Jak podpořit tvorbu mléka?

gedren
3. lis 2006

Ahoj holky,

prisla jsem z porodnice, porod fajn, mala je uzasna, ale mam malo mlika :(. Technika dobra, to mi kontrolovali, ale tece toho desne malo, mala nepribejva, namerili, ze vypije asi desetinu toho co ma, skoro nas nechteli pustit a pak teda pustili, ale nakazali dokrmovat. Bojim se, ze takhle brzo prijdu o mliko uplne :(.

Navic me bradavky dost bolej, nejsou rozkousany, ale vytahany (jsou tam puchejrky), asi jak se beruska snazi a ono nic netece :(. Nevim, co mam delat, vsechno obleceni me dre, chodim doma nahore bez ;), ale pak je mi zase zima, po Bepanthenu je to skoro jeste horsi nez bez nej...

Hodne jim, piju, fakt uz nevim...

market3
7. bře 2010

tak zkusím znovu pít meltu,ale doufám,že se sklidní a začne zase normálně pít a nevyvádět u prsu 😖

spalka
7. bře 2010

mne na mliecko pomaha ked som kludna a spokojna a vela spanku 🙂

nevesta
7. bře 2010

Mne pomaha senovka grecka. Je to mlety koren, kupujem ho od laktacnej poradkyne.

Je to total hnus na vypitie, ale mlieko mi podporuje, kedze nemozem koli kolikam malej caje na kojenie 😉

janicka.slunicko
7. bře 2010

ahojik holky mohla bych se zeptat, se mi před 3tydny narodily dvojcatka předčastně ve 24tt. Ja si odstříkavam mlíčko tak někdy 20 někdy 30 ale nějak to nepribíva, každé tri hodky. Myslíte že se to ješte zlepší. A mužu se zeptat vy jak vyvařujete halvičky? Děkuji.

sneha
7. bře 2010

pani_haf co myslis tou varenou meltou? Ja mam i sypanou meltu, ale tu taky jen zaliju varenou vodou jako tu v tech sackach akorat ji pak precedim.

Holky, kdo radi reckou senu, kde ji kupujete a jak ji pripravujete?

market3
7. bře 2010

holky myslíte si,že když už sem měla několik krizí,tak se dá každá zachránit,když budu chtět a udělám pro to všechno?

senja
7. bře 2010

Mne pomohlo pokazde odsavat, i naprazdno (zvlast vecer az maly spinkal), po kazdem kojeni jit se najist a pit 2 litry kojiciho caje od Teekanne denne.

pani_haf
7. bře 2010

market-stopro!!!!! Když budeš chtít a řekneš si, že to zvládneš, tak to půjde, já kojila i přes totálně rozprskané bradavky, malý nechtěl pít přes klouboučky, bolelo to jako blázen, teklo i trochu krve, ale do dvou týdnů se to zlepšilo....je to o vůli, te´d mám zrovna krizi, že mám míň mlíka, piju meltu, koj čaj, přikládám co chce a když je nedopotý, hend mu dám druhé prso...pomalu se to zase rozbíhá. A hlavně prsa v teple!!!! Chodit dobře oblečná, žádný průvan, ať se nenechladí, ení to žádná legrace, je to od dr.

pani_haf
7. bře 2010

sneha-tu sypanou uvařit přesně podle návodu, piju minimálně lit denně.
Janicka-slunicko-já bych vyzkoušela odstříkávat častěji, já odstříkávala rukou po kojení a obě prsa a tak dlouho dokud to teklo, sice to nebylo příjemné, ale šlo to. Musíš ty prsa pořád stimulovat a hlavně poctivě jíst, aby bylo z čeho brát 🙂. Nejsem žádná matka kojná, ale jsou to info, které mám odzkoušené, případně od kamarádky, která rodila ve 28.tt a odstříkávávl....

mirri
7. bře 2010

janicka slunicko-pokud chces zvysit mnozstvi mleka,tak odsavej casteji,treba co 2 hodiny a aspon 10 min obe prsa.ono nevadi,ze neodsajes hodne,dulezite je stimulovat...

market-kdyz se chce vsechno jde.... 🙂 pokud si budes verit,tak to pujde!!!pokud mas krizi,prikladej casteji maleho k obema prsum a aspon vecer po kojeni odsavej,ikdyby to bylo par kapek,dulezita je stimulace...

iluss
7. bře 2010

janicka.sluničko - nejlepší je před odstříkáváním prsa nahřát (teplé obklady nebo si dát teplou sprchu) a odstříkávat poctivě každé 2 hodiny a hlavně i v noci. V noci mají mléčné žlázy největší produkci mléka. Takže pokud ti nevadí, že se moc nevyspíš, tak si v noci každé dvě hodiny nařiď budíka a poctivě odstříkávej.
A samozřejmě pít hodně kojící čaj a pít obecně hodně tekutin (nejlépe čisté vody).
Já mám 9měsíční holčičku a stále kojím. Měla jsem období, kdy jsem měla málo mléka a tohle mi vždycky pomohlo 😉

A ještě bych ti poradila pořídit si kvalitní odsávačku (pokud už ji tedy nemáš 😉 ), jelikož tvá miminka jsou ještě hodně malá a slabá,tak budeš odstříkávat zřejmě delší dobu.

iluss
7. bře 2010

janicka.sluníčko - já jsem moc lahvičky nepoužívala, jelikož jsem stále kojila a tím pádem malá odmítala pít z flašek. Ale na tato různá vyvařování jsem používala parní sterilizátor do mikrovlnné trouby (taková miska s víkem, naleje se tam trocha vody, naskládají flašky a další věci co jsou potřeba vyvařit, zašroubuje se víko a dá se to na pár minut do mikrovlnky)

janicka.slunicko
7. bře 2010

Holky dekuji za odpovedi.

monivo
7. bře 2010

Jani, zahlédla jsem zde tvůj dotaz. Existují také sterilizační tablety Milton. dají se koupit v lékárně.
K tomu odstříkávání - pokud chceš s něčím poradit, napiš dotaz zde Annag - https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Také mi radila. Zkus jí napsat a uvidíš. Ale je to obecně, jak ti tu holky radily - odstříkávat co 3hod. Střídat prsa - třeba 5min jedno, pak druhé a pak znovu. A kombinovat s ručním. A opravdu i v noci. Je to otrava, já také vstávám, ale je to nutné.

market3
8. bře 2010

Mirri:je to čím dál horší, ráda bych přikládala,ale malý mně u prsa brečí,tak už nevím co s ním:( Přestávám věřit, že se to spraví.

pani_haf
8. bře 2010

Market-nesmíš být smutná a auž vůbec ne se podceňovat. ty to zvládneš!!! Uvidíš. Jis šikovná, snaživá mamina, chce to jen trpělivost a výdrž. Zlepší se to, uvidíš.

pani_haf
8. bře 2010

okazd na odstříkávání, docela užitečné 🙂

http://spunt.centrum.cz/miminko/zdravi/2009/11/...

market3
8. bře 2010

mám doma elektrickou odsávačku,ale tou už nic neodsaju,tak se snažím odstříkávat ručně. Doufám,že se zase vrátíme do normálu, ještě aspoň měsíc bych potřebovala vydržet a pak už budeme na příkrmech

pani_haf
8. bře 2010

já odstříkávám jen rukou, žmoulám to prso jako blázen a často střídám, páč to jedno vyvolá tok druhého. Taky mě stresovalo, že to neteklo, ale když jsem byla víc v klidu a pohodě, tak to teklo jedna dvě. Moc ti fandím!

market3
8. bře 2010

jak dlouho Ti trvalo než se vrátila laktace do normálu?

pani_haf
8. bře 2010

u mě je to komplikované, beru ha Azalia a dostala jsem brutální menzes, tím pádem poklesla tvorba mlíka, tak jsem zvýšila pití melty, koj čaje a malý pije i z obou prsů, když mu jeden nestačí. Trvá tood čtvrtku, v noci je to lepší, víc se naijou, ale i tak je toho méně. Momentálně neodstříkávám (to jsem dělala, když jsem měla pocit prázdných prsů a to pokaždé po kojení jsem je mučila), sanžím se to zvýšit tou metlou a zdá se, že to zabírá, hlavně večer. Počítám, že to bude ještě minimálně 4 dny..... Malý ti pláče, protože mu to neteče a musí se víc snažit. Chtělo by to nahřát a promasírovat a pak ho přiložit.

market3
8. bře 2010

myslíš,že caro není to samé jako melta? beru homeopatika ricinus comunis 5CH, čaje a caro, za den vypiju minimálně 3 litry tekutin.

pani_haf
8. bře 2010

kašli na caro, není tam tolik žita, čekankového kořene a kořene z cukrové řepy a ječmene ☹. Ty homeopatika jsou super, radila mi je i dětská dr, mám je doma, zatím neodzkoušené,a le holky tady psala, že výseldky jsou. Já si ještě vařím vývary, pěkně silné, to je prej taky dobré, nešidit se v jídle a hodně kopru, to taky zvyšuje laktaci. A ještě bych vyzkoušela olej na masáž prsů od weledy, mám ho preventivně doma, je jak na zatvrdlin, tak i na tok mlíka, já jsme trošku alternativní povahy, tak zkouším kde co 🙂

market3
8. bře 2010

tak zase najedu na meltu. Už jsem si ju udělala. Polévky jím taky každý den a s jídlem se nešidím. Každý den mám teplé jídlo.Jak poznám,že má dostatek mléka,že má aslespoň 6 pomočených plen za 24 hodin?

pani_haf
8. bře 2010

6-8 plínek za celý den 🙂

mirri
8. bře 2010

market,nestresuj se!!
ja mela s malym taky blbe obdobi kolem 3-4 mesice.to se u kojeni kroutil,odtrhaval se a brecel,az jsem si myslela,ze mu nedela dobre moje mliko.pak ho zajimal svet a nechtel byt u prsu,kdyz jsem mu ho cpala do pusy tak rval.tak jsem to nechala na nem.kojila jsem co 2,5 hodky a on jen pocucaval...
kdyby nemel dost mlika,tak to poznas.urcite by brecel a to hodne a taky by nepribiral.ale ja si myslim,ze ted je pro neho zajimavejsi objevovani sveta kolem a u toho prsu moc nechce byt.......hlavne klid!!!!
taky jsme si prosli pri kojeni vsim moznym a ja si porad rikala,jeste aspon mesic.....no a ted resim opacny problem,jak prestat kojit... 🙂
ja ty homeopatika brala taky a me zabiralo,pak jsem pila caje a jedla zasmazene polivky.

market3
8. bře 2010

pani_haf:můžu počítat i to co mu přebaluju v noci? Nebo jen přes den?

market3
8. bře 2010

mirri:taky si říkám,že ještě měsíc,tak doufám,že to vydržíme.Tentokrát sme neměli naštěstí po injekci teplotu jako minule. UM se mně dávat nechce,jelikož z toho mají zácpu. kolikrát denně jsi brala homeopatika? Může se brát jen dvakrát denně?

pani_haf
8. bře 2010

market-za 24 hod jak jsi psala. Já mám doma váhu, tak jednou týdně vážím, abych viděla, jak jí. Malý byl trošku nedonošený ☹

mirri
8. bře 2010

market-ja brala 2x denne 5 kulicek pod jazyk.
a pocurane pleny se pocitaji za 24 hod.