Jak předcházet kousání při kojení?

veronikavk
8. led 2015

Dobrý den,
naše kočanda je plně kojená 4 měsíční holčička které už vykoukly dva zoubky. Dneska se rozhodla , že je začne využívat při kojení a ke konci vždy řádně tzv zakousne. Máte s tím někdo zkušenosti jak kousání předcházet? Přijde mi škoda končit kojení kvůli bolesti. Jak jste postupovali vy? 😉

konikova
8. led 2015

ja jsem vzdycky vytahla prso a zakricela AU, maminku to boli!! a prso jsem vratila.. takhle jsem to udelala asi 4x a uz to neudelal...jinak nevim,prestat kojit je skoda 😉

katyxq
8. led 2015

Pár rad tady https://www.modrykonik.cz/kousani-pri-kojeni ... u nás pomáhalo to přitisknutí k prsu s oznámením, že kousání mě bolí.

tamarila
9. led 2015

@veronikav Těžká věc, moje holčička taky měla zoubky tak brzy, a z mé zkušenosti nějaké napomínání nebo křičení nemělo u tak malého mimča efekt. Když jsem zaječela hodně, tak se polekala a začala plakat, ale nepochopila že je to reakce na kousnutí. Vzápětí jí narostly i protější horní zuby, a u mě to byl bohužel důvod ukončit kojení. Opravdu jsem se bála že mi ukousne bradavku, ke konci se vždycky zahryzla, a ještě trhla hlavou ke straně, i teď se opotím když si na to vzpomenu 😅. Ale zkus jí prso sebrat, a třeba pochopí že kousnutí - konec jídla. A nebo než to skončit tak třeba klobouček, a "překloboučkovat" se k době, než pochopí NE. Já jsem tenkrát kloboučky neznala, teď bych to asi zkusila. Tak držím palce ať to nebolí, vím co to je. Lepší když vylezou zuby starším dětem, no...

veronikavk
autor
9. led 2015

No zkusim to nejdrive s tim vysvetlovanim ,vcera sem ji pokazdem kousnuti na chvilku odstavila a pak je fak ze uz nekousla, tak uvidime jak budeme uspesni dnes 🙂