Jak přestat s kojením? Poraďte fintu

sisa31
9. říj 2009

ahojte maminky,nikdy jsem si nemyslela,že u třetího prcka budu totálně bezradná 😒 ,ale mám velký problém odstavit mého 9měs.syna,prsa mám úplně dodělané,bradavky prasklé do krve hned na několika místech,mám toho plné zuby 😠 ,ještě jsem se nevyspala,prostě si myslím,že stačilo,jenže prcek si to nemyslí.Má 4 zuby, kouše mě a tahá, takže jsem bez šance,aby se mi to trochu zahojilo,ikdyž se mažu Bepanthenem,sádlem....nemusím vám ani vykládat,jak strašně to bolí, štípe a pálí a navíc se bojím, že do toho dostanu nějaký zánět 😒 .Maloch nechce flašku ani vidět,natož tak Sunar nebo něco podobného,nevíte o nějaké fintě???Prosím o radu nebo se fakt zblázním ☹

sisa31
autor
13. říj 2009

holky, děkuji moc za příspěvky.Já jsem štastná,už i trochu vyspaná a jsem ráda, že prcek zvládá pití z hrnečku a dokonce i Sunar už je v pohodě.Nic jinýho mu nechutnalo.Nekojila jsem ho od pátku a už určitě nebudu cukat zpátky.Bradavky se mi zhojily,malej je spokojený i bez prsa a já si snad 24.10.zajdu s holkama na chvíli pokecat na kafíčko, než mi můj muž zavolá,ať to tam ukončím, protože si mě malej žádá🙂))))Ale řeknu vám,s mlíkem nebo bez mlíka,jsme stejně dobré,odrodit, odkojit, odchovat a být pořád trpělivé, starostlivé a tu pro své milované děti, které nás stejně časem pošlou......,protože budeme mít zastaralé názory--holt je to život.Držte se!!!!

dukie
13. říj 2009

sisa: No super, tak to má být! Veliká gratulace! 😵

sisa31
autor
13. říj 2009

dukie----díky moc 🙂 ,to moje odstříkané mlíčko jsem mu dávala z hrnečku,ale nechci si to moc odstříkávat, aby se mi to přestalo tvořit,takže ted je převážně na Sunaru-vypije i 180!!!!-čumím a je zasycený na delší dobu a kousat si a škubat může jak chce,ale do latexu 😉

aleachim
13. říj 2009

Sisa, přečetla jsem si diskusi až nyní a máš mou podporu! Já už mám kojení taky plný zuby a to na tom nejsem zdaleka tak špatně jako ty. Rozhodně si nepřipouštěj nějaké výčitky. Z tvého dnešního příspěvku je mi jasné, že jsi mnohem spokojenější než když jsi tuto diskusi zakládala. Přeji, abys byla i nadále spokojená, protože spokojená matka znamenají spokojené děti.

aleachim
13. říj 2009

Sisa, mám ještě dotaz. Jak jsi dokázala, že začal syn pít sunar? Já malé zkoušela dát lahvičku a vůbec z toho neumí pít. Jen tak to cucá, jako dudlík.

sisa31
autor
13. říj 2009

aleachim---on taky nepije z lahvičky ze savičkou,ale z hrníčku s latexovým pitkem,má do toho víc zabořený nosík a proto mu to asi připomíná prso, navíc když to obrátíš dnem vzhůru, tak to neteče,musí sát-je to hrníček od NUKU a je tam obrázek s fotbalistama(dostal to jako dárek od tetičky----a přišel vhod),ale taky jsem mu tam nejdřív dávala moje odstříkaný mlíčko a pak teprve Sunar.Vyzkoušela jsem Nutrilon, Hami, Bebu a jediný, co mu chutná je právě Sunar.

aleachim
13. říj 2009

sisa, díky moc, tak to určitě vyzkouším.

sisa31
autor
13. říj 2009

aleachim---zkus to a uvidíš,většinou jsou hrníčky na učení s tvrdým pitkem,ale toto je měkké,jak do toho kousnul vzteky,tak mu to stříklo do pusinky a zjistil, že je to moje mlíčko.To jsem mu dala asi tak 3-4krát a potom jsem mu tam dala právě Sunar.Ostatní maminky mi říkali, že pokud máš sladké mlíčko, většinou právě děti chtějí ten Sunar.Tak jsem mu ho dala,jen trochu zvednul obočí-byl trošku překvapený,ale já na něj--mňam,mňam,no to je dobrota...blabla,prostě jsem ho ukecala 🙂

aleachim
13. říj 2009

sisa, myslím, že s mlíkem problém nebude. Lucka je taková baštilka a zatím snědla vše, co jsem jí dala. Tak doufám, že to tak bude i s mlíčkem. Mně fakt příjde, že si s tím dudlíkem u lahve neví rady. Cucá to, kouše a nic. Už jsem hrneček koupila, tak uvidím. Zítra napíšu, jak jsem dopadla.

romankav
14. říj 2009

aleachim, zkus u pítka na čas vyndat membránu, která způsobuje "nekapavost" nebo si pořídit úplně obyčejné pítko (bez nekapacího systému, jen s dírkami na pití), dětem chvíli trvá, než pochopí, že z toho musí sát.

aleachim
14. říj 2009

tak z hrníčkem mě moje malá pěkně vyřvala. Odstrkovala to rukama a vůbec nechápala proč ji to strkám do pusinky. Nakonec se chytla na dudlíka, takže vypila, co měla.

Byla jsem tak zoufalá, že bych jí bývala ráda to prso dala, ale já už skoro žádné mlíko nemám a zvyšovat poptávku odstříkávání nechci. Jsem asi sobecká, ale za těch skoro 9 měsíců jsem odsávala tolikrát, že až se mlíko ztratí budu mít prsa až po kolena. Mám už z odsávačky úplnou fobii. Kojení jsem si vydupala ze země a několikrát musela hodně bojovat, aby to šlo. No a teď by to šlo a není, co nabídnout. Už toho mám vážně po krk. Takže tak.

sisa31
autor
14. říj 2009

aleachim---mě to taky strkal rukama pryč,ale já jsem si s ním lehla,tak jako u kojení a místo prsa, jsem mu ten hrníček foukla.Nejsi sobecká,neboj,ona si zvykne.Já jsem si tady četla, že mám odstavovat kojení postupně--to si nedovedu představit vůbec.Oni ti prcci nejsou hloupí a když jednou zjistí, že si může prso vyřvat,tak bude řvát.Já jsem přestala naráz.Mockrát jsem byla nalomená, že mu to prso dám--bylo mi ho líto, ale teď jsem štastná,že jsem to vydržela.Malej je už 6 dní bez prsa!!!Mě se mlíčko ztrácí a jsem víc v pohodě.Vydrž a zkoušej.Já jsem ho na chvíli uklidnila dudlíkem a pak jsem to zase zkusila.Držím pěstičky.

kadlecova.misa
14. říj 2009

ahoj Siso..máš taky mou plnou podporu..sleduji tvůj příběh a ted píšu...taky mám kojení plný zuby..už jsem byla tak unavená,že jsem dala Sunar..no malá neumí pít ani z pítka,ani z flašky 😀 ...tak to asi ještě chvíli vydržím. Mám to jak na kolotoči,jednou hodně, jednou málo..kojila jsem taky po 2 hod.. 😝 v noci se často budila..no ted mě asi pochopila,potvurka jedna malá a nechává mi oddech..tak to ještě chíli s tím kojením vydržíme 😔 . držím pěsti!!

martina100
14. říj 2009

Ahoj všechny,
potřebovala bych poradit. Chci přestat s kojením, jednoduše proto, že už mi to není příjemné - malé je rok, opravdu mám pocit, že už to stačilo. Ale bohužel Abi odmítá veškeré UM (Hami,Sunar, Bebu, Nutrilon), pít z hrnečku umí, takže v tom problém není, prostě to UM nechce.
Nevíte některá co s tím?

veruska007
14. říj 2009

Ahoj, tak ja se pridam k tem, co chapou, ze chces s kojenim opravdu PRESTAT. Mimochodem, moje maminka rikala, ze nas vsechny kojila taky jen do doby, nez jsme zacali kousat, protoze jsme se to proste neodnaucili. Ve skole jsme se ucili, ze v primitivnich spolecnostech se dite taky kojilo do doby, nez kouslo - pak dostalo ranu a prestalo se okamzite kojit. Preju pevne nervy s prechodem na lahev. My vyzkouseli spoustu typu lahvi a savicek nez jsme prisli na tu, ze ktere je mrnous ochotny pit - lahev musi byt uzka, savicka anatomicka nuk, uzsi typ. Nebo zkus hrnek s pitkem - sle aby bylo mekke. Nez se dite nauci novou dovedvost, treba pit z hrnku, flasky, chvili to trva.

aleachim
14. říj 2009

holky, díky za tipy, zkusím ji dát ještě ten hrnek. Nechci jí naučit pít z flašky a pak znuvu přeučovat na hrnek. Taky si myslím, že když jednou dostane prso a jednou ne, bude z toho akorád zblblá a bude řvát. Chce to důslednost, tak uvidím, jak mi to půjde.

Jinak z té flašky, když jsem jí to maškala, aby jí to teklo, tak pěkně pila. Takže si myslím, že mlíčko ji chutnalo. Jak jsem psala, odsávačku už nevezmu do ruky, takže si musí zvykat. Žádné, nejdřív moje a pak ti tam naliju něco jiného.

romankav
14. říj 2009

veruska007: doufám, že to nemyslíš vážně 😖 To nevím, co by podle tebě dělalo dítě, kterému vyrostly zuby v pěti měsících v primitivní společnosti - dostalo by ránu a umřelo by asi hladem, ne?
Každá matka má právo se rozhodnout, jestli dítě kojit nebo ne, ale taky by měla znát výhody a nevýhody obou variant. MM obsahuje protilátky, které dítě chrání proti bakteriálním infekcím (pneumokok, meningokok) a je pravděpodobné, že i proti některým druhům alergie v pozdějším věku, ale to je každého věc.
sisa31: není pravda, že se nedá odsatavovat postupně. Většina maminek to tak dělá, ale je to ve věku, kdy dítě už přijímá příkrmy (takže určitě se nedá hned odstavit půlroční dítě). Já jsem takhle syna odstavila, úplně v pohodě, bez problémů a znám dalších x maminek, které to udělaly stejně.

sisa31
autor
14. říj 2009

aleachim:zkus jí to i z toho hrnečku trošku zmáčknout,aby zjistila, že je tam ta dobrota a dát to přesně tak,jako když bys ji kojila--já kojila vleže,protože byl prcek strašně těžkej už co se narodil(4250g a 55cm) a bylo to pro mě nejpohodlnější,ale ty nalitý prsa první 3dny jsou fakt mazec,jen jsem seděla o odstříkávala,včera ani dnes už jsem nemusela 🙂
romankav:tak mám z tebe takový zvláštní pocit, že se hned chytáš každého slova,nejdříve si pořádně přečti,co Veruška007 napsala:------že se to učili ve škole-----to rozhodně neznamená, že je to její názor, zrovna tak jako já jsem psala,"že si to nedovedu představit"---to postupné odstavování--né,že to NEJDE.Každá mamka zná svoje mimino nejvíc,tak je na ní,co je pro ni a pro její mimčo nejlepší.Znám ženský,které nekojili nikdy a děti mají naprosto v pořádku a můj nejmladší,kterého jsem kojila 7 měsíců plně a 2 měsíce s příkrmováním posbíral co mohl,byli jsme 2krát na hromadě(atb.) a jednou jsme dokonce skončili v nemocnici,takže je to i o imunitě jako takové, nejen,jestli je dítě kojeno nebo ne----meningokokem nebo pneumokokem jsou ohroženy jak děti kojené,tak nekojené.

sisa31
autor
14. říj 2009

Martina100:slyšela jsem,že existuje BIO mléko a teď mě asi romankav roznese na kopytech:malé je rok-přemýšlela jsi o tom, že by jsi dala mimču převařené kravské mlíčko??Co asi dávaly naše babičky dětem,když nebylo UM???

petja
14. říj 2009

13 kg v 9.měsících???

sisa31
autor
14. říj 2009

joo,měla jsem mlíčko samou smetanu,však jsem si taky dopřávala 🙂 ,všichni moji kluci byli takový a dnes jsou jak tyčinky,měla jsem dnes strach,aby je to neodfouklo 🙂

petja
14. říj 2009

No já jen,že Filí je kus chlapa,má 95 cm,ale ve skoro dvou letech má tak 13,5kg. Jinak určitě doporučuji ta homeopatika,je to úžasná přirozená věc.Pokud jsi rozhodnuta přestat kojit,což být tebou neváhám už ani den,zvládneš to levou zadní.Prostě zkus postupně vynechávat kojení až to utneš úplně,mimčo to zvládne,za chvíli si ani nevzpomene.Netrap se!

romankav
15. říj 2009

sisa31: Každý ať si dělá co chce. Z tvého příspěvku jsem chápala "nedovedu si představit" jako "to bych nikdy neudělala" a když tuto diskuzi čtou maminky, co nemají žádné zkušenosti s odstavovaním, můžou třeba nabýt dojmu, že tohle je jediné správné. Mám kamarádky, co nekojí nebo kojily z různých důvodů třeba měsíc a nikdy bych je neodsoudila. To, že MM je velmi důležité pro obranyschopnost organismu je nevyvrtitelná věc, zkus si najít víc odborných informací. A pokud argumentuješ tím, že tvé dítě bylo kojené a bylo nemocné, takhle to nemůžeš posuzovat, to bys musela mít jednovaječná dvojčata, žijící v naprosto stejném prostředí a jedno krmené MM a jedno UM a i tak by to nemohlo být 100%ní porovnání účinků MM a UM. Prostě je možné, že kdyby tvé dítě nebylo kojené, mělo by ty zdravotní problémy ještě horší.. A bakteriální infekcí jsou opravdu ohroženy víc nekojené děti, zkus se prosím víc informovat (ale rýma, chřipka a nachlazení jsou virové infekce).

sklenicka24
15. říj 2009

ahojky, já mám stejný problém jako Sis, je nám sice půl roku, ale kouše také strašně. Flašku bojkotuje.. koupila jsem tři druhy, s tou poslední jsme měla úspěch pouze ten den ☹ ☹ ☹ Doktorka nad tím kroutila hlavou.

NOční buzení, to raději nebudu komentovat, ale věř, nejsi v tom sama. je to šílené. U prvního jsem to vůbec nezačila.

Tak se drž, snad to nějak zvládneme 🙂

sisa31
autor
15. říj 2009

romankav:určitě nejsem zdaleka tak vzdělaná v tomhle směru jako ty,ale kdybych se domnívala, že je kojení zbytečné,nekojila bych malého ani den.Jen jsem tím chtěla říct,že jestli má dítě oslabenou imunitu,starší sourozence, je riziko nějaké infekce podstatně větší.Já se tady nestavím do role, v které bych si tady založila poradnu--to máš v malíčku ty,ale čerpám z mých zkušeností,neříkám nikomu holky nekojte, je to na nic.Jen jsem řekla, že jsou děti nekojené, které jsou takřka bez problému a pak jsou děti kojené, které sice kojením chráníme,ale neuchráníme tak, jak bychom si přáli.Já jsem se bavila o to, že jsme měli dvakrát atb.--takže by jsi při svém vzdělání mohla vědět, že virová infekce léčit atb.nelze,to znamená, že jsme měli infekci bakteriální 😉 .Nejspíš se nějak nechápeme. ☹
Petja: já už tohle dávno neřeším--můj 4letý syn má 17kg i s dřevákama.Vždycky to mělo stejný průběh-v půl roce 10kg,byli tlustí a líní a náááádherní bucláčci a dnes když je vidíš,dala bys jim korunu 😉 .Mají to mít po kom,já byla taky taková-nebyli mi vidět oči, začala jsem chodit až v roce a půl a potom ve škole se mě soudružky ptaly, jestli mi maminka dává papat 😀

romankav
15. říj 2009

sisa31: to, že lékař předepíše antibiotika často není závislé na tom, zda-li jde o bakt. nebo virovou infekci - někteří lékaři dávají antibiotika téměř na všechno. Neřííkám, že se jedná o tvůj případ, ale samozřejmě jistá si nejsem (dělali synovi CRP? jaké měl hodnoty atd.?).

sisa31
autor
15. říj 2009

romankav-náš doktor dává atb,až je zle,měl CRP 70,-to bylo moooc.V moči měl zvýšený počet, bílých krvinek,bílkovinu,i počet bakterií.Vyšlo mu to takhle 3krát po sobě a až nás hospitalizovali a vycévkovali ho, měl najednou moč sterilní-nejspíš došlo ke kontaminaci z toho nalepenýho pytlíku.......je to na úplně jiný téma,ale musím souhlasit s tebou v tom, že díky kojení jsme vypadli z nemocnice za 4 dny.Tam totiž nic jinýho opravdu nechtěl--ani přesnídávku a tenhle "super návyk" jsme si dovezli i domů,takže buď jsem absolvovala neustálý řev nebo jsem--aby mi nepraskla hlava---kojila a drahoušek se mnou mával jak s mávátkem.Brrrr,jsem ráda že je to za mnou

romankav
15. říj 2009

sisa31: to je mi líto, že byl takhle nemocný, hlavně, že je v pořádku. Neříkám, že MM je všelék...ale určitě mu to pomohlo k rychlejšímu uzdravení. Jsou děti, kterým, když je špatně a jsou na UM, nic nesní ani nevypijí a skončí na týden na kapačkách z obyčejné střevní chřipky, takže když pak dítě pije aspoň MM, tak je to v době nemoci fajn. Je ale fakt, že to chce zase postupně odvykat, aby mimčo nebylo na prsu furt (což neplatí pro novorozence).

petja
15. říj 2009

jo MM většinou pomůže už tím,že doplní tekutiny,který nemocný dítě málokdy bez problému chce.Když měl malý po očko průjem a zvracel mi,jedinné co udržel bylo MM.To jsem tehdy byla velice vděčná,že pořád mohu kojit!!!

aleachim
15. říj 2009

No, já myslím, že je to také o to, že přes bradavku vytvoří a předá do MM matka protilátky, takže jsou na tu nemoc dva. Přes zimu měl manžel dvakrát dost hnusnou chřipku, já to od něj chytla a malá ani nezakašlala. MM je fakt super, ale kojit do 2et to by mě asi omylo. Myslela jsem, že vydržím do roku, ale nevyšlo to a ani mi to nevadí. Spíš je blbé, že končím v období, kdy začnou zase virozi, chřipky,....