Jak přestat s kojením? Abysme nebyli ve stresu

jane86
18. lis 2011

Holky poraďte mi jak přestat s kojením,a by děťátko ani já nebyla ve stresu. Mému chlapečkovi je 15 měsíců. Pořád kojím, přes den cca 1-2, ale jen když chci aby mi usnul doma nebo když je hodně nervozní, ale to by odbourat šlo, ale večerní a noční kojení? To v žádném případě, kojím i třeba 6 krát za noc a ráno, aby nevstávál v 5 tak ho mlíčkem také uspávám. Jsem už z toho nevyspání unavená a on myslím také jak nespí. A to, že ho nemůžu na noc nikdy nechat ani nemluvě.......Prosím poraďte,a le nechci, aby moc trpěl a plakal, ale myslím, že je ještě malý na to, aby pochopil, že třeba mlíčko není??????????????????

ladida.l
18. lis 2011

Tohle jsme řešila cca před rokem. Já jsme se na 14 dní odstěhovala z ložnice a s malým spal manžel. Bylo to náročné, ale pomohlo to a podařilo se noční kojení zrušit. Do teď se ale stejně často v noci budí, místo kojení ale vyžaduje kontakt, takže se přitulíme a za chvíli pokračuje ve spaní.

ja.na81
18. lis 2011

Ahoj, ja jsem zrusila nocni kojeni kratce pred prckovymi prvnimi narozeninami. Uz jsem taky nemohla, protoze se budil na minutu presne po 2 hodinach. Jako malem miminko 😉 No a proste jsem ho nechala plakat. Nabizela jsem mu napit vodu, podavala dudlika, hladila, rikala mu "uz jsi prece velky kluk, ted se bude v noci spinkat" 🙂 😉 Tu prvni noc jsme se teda vubec nevyspali... ale druhou uz to bylo lepsi, i kdyz se budil porad stejne casto, ale uz tak neplakal a za par dni pohoda. Takze jsem kojila v te dobe tak 2x pres den a pak tak az kolem pul pate rano, aby taky jeste spal 🙂
Ted je to 3 tydny, co nekojim vubec. A vicemene to bylo nase "spolecne rozhodnuti". Najednou chtel pres den min a min, az nechtel vubec. Takze zustalo jen to kojo v pul pate rano. No on uz pak ke konci stejne nespal, tak proste jednoho rana nedostal prso, trochu "nadaval" 😉 Ale druhy den uz zase pohoda.
Jo a v noci se samozrejme budi i ted, tak 2x, bud chce napit vody nebo dudlik, pohladime a spime 🙂

anneli
18. lis 2011

A pije UM? Mě se podařilo obě děti odstavit, až když přestali odmítat UM. Oba byli plně kojení, ani jeden nechtěl flašku, tak jsme nejdřív dávali UM lžičkou (syn dlouho nechtěl, vyzkoušeli jsme různá mlíka, různé příchutě, oba pak začli s banánovým UM), postupně se naučili na flašku, no a když už vypili UM, tak jsem se snažila, aby ho hodně vypili přes den, aby jim mlíčko v noci nechybělo a udělala to jak ladida.T - manžel s dětma v ložnici a já se odstěhovala do obýváku - potřebovali jsme odbourat hlavně to časté noční buzení. U obou to šlo relativně rychle, během pár dnů, syna jsem odstavovala před 2 týdny, dcerku v 15 měsících, před odstavením jsem se snažila omezit kojení na minimum, aby taky prsa netrpěla, vše proběhlo bez problémů. Syn se mi teď zatím budí 1-2 a pije UM. Dcerku jsem pak noční pití UM odnaučila tak, že jsem jí postupně dávala míň a míň, až se sama přestala budit.

evulinkab
18. lis 2011

Ahojky, tohle stejné jsem resila i já, malýho jsem prestala kojit v 15mesicich.Byl strašnej závislák na prsu, v noci se mi budil treba i dvakrát do hodiny a chtel pít a "dundat" moje prso.Já byla nevyspaná, malej nevyspanej, no hruza.Tak jsem se v jeho 15mes rozhodla s kojenim ze dne na den seknout.Proste jsem sla koupit Sunar, flašku a rano, jak se mi malej probudil a byl zvyklý, že hned jsem ho dávala k prsu, tak jsem ho misto toho posadila do židličky a dala mu umelé mličko.Nejprve to nechtel, neumel z te flasky pit...tak jsem si namočila prst do toho mlika a ten namočený prst mu dala do pusy...bylo videt, že mu to zachutnalo, tak jsem ten prst takhle namocila do toho jeste asi trikrát a pak jsem mu misto prstu strcila do pusy tu flasku.A malej pil.A v ten moment jakoby zapomnel na kojeni.Vecer jsem mu udelala zase Sunar, malej to vypil a tu noc jsme se konecne oba vyspali!!!MAlej fakt spal celou noc.Když se mi teda jeste tak jednou za dva dny nalily prsa, tak jsem mu to dala vypít, nicmene on sám to nevyžadoval.Takže u nás to bylo bez problému, ackoliv jsem si myslela, že ho od kojení budu horkotěžko odnaučovat, byl fakt MEGA závislák.Postupem casu jsem vymenila flašku za hrnek na pití a je to takový náš rituál večerní, vypije mličko, rekne dobrou noc a jde spinkat🙂

beponka
18. lis 2011

já tedy přestala až v 21 měsících. a do té doby jsem kojila závislačku ve dne i v noci. pak jednou usnula bez prsa a už nikdy nedostala. řekla jsem jí, že mlíčko už není. tak jen chodila a plácala mě přes prsa a říkala, už není. prostě to pochopila rozumem. a ničím jsme nenahrazovali. UM žádné nechtěla. tak jen hodně mléčných výrobků

eloana
19. lis 2011

toto jsme resili zhruba pred mesicem a pul.....zitra nestupuji dio nemocnice, takze jsme museli odstavit...malemu bylo 16m
brecel 1 noc -pak to pochopil a dobry....zustala jsme s nim v loznici a nejak jsme to zvladli...jedna noc az dve jsou proste krusne....malej zasadne usinal pouze u prsa, takze problem usnout
S odstupem casu se usnuti zlepsuje... v poledne ho unosim a vecer si proste lehneme a do 10m usina,ale chodi spat kolem 9:30
drive neusne
Uplne bez breku to asi nepujde.... jedine odstavovat postupne, ale u nas to neslo malej byl zavislak a prsa by se dobrovolne nevzdal
Nyni usina, tak ze si drzi moje prso🙂)

martaska78
19. lis 2011

My to řešily na 20 měsících, malé se začaly z nočního kojení kazit zoubky. Osvědčilo se mi prostě zalepit bradavky leukoplastí s tím, že mám bó a že už mlíčko není. Malá asi 2 dny chodila kontrolovat, jestli ještě je bó, dala mi pusinku a bylo to. Byla to malá závislačka, byla kojená pořád ve dne v noci + příkrmy. Hlavně to chce opravdu přestat ze dne na den a úplně přestat kojit, jinak to nezabere. Asi brala jako "zradu", že to ve dne jde a v noci ne. Nejhorší bylo usínání, to slzičky byly, ale naučila se usínat s rukou na prsu a stačilo jí to a ještě jí to nepustilo 😀 . Hlavně hodně trpělivosti a stát si za svým. UM jsem nedávala, zkoušela jsem do flašky neslazený čaj nebo vodu, ale odmítala to, tak máme jen u postele hrníček s vodou, kdyby měla žízeň. Trvalo to asi 2 dny a byla s tím smířená, hůř jsem byla na tom já, za prvé mi to chybělo a za druhé jsem měla tak 3x velká prsa než normál 😀 , ale manža byl spokojenej 😀 a hlavně od té doby spí celou noc 🙂 , o čem se mi mohlo pří kojení jen zdát. Hodně štěstí

kfitecko23
19. lis 2011

Já od 4měsíce musela dávat na noc UM.Jinak jsem normálně kojila. V noci spal celkem pěkně někdy se budil napil čaje a spal do 4,30. To jsem ho nakojila. Před den jsem kojení odbourala uplně a bylo jen to ranní. Nějak moc po prsu netoužil, jen ráno si chtěl "podudlat" Když mu bylo 9měsíců řekla jsem si že si dávám do roka čas abych ho odstavila. Jednou jsem večeřela kolem 5 a on chtěl taky dala jsem mu chlebík s máslem a v 18,30 dosal svojí dávku UM. Ráno si vzbudil v 5 a nějak moc prso nevyžadoval, já mu ho ani nenabízela. Vztala jsem pohráli jsem si asi půl hodiny a bez prsa šel spát. Spal do 7 jako vždy. Zjistila jsem teda že když se večer víc nají krásně vydrží do rána a já jsem si byla jistá že nemá hlad. Má skoro 11.měsíců a já už nekojím.