Jak přestat s kojením?

alca22
9. led 2009

Syn bude mít za měsíc 1.rok a už chci přestat s kojením. Přes den se mi vede ho nenakojit, ale nevím jak v noci. Můžete mi některá dát radu jak na to.

coriven
9. led 2009

Alca dobré téma, taky si ráda nechám poradit... my teda kojíme pořád i přes den 🙄 a moc nám to odbourávání nejde, ale pracujem na tom 😅
A kolikrát ti v noci pije?

daluri
9. led 2009

Tak toto mě bude taky zajímat, ale později, zatím kojit ještě chci. Ikdyž v noci bych to nejraději zrušila, baští pořád co dvě hodiny 😉

kijonkova.k
9. led 2009

Tak my ještě máme na přestání chvilku čas,plánuju tak do roka a půl,ale v noci jsem to odbourala tak,že jsem prostě nedala a hotovo.Začala jsem teď o Vánocích,když se vzbudila poprvé(třeba kolem půlnoci),tak jsem ji ještě nakojila pak už dostávala jen vodu.Sice byl chvíli řev,ale dalo se to vydžet.Další týden jsem ji nedala už ani na to první vstávání.Teď když se vzbudí v noci,dostane vodu,otočí a spí 😀 Dostane až po 5 h ráno,většinou se budí v 5,30.To už má jako snídani 🙂 Pak kojím někdy ještě kolem 14,00,ale to není pravidlem,takže to půjde odbourat rychle a večer před spaním. 🙂 Je to asi fakt o rozhodnutí nás mamin,prostě nedat a je to 😉 Chvíli bude řev,budou zkoušet,ale ono je to přestane bavit 😀 😉

alca22
autor
9. led 2009

coriven: v noci se budí tak 2x až 3x. Zkusím mu dát v noci třeba čaj jak píše kijonkova.k a uvidím.

coriven
9. led 2009

jj já taky kojím tak 2-3x a voda a čaj nám nejede ani přes den moc, tak u nás to bude asi ještě nadlouho 😅 , tak vám přeji úspěchy s odbouráváním 😉

lili03
9. led 2009

Chtěla bych se zeptat - když jste chtěly přestat kojit, jak dlouho trvalo, než se úplně přestalo tvořit mléko? Já tedy jen odsávám, tak to ještě zkusím do půl roku malýho, je to dost náročné. Tak předpokládám, že bych to asi udělala tak, že nebudu odsávat prsa úplně do prázdna a budu dělat co nejdelší pauzy, tak za jak dlouho pak už nebudu muset odsávat vůbec?
Díky za zkušenosti, L.

masacek
9. led 2009

Já ještě nechci přestat kojit ale jsem skoro zoufalá s kojením v noci.Když měla malá do 3.měsíců spala v noci krásně od 23h-5h a teď se budí v noci snad každé 2-3hodiny.Může mi prosím někdo poradit jak to zlepšit?

mysinka
9. led 2009

Masacek, buď v klidu, náš mrňous se budí co 1-2h, když jdou zuby tak i častějí 😝 Od tří měsíců to tak má...

kijonkova.k
9. led 2009

masace,třeba je to u vás růstový spurt,dej ji ještě chvilku čas.Naše spala od 6 týdnů celou noc(od 20,00-6,00),v půl roce se začala budit a budí se doteď.Ale to už dostane jen vodu 🙂

alca22:vyzkoušej to,určitě bude nejdříve řev,protože bude čekat mlíčko a hlavně maminku 😉 a Ty mu šoupneš čaj,ale chce to vydržet.Oni už pít mlíčko v noci nepotřebujou,je to o zvyku a hlavně se jim u toho dobře usíná,že...? 🙂 🙂

timbouctou
9. led 2009

Jo tak čaj jsme zkoušeli, řev jako blázen a řval a řval.... až se z toho poblinkal. Tak nám bude za 3 týdny rok a kojíme v noci pořád a asi budeme ještě hodně dlouho 😀

yanik
9. led 2009

masacek, taky vím, co to je v noci vstávat co 2 hodiny ... ale zrovna v půl roce se to trošičku zlepšilo, když jsem přes den začala dávat zeleninu ... ale nejvíc s zlepšilo až těsně před 1. narozeninama, když jsem ke kojení v noci začala přidávat i Sunar a večer se nabaštil kaše

jinak zrovna máme za sebou úspěšné odstavení - bez slz, žádné bolavé prsa 🙂 od 5.ledna nekojím ...
večer prcek vyžahne lahvičku Sunaru a budí se až kolem 5.h (ale poslední 3 noci dokonce až ráno v 7) a zase vyžahne lahvičku Sunaru 🙂 a bylo to maxi kojeňátko - do 6 měs. jsem jen kojila a to co 1,5 - 2 h

nevím, co poradit - každé dítě je jiné, každého potřeba je jiná ... pro našeho prcka bylo nejlepší pomaloučku ubírat, do ztracena ... ještě do půlky října jsem kojila i 1x před den; pak do 20.12. večer + 1x v noci a ráno; nejdřív jsem zrušila večerní kojení před spaním, po pár dnech to noční a pár dní stačilo na to, že lahvička se Sunarem ráno rychlej zažene hlad 🙂

přeju hlavně pohodové odstavování 🙂
(hodně mi pomohlo i pročítání rad na kojeni.net)

winifred
9. led 2009

Ahojky timbouctou tak jsme natom úplně stejně.I můj malej je stále v nci a přes den kojen a jaksj em si všimla taky se jmenuje Alexandr to je ,ale náhoda 😀 .Můj drobek veček neusne pokud nedostane prso.On totiž nechce flašku neumí z ní pít.Tak mu nemůžu dávat ani sunar. 😅

petronilla
10. led 2009

Taky to teď řeším,malou v noci kojím 1-2 x,čaje,nebo vody se sice napije,ale stejně pak řve,dokud jí nedám já 😒 .A to do 4 měsíců spala krásně celou noc.
Ale teď poslední dny mě začíná pěkně hryzat-v noci teda ne,ale ráno pokaždý,vždycky to dělala jen když pila z pravého prsa,tak jsem ji dala z druhého a dnes mě opět po dvou locích kousla,tak jsem se na ni vyprdla a dala ji jogurt.Na flašku taky není zvyklá,má jen hrníček,tak nevím jak to řešit 😒 ,když vím,že v noci by už mlíko nepotřebovala a ve dne to je taková hryzalka 🙂

kacka.va
10. led 2009

masacek: my to měly podobně, když rostly zuby.
Já bych chtěla odstavit v roce. Zrušit kojení přes den bude v pohodě (teď dostává jen k snídani a první sváču po obědě) a v noci kojíme 1x-2x, takže myslím, že to snad taky nebude žádná trága 🙂

eppik.m
10. led 2009

alca22: nám dr. poradila jak na odstavení : začít odstavovat přes den, postupně kojení znižovat, tj.
nakojit ráno, na oběd, večer a pak v noci,
na oběd, večer a v noci
večer a v noci
a nakonec zrušit nočné kojení ...
my budeme mít taky rok, a mléka mám pořád dost, kojit určitě budu do roka a půl 😉

timbouctou
10. led 2009

winifred_ no ne, a kdy že se tvůj Alexandr narodil?? Snad ne taky 2. února 😀 😀

no my přes den kojíme jen když jsme doma, malej spí místo po obědě tak po ranní sváče, mezi půl jedenáctou a jedenáctou vždycky zalomí 😀 Když jsme venku tak v autě nebo v kočáru usne i bez kojení. Právě ta noc bude špatná.... 😝

winifred
10. led 2009

Ahoj timbouctou můj Alex se narodil 1 února takže jsme o jeden starší.Tak já taky pořád kojím ráno jak se zbudí dopoledne taksi ještě cucne a samozřejmě to obědě.A odpoledne jak se zbudí po spaní a nanoc a to nemluvím o noci.Kdy k němu v poslední době stávám 4x za noc. 😀 😀

timbouctou
10. led 2009

winifred_ no ráno kojím taky, jak se budí v šest tak jsem líná hned vstávat, vezmu si chlapa do postele a dám mu prso a ještě si dáchnu 😀 Ale přes den fakt pije jen v těch 11 než usne. No a večer před spaním. Noc se pohybuje od 1 do x dávek, podle počasí a zubů 😕 Škoda že bydlíš v Ostravě, mohly bysme je v létě vypustit oba na písek a nechat je ať si spolu pohrajou 😀

kubaka
10. led 2009

Jít na to pomalu a postupně ubírat jedno kojení po druhém a nahrazovat jídlem. Nejdřív ta denní a nechat noc. Já jsem takhle nenásilně a nenápadně odstavila do konce 9. měsíce. Mlíka už jsem měla v noci už tak málo, že když jsem mu dala lahev Nutrilonu, tak ji vycucnul jako malinu 🙂 Nakonec pil jen jednou nad ránem a to jsem nahradila taky lahví a u toho už zůstalo. Jednoho dne jsem už prostě nedala a ani ho to nenapadlo. Je fajn utnout to takto zavčasu, kdy jim to nijak moc ještě nepřijde...

winifred
11. led 2009

timbouctou no j o opravdu bydlím od tebe hodně daleko.Taky jak malého trápi zuby se přisává častějinež obvykle.Teď máme 8 zubů a začínají se nám k lubat asi další malý jak je někdy hodně protivný kolikrát jsem hodně utahaná 😝 .Ale o proti prvnímu dítěti je hodňoučky že si ho nemůžu vynachválit.

pavlina05
11. led 2009

coriven ,
masacek
...nám se Aleš po 3 měsíci co spával docela dobře začala budit vnoci co 2 hodiny. Vydržela jsem to do 6 m., te´d už dělám měsíc novou metodu, jak se probudí, tak mu nedám hned prsko, ale snažím se jej uklidnit jinak!!! u nás teda nemáme dudlík a čajík mu nechci dávat, takže hladím a utěšuji. ZAtím to pomáhá a budí se mi po 4 hodinách. TAkže vyzkoušejte 😉
Kukněte na téma: Prosím o radu aby spal vnoci déle...

Jinak já chci kojit snad pořád 🙂 No do toho roka a půl by se mi to líbilo! Ale mám pocit, že prsa jsou vycucaný ☹ Asi by mě hodně mrzelo kdybych nemohla kojit!!!

ivusakos
11. led 2009

Ahojky, nechtěla bych to zakřiknout, ale právě se nám to daří zruba takhle. Malému je rok a týden.

Do Silvestra jsem kojila přes den co dvě hodiny, a v noci co hodinu. Řekla jsem dost! Všichni říkali, musí z tebe prcek cítít, že jsi odhodlaná odstavit ho! Musíš být přesvědčená! Takže jsem na to vlítla!

Přes den jsem kojila tři dny do třetího ledna ráno, odpo a večer na spaní. Lezl po mne, ale nedostal, vždy jsem ho musela rozptýlit a tak. Moc nepapal. Pak jsem ho odstavila i odpo a kojila týden jen ráno a večer. Taky stávkoval a moc nejedl dojídal se v noci!

S manželem jsme se tedy rozhodli ho odstřihnout i v noci od kojení, abychom nastartovali jeho jídelní režim ve dne. Byli jsme připraveni na noci plné řevu, ale světe div se, hlady vůbec neřval a stačilo mu dvě noci jen pohlazení a ujištění, že tam jsme. Kojila jsem večer a pak ráno v šest!

Uvidíme dneska, ale fakt mě to dost překvapilo, že chlapec pochopil, o co jde!

Sice přes den furt moc nejí, ale on dobrovolně hlady neumře🙂

Dám pak vědět, jak to dopadlo!

timbouctou
11. led 2009

ivusakos a ostatní úspěšné_ takovýhle kulišárny u nás byly ihned odhaleny!!!!

hladili jsme, nosili, sunar dávali, čaj....

chování funguje jen když se vzbudí ze zlého snu a tak. Ale kolem půlnoci prostě MUSÍ dostat svou dávku, kdyby čert na koze jezdil. A pak kolem třetí a když se vzbudí v těch šest samozřejmě.
No zatím to jde, vzbudí se, stojí v postýlce a bečí, tak ho dám k sobě, vytahnu kozenu a usnu. Ale jak to udělat s tím kojením před spaním kdybych si po roce chtěla odskočit do kina? To je prý na odbourání nejtěžší. Teď bude ve střepinách jak maminy kojí 13tileté lidi, to se podívám 😀

alca22
autor
11. led 2009

Nám se zatím vede. Přes den dostane normální jídlo. Večer mléko a zatím dvě noci se probudil až nad ránem kdy dostal taky mléko. Ještě odbourat tyhle dvě a máme to 😉

timbouctou
11. led 2009

alca22_ teda jak to děláš??

monik76
12. led 2009

Ahojky, tak my jsme měli teď rok a to jsem si řekla, že je na čase přestat v noci s kojením. Kojila jsem jen ráno, večer a v noci. Přes den jsme to postupně odbourali a to prso ani nevyžadovala. A v noci se prostě budí jen ze zvyku, hlady to určitě není, než jde spát, tak zbaští kaši a pak ji dám ještě cucnout.
Už je to týden co v noci nedostala ani ň a poprvé pije tak kolem 6h ráno nebo i později. Myslela jsem, že bude hysterák, ale zvládla to naprosto v pohodě, samozřejmě, že řvala, ale čekala jsem to horší, do pár minut byl klid. Ale budí se pořád. Takže kojíme jen ráno a večer a zatím nám to tak vyhovuje. 😉

ivusakos
12. led 2009

Monik76, my uplně stejně. Prso nedostane ale budi se porad☹ Snad pochopi, ze je lepsi spat 😝

timbouctou
12. led 2009

no ne, včera jsem koukala na ty střepiny... Viděly jste to někdo? Tak jak to já vidím, u nás to taky tak dopadne... Až bude malému 10 tak už mu snad dokážu vysvětlit, že to v jeho věku není vhodné...co by tomu řekly holky 🙄 😀

j.a.n.u.s.
12. led 2009

Ahoj holky, jestli muzu vkrocit...kdybych mohla vratit cas, vratila bych ho do veku kolem jednoho roku male...a tam bych sice neprestala s kojenim, ale "nejak" bych to urobila tak, ze bych kojila jen rano a vecer, a prestala bych kojit tak jak si rekne...do toho roku v pohode, ale pak uz je to "brusleni po tenkem lede"...ted je male 21 mesicu, furt kojim a zacina nam odstavovani...je to strasne. Led je cim dal tim tenci...

eppik.m
13. led 2009

Odstavování dítěte od kojení se liší podle toho,kolik času na něj matka má.Odstavené ve 2 letech je pro matku i dítě fyziologičtější než v 6 měsících.
U dítěte mladšího 9 měsíců je nutné kojení nahrazovat lahví s formulí nebo pít z hrníčku.
U dítěte staršího 9 měsíců může maminka kojení nahradit nejenom formulí,ale i jídlem či jinou tekutinou.
Jinak je postup při odstavování stejný – vynechat jedno kojení denně každé 2 až 3 dny.Pokud je takto odstavování prováděno postupně s ohledem na dítě i matku,má z toho lepší pocit.Právě v této fázi se může například zapojit se do krmení otec dítěte.

Toto mateřské chování může mít vliv na potomky až hluboko do dospělosti,proto se snažíme dodržovat určitá pravidla:
postupné odstavování trvá týdny až měsíce
je nutné vyzkoušet různé způsoby
doporučuje se vynechat jedno kojení denně každé 2 – 3 dny
v době odstavování věnovat dítěti více pozornosti.více se s ním mazlit
do procesu odstavování zapojit i otce dítěte
dítě přesvědčovat ,ale neodmítat
odvádět pozornost dítěte od kojení a vyhýbat se situacím,které kojení připomínají
maminka potřebuje pomoc a podporu svých blízkých
máme-li na odstavení například 5 dní a kojila –li matka 10 x denně,musí nahrazovat 2 kojení denně lahví
má-li na odstavení 2 dny,měla by první den vynechat každé 2 kojení,zbytek druhý den
dítě nemusí vyžadovat láhev tak často,jako kojení
náhražka za kojení záleží na věku dítěte
Světová zdravotnická organizace podporuje kojení do 2 let dítěte a také přirozené odstavování.Podle odborníků je dobré kojit alespoň 6 měsíců,ale čím déle,tím lépe:je to nejenom jedinečný vztah matky a dítěte,ale mateřské mléko i po 2 letech je zdrojem bílkovin,tuků,vitamínů a minerálů.Obsahuje obranné látky,které chrání dítě zvlášť v období objevování okolí.