Jak poznám, že je mimčo třeba dokrmovat?

ocicka
18. lis 2007

Holky jak poznam, ze uz mimcu nestaci jen mlicko ale je potreba dokrmovat?Maly ma 3. mesice a pribirame, to jo, ale prsa mi prijdou uz takova vycucla, a ne nalita jako na zacatku..A taky jak mam spravne pouzit odsavacku aby se zacalo delat jeste vic mleka? Mam si jeste odstrikat po kojeni, nebo odstrikat mezi kojenim?

jana.1
18. lis 2007

Odsát můžeš po kojení tak třeba deset minut.. pak taky během jednoho kojení střídat prsa, před kojením je nahřát (třeba rýží v ponožce ohřátou v mikrovlnce) a během kojení popíjet teplý nápoj. Třeba odvar ze směsi fenykl-kmín-anýz, což je zároveň dobré i na prdíky miminka. Během dne vypít 3 litry vody (nebo ten odvar, meltu apod.). Podrobné informace najdeš na www.kojeni.net v databázi otázek a odpovědí, která je rozdělena např. na části málo mléka, zvyšování tvorby, jak funguje laktace, jak to vypadá v prsu apod. Pokud si tu databázi projdeš, najdeš tam určitě odpovědi na všechny nejasnosti, které právě máš. Jsou to dobré stránky.
laktační poradkyni můžeš kontaktovat jednak tu, která založila ty výše uvedené stránky a jednak jakoukoliv jinou.. Jejich seznam je na www.kojeni.cz
Jinak ze sebe na pár dní taky můžeš udělat živý dudlík a nechat prsa miminko dudlat ve spaní.. To taky pomáhá. No a pak po tom kojení odsát každé prso těch 10 minut, ať bys odsávala mlíko nebo jen vzduch. Jde o stimulaci. Můžeš je taky prostřídávat.

Jen chci říct, že od porodu se prsa nalévají čím dál míň. Po porodu to řídí hormony a ty postupně klesají až mezi 2 a 3 měsíci klesnou na původní hladinu. Poté už se mlíčko nevytváří tolik do zásoby, ale převážná většina se vytvoří při samotném sání dítěte. Proto jsou měkká. Pokud ti miminko nepláče hladem nebo až příliš nespí (vyčerpané hladem), má počůrané plíny (tak středně) a na kontrolách je vidět, že přibírá, tak bych si hlavu nelámala.

jana.1
18. lis 2007

jo a nedávat flašku a z flašky ani čaj..(ten se ke všemu při kojení stejně nemusí dávat vůbec)
některým miminkům to sice neva, ale dost miminek naopak rozdíl pozná a pak jsou líná z prsu sát, mohou se začít vztekat, takže se vlastně sníží poptávka a prsa snížej nabídku 😉 mamina začne mít nakonec nervíky a sama si blokne spouštěcí reflex 😉

pucik
18. lis 2007

náš malej přestal přibírat, bylo vidět, že má pořád hlad, tak ve 3 měsících částečně kojím a taky přikrmujeme. Každý mimčo je asi jiný, ale ten náš je po prsu jako blázen i přes to, že pije z flašky. Naštěstí,prototže rvát do do něj stříkačkou byla hrůza. Poradila bych, ale jen pokud přestane přibírat neo má vyloženě hlad, tak dát trochu příkrmua pak dokojit, aby neztratil ten kontakt s tím prsem, u nás to funguje a malje je spokojenej. Tak držím palečky 😉 🙂

kacka79
18. lis 2007

Ahoj ocicka, já jsem měla teď virozu a úplně se mi ztratilo mlíčko, malej byl 2 dny na nutrilonu. Ale na radu mudr jsem začala bojovat a už zase hezky kojíme a mlíčka mám dost. Opravdu pomůže hodně!! pít, dobrý jsou vývarový polívky. Pravidelně jíst, nestresovat se. Jo a malého jsem přikládala každý 2hoďky, i když jenom dudal..hodně štěstí!

jitka83
18. lis 2007

Ahoj, náš malej měl dost vysoký bilirubin. Sice pil často, ale hned mi u prsa usnul. 4týdny sem jen kojila, ale moc nepřibíral. A taky mi už pak křičel hlady, tak sem začala přikrmovat a to do třech měsíců. Pak se postupně mlíko vytratilo úplně a teď už je jen na UM. Takže pokud přibírá a nebrečí hlady, tak po flašce bych zatím nešahala. 😉