Jak podpořit tvorbu mléka?

gedren
3. lis 2006

Ahoj holky,

prisla jsem z porodnice, porod fajn, mala je uzasna, ale mam malo mlika :(. Technika dobra, to mi kontrolovali, ale tece toho desne malo, mala nepribejva, namerili, ze vypije asi desetinu toho co ma, skoro nas nechteli pustit a pak teda pustili, ale nakazali dokrmovat. Bojim se, ze takhle brzo prijdu o mliko uplne :(.

Navic me bradavky dost bolej, nejsou rozkousany, ale vytahany (jsou tam puchejrky), asi jak se beruska snazi a ono nic netece :(. Nevim, co mam delat, vsechno obleceni me dre, chodim doma nahore bez ;), ale pak je mi zase zima, po Bepanthenu je to skoro jeste horsi nez bez nej...

Hodne jim, piju, fakt uz nevim...

veva1
18. únor 2008

vineu je dobre zriedit s neperlivou vodou,alebo nechat vysumiet 😉

janka1874
18. únor 2008

to som tiez vyskusala a mozem potvrdit zabera to

lusil2005
19. únor 2008

gangulienka ani nehovor. tiez uz nemozem vineu ani citit 😀 ale fakt je ze pomaha...

lyzenka
19. únor 2008

zevraj je dobra SILICA - feniklova od firmy HANUS.....zevraj niekde v BA v lekarni Modry Anjel sa to da kupit.. 😕 neviem ci tam taka lekaren je....
to sa da aj pit - par kvapiek.....
Spytam sa na to, este raz, kde to znama kupila.....vravela, ze tiez vsetko mozne vyskusala, polievky, pivo a vselijake tie "recepty"... :O) ale ze tato silica jej najviac pomohla... :O)
Chcem si to tiez kupit.

gangulienka
19. únor 2008

ja ju riedim s Luckou aspon to nie je take sladke. Mala ma koliku ci pijrm vineu alebo nie tak je to jedno

hellosona
20. únor 2008

ja pijem tiez vineu (nexam ju vybublinkovat) a caj pre kojace matky a vraj melta je tiez dobra, tak aj tu pijem s mliekom 😉

kisorka
20. únor 2008

Drzim palecky!
a hlavne sa nevzdavajte!
riesila som podobny problem a zabralo mi homeopatikum ricinus communis a weleda caj na kojenie,
plus horuce sprchy na prsia, masaz a casto prikladat.
trosku si babo poplace, potrapi sa, ale rychlo sa to rozbehne a budete obaja stastni!

😉

alami
20. únor 2008

Prvýkrát vidím že vinea, a ja blbá som do seba pchala s nechuťou čierne pivo!!! fuj. zajtra bežím po víneu 🙂

martina46
20. únor 2008

ja by som rada to pivo 😀 ale strasne sa mi po nom chcelo spat.

sonoga
20. únor 2008

to s tym pivom je vymysel. vyjadril sa k tomu aj jeden doktor. ze sa po nom tvori niekomu mlieko je len zhoda nahod. mne pomohlo homeopatikum Ricinum Communis 5CH 3x denne 5 granuli. a caj pre kojacie matky, resp. fenyklovy cajik. Zina ma 6 a pol mesiaca a este stale ju kojim. tak aj vam drzim palce, aby ste kojili co najdlhsie.

strociatka
21. únor 2008

sonoga ma pravdu, viacere laktacne poradkyne nedoporucuju pivo a ani ja, pretoze obsahuje alkohol a ten je na rychlo rastuci mozog dietatka toxicky aj v malom mnozstve

martina46
21. únor 2008

tiez som mala pri pive otaznik, ale myslela som, ze ked ho maminy bezne piju, ze je v pohode. niektore piju nealko, ale to je este vacsie svinstvo si myslim.
ja pijem meltu, skusala som rzne caje, natieram prsia olejom od weledy, jem sezam a lecitin - to tu bolo odporucane, skusala som zaprazene polievky, ale nic mi nezabralo. homeopatikum nechcem. ale kojim a zatial som neprikrmovala. tak sa vzdy pred papu pomodlime za mliecko a je to 😀

strociatka
21. únor 2008

tiez som prekvapena, ze kojenie je hotova veda... malu kojim odzaciatku a ako jej narasta apetit, bojim sa o mliecko, doktorka doporucovala kojit vela najma v noci, kedy je hladina prolaktinu najvyssia (podporuje tvorbu mlieka), ale moja mala v noci nie a nie papat, spi aj 7 hodin vkuse

martina46
21. únor 2008

strociatka, moja tiez v noci prespi 6 hodin a nemam z toho dobry pocit, ale ked vstanem skor a chcem ju nakojit, neda sa zobudit, mozem s nou robit hocico. ale nebudem sa uz pre to trapit. dokym bude mliecko, bude. ked nie, tak su tu umelaky, co uz 🙂

sonoga
21. únor 2008

martina46, mozem sa opytat, preco nechces homeopatikum? u vela mamiciek to zaucikovalo okamzite. a neskusate si cez noc odstriekavat mlieko? Ked mala Zina cca 1-2 mesiace, tiez mi prespala aj 7 hodin a teraz sa budi kazde 2 hodky ☹ . a vtedy som si ja aspon raz odstriekala mlieko.

alami
21. únor 2008

Tie homeopatiká Ricinus communis 5CH dostať bežne v lekárni? Alebo na predpis? Inak, kto nevie, dajte pozor, Ricinus comunnis 30CH je na zastavenie tvorby mlieka!

martina46
21. únor 2008

sonoga, nechcem jest nieco, co viem, ze urcite funguje - to zas nie, ze by som tomu neverila - a pri tom v tych najsilnejsich homeopatikach sa nemusi nachadzat ani len stopa "ucinnej" latky. je to skor uz nieco ducharske, tiez sposob, akym sa to robi - presny pocet pretriasani atd.

sonoga
21. únor 2008

tie homeopatika dostat bezne v lekarni. mozu byt jedine na predpist homeopata, normalny lekar ti ich nepredpise. ale plati sa cela suma.
ja som chodila na homeopaticky kurz. ale nie som verny homeopat. to len preto, aby som nevyzerala v lekarni sprosto, ked sa ma pacienti opytaju, ze naco to je. aj ked im mozem povedat, nech sa opytaju homeopata. fakticky, my tie granulky len objednavame a predavame. na skole sme sa o homeopatii ucili len to, ako sa homeopatika vyrabaju a to je vsetko. zvysny cas sme travili nad farmakologiou a vyrobou liekov. myslim, ze homeopatika zaberaju najviac detom a zvieratam, ale RIcinum povazujem za jedno z homeopatik, ktore zabera aj dospelym.
A co sa tyka sily, u homeopatik je to naopak. 5CH je najsilnejsie, 30CH je najslabsie.

kisorka
21. únor 2008

martina46, ake je to vtipne, tebe spi babo aj 6 hodin v noci a rada by si ju nakojila, ja kojim ako blazon kazde dve hodky aj v noci, a tak by som si priala aby spinkala 6 hodin! to je seeeen! aj by som si odstriekavala o sto tristo, aby bola dobra tvorba, len sa trooosku vyspat...

martina46
22. únor 2008

Kisorka, napísala som ti do IP.

gangulienka
22. únor 2008

ja davam homeopatika zvieratam a vacsinou zaberaju, tak to asi nebude az take ducharske 🙂

elize
22. únor 2008

mne vobec tie homeopatika nezabrali. Skusila som azda vsetko mozne ☹ Maxika prikladam casto. V noci ked je mliecka dost tak aj odsavam. Odsavam aj naprazdno. Ked netecie drobec natahuje bradavku, potom ju pusti a znova chyti. Mrvi sa pri tom, rozhadzuje rucickami a nozickami. Nehorazne ma potom palia bradavky. Po polhodine "mordovania sa" stale place, tak mi neostava nic ine ako dokrmit umelym. Kvoli tomu, aby som ho neprekrmovala sme kupili digitalnu vahu. Podla toho viem kolko vytiahne. Uvazovala som o kupe suplementora. Nemate niektora s nim skusenosti?

alinka76
23. únor 2008

ja si podporujem tvorbu mliečka pitím čaju "Fenikel, rasca, aníz", tiež jem teraz B-komplex, čítala som, že je na mlieko vhodné ho jesť, 3x denne si dávam 1 tabletku. vlastne je to ako náhrada piva alebo droždia. a hlavne, treba byť v kľude a pohode!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a nestresovať sa, ak je málo mliečka, proste bábätko prikladať a prikladať a po kojení ešte odsať aj pár kvapiek. ja som sa vždy po zápaloch bála, že stratím mliečko, ale vždy sa mi podarilo udržať laktáciu. a ak bábätko v noci spí aj 6 hodín, ako mne náš túto noc vydržal, treba po 3 hodinách odsať, nemusíte úplne, ale aspoň tak, aby sa vytvorilo nové mliečko, lebo čím menej budete kojiť a odsávať, tým menej sa bude mliečka tvoriť.

alami
3. bře 2008

Tak som konečne vyskúšala Ricinum Communis 5CH , len 3x som zatiaľ mala, a keďže som si nepamätala dávkovanie tak som si dala len po 3 granulky a túto noc som myslela, že mi asi prasknú kozy 😀 Naozaj. Mliečka mám zrazu viditeľne viac. ďakujem všetkým vám, od ktzorých som to doporučenie tu čítala a odporúčam aj ostatným 😉

jandalinka
3. bře 2008

Já jsem též už tu psala,že jsem používala homeopatika Ricinum Communis a též super.Jen mě homeopatka upozornila,že pokud se laktace zlepší,tak dávat míň granulek za den a max.2ampulky spotřebovat,dál ne.Tak pozor!
alami:pokud se ti zlepšilo mlíčko už hned po 3dávkování,tak to je super. 😅 To spíš jsi potřebovala jen "rozjet"laktaci a teď bych brala jen 2granulky 2xdenně 😉

alami
3. bře 2008

jandalinka dík 🙂

kundinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
shela
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bzuco
3. bře 2008

alami, v ktorej lekárni v RK si ho zohnala?

kundinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz