Jak přestat kojit?

kristenv15
14. čer 2016

Máma potřebuje poradit jak přestat kojit.. málýmu jsou 2 roky a mamča pořád kojí, nechce s tím přestat. Už jsme zkoušeli všechno, ale nic nezabírá. Poradíte nám prosím. Předem děkuji za odpovědi

monika423
14. čer 2016

Dobrý den 🙂 O kojení se zajímám a mám správné informace od laktační poradkyně 🙂 Jak přestat neporadím 🙂 Jen doplňuji, že samovolné odstavení dítěte je mezi 3-5 rokem dítěte, takže je úžasné, že maminka stále kojí a bylo by krásné, kdyby kojila dál. Až si dítě uvědomí, že je psychicky uspokojeno a bude moci samovolně zdravě sebevědomě odpadnout, udělá to 🙂 To, že si lidi říkají, že je trapný kojit tak velké dítě je jen tím, že už to spoustu lidí nedělá..ale správně by to tak mělo být. Takže já bych ukojovala potřeby dítěte stále 🙂 Když se dítě odstavuje drasticky ( pro něj - nedám prso, mlíčko není, dám flašku, atd....), tak to je pro něj psychická rána, zranění 🙂. Tak at se vám daří. Hezký den

panickatlamicka
14. čer 2016

Naprosty souhlas s @monika423 .

puresin
14. čer 2016

Já vás chápu, sama jsem si řekla, že budu kojit max. do doby, než mi dítě bude samo umět vyhrnout triko. 🙂 Rada ale není - pokud chce maminka i dítě, je to jen na nich.

astyna
14. čer 2016

Ono asi bez trošky razance nebude odstavení možné. Ségra by kojila neteř asi až do 8.třídy, i tak končila s nástupem do školky (v 5 letech) a to už vadilo nejvíc právě ségře (hlavně v noci jí musela vždy vyčistit po kojení zuby a zase jít spát, do toho měla malého synka). Pak se jednoho dne rozhodla, že prostě přestane a bylo to - vysvětila, že mléko je jen pro malé děti a ona je už hodně velká slečna 😎 Naproti tomu její syn přestal sám od sebe ve 2 letech, řekl, že už mléko nechce...Zkuste počkat, ale zase rozum do hrsti 🙂

naomi6
14. čer 2016

Napíšu svou zkušenost. Kojila jsem syna téměř do 2 let. Byla jsem ale pak už tak moc unavená, nevyspaná a vyhublá, že jsem musela přestat. V noci se budil tak 5x, bylo to hrozné. Odstavila jsem ho ze dne na den. První noc proplakal a druhou spal krásně už celou noc. Pochopil to velmi rychle. Myslím si, že to na něm nezanechalo žádné následky 😉 . Je to veselý a šikovný kluk. Ono je hezké uspokojovat dětem takto jejich potřeby, ale pokud to už mamince začne vadit a znepříjemňovat život, tak se nedá nic dělat a je nutné odstavit. Nebylo to nic drastického. Řekla jsem mu, že mlíčko už není. Dvouleté dítě to chápe velmi dobře. Takže pokud chcete odstavit a jste rozhodnutá, není co řešit. Držím moc moc palce 😉

radka8888
14. čer 2016

Dobry den, ja jsem pomalu prestavala az jsem prestala. Nakonec zbylo jen posledni nocni kojeni a to jsem utla. Ja jsem zastance toho, ze kojeni v peti letech dela dobre spis matce, takze preju pevny nervy a pevnou vuli.

lajla
14. čer 2016

Řekla bych nestarat se, kor když se jedná o Vaší matku a její dítě, které chce kojit...moc nerozumím co vlastně autorka chce,k dyz se nejedná o ní samou...rady jak přemluvit mamku k nekojeni😂?