Jak přestat kojit 21ti měsíčního závisláčka?

jonuska
27. říj 2010

ahojte maminky prosím mužete mi napsat svoje zkušenosti s odstavováním větších dětí????
fígle,co u vás zabralo...
děkuju všem moc?

kutcher
27. říj 2010

@jonuska budu k tobě upřímná, sranda to není. Zkoušeli jsme vše možné a nakonec nám vyšlo nejlíp postupné rušení jednotlivých kojení a když už jste na tom tak, že už dítko odmítá zrušení dalšího kojení, tak šup na 4 dny k babičce a je po starostech, jen teda pak se moc neukazovat nahatá ještě tak týden a když chuť na prsíčko příjde, tak vysvětlovat, že už tam je fuj. Ten náš to tak pochopil ;)

zlatka
27. říj 2010

Tak já jsem se toho taky bála, ale proběhlo to v pohodě. Mi právě přijde, že takový starší dítko to dokáže líp pochopit než třebas roční prcek. Ale souhlasím s kutcher, odjet aspoň na dvě noci pryč, to si nevzpomene a věř, že jí to chybět nebude.No a mně pomohlo, že jsem si prsa přelepila do kříže náplastí a po návratu jí řekla, že je mám bolavý a že si musí dneska udělat mlíčko sama, posadila jsme ji vždycky na linku a nechala ji sunar míchat samotnou-strašná zábava a pak se jen vždycky dívala, jestli už to mám zahojený, já samo neměla, neměla, neměla, trošku divadýlka, jak moc to bolí a přešlo to. Sice trapas třebas na plavání, kde jsem ve sprše vypadala asi jako idiot(s přelepenýma bradavkama) ale co, hlavně že to šlo nenásilně, pozvolna a zabralo to. 🙂

cherub
27. říj 2010

taky jsem hrála hru s bolavými prsy - a fakt bolely, když se nalívaly 😀 😀 😀 ale utla jsem to ze dne na den k vůli silným ATB, co jsem musela brát. A díkybohu za to, jinak bych kojila starší dceru snad do těď 😅 😀 První noc byla trošku krizová, plakala několikrát, ale zvládli jsme ji utišit a další noc už spala tvrdě. A od té doby spí celou noc, jinak jsem kojila snad každou 1,5h 😖 🤐
Samotnou mě překvapilo, jak to bylo jednoduchý, chce to jen odhodlání a pevné nervy 😉

hojda
27. říj 2010

Namazat prsa tou fialovou vodičkou🙂, buď mu to nebude vadit a půjde do toho i tak (pak to není škodlivé), nebo se mu to fialové prso moc líbit nebude🙂

brisalek
28. říj 2010

Ja teda kojim zatim 15 ti mesicni a jen vecer a v noci, pres den uz jsme skoncili v roce. Ale vzhledem k dalsimu tehotenstvi chci co nejdrive prestat. Babicky u nas nefunguji, teda jsou daleko, takze na ne neni zvykla. A i kdyz ji jenom z koupelny vezme manzel, tak uz rve , protoze je zvykla na to, ze ji koupu ja a pak jdem do postylky usinat u prsa🙂. Nekdo rika, ze potreba skoncit rychle, ale nejak se k tomu nemuzu odhodlat. Zkusim od pristiho tydne ty zalepena prsa. A zmenili jste nekdo nejak ritual pred spanim, aby to nemela spojene s tim cucanim. Ja bych chtela koupit male svetylko a prvne si cist knizku a pak zhasnout a usinat treba s medvidkem...ale zajimalo by me, jestli neco treba pomohlo vam?

efkas
29. říj 2010

tak já se taky hlásim k zalepeným prsíčkám 😀
pořád jes se odhodlávala přestat,chtěla jsem malou nechat u babičky a řešit to tak,nakonec jsem jednou v pátek už byla pološílená z produdané noci,že jsem si prsa zalepila,řekla že nebude,že maji bebí.Malá řvala,ale rychle to pochopila.Párkrát to ještě zkontrovala,to byl řev.Párkrát jsem jí dala dudnou v noci.Ten víkend byla protivná,ale dalo se to zvládnout.
Bála jsem se usínání,ale jde to,zpívám jí nebo něco vyprávim a ona usne.Bohužel poobědní spánek je horší,to se musí opravdu unavit a většinou usne někde na zemi,pak jí dám do postýlky.Nebo v kočárku.
Taky jsem nečekala,že to bude tak ,,jednoduché"
Občas se mi zasteskne,ale už to fakt nešlo,byla šílený závislák 😝

olzden
1. lis 2010

Ahojte. O dlhodobom dojčení a vzájomnom odstavovaní (matka a dieťa) sú super prezentácie na www. mamila.sk

rajka
1. lis 2010

Ahojky. Syna jsem kojila do 2 let......odstavovala jsem postupně, nejdřív polední (měl oběd a pak dostal čaj do nového hrníčku), pak ranní ( to jsme vždycky museli rychle z postele, aby si nevzpomněl a nalákala jsem ho na pomoc při chystání snídaně) a nakonec večerní - to jsem nahradila krabičkovým mlíčkem s kaší (Hami, Nestlé) líbilo se mu pít to brčkem 🙂 v posteli......Prostě každé to kojení jsem se snažila něčím zajímavým nahradit, aby si nevzpomněl. Trvá to sice déle, ale je to nejméně stresující pro dítě i pro matku. Nakonec jsme zrušili noční kojení, které si v podstatě zrušil sám 🙂, takže jsem nemusela ničím nahrazovat. Možná pomohly i homeopatika, které jsem užívala. Název si, bohužel, nepamatuju, ale najdete je v tomto článku:
http://www.kojeni.arcs.cz/index.php?id_text=83

Dobré jsou i tyto stránky:
www.kojeni.net

Držím pěsti a přeji hodně trpělivosti 🙂