Jak poznám, jestli mám dostatek mléka?

gabuscha
12. zář 2016

Ahoj, včera mě pustili z porodnice, kde jsem se nedokázala rozkojit a hned odpoledne se to rozběhlo. Kojím z každého prsu cca 15 minut (pak se malá sama odtáhne a už se nechytí zpátky). V porodnici jsem dokrmovala Hippem, tak jsme ho koupili i domů. Když jsem jí po kojení Hipp nedala, vzbudila se za hodinu a měla zase hlad, tak jsem jí v noci dokrmila (snědla 60ml i po kojení) a spala strašně dlouho. Jen nevím, jak poznám, jestli mám dostatek mléka. Ráda bych Hipp odstavila, ale zase nechci, aby byla hladová. Děkuji za tipy.

irca86
12. zář 2016

Kojte jak si řekne. Svou potřebou stabilizuje tvorbu mléka. Dokrm bych nechala v záloze, ale zatím nedávala

dc2015
12. zář 2016

Nedokrmovala bych. V tomhle věku je normální hodně časté kojení. Taky jsem to tak měla.

anniesfibis
12. zář 2016

@gabuscha a proc vam prijde divne krmit po hodine? to je prece normalni..kojim i kludne po 15ti minutach, kdyz place ma hned prso a hotovo...zadny malo mlika neni, naopak mlika je tim vic, cim casteji dite saje...nebudme line kojit a verte prirode

evulina77
12. zář 2016

@gabuscha kojte podle potřeby dítěte. Klidně i po hodině, nebo i častěji. Je to ok. Dříve se říkalo, že se nemá dávat dřív než podle harmonogramu, ale je to blbost. Mateřské mléko je přirozená potrava dítěte a je pro dítě úplně nejlepší. Žádné dokrmování, žádná voda, nebo čajíček. To všechno kazí kojení. Během šestinedělí se vše utřepe, produkce mléka bude optimální a vše bude dobré. Jinak upozorňuji na růstové spurtíky (kolem 3. a 6. týdne a pak kolem 3. a 6. měsíce), kdy náhle vzroste potřeba mlíka a tělo na to zareaguje s určitým zpozděním, ale to se srovná. Dítě v téhle době bude chtít být na prsu častěji, ale opět platí nedokrnovat a věřit ve své tělo. Poradím ještě stránky o kojení, je tam hodně rad a odpovědí na otázky a alespoň mě na začátku kojení hodně pomohly - kojeni.net

anniesfibis
12. zář 2016

@evulina77 presne i ten web je super

evulina77
12. zář 2016

@gabuscha jestli ma malá dost se zjistí tak, jestli má alespoň 6 počůraných plínek denně, pokud ano, je vše ok. Taky by neměla zůstávat na váze nebo hubnout... Hladová stolice je hnědá hlenovitá je jí málo a smrdí. Pokud má dítě zelenou stoličku, není to tím, že má hlad, ale že pije více předního mlíčka, které jse sladší, než mlíčko zadní. Při kojení kojte z jednoho prsu, pak dejte třeba odříhnout a nabídněte z druhého prsu. Nemá cenu aby dítko u prsu spalo, pokud přestane sát trochu jemně zatlačit na bradičku, aby zase začalo. Příští kojení, začít tím druhým prsem. Pokud dítě po druhém prsu ještě chce pít, nabídnout zase to první.

gabuscha
autor
12. zář 2016

Děkuju za rady. V porodnici mi právě řekli, že optimum je po třech hodinách a jako prvorodička nemám ještě žádné zkušenosti. Není to o lenosti, ale v nemocnici jsem se nedokázala rozkojit (byla jsem předtím dlouhou dobu na rizikovém oddělení) a jsme doma první den a je to jiné. Proto jsem přišla sem, abych se zeptala, co s tím. Nechci zbytečně dokrmovat.

irca86
12. zář 2016

Udělejte si doma pohodlí a kojte jak se mimco přihlásí. Já obě deti kojila v šestinedělí skoro nonstop, jak potřebovali. Přibíráli ukázkové. Nechci říct, že je um na nic, to určitě ne, má sve opodstatnění. Jen bych to zkusila nechat na přírodě a svem tělu. A věřit si, že to zvladnete

anniesfibis
12. zář 2016

@gabuscha muzete byt oba nahy na sobe klidne cely den a at si pije kdykoliv chce...to se rozkojite nejlip

puresin
12. zář 2016

@gabuscha Taky bych nedokrmovala, ale pri kojeni bych dodrzela aspon ten hodinovy interval. Ja syna totiz kojila jak si rekl (cca 3x do hodiny), ale bylo to extra drave dite a 5. den po porodu mi zacaly bradavky silne krvacet, i pres vsechny hojive procedury. Takze pak kojeni vzdy jen chvili a z toho zdravejsiho prsa, dokud zas nebylo mleko cervene, hruza...
Hodinu bez prsa mimco vydrzi, a pri nejhorsim soupnout dudlicek, ale myslim, ze je to lepsi nez UM. 🙂

jennysofie
12. zář 2016

Myslím, že je normální kojit po hodině takhle maličké mimčo. Když si vzpomenu na naše začátky s malou, tak jsem ji měla u prsa snad pořád 😀 a čím častěji přikládáte, tím vic se rozkojíte 🙂

panickatlamicka
12. zář 2016

Zapomen na vsechno, co ti rekli v porodnici a koj, kdykoli bude mimi chtit. Neboj, to date!

andelka
12. zář 2016

@gabuscha optimum možná tak když se dává sunar,ale u kojení to fakt neplatí. Malé mimi pije často v kratších intervalech,po hodině je to úplně normální.

achjonetusim
12. zář 2016

Užívej si miminka a klidu domova, slova jako "optimum" úplně vynech 😉 Pár dní to třeba potrvá ale uvidíš sama že se ti na miminko napojí anténky a ty zas na anténky miminka a hned budeš vědět kdy máš miminko nakojit - hned jak si řekne 😀 Oba si budete užívat 😵

l_eslie
12. zář 2016

Na vašem místě bych kontaktovala laktační poradkyni, zastaví se u vás, všechno proberete, budete mít klid. Na dálku se o kojení moc radit nedá 🙂 Doporučuji LP z mamila.sk.
Principielně je v pořádku, když se chce miminko kojit každou hodinu, důležité ale je, jak se u toho chová a zda skutečně pije.

astyna
14. zář 2016

Po 3 hodinách je dost málo, já jsem nekojila dlouho - jen 4 měsíce, ale kojila jsem po hodině, když se zadařilo, nebo malý spal, tak po 3 hodinách, ale to velmi velmi vzácně. Pamatuju si, jak jsme na Vánoce jeli domů za rodinou - 2h cesta vlakem, kojila jsem 3x 😠 Já jsem teda měla dost LP kolem sebe, spíš jsem jela vlastní cestou.

Ono se to s jedním dítětem vykládá, ale s dalšími za krkem je to už haluz.