a holt tento měsíc musíš vydržet a věřit tomu že nekončíš jak říkaj i holky protože psychika udělá hodně.Měla jsem už hodně chvilek kdy jsem si řekla že s kojením končím,a le pak jsem si zas řekla že se jen tak nevzdám a udělám vše pro to aby mlíčko měla a jde to tak hodně sil 😉 🙂 🙂

market3
19. led 2010

Jankanej:nám budou tři měsíce za 10 dní.Já sem myslela,že je spurtík až ve čtvrtém měsíci

jankanej
19. led 2010

ne je v průběhu třetího měsíce takže vy klidně ho můžete mít tedka, prostě koj jak jsi zvyklá a nestresuj se tím, tedka už si mimko vytáhne jen co potřebuje a spouští se mlíčko při sání

martulikk
20. led 2010

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Malé bude v neděli 6 měsíců, neměla jsem do teď problémy s kojením, jen když přišel třeba spurtík, tak pár dní trvalo než se to srovnalo. Teď už několik dní vstáváme zase hodně v noci a já mám pocit, že toho mlíčka není tolik. Navíc bych ráda začala zase osávat kvůli přípravám kašiček. Četla jsem tu, že na zvýšení laktace jsou dobrá homeo Ricinus Communis 5CH. Manžel mi je včera objednal v lékárně, jenže když je dnes přinesl, na originálním obalu je teda to 5CH, ale na cedulce s cenou z lékárny, co je na tubičce nalepená je, 15CH, nevím co si o tom myslet, jestli to brát nebo ne. Může to samozřejmě být chyba tisku, ale nechci o MM přijít 😒 Jo a jak se to vlastně bere? Vyčetla jsem dávkování 2x denně 5 kuliček, ale někde jsem slyšela (už dávno), že se na to nemá sahat... Je to pravda? Nebo tedy jak to brát? Ani nevím, jestli se to cucá nebo co vlastně s tím, uf... 😅 Děkuju.

jankanej
20. led 2010

martul no mě radili před každým kojením 5 kuliček, sahat se na to opravdu nemá...ale nám stačilo i 2x denně a za týden jsem měla zas balony.je možný že prcek má zase spurtík bývá i v 6.m ale s tou 15ch se radši poptej nemá se brát větší koncentrace než 5ch, tak se radši ujisti zda je to překlep... 😉

ivika18
20. led 2010

martulík: je to pravda, na homeopatika nesahat a cucat, popř. rozpustit na lžičce vody (pro děti), ale teď si nejsem jistá, jestli to snese kov, tak radši plastovou. A 15ch se dává na zastavení laktace, tak se radši fakt přeptej 🙂 .

martulikk
20. led 2010

holky díky, já to teda vyklepnu na plastovou lžičku a pak šup do pusy 🙂 já se právě bojím toho opačného účinku... na originál etiketě je těch 5CH, ale jak si lékárny lepí ty svoje čárové kódy, tak tam je ta 15... 😒 byla objednaná 5 a s tím to i manželovi prodali, uf...

sssimi
20. led 2010

Martulik len si ich natoč do vchnáčika a rovno do úst z neho. Homeopatika sa cumlú alebo len na voľno rozpustiť pod jazykom. Ideál dávať si prvé na lačno a ďaľšiu dávku vždy pred jedlom. Idem ti pozrieť ten názov na zastavenie.

sssimi
20. led 2010

Toto som našla.

že by sa nemali brať bezprostredne ani po ani pred jedlom - asi tak pol hodinovú prestávku dodržať. A ešte netreba jesť/piť niečo mentolové. Znižuje to potom účinok homeopatík. Tvorbu mlieka znižuje aj mätový čaj a samozrejme šalviový. A nepomýlte sa: Ricinus Communis 30CH je na zastavenie laktácie! 5CH na podporu.

sssimi
20. led 2010

RICINUS COMMUNIS 15 nebo 30 CH
- dávkování: 5 granuli 2x denně
- použití: zastavení tvorby mléka, odstavení kojence

Pozor toto je zo stránky o homeopatikách, takže ak je tam 15ch tak to neužívaj

martulikk
21. led 2010

sssimi: to ředění jsem našla a proto mě znepokojila ta cenovka z lékárny... když chci podpořit tvorbu MM, tak bych dost nerada nastolila opačný účinek... 😒 no, dnes ráno jsem do toho praštila a vzala si prvních 5 kuliček... budu doufat, že lékárna měla opravdu jen chybu tisku a originál balení i s etiketou je tak jak má 😉

jankanej
21. led 2010

sssimi já to brala kdykoli před nebo po jídle žádnou přestávku jsem nedodržovala a měla jsem nalitá prsa hned druhý den šíleně...

ivika18
21. led 2010

Homeopatika působí na každého jinak, někomu nemusí zabrat vůbec a někomu třeba hned, i když to nedodrží. Ale jíst tu čtvrt půl hodinu před a po by se kvůli tomu účinku pro jistotu nemělo - jankanej - výjimka potvrzuje pravidlo, ale někomu jinému by to třeba nezabralo vůbec. 😉

jankanej
22. led 2010

mě poradkyně k tomu nic neříkala tak mi to nepřišlo podstatné...

martulikk
25. led 2010

ahoj holky, tak musím říct, že jsem příjemně překvapená! funguje to 🙂 začala jsem to cítit už druhý den, no ale ten 3. den to už bylo tuplem 🙂 takže kdo váhá, mohu jen doporučit!

jankanej
26. led 2010

jojo já po těch homeo šla malou k dr zvážit a za týden měla nahoře 180g! ted už neberem ale máme furt spurta a máme za týden 100g což je fajn, takže se fakt nebojte určo vám to neublíží a taky jsem tomu nevěřila ale furt věřím že když ostatní mamči dokázaly uživit svýho prcka tak to zmáknem taky 😉 😉
martulikk je super že ti to pomohlo

martulikk
28. led 2010

Měla bych ještě jeden dotaz (možná teda víc 😅)... jak dlouho se mají (nebo mohou) ta homeopatika brát? Brala jsem je týden, když je teď mlíčka dost, můžu je vysadit? Případně pokud by tvorba klesla, po jaké době je můžu zase začít brát?

jankanej
28. led 2010

martullik jestli už je to dobrý tak je vysad měly by se brát týden pak týden vysadit a pak znova pokud máš mlíčka málo,ale chvilku vyčkej princezna je zrovna v období kdy může mít růstový spurtík a tobě se může zdát že máš mlíčka málo protože ti vícekrát pije ale je to proto že tedka mají potřebu aby mohly právě růst tak maj dítečka větší požadavky, ale určo je můžeš vzít kdykoli hlavně ten týden vždy pauzu... 😉 😉

martulikk
28. led 2010

jankanej: moc děkuju za info! 😉 já už je ode dneška vysadila, ale kdyby to bylo málo, tak jsem chtěla být připravená 🙂

martina_h
29. led 2010

Ahojte dievcence, dovolim sa pridat do diskusie...moj nazor znie: ked raz mliecko nie je,tak nie je...vyskusala som snad vsetko,ale absolutne nic mi nepomohlo...jedla som polievky,pila bielu Vineu, brala homeopatika (no u mna mali presne opacny ucinok - prisla som aj o to malo,co som mala - a ano,mala som spravne cisla), pila som nealko pivo, prikladala maleho, pila som rozne caje, dokonca som si objednala aj velmi drahe tabletky az z USA,ale nic mi tvorbu nezvysilo...a preto ked nie je,tak sa netrapte,ved ste urobili,co sa dalo.. 🙂 Ak ste uz na UM,ako my a mate z neho problemy ci uz s hnackami, zapchamy, kolikami -uzili sme si svoje- az kym som nekupila kvapky BioGaia..su to probiotika, ktore nam perfektne upravili travenie! Ziadne bolesti, ziadne krce a stolica pekna a pravidelna 🙂 Drzte sa

zuzanakarolinka
29. led 2010

potvrdzujem BioGaia sú super,sú to probiotiká a zaberajú takmer okamžite, moja malá mala hnačky a po prvých 5 kvapkách bola ok, perfektne jej to naštartovalo obnovu mikroflóry a odvtedy je pokoj, myslím, že sa dajú užiť aj ako prevencia, treba sa informovať u lekárky

jasmia
30. led 2010

Ahoj holky, můžete mi poradit. Mám málo mléka a vůbec se mi nedaří zvýšit jeho tvorbu, vyzkoušela jsem už snad všechno-čaje, homeopatika, polévky, hodně piju a nic. Problém je asi v tom, že nekojím, ale odsávám, ale jiné ženské to taky dělají a úspěšně.

monikask
30. led 2010

Krásný večer, kamarádka mi na tvorbu mléka doporučila pít banánový džus. Sama ho pila pravidelně a mlíčka měla hodně a i já mohu doporučit. Tak snad to pomůže i Vám. Mně samotné pomohly podpořit tvorbu mléka také homeopatika Ricinus communis 5CH (jak už zde bylo výše zmiňováno).

romana29
30. led 2010

jasmio taky jsem odsávala a taky víceméně nic nepomáhalo, 6x denně 15 minut každý prso a výsledek tak max. 500 ml a to byl dobrej den 😀 . Jelikož jsem tím pádem stejně musela našeho žrouta přikrmovat, tak jsem to slavnostně v půl roce ukončila 🙂
Ale sestřenice taky odsávala a dlouho a měla ho hodně...jak na potvoru její malá, ale zase mlíko nechtěla, takže jí přebývalo. To je prostě zákon schválnosti.

radka.m.
30. led 2010

jasmina-ne každé jde odsávat,někomu to nejde vůbec,at se třeba staví na hlavu,tohle ti řekne i laktační poradkyně,odsávání nemá nic společného s množstvím mléka,to má každá z nás zakodováno v hlavě,ono ty čaje,homeo,melta apd,jsou spíše jen takové psychické berličky,jinak odsáváš i v noci,nebo si dáváš pauzu?v noci by se ti mělo podařit odsát nejvíce mlíčka,to je laktace největší,já jsem třeba odsávala rok a je to už přes rok,co jsem skončila a mléko mám pořád,tak pak si vyber 😀 😀 😀