Jak poznám, že je už je třeba začít s umělou výživou?

maudn
24. lis 2012

Ahoj holky, obracím se na Vás s prosbou o radu. Malej má 7,5 měsíce a ty byl plně kojenej, asi dva týdny má příkrmy. Už delší dobu se mi zdá, že "možná" nemám úplně nejvíc mléka, na dávku mi vypije zhruba 80ml, pil málo už jako malej (předčasně narozené dítko), v noci se mi budí asi 5krát za noc, napije se asi 5-10min a pak hned zase ha hodinu a půl až dvě usne. Když si zmáčknu prso, tak mám často jen jeden čůrek proudu. Samozřejmě, když třeba 5 hodin nekojím, tak víc. Jinak malého kojím asi tak po 3 hodinách, přizpůsobuji tomu cvičení vojtovky- docvičíme- napijeme se. Ale nevím, jestli to je, že má zájem o okolí nebo už v prsech nemám mléčko, tak se mi každou chvilku od prsa odpojí a pak to zkusí třeba za 10-20vteřin znova , nemyslím si, že by to byl symbol, že je přeplněný- i když kdoví- já ne...
Zkouším pak prsy , z jednoho lezou třeba kapičky z druhého ten jeden čůrek stříká, je možné, že když je toho málo, tak se nechce namáhat, že by sál jak drak?
Chtěla jsem dlouho kojit,ale ne za každou cenu, hlavně, aby byl spokojenej. přibýrání taky nic moc, nevím, jestli na vrub nedonošenosti nebo proč, trochu se to zlepšilo po zavedení příkrmů, jinak se váha od 5 měsíců moc nehýbala.
Jinak s pláčem přes den nedovedu říct, jestli je z hladu, je to plačtivé dítko, ale někdy je třeba jen naštvaný, že mu ještě nejde lezení nebo se převrátil na záda a to nechtěl... no vím, že je to asi zmatené, ale já prostě nevím- s dětskou doktorkou jsem mluvila- to nemá cenu komentovat, ta mi řekne, at udělam jak myslim, ze mam kojit, pokud mu to stačí- tak z toho jsem se dozvěděla....

Takže moje otázka zní, jak jste poznali, že už kojení nestačí?

hojda
24. lis 2012

Jiné tekutiny asi nedostává, ne? Má dost načurané pleny? Ale jako hodně načurané ne jen trošku. Já už taky musela přidat UM, jenže u nás to bylo trošku komplikované operací☹, tak mi jí vážili při každém kojení, tak už bylo vidět, že mléka je málo. Rozkojovala jsem s díky pobytům v nemocnici celkem 3X a pak už jsem to vzdala, přes den dáváme UM a v noci kojím, ale je vidět, že UM jí zasytí, protože už se tolik nebudí, dřív mi pila taky hodně v noci, musela jsem i několikrát za noc přebalovat, jak byla načurana nebo pročuraná, teď pije víc ve dne.

ada22
24. lis 2012

Ahoj malou jsem kojila asi do jedenácti měsíců. Tak do sedmého měsíce se mi budila 3*za noc. Od sedmého měsíce do 11 to bylo po půlnoci co hodinu. Snažila jsem se ji dávat UM, ale nechtěla. V 11 m mi vzala UM a od té doby se spinkání lepší. Většinou se vzbudí tak 1-2 za noc. Takže u nás noční buzení bylo zřejmě nedostatkem mlíka.

petka80
24. lis 2012

V tomhle věku bych už vůbec neřešila, že mu kojení nestačí, on si vytáhne, kolik potřebuje, podle nějakého čůrku z prsu to nepoznáš, to vůbec nic neznamená.... A že jakoby špatně pije, to je podle mě taky běžný, prostě už na to nemá čas, má plno jiných starostí. Spíš bych začala řešit příkrmy, v tomhle věku už může mít klidně tři příkrmy místo jednoho - třeba zeleninu, ovoce a kaši, případně ještě i jogurt. Postupně by ses měla dostat na zhruba 5 příkrmů denně a kojení už bude jenom doplněk. Třeba jenom ráno a večer, případně v noci. To noční kojení je bohužel taky běžný, že se budí často nic neznamená, spíš než hlad to bývá zvyk....
Fakt to neřeš a zbytečně si nedělej starosti 🙂