Jak poznám, že se mimčo chce samo odstavit?

nissanek
26. čer 2008

Kika mi už dva týdny dělá to, že vždycky večer, když kojím na noc, odmítá kojit, dělá blbosti, chechtá se...no tak jí dám flašku a tu vyžunkne. Přes noc i ráno (a někdy i dopoledne) si s chutí dá ode mě, ale věčer má radši flašku. Myslíte, že se začíná sama odstavovat?

ria80
26. čer 2008

Taky by mě zajímalo,jak přesně o vypadá.

pomfrita
27. čer 2008

niss:mě to tak taky dělal - takže jsme v 7. měs. přešli na flašku a kámošce zas malá cvrnkala do prsa 😀
já myslím, že to vypadá, že se skutečně sama odstavuje 😉

niega
27. čer 2008

Niss, občas Edík dělá taky takovej brajgl, ovšem v našem případě tomu tak bývá tehdy, když je příliš unavenej a stává se hyperaktivním. Ale nepolevuju. Nemám moc zkušeností, ale myslím, že to nemusí být ve vašem případě zákonitě odstavování - Kika je ve věku, kdy celej den lítá, tak je navečer moc unavená a může to vést k hyperaktivnímu chování (nemyslím tím, že je hyperaktivní!), jako tomu bývá u nás. Co takhle zkusit ji nakojit tak hodinku před spaním, no a těsně před spaním ji jen dokojit - bude chtít, či nebude chtít - nic hroznýho se nestane. Zkusilas to???

reruna
27. čer 2008

Taky mám takovou zkušenost, když je moc unavenej a před koupáním má kaši, nechce už prso a v pohodě spí, když není tak moc unavenej, tak si trochu mlíka dá. Flašku odmítá a UM z hrníčkku taky nechce. Přes den jak kdy, někdy pije bez řečí, jindy vyvádí, chce to asi trpělivost.

nissanek
autor
27. čer 2008

pomfrita - mě taky při těhle sranda záchvatech cvrnká prstem do bradavky, snaží se tím malým prstíkem trefit přímo doprostřed 😀, ale aby se napila to ne...

niega - no mě právě přijde, že když je unavená, tak se přisosne, krásně pije a pak u mě usne. Tak jí dám do postýlky a spí až do rána. Ale když má moc energie a spát se jí nechce tak takhle řádí. Já dávám kaši v pět a kojím (teda flaška když kojit nechce) tak v osm, což právě často bývá ta hoďka předem, jelikož klidně do čtvrt na dest (i do půl) řádí na posteli. Ona se třeba v těch osm přisosne na tři minutky a začne řádit a prso už do ní nedostanu (ale 100 nutrilonu vytahne s přehledem).

nissanek
autor
13. črc 2008

no tak je to pořád horší- večer jsme najeli už jenom na kaši a dorazit se nutrilonem. Takže jedině, kdy mě vezme "na milost" je v noci (když se probudí) a ráno kolem pátý - šestý. Takže fakt asi končíme ☹ , no bylo to fajn a vlastně je mi líto....ale zase víc volnosti 😉 , musím na tom hledat pozitiva

nikitka26
13. črc 2008

Ahoj holky,
tak mě se malej začal odstavovat asi před 3 týdny,kdy najednou přes den prso odmítal,kroutil se, šponoval a vstekal se. Večer dáváme kaši už dlouho,tak zbyla na kojení jen noc a ráno. Jenže se nebudí každou noc, ráno prsem nepohrdnul, ale asi mám už málo mlíka, takže jsem stejně pak musela jít ještě dělat Nutrilon. A poslední 2 dny už prso nechce ani ráno, takže to beru jako definitivní konec kojení. Už jsem se s tím nějak smířila, moje představa kojit do roka jaksi nevyšla, ale i tak skoro 10měsíců kojení je úspěch. A přesně jak píše nissanek, musím na tom hledat pozitiva,více volnosti, můžu si dát víc jak jednu sklenku vína....ale taky mi to bylo líto, ale jak jsme neskončili ze dne na den, tak jsem měla čas se s tím srovnat. Mě kojení maximálně vyhovovalo.

Jo a když se začal odstavovat od prsu, tak jsem zkusila skoncovat s dudlíkem a úplně bez problémů, už ho 14 dní nemáme 🙂

beruna84
1. zář 2015

zdravím, ráda bych obnovila tuto diskuzi, prosím zkušené o radu 🙂 mám 9-měsíční dceru, která mi od včerejšího večera odmítá prso. Nejdřív jsem myslela, že nemá hlad, jelikož k večeři dáváme kaši. Ale od rána během celého dne nechce, zkouším přikládat, ale vždy se spustí šílený řev, jako bych ji nabízela nevím co strašného. Rostou ji asi 3 zoubky, ale jí, pije jiné tekutiny normálně, co ji rostou už asi 2 týdny, tak nebyl s kojením problém. Je možné, že se mi tímto mimčo chce odstavit? Je šance, že se ještě "chytne"? Ráda bych v kojení pokračovala. Při posledním kojení mě dcerka kousla a já vyjekla, je možné, že prso nechce z důvodu, že by měla strach, aby mě opět nekousla? Moc děkuji za radu a za pomoc, ještě to nechci vzdát..

ireniq
1. zář 2015

mně udělal malej v 8,5m to samý, 2 dny odmítání prsa, dávala jsem lžičkou mm a pak se zase chytil jakoby nic, a asi za další 2 dny se mi vrátil cyklus, hormony prý mění chuť mléka - nevím, jestli to může být tvůj případ... a od té doby (je to asi 14 dní) je ještě větší kojomil než předtím.

ladyhacek
1. zář 2015

@beruna84 malý má tedy 5 měsíců , ale také nechtěl moc jíst namazala jsem zuby calgelem a zachvíli se normálně přisál a za pár dní skutečně zuby :D.
jinak jak psala @ireniq může to být i cyklem pokud to ještě nemáš, já to dostala bohužel už 2m a cca od 3m to mám vždy po týdnu ☹ > malý normálně pije

beruna84
1. zář 2015

právě že to ještě nemám, vlastně ani jednou od porodu ještě..

beruna84
1. zář 2015

zkoušela sem dát nurofen, kdyby ji to nějak bolelo, tak že by ji to nebolelo a šlo by to normálně.. ale ani to nepomohlo.. Jinak je veselá, hraje si, v pohodě, takže možná těma zubama to úplně nebude.. každopádně prsa mám jak Dolly Buster, moc odstříkávat mi nejde.. 🙂 zkusím nějak nenápadně v noci ještě.. 🙂 doufám, že se ještě holka čapne.. by mě mrzelo už přestat

kamiska
1. zář 2015

U takhle malych deti to neni odstaveni, ale bojkot. Prirozene odstaveni je pozdeji - 2 az 3 roky

beruna84
1. zář 2015

@kamiska aha, a nevěděla bys prosím, jak překonat ten bojkot?

kamiska
1. zář 2015

@beruna84 zkus si najit tady v knihovnicce. Obecne doporucovane - byt s ditetem hodne v kontaktu na nahato, nosit v satku,nositku, idealne spolecne spani a hlavne kojeni v noci - davat prso, kdyz je dite zblble spankem a reaguje reflexivne a prisaje se nejjednoduseji.

beruna84
1. zář 2015

@kamiska jasný! Mrknu se tady, co se dá k tomu najít. Moc díky. Už mě to taky napadlo, že ji zkusím šoupnout nenápadně v noci, ale teď se mi dost stává, že spinká celou noc, vlastně nějak od tý doby co dáváme kaši. Měla bych ji nějak nenásilně probudit na to?

beruna84
1. zář 2015

tak jsem našla tohle: Další možnou příčinou bojkotu je leknutí se dítěte při kojení, například po výkřiku matky, když ji dítě kouslo do bradavky prořezávajícím se zoubkem. Tak to by sedělo.. tak zkusíme v noci podsunout.. uvidíme.. každopádně díky všem 🙂 jdem se pokusit odbojkotovávat 🙂

ireniq
1. zář 2015

Hodně o bojkotu atd. jsem četla na kojeni.net, taky mě prcek párkrát hryznul (většinou když se lek nebo zamyslel), rada většinou zní uvolnit se a uzivat si kojení, jinak se mlíko nepoteče, no já se spíš bála dalšího kousnutí a stálo to dost úsilí zase mu vůbec prso dát... noční pokusy jsou dobrej nápad 🙂

beruna84
1. zář 2015

@ireniq což o to, uvolněná jsem, ale jen se k malý přiblížím tak řev 🙂 stačí že jen vidí jak odepínám podprsenku a už to začne.. 🙂

beruna84
1. zář 2015

@ireniq zkusím pročíst to kojeni.net ;) děkuju! Jo a než se ti malej chytnul, odstříkávala jsi? Nějak hodně nebo jen do úlevy?

indy2
1. zář 2015

@beruna84 myslím, že v noci se chytne bez problému 🙂 odstříkávala bych klidně i víc, pokud vidíš, že teď přes den nemáš šanci nakojit, ať se laktace výrazně nezabrzdí 😉

beruna84
1. zář 2015

@indy2 dneska třeba vůbec ani prso nevzala do pusy.. :/ odstříkávám co jde, moc mi to nejde.. V noci jdu na ni :D 😉

indy2
1. zář 2015

@beruna84 věřím, že se zase chytne a ke kojení se bez problému vrátíte 😉 držím pěsti a dej vědět, jaká byla noc 😵

beruna84
1. zář 2015

@indy2 určitě dám! Díky! doufám že to klapne..

kamiska
1. zář 2015

@beruna84 jinak kase na noc neni moc vhodna, zaplacne deti tak, ze spi prave celou noc a to neni pro dite moc prirozene v tomto veku. Kasi rano a vecer zeleninovou polivku treba. Nocni kojeni je dulezity, skoro nejdulezitejsi pro udrzeni laktace. I kdyz chapu, ze se moc cloveku nechce, kdyz dite spi ( coz ja teda neznam) 🙂

kamiska
1. zář 2015

@beruna84 v noci by to chtelo vychytat fazi spanku, kdy sebou sije a hybe se a pristrcit bradavku k puse.

beruna84
2. zář 2015

Tak podařilo se večer po usnutí (to mi aspoň vybžunkla to, co se mi už nepodařilo odstříkat). V noci a nad ránem. Ale teď ráno za "plnýho vědomí" ne e.. Co teda teď? Zkouše přikládat během dne a pak zas opakovat po usnutí/v noci/nad ránem?

kamiska
2. zář 2015

@beruna84 vydrzet a zkouset, treba behem denniho spanku, nez se probere. Jeste muzes zkusit laktacni skupinku tady ale myslim, ze vic neporadi. Je fajn, ze v noci pila 🙂

beruna84
2. zář 2015

@kamiska jj a i odstříkaný ji chutná, ale prso ne. Ale budu zkoušet dnes, večer, v noci, klidně i zítra, pozítří, snad to ještě nějak dopadne i přes den.. aspoň do toho roka kdyby se to dalo nějak. Což je za cca 2 měsíce.. Děkuju za rady, tipy, nápady ;) kojení zdar 🙂

beruna84
2. zář 2015

mé milé dámy! Děkuji všem zúčastněným za podporu a rady, rozkojily jsme to! :D 😉 😎