Jak přestat kojit a uspávat dítě?

kulihrasekzeleny
23. bře 2018

Ahoj holky zakladam asi 5 forum a porad si nevim rady. Cetla jsem nejake diskuze, ze je lepsi ubirat davky pres den a az pak v noci. 3dny uz pres den nekojim jenze nejsem schopna maleho uspat bez prsa :( venku spi dobre, ale kdyz toho naspi malo chce spat jeste doma je protivny a ja nevim co snim. Vyndala jsem zase nositko, jenze tam se mi sape po prsu. Dnes opet rev, protivny dala jsem ho do nositka, porad se vztekal a ja to nevydrzela nakojila ho. Jak to delate vy? Dudlik nechce, flasku nechce. A jak zacit odbouravat to nocni kojeni? Zkousim mu davat v noci piti jenze to odhodi on porad vyzaduje kojeni. A co mu mam davat na noc misto kojeni nez jde spat? Flasku s UM odhazuje a kase take odmita :(( a nas nejvetsi problem v noci nechce spat v postylce 😂

myjusiatko
23. bře 2018

A co se zkusit ridit ditetem, ktere to evidentne jeste potrebuje?

lpch
23. bře 2018

@kulihrasekzeleny jsem moc rada za tvuj dotaz! A budu jeste radeji za prinosne odpovedi! Jak stare mas dite? Muj syn ma 13 mesicu a situace je u nas stejna, v kocare usne, ale doma a vecer pouze u prsa, do toho nocni kojeni nekolikrat za noc. Zacinam se pomalu psychicky na utlum kojeni pripravovat a do prazdnin doufam, ze ho naucim usinat samotneho

ishumisz
23. bře 2018

Vubec na to neni pripravenej, a jestli mas rocni dite, tak je na to jeste brzy.. jestli ho kojit nechces, tak proste prso nedavej a nechej ho vyrvat. Je jeste moc malej na to, aby to pochopil. Neni to pro nej jen jidlo, ale taky moznost uklidneni.

verinka88hb
23. bře 2018

Radu nemám, ale naše malá (9 měsíců) by snad přes den prso ani nevyžadovala (dám jí akorát dopoledne před spaním), jinak pije čas z lahvičky, večer má také prso před spaním a v noci dostává čaj. Tím, že jsem jí začala učit na čaj, tak to mlíko pomalu odbouráváme, také jsem si řekla do roka (o prázdninách jí bude) a chci skončit (hlavně mi vadí to noční vstávání - někdy je to 1x za noc, ale někdy co 1-2h). Podle mě takhle staré dítě už nemám mlíko na jídlo (rozuměj zasycení), ale spíše na uklidnění a pomazlení. My dáváme v 18:30 masozeleninový příkrm, v 19:15 jde spát (teď ještě u prsa), ale plánuju, že ji dám napít čaje a prostě usne bez prsa. Uvidíme 👶

poah
Autor odpověď smazal
Zobraz
priefi
23. bře 2018

@kulihrasekzeleny Taky jsme to tak meli. Naucila jsem ho pres den na UM a az mu zachutnalo, zacala jsem mu ho davat i pred uspavacim kojenim. Prvne jsem mu dala malinko, on to nechtel, kraval neskutecny, ale tak dlouho jsem mu nabizela (vydrzela ten kraval) az si nakonec vzal. Jakmile dopil, nabidla jsem mu na dopapani prso. Dalsi den opet kraval, aby se nereklo, ale kratsi dobu, vzal flasku, vypil, dokojili jsme, treti den jen poremcal, ale hned se natahoval po flasce a vypil + kojeni a nasledujici den vzal bez obtizi. Jakmile jsme meli tento uspech, zacala jsem davat vic UM a pak nabidla opet dokojeni, 3 vecery, pak jsem pridala zase trochu vice UM na vypiti 3 vecery, pak jeste trosku jsem pridala a po vypiti rekla, ze mlicko neni, trosku poremcal, ja ho hladila, nakonec si lehl na me a usnul, pak jeste 2 dny zkousel, zda je prso, ale nebylo, ale nevynucoval si ho, lehl si hezky ke me a usnul. Jeste pred celym timto procesem jsem zavedla v noci UM. Avsak stale se v noci budi na UM, ale mene casteji nez pri MM. Davam to za vinu petkam, ktere pomalu rostou. Pak, az dorostou, budu v noci ubirat hustotu um, az na cistou vodu, pak pry deti zacnou pomalu spat celou noc. Co se tyce UM, pres den jsem zacala zavadet cca v 16m, 17m v noci a v 18m to, co jsem popisovala. Preji hodne stesti a pevne nervy

ladyhacek
23. bře 2018

Odstavována jsem v 18m dostal flašku. Jinak určitě ať zkusí uspávat tatínek jako snadné to nebude s tím nepočítej neodstsvi sevte dne na den jen tak. Důležité je aby jsi ty byla rozhodnutá a nepolevila. Tím že jsi nakonec dáš prso neděláš dobře. Prodlouží se to a zhorší.

tete20
23. bře 2018

Taky to ted resim, moje dcera ma 14 mesicu, uz me kojeni vycerpava. Ted odbouravam kojeni po obede, dnes v kocarku, predevcery jsem ji musela uspat na rukach, zitra chci zkusit pohadku. Nocni kojeni odbourame pomoci tatinka a vecerni se bez revu asi neobejde ☹ nesmis prso dat, musis vydrzet.

codal
23. bře 2018

@kulihrasekzeleny u nás pomohlo spaní s tatínkem... Já se odstěhovala z ložnice...a kupodivu to bylo bez place...večer jsem teda uspala já (nakojila)... malá usnula a poprvé se vzbudila ve čtyři hodiny (do té doby se budila tak po dvou hodinách)..nechápu,asi necítila mlíko a spala v pohodě....a je to tak dodnes, i když už jsem se vratila do liznice...budí se pravidelně mezi čtvrtou pátou,to ji teda nakojim a spi tak do sedmi..takže já jsem kojení úplně neodbourala,ale omezila na třikrát denně a jsme spokojene obě...
.a co se týká uspávání,tak to přišlo taky tak nějak samo..v osm ji nakojim,zazpívám,mazlime se a jednoho dne (asi ve 14 měsících), mi dcera najednou řekla "papa" a tak jsem odešla..chvíli si povídala a ve 20:30 bylo ticho...a přišlo to samo od sebe... Takže já jsem zastánce toho nechat tomu volný průběh...ale chápu,že je to náročný,to vydržet..mám za sebou vstávání co hodinu,byla jsem jak chodící zombií..takže se nedivím,že to chceš ukončit,ta únava je šílená... Některé děti se ale jen tak nedají a na každého platí něco jiného..Držím pěsti!

ninizoi
23. bře 2018

Taky jsem byla unavená s kojení a vydržela jsem to do 3let dítěte. Jinak noční kojení jsem odbourala ve 2letech. A jak píší výše musel být u něj jen tatínek 3dny a říkal mi že maminka má bebinko ať spinká a vzhledem k jeho věku už to tak trochu chápal. Nevím kolik má vaše dítě to neuvadite. Někdy to chce fakt vydržet s pak už budete jen vzpomínat jak to bylo někdy i hezké 😊

sarkoc
23. bře 2018

Noční kojení jsme ve dvou letech odbourali ze dne na den tak, ze večer jsem ji prostě vysvětlila, ze mlicko od maminky bude ted před spinkanim a pak až ráno bez budeme vstávat ...pokud se vzbudí mezi tim, tak dostane lahvicku...do té doby jsem kojila tak 3-6x za noc..po tomhle vysvětlení se mi tu první noc vzbudila někdy po půlnoci, chtěla mléko...dostala lahvicku s normálním ohratym mlékem...sice rev, ale vypila a spala až do rána, asi hned pochopila, ze nemá cenu se budit...další noc jedno probuzení a ani nechtěla lahvicku, jen se pritulila a spala, od té doby uz spí celou noc v kuse ...na celkové odstavení vhodný rádce nejsem, je ji dva a půl a rozhodně nehodlám končit, odsouvám kvůli tomu i snahu o druhé mimco...kojim večer, ráno a odpo před spaním ☺

moncicacekkkk
23. bře 2018

To samé jsem řešila v létě. Malému bylo 18 měsíců a usínal jen s prsem. V noci byl schopný se vzbudit desetkrát, cucnul si a spal dál. Vyřešili jsme to tak, že si ho na dva dny vzala babička. Od té doby nekojíme a po pravdě, to po příchodu domů skoro nevyžadoval. Spal se mnou v posteli až do letošního února. To mu bylo 25 měsíců. Teď spí sám v pokojíčku, který je vedle ložnice, nejdříve se budil třeba 5x za noc, ale po měsíci se vzbudil jednou nebo vůbec. UM odmítal, kaše čas od času snědl. Držím palce!

kokykyko
23. bře 2018

Já také přestala kojit ze dne na den. Do té doby minimálně desetkrát za noc. A pak spala celou noc. Po dvou nocích si na prso ani nevzpomela.

mia255
23. bře 2018

Já přestala kojit v 17 měsících. Uspávala jsem v mojí posteli, měla jsem malou k sobě pritisklou hládila ji po vlasech a trpělivě u révu vysvětlovala že mlíčko došlo :D od toho dne už nikdy kojení nevyžadovala. Ale je rozdíl jestli máš roční dítě které to kojení ještě potřebuje a dítě staré jako to moje, které to už chápe jinak a už tolik to prso nepotřebuje...

hanih
23. bře 2018

@kulihrasekzeleny Z tvého profilu jsem pochopila, že máš roční dítě, je to tak? Myslím, že na odstav ještě není připravené. Pokud vyloženě nemusíš, třeba ze zdravotních důvodů apod., snažila bych se vydržet. Prcek ještě potřebuje jak mlíčko, tak tvou blízkost, kterou právě při kojení nejintenzivněji vnímá. Já jsem vydržela do 21 měsíců, pak už mi odstavit doporučovala i doktorka, protože se mi to podepisovalo na imunitě. Dcera byla docela závislačka, tak jsem na to šla opatrně. Postupovala jsem tak, že jsem postupně omezovala denní kojení, až jsme se ho během jednnoho měsíce zbavili úplně a nahradili několika dávkami UM. Pak jsem zrušila noční kojení, které jsem nahradila jen vodou (za prvé proto, že už bylo vidět, že dcera v noci mléko nepotřebuje - jen podudlala a spala dál, za druhé jsem se bála kazení zoubků po UM v noci). No a nakonec jsem sebrala i uspávací kojení. Takže během dvou měsíců jsem dceru odstavila. Všechno jsem vždycky trpělivě vysvětlovala, nejlépe ještě třeba den nebo dva předtím, než situace opravdu nastala, aby se na to připravila, popsala jsem jí důvody, proč už to nejde, hodně jsem ji mazlila atd. Obešlo se to bez křiku a slziček. Pouze při vynechání úplně prvního kojení trošku poplakala a říkala, že mlíčko už nebude, ale pomazlily jsme se a bylo to v pohodě. Ale u ročního prcka to bude náročnější, protože ten tohle ještě asi chápat nebude...

hanih
23. bře 2018

Jo a od odstavu jsem uspávala tak, že jsme si lehly spolu do postele, dcera se přitulila, chytila mě kolem krku, chvilku jsme si povídaly nebo zpívaly a pak pomalu dcera usnula (a já obvykle taky 🙂 ).

swetlusska
24. bře 2018

Dát tatínkovi na noc! Nejlíp i přes den a večer na uspávání. Aby si odvyknul té závislosti na Tvé osobě. Jídlo mu místo toho nedávej (mlíko ani kaše), není to o jídle. Chce mazlit, nosit, hladit a spát třeba v posteli s vámi. Aspoň takhle to bylo u nás :o) a nedostavitelné dítě se podařilo za pár týdnů uplně odnaučit kojit a líp teď spí a usne i s tatínkem, ne jen se mnou.

kulihrasekzeleny
autor
25. bře 2018

Ahoj holky dekuji za rady. Malemu je 1rok. Pres den mi to kojeni az tak nevadi, ale v noci to je katastrofa. Spi semnou v posteli kojim ho snad 10x za noc. Porad sebou hazi, mele sebou, seda si a pokazde kdyz ho dam zpatky doprostred postele vedle me, chce zase kojit. Strasne me to stipe a nejsem vubec vyspana. Bojim se i at nespadne a pritel se musel odstehovat na gauc. A kdyz maly nesnasi postylku je porad u me, nemame s pritelem ani minutu na sebe a zadny intimni zivot. To stim uspavanim v noci s tatinkem vyzkousime ted o vikendu snad to pomuze. Dekuju

shine2015
25. bře 2018

@kulihrasekzeleny my máme deti tři a všechny se mezi 10-15mes odstavily samy... čím víc budeš tlačit na pilu tím to bude horší si myslím... ještě bych vydržela alespoň do 15 Mes to úplně vypustila... a uvidíš. Intimní život - dá se snad i během dne mít sex nebo když usne během dne nebo v noci ... je to náročné ale polevi to neboj nic...

absintka19
25. bře 2018

@kulihrasekzeleny nabizet nabizet nabizet nabizet i pres den. Nektere deti to "pochopi" hned (nas pripad-par dni) nektere za mesic dva....zkuste ruzne lahvicky, treba i s brckem, pitkem-ucici hrnek..."vymluvy" nic nechce, kase odmita, muzes mu dat vecer i presnidavku, "obed", jogurt...Hlavne nepolevit. S postylkou nepomuzu. My od mala delali veci tak abych tohle resit nemusela 🙂 povedlo se, usina sama ve sve postylce a my s manzelem spolu. Hold pro svuj klid je nutne zacit odmala a nehrozi nsm vyrvavani protoze ji to prijde bez zmeny.

kulihrasekzeleny
autor
25. bře 2018

@absintka19 on piti pije vodu i caj z lahvicky ma i ucici hrnek i to s brcekem. Vsechny flasky mame. Ale v noci to odmita chce kojit.

absintka19
25. bře 2018

@kulihrasekzeleny no to je tezke, je na to zvykly no :( to je dobre ze pres den pije. V noci davate co pit? Vodu? Caj? Nebo UM?

kulihrasekzeleny
autor
25. bře 2018

@absintka19 a v postylce spal od malicka jenze pak uz jsem ho nedokazala ani pres den prenest do postylky, kdyz usl protoze jakmile jsem ho tam polozila byl vzhuru. Nebo se vzbudil uz na gauci kdyz jsem ho chtela jen zvednout. No a pak jsem parkrat usla v noci pri kojeni a vsechno slo do haje. Zacal to delat i vnoci, ze jsem ho nakojila on usl podebrala jsem.ho a jakmile jsem se naklonila, ze ho odlozim do postylky byl vzhuru.... :(

kulihrasekzeleny
autor
25. bře 2018

@absintka19 tyhle veci prave v noci nechce zadne piti, takze ho asi 100x kojim. Myslim, te ani on nemuze byt vyspany s tim co v te posteli predvadi. Proto to chci odbourat nocni kojeni

avestsikova
25. bře 2018

@kulihrasekzeleny nezkouseli jste mu omezit prostor pro to mrskání? Mozna se tím budí a potřebuje prso na uklidnění

absintka19
25. bře 2018

@kulihrasekzeleny rada bych pomohla :( no u nas od 3m v noci uz nepije takze to slo lehce , kdyz se vzbudi tak pohladim aby vedela ze jsem na blizku a spinka dal. A zkusila jste se zeptat treba u dr? Zda nezna figl?

lolajda
25. bře 2018

@kulihrasekzeleny u nas to same, mala 16m, usina jen u prsa nebo odpo v kočáru. Nechce flašku ani dudel, vodu pije z hrnicka s brckem. Je to zavislacka, dere se mne do vystrihu i pres den a chce “mňamiky”😀. Myslim, ze je to takovy jeji relax na stresiky, tak to nechci moc lámat pres koleno, ale pochybuju, ze to prijde samo ten dne na den, jak pisu holky a stejne nas nemine neco drsnejsiho. V noci se taky tak průběžně budí a chce prso, kdyz si ji pritulim a začnu hladit a kolebat, tak zuřivý záchvat, protoze ona chce proste mňamiky.

kulihrasekzeleny
autor
25. bře 2018

@avestsikova to jsme nezkouseli. Jsme vensinou namackani kazdy na sve pulce teda ctvrtce postele aby mel pan uprostred misto. A ted uz jsem tam snim sama. Ale muzeme to zkusit dobry napad! 🙂

kulihrasekzeleny
autor
25. bře 2018

@absintka19 jo pani doktorka rikala, ze jsme na sebe asi napojeni z malym a ze dokud ho kojim nema smysl resit nejake uceni byt v postylce. Kdyz bych ho stejne musela zase vyndat a nakojit.

kulihrasekzeleny
autor
25. bře 2018

@lolajda jee to mate krasny nazev mnaminky :D maly jeste tak nemluvi, ale kdyz se rekne prso tak moc dobre vi o co kde. Jinak mame to same co vy i v noci. Nejake hlazeni muze jit nekam :D