Jak podpořit tvorbu mléka?

gedren
3. lis 2006

Ahoj holky,

prisla jsem z porodnice, porod fajn, mala je uzasna, ale mam malo mlika :(. Technika dobra, to mi kontrolovali, ale tece toho desne malo, mala nepribejva, namerili, ze vypije asi desetinu toho co ma, skoro nas nechteli pustit a pak teda pustili, ale nakazali dokrmovat. Bojim se, ze takhle brzo prijdu o mliko uplne :(.

Navic me bradavky dost bolej, nejsou rozkousany, ale vytahany (jsou tam puchejrky), asi jak se beruska snazi a ono nic netece :(. Nevim, co mam delat, vsechno obleceni me dre, chodim doma nahore bez ;), ale pak je mi zase zima, po Bepanthenu je to skoro jeste horsi nez bez nej...

Hodne jim, piju, fakt uz nevim...

bibinka
4. lis 2006

ahoj, gedren, hanickak má úplnú pravdu.Skús maličkú nebudiť, ona keď vyhladne, tak sa ti sama od seba prihlási na papkanie. 🙂 Neprekrmuj ju zas toľkým umelým mliekom, pretože si ozaj zastavíš svoju vlastnú produkciu.Buď rada, že ti tak pekne spinká viac ako tri hodiny, to značí, že je "najedená doplna". Skús jej nechať chvíľku vyhladnúť a ona sa ti sama nastaví na potrebný interval dojčenia. Verím, že čoskoro-po návšteve poradne-už umelé mliečko nebudeš potrebovať a že budeš mať pre svoju maličkú svoje vlastné mliečko. 🙂 Daj na svoje inštinkty a nie na "nútenie papať každé 3h", veď dnes sa propaguje kojenie detičiek vtedy keď to oni potrebujú a chcú. 🙂 🙂

gedren
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
hanickak.
5. lis 2006

Ahojky jeste jednou, neboj, ze toho ze sebe moc nedostanes - za pokus to opravdu stoji. Vem si, ze maminky, ktere maji dvojcatka nebo trojcatka jsou schopne miminko nakrmit jenom vlastnim mlekem a maji ho dost. Cim vic ho mala odsaje nebo ty odstrikas, tim vic se ho bude tvorit. Je to priroda. Pro miminko je vzdy tezsi, aby se bralo z prsu, protoze musi vyvinout vetsi usili nez pri dokrmu, kdyz je proud mleka tak velky, ze ho spis brzdi jazyckem, nez aby muselo tahat horkotezko z prsu. A pak takto "rozmazlene" miminko je tezke naucit zpet kojit, protoze uz vi, ze muze dostat neco snadneji🙂.Ale je super, ze kojis! Jen tak dal. Taky to mam v planu, tak snad se s tim nejak popereme, az bude ten spravny cas.Hodne trpelivosti.

gedren
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
bellasandra
5. lis 2006

Gedren----gratulujem k mimcu 🙂

hanickak.
5. lis 2006

Kdyz ji nechas u prsu dele, vytahne si pekne i zadni (vic vyzivne a kaloricke mleko) a bude potrebovat mene prikrmu, protoze bude vic napapana. Kdyz ji nechas u prsu jenom chvilku, vypije jenom predni mlicko (podoba se vode), proto ji nezasyti..Takze ji klidne nechavej u jednoho prsu dele. Je super, ze prikrmujete injekcni strikackou, alespon se ji nekazi saci reflex.

gedren
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
siduska
11. pro 2006

Ahojky najlepsie je jest vela mlecnych vyrobkou.Skus si navarit vajickovu polievku a nezabudny dat to nej vela kminku, fakt aspon mne to pomohlo.

melory
11. pro 2006

vinea a vtacie mliecko

verka
12. pro 2006

tiez mam dobre skusenosti s homeopatikom ricinus....a este jedna vec
kebyze mas ususene koprove semiacka,tak za lyzicku zalejes vodou,proste spravis cajik a pijes...

miriam79
14. pro 2006

ahojcek..
nestiham citat prispevky predomnou tak sa ospravdlnujem ked by som sa opakovala.. mne velmi pomohlo pitie caju s mliekom 😝 ... rano si spravim ten na tvorbu mlieka ( pridam mlieko) a cez den pijem ine skor bylinkove... akurat chcem najblizsie prejednat s lekarkou ci niektore bylinkace neskodia babetku.... mne sa nezda... a mliecko sa leje....
a este dojcenecka voda... vela... a detsku krupicu do seba rvem lebo mam na nu neskutocnu chut...
a malu prikladam casto... ( najdlhsi interval su 3 hod ) 😵

4a
15. pro 2006

Já mám dvojčata, hodně brzo narozená, a kojím je do teď. 20 měsíců. Prvních 9 měsíců měli jen mateřské mléko. Takže z vlastní zkušenosti doporučuju hodně pít, přikládat jak mimi chce. A pivo. Alkoholické i nealko. Já si ho nemohla moc dávat, protože jsem pak s prominutím úplně stříkala mlíko. Prostě mi pak přetékala prsa 🙂 🙂 A pivo radila i kojící sestra ale i doktorka, co nás vzdělávala ohledně nutonosti kojení, takže bylo s lékařským požehnáním.

vavka33
15. pro 2006

tu mate toho o dojceni vela,snad nieco pomoze prave vam
http://www.mamatata.sk/index.cfm?Module=Article...

barnovi
15. pro 2006

nevim jestli to tu uz nektera z vas nepsala,ale kamaradce v nemocnici doporucili pit meltu 3-krat denne. kupuje si ji v kauflandu a jeste pije caj pro kojici a ma mleka na rozdavani. pa Radka

aktak
15. pro 2006

o pive som pocula, ale je mi z neho na vracanie ☹ asi skusim tu meltu

alzbetka
15. pro 2006

ahoj, necitala som tu prispevky, ale mne pomohla kminova polievka, porova polievka, pitie caju a cistej vody, niekedy som vypila aj 4 - 5litrov a mlieka bolo a je dost. ani mne pivo nechutilo 😉

aktak
16. pro 2006

ja sa vseobecne musim nutit pit aj jest 😠 keby nebolo maleho a manzela tak neviem ci vobec neco zjem 😅

bellasandra
16. pro 2006

Ja zatial mliecka mam dost-klop,klop,klop 🙂 ,
a Pijem caj pre kojace mamicky, Lucku...tak 1 flasu denne a mlieko, snazím s a mat kazdy den polievky...porikovu, brokolicovu..kmínovu a tak 🙂 .Malu prikladam casto v noci sa mi budí tak kazde 2,5hodiny a cez den max.pauza je 3hodiny.

mimi
10. led 2007

chcem sa spytat,ci po kojeni ste si odtriekavali mliecko a kolko?mne doktorka navrhla,aby som malemu zacala davat umele mlieko,lebo po kojeni som neodstriekala do 50ml. ☹ neviem,ci mozem s nou suhlasit,lebo uz po 2 a 3 hodinach citim ake mam naliate prsia a po styroch sa to uz neda vydrzat.Odsavanie som si robila rukou a dajako mi to neslo 😒
Ako teda zistim,ci je maly este hladny?Po kazdom papani si odgrgne,ma pravidelnu stolicu a cika.Nechapem,preco mu mam davat umele mlieko? ☹

bibinka
10. led 2007

daj na svoje inštinkty.si jeho matka a najlepšie vieš resp.cítiš že potrebuje práve tvoje mliečko. Či je napapaný zistíš tak, že ti vydrží zo 2-3 hodinky bez jedla. Ale asi má teraz rastovú špičku, tak sa ti zdá, že je stále hladný a že ty máš menej mlieka. Len mu nezačni dávať umelé mlieko, lebo sa ti sám odstaví od tvojho. Treba ho častejšie prikladať- keď zamrnčí, začne byť nepokojný atď..

m11
10. led 2007

Ahojky, já bych určitě umělé mléko nedávala.Podle toho co píšeš máš mléka dost a jestli malý normálně přibývá a je klidný nevidím důvod k nějakému dokrmování.Já si po kojení nikdy neodstříkávám.To dělám když už mám ty prsa opravdu k prasknutí a malý třeba spinká. Vždy je mi líto ho vzbudit.Myslím si,že když má hlad,tak se sám přihlásí.A jestli ti ten tvůj prcek pěkně spinká,určitě mu tvoje mlíčko stačí.Tak ahojky

nici
10. led 2007

ahoj,

nevzdavaj kojenie....
moje rady, co pomahalo mne a velmi velmi dobre:
co sa tyka podpory tvorby mlieka pila som nielen vodu ale aj kavu Meltu, ak si ju pamatas bezkofeinovu haluz este z detstva....a tiez sem tam trosku piva, lebo ze vraj aj kvasnice z piva podporuju tvorbu materskeho mlieka....
a potom som si ich este vyhrievala horskym slnkom ( Lampou ) a to tak, ze ked mi svietilo svetlo na prsnik tam som si od korena prsnika k bradavkam masirovala prso a ono mi normalne zacalo same tiect a potom som uz len odstriekala do flasky....
a na bolave bradavky mi neskutocne pomohla homeopaticka mast Cicaderma od Boipronu.

danka2
10. led 2007

mimi mna to ešte len čaká ale ked ti malý pekne prospieva normálne ciká a je spokojný nechápem prečo to umelé mlieko, to len sposobí že začne odmietat tvoje mlieko lebo zlenivie ono totiž satie z flašky je pohodlnejšie ako z prsníka a bábo si nan velmi rýchlo zvykne. Keby malý chudol alebo čo ale ked je všetko ok, len ho dalej pekne dojči🙂 - ja si myslím 😉

gedren
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
mimi
10. led 2007

este som zabudla napisat,ze maly pribral 250g za dva tyzdne,medzitym bol chory-zapal pluc,hnacky a k tomu este s nim musim cvicit.Takze doktorka mi povedala,ze pribral trochu menej nez by mal.Teraz neviem,ci nezabudla brat do uvahy to,ze bol chory ☹ Niekde som ale citala,ze dietatko ma pribrat tak 500-600g za mesiac.Takze to tak vychadza.Zatial neschudol,stale pribera,ale mozno pomalsie.Sama neviem ako mam postupovat.Jedno citim,ze ho chcem kojit!Po nakrmeni som mu skusila dat Bebu(ci nahodou nie je hladny)a odmietol ju.
Neviete mi niekto poradit?Uz som si kupila aj dalsie balenie homeopatik.
Doktorka mi este povedala,aby som mala svojho mlieka viacej,tak jednu davku mu mam dat umele mlieko a dalsiu prsnik.Bojim sa,ze pri takomto postupe ho totalne odstavim od svojho mlieka ☹

ninocka
10. led 2007

mimi odporucam ti iba kojit kojit

gedren
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
jess
10. led 2007

Je to pravda,hlavní je pěkně kojit-z obou prsů najednou!(jako třeba nejdřív jen z pravého,pak zas z levého)
Sestřenka mého manžela totiž patří mezi pěkné trdla,malá se ji nepohodlně držela v pravé ruce a tak kojila pouze z levého prsu,a víte jak asi vypadala,měla jedno prso o víc než půlku menší,a doted' se ji to samo nespravilo,šla kvůli tomu na plastiku.
Ale tady jste samé rozumné mamči co chcou to nej proi mimi,ale i sebe 😉 tak to nehrozí.

newyorkgirl
10. led 2007

ahoj mimi 🙂 som u vas uz dlllho nepocula 😉 na tu doktorku sa vykasli, podla mna mas mliecka dost a ake homeopatika si si kupila? mne pomohli Ricinus communis 5CH 3x denne 5 gulocok rozpustit pod jazykom, tiez uz som asi 2x prichadzala o mliecko ale toto mi to vzdy rozbehlo, tak drzim palceky, majte sa krasne 😉

titkovamiriam
10. led 2007

Mimi vydrz,moj pribral z tretieho na stvrty mesiac len 200g.Lekarka povedala ze ak nepriberie viac treba ho dokrmovat umelym mliekom.No marek nebyval hladny tak som sunar nechala tak a zacala som mu davat po troske ryzovu kasu,alebo ovocie.Kojim este doteraz a Marek pribera jedna radost.Takze to nevzdavaj.Marek uz papa vselico a je to uz super.Kojim na striedacku s oboch .