Jak poznám, že malému stačí moje mlíčko?

nunik11
5. črc 2010

ahojky holky chtěla bych se zeptat jak poznám,že malámu stačí moje mlíčko?U prvního mimča jsem nekojila a ted bych moc chtěla.Nevím on pije z každého prsu 10minut a pak za půl hodinky mi přijde,že má zase hlad.Nejsou to třeba prdíky?Jak často přikládat?Navíc má strašnou sílu a bradavku mi teda saje dost silně takže je mám celé krvavé a rozpraskané,ale snažím se.Díky moc za radu.

naty
5. črc 2010

a když za tu půlhoďku začne brečet, přikládáš? Přisaje se a jak dlouho saje? Klidně to můžou být prdíky...přikládej, jak často mimi chce, musíš se pořádně rozkojit, je to ještě brzo...

možná bych zkusila laktační poradkyni kvůli těm bradavkám, jestli máte správnou techniku kojení... 🙂

nunik11
autor
5. črc 2010

myslíš,že mohu přikládat i každou hodinu?No přisaje se a saje sice u toho usíná,ale slyším jak saje.🙂Bojím se ho dávat častěji než po těch 2 hodinách co všude říkají,že když prý dáváš častěji,že je pak bolí bříško tak já nevím.

nunik11
autor
5. črc 2010

no techniku pilujeme a snažím se podle rad snad to pomůže.Já mám totiž ploché bradavky tak msuím předtím je stimulovat a pak hned nabídnout on sam vžd yhledá pusinkou jak blázen a bradavku pak zase vyplivne a honí a hledá dál tak tam zápasíme.

saronka
5. črc 2010

@nunik11 asi bych taky přikládal jak mimísek chce.. je ještě malý na to aby věděl co a jak...zkus kojit max 30 min- to nám říkali v porodnici a kdyžtak ho bud..třebas saje 10 min a klimbá tak jsem trošku potřásla prsem aby se znovu nasála.. pak se nám to ustálilo co 2 hodiny.. tak jedeme i ted s příkrmama.. jen když měla spurtík tak chtěla jíst víc.. kroutí se ti u jídla? jakoby do luku???

nunik11
autor
5. črc 2010

nene u jídla se vůbec nekroutí hezky papá a saje to není problém jen,když skončím po těch 20minutách tak by za půl hodinky chtěl asi znova teda mylsím jelikož hledá pusinkou bradavku a to mi přijde dost brzy po kojení by m,ěla být pauza ne?

saronka
5. črc 2010

@nunik11 a co zkusit klobouček???

saronka
5. črc 2010

@nunik11 to je fakt brzo a co dudlík??? křičí ti po těch 20 min?? ještě zkusit zvážit před a po kojení kolik toho vysosá...

nunik11
autor
5. črc 2010

no vysosá asi tak 20-30ml jinak jsem osdávala před chvílí a měla jsem tam 50ml tak nevím.Dudlík nechce a plive ho.

marinka
5. črc 2010

@nunik11 Určitě mu dávaj mlíčko jak chce, ono se to časem ustálí, intervaly se prodlouží..Ale u tak malého miminka je normální, že chce bumbat často..A vždycky bumbá? Taky je možné,že jen potřebuje uspokojovat sací reflex, nebála bych se zkusit dudel, já jsem dávala oběma holkám cca od toho pátého dne a ani jedna si sací techniku nezkazila 😉 Třeba to jen zkus, jestli ho ten dudel uspokojí, nebo bude chtít vyloženě to mlíčko..

saronka
5. črc 2010

@nunik11 možná zkus takový ten obyč..my s tím měly taky problém a koupila jsme klasickou kytičku za 14 kč- latex a bomba.. od té doby klid..

nunik11
autor
5. črc 2010

tak já budu přikládat jak bude chtít dobře.Dneska jsme přišli z porodnice a vydržel nespat od rána od 8hodin až skoro do 16.hodin pořád plakal a já už nevěděla co uspal se na ruce dala jsem ho do postýlky a řval až na počtvrté se ho podařilo uspat.Jinak se budil i v porodnici krásně spinkal a pak třeba od 0-3hodin do rána brečel a nebo koukal a zaboha nechtěl usnout.

nunik11
autor
5. črc 2010

no dudlík jsem měla ten kulatý pak ten placatý i obyč a on chvíli ho dudlá a pak ho vyplivne,

markytkaaa
5. črc 2010

Určitě by bylo vhodné přikládat jak si řekne, začne se ti víc tvořit mlíčko 🙂
Ty dvě hodinky jsou správně, ale je to v případě umělého mlíčka, to se hůř tráví, tak je potřeba pauza, mateřské mléko je jiné 🙂 přední si bere na žížu a zadní je "krmící" takže je možné, že než se t i pořádně začne tvořit to správné, tak sosá jen na tu žízeň 😉 🙂 Ale to se určitě brzy spraví, držím palce 🙂

nunik11
autor
5. črc 2010

díky holky

evita_ij
5. črc 2010

psala jsem ti do IP 😉

nunik11
autor
6. črc 2010

jen se zeptám v noci jsme kojili ve 0.15 a krmila jsem ho tak vždy 20minut z každého prsu a unul u toho a měl to spíše jak dudlík jakmile jsem ho chtěla dát spát byxl znova vzhůru a neusnul jinak než zase přiložením k prsu takže jsem do 2:30 hodin nedělala nic jiného než kojila.Jak to udělat už nedávat papat nebo jak to řešíte vy?

nunik11
autor
6. črc 2010

díky moc zkusím se zítra obrátit na poradce ohledně kojení co je tady u nás a uvidíme co mi řeknou nebo poradí.Všude píšou,že kojení nemá bolet a já teda trpím jako blázen,když saje a to asi není dobře.

eloana
6. črc 2010

ahoj nunik- kojeni je super ,ale tezko se pozna,jestli to mimcu staci ci ne-nebo alespon ja to nepoznam -obe deti mam na prsu zavisle ,takze oni hlad nemaji ,ale proste chteji byt se mnou-- je to pro ne prodlouzena pupecni snura.
pry se nemusiu kojit po 2 -3 hodinach -to je u UM,ale kdyz mimco chce---moje chce 24 hodin🙂)vzdy by se u prsu prospalo pak zas probudilo a jelo se dal🙂)tak to kombinujeme -noseni, kocarek, kojeni🙂ten pul rok se to vydrzi a s prikrmy se to zlepsi...V noci spi malej s nami --dam mu prso a spime dal-takto jsem to delal uz u dcery🙂 nemuzu si dovolit pul noci pronosit, uspavat --mam jeste jedno dite a protrebuji druhy den fungovat- uz to nejde spat kdyz mala spala -spala jsme s ni .u druheho to bohuzel nejde🙂
A presne jak pises -- dam malemu najist -usne u toho dam ho rihnout polozim do postylky a rev a takto to je stale dokola

eloana
6. črc 2010

jo a dudlik ,po zkusenosti s dcerou, jsem mu vrazila hned v porodnici -tyden dudlal -po tydnu dudlik vyplivnul a nic.
Bohuzel nezna to ,ze se dite naji a samo se odpoji ,ze ma dost🙂)
dceru jsme nakonec kojila 2 roky . pak nasledoval odstav a pevna vule maminky🙂) nakonec jsem to vydrzela jnak bych ji kojila jeste dnes

andelka
6. črc 2010

@nunik11 Připomínáš mi mně 😅 Přišla jsem z porodky a teprve doma se mi udělalo mlíčko. Dávala jsem mu pít jak chtěl, klidně i za hodinu, hlavně abych se rozkojila. Bradavky mě taky bolely, on je to nezvyk, ale po čase se to zlepšilo, prostě si zvykly. Jestli je máš ploché, tak by měl pomoct klobouček.
Prcek přibíral krásně, ale taky se po kojení hrozně kroutil a plakal. Doktorka říkala, že bude mít s bříškem problém a taky, že se mám snažit natáhnout interval aspoň na 2 hodiny a mezitím mu dát dudlík. Do 2 týdnů dudlík nechtěl, ale pak jsem musela od něj odejít na chvíli, měl hlad, hlídala mamka, tak vzal i dudlíkem zavděk 😅 A u nás to teda techniku kojení zkazilo - už neotvírá tak doširoka pusinku. 😒
No a paradox je, že nakonec 50% toho řevu bylo asi z hladu. Zjistili jsme to, když začal mít zelenou stolici, náhodou jsem v té době byla s ním hospitalizovaná v nemocnici a musela jsem ho pokaždé vážit a zjistilo se, že vypije na jedno kojení hrozně málo (průměrně 50-60ml, byly mu 4 týdny). Takže od té doby kojím jak on chce. A většinou je po řevu. Teď jak je vedro, tak i po hodině, nebo někdy naněkolikrát během 1,5 hodiny, taky mi u toho usíná. No a když už spí, tak ho nebudím a pije někdy až za 4 hodiny.
Na bříško jsme zkoušeli Baby Calm, teď máme Sab Simplex a dávám ještě probiotické kapky.
Já piju Meltu, Caro, Inku, Gravimilk, čaje pro kojící, vodu - aby mlíčko bylo. A snažím se jíst, i když ze začátku bylo hrozné vymyslet co můžu.
Bradavky si mažu lanolinovou mastí z DM, 100% lanolin je PureLan.
Neboj, vydrž a zlepší se to. 🙂

zuzik_p
6. črc 2010

Nunik, ja mela uplne ty same starosti kdyz se mala narodila. Dnes to vnimam tak, ze mi chvili trvalo nez jsem se rozkojila, takze mala opravdu asi mela hlad. Posledni noc v porodnici jsem stravila celou noc kojenim s malymi pauzami, to bylo silene. Doktori rada nechat pauzu alespon 2 hodiny, spousta maminek rika prilozit kdykoliv si dite rekne, A ted, babo, rad 🙂 Ja bych ze zacatku asi prkladala casteji, je potreba se rozkojit a dite jeste neni dostatecne silne aby se dost najedlo na jedno kojeni.

nunik11
autor
6. črc 2010

joo tak já zkusím více přikládat🙂-Jde o to,žety bradavky mám oteklé nebo spíše dvorce a on se nemůže pořádně přisát tak jsem zkoušela klouboučky.To taky docela šlo,ale bolí to stejně jen se bopjím,abych nedostala do nich zánět.Každý radí něco jiného ti řeknou v porodnici tam po 2 hodinách a max.10 minut,ale to by se asi nenajedl.Jestli mu stačí mlíčko no odstříkám z jednoho prsu ted tak těch 50ml tak snad stačí,ale prostě v noci nesál a usínal a já nedělala nic jiného než kojila a čučela jak manžel funí do peřin.

eloana
6. črc 2010

nunik-ja u toho normalne lezim a maly lezi vedle me.jinak techto vedrech musis davat drive nez za 2 hodky pac bude mit zizu.to maly klidne kazdych 20minut

andelka
6. črc 2010

Já jsem měla i v propouštěcí zprávě napsané - kojit dle chuti dítěte. Pak mi doktorka řekla, že lepší by bylo vytvořit interval 2 hodiny, ale to teda u nás nešlo. I když většinou tento interval malý dodržuje sám - ale já ho nevytvářím uměle.
V noci kojím taky vleže, někdy u toho vytuhnem oba.
Nechávám ho přicuclého jak dlouho chce, ale někdy už mu prso seberu, když vidím, že pořádně nesaje a jen to žužle a usíná při tom. Ale někdy pije na etapy (saje chvíli, pak si odpočine a pak zase saje), takže je to jak kdy.
On z počátku je to fakt boj, ale zlepší se to.

kackaaaa
6. črc 2010

taky jsme to taky tak měli. už v porodnici chtěla být jen na prse, pak to doma pokračovalo. Tak jsem kojila v leže, sledovala při tom telku nebo si četla, prostě jsem si udělala pohodku. Malá mě měla místo dudlíka, a když jsem ji prso necthěla dát, bylo ohromný zle. Tak jsem se tomu nebránila. Ono to odeznělo - do 3 měsíců se to samo srovnalo a teď je najedená do 10 minut.

nunik11
autor
6. črc 2010

no já bych moc ráda v leže,ale mám dost ploché bradavky a navíc je ted mám dost nateklé takže s enemůže chudák přisát skoro vůbec a musím používat kloboučky.Strašně to bolí tak asi se přisáváme špatně.

eloana
7. črc 2010

nunik soucitim s tebou-malej mi v noci udelal cucaka pres pul prsa:(( to se mi za 2 roky kojinu u male teda nestalo

janulka21
10. črc 2010

Ahojky, dneska jsme přišli z porodnice a malá mi dělá úplně to samé. Cucala by každou třičtvrtě hodinu a pak spinká a znova. ¨Tak jí dávám jak si řekne, kord v těch vedrech.

kaculka46
12. črc 2010

nunik11 jako by jsme měli stejné miminko.malá dělá to samé asi mají žízeń v těch vedrech už aby se ochladilo.je to náročné.