Jak přestat s kojením? Poraďte fintu

sisa31
9. říj 2009

ahojte maminky,nikdy jsem si nemyslela,že u třetího prcka budu totálně bezradná 😒 ,ale mám velký problém odstavit mého 9měs.syna,prsa mám úplně dodělané,bradavky prasklé do krve hned na několika místech,mám toho plné zuby 😠 ,ještě jsem se nevyspala,prostě si myslím,že stačilo,jenže prcek si to nemyslí.Má 4 zuby, kouše mě a tahá, takže jsem bez šance,aby se mi to trochu zahojilo,ikdyž se mažu Bepanthenem,sádlem....nemusím vám ani vykládat,jak strašně to bolí, štípe a pálí a navíc se bojím, že do toho dostanu nějaký zánět 😒 .Maloch nechce flašku ani vidět,natož tak Sunar nebo něco podobného,nevíte o nějaké fintě???Prosím o radu nebo se fakt zblázním ☹

sisa31
autor
23. říj 2009

takže holky dnes je to už 14 dní, co nekojím,tak jsem ráda, že jsme to zvládli bez řevu a vztekání 🙂 další pozitivum je na tom to, že se mi konečně podařilo zhubnout nějaká ta kila navíc---u kojení to nehrozilo,takže už v klidu obleču kalhoty, které jsem nosila před těhotenstvím,tak mám velkou radost 😀 .Maličký je spokojený,budí se tak dvakrát za noc kvůli dudlíku,takže i já jsem spokojená a konečně vyspaná--hned mám lepší náladu....a co vy,jak bojujete???

meleri
23. říj 2009

siso,

klobouk dolů..to jsi zvládla rychle! no já bych už s tím taky příští rok ráda sekla..nevadí mi to naopak jsem štastná že kojím ale chtěli bychom pomalu už druhé dítě..

holky neporadíte někdo jak pomalu odstavit dítě? můj malý má zatím 11 měsíců, ale chtěla bych kojit tak do 15 měsíců a pak přestat, jenže on nechce vůbec pít nic jiného než mléko..učím ho každý den ze skleničky, nebo z láhve, ale furt to nejde...kouše do ní, občas si lokne,pak to všechno vyplive..:(

odkdy takhle děti pijou tekutiny? např. vodu, štávu, čaj...pak bych ho už mohla odstavit..

mám strach že po 2 letech ho to neodnaučím a pak budu kojit do 10 let 😀 .

kinsen
23. říj 2009

meleri: tekutiny by měli pít už od šesti měsíců, musí to být pro tebe velká zátěž kojením pokrýt jeho denní potřebu tekutin a to je cca 1 litr denně. Já bohužel před pár týdny o mléko přišla, od půl roku jsem malého trénovala na lahvičku a hrníčky a trvalo mu asi měsíc než přišel na to k čemu jsou 🙂 A teď s tím naštěstí nemá problém.

meleri
23. říj 2009

no zátěž to ani není, ale kolik toho vypije to opravdu nevím.
malý pil kdysi z láhve v pohodě, když jsem chodila pryč a manžel se staral o malého, ale pak už jsem neodsávala a malý už z láhve nepil..od té doby to neumí..
zkouším to asi už asi necelý měsíc, ale nepije, max. trošku si dá ze skleničky....

aleachim
23. říj 2009

meleri, u nás je to to samé a taky s tím bojujeme. Někdy si dá z dudlíku, jindy s pítka. Mám pocit, že jí akorád blbnu hlavu a chtělo by to jen jedno, aby se to naučila. Jenže ona si to asi nemyslí a tak si vezme pokaždé z něčeho jiného.

sisa31
autor
23. říj 2009

meleri---jestli je malošek hodně počuraný,tak si myslím, že mléko jako tekutiny by mu mohli stačit,ale vůbec není na škodu, když mu ještě tekutiny přidáš--čaj,třeba po příkrmu,stačí trošku a pak zase trošku,zkoušet to, aby si zvykal trochu pít i z něčeho jiného než z prsa.Já jsem malého přestala kojit ze dne na den-prostě jsem si řekla, že už ho nepřiložím--moje bradavky vypadaly,jako by měly každou chvíli upadnout,takže mě to jen utvrzovalo v tom, že už mu prostě z prsa nedám.Odstříkané mlíčko jsem mu dávala z hrnečku a sice první týden byl trošku horší---pořád hledal....bylo mi úplně nanic, ale jelikož je odmalička velký jedlík,nakonec vyhrál hlad a z hrníčku mi začal pít takřka bez problému.Jestli chceš ještě kojit, tak nevidím důvod proč by jsi měla maloška odvykat.Otěhotnět přece můžeš i u kojení 😉 Být tebou,tak odstavování ještě neřeším 😉
aleachim---bojuješ jen z flaškama nebo ještě do toho normálně kojíš???

meleri
23. říj 2009

Aleachim,

já si fakt myslím že ta flaška je asi krok zpátky..zařekla jsem se že začnu dávat z toho pítka se zobáčkem, a dneska jsem ho zakoupila...pár kapek vypil, takže sát z toho umí když chce, ale když v tom není moje mlíko, tak to prostě nechce... ☹

Sisa,

jo čůrá dost, takže si myslím že mu to stačí asi..

to chápu že tě to trápilo, četla jsem si diskuzi, v takovém případě je lepší toho nechat..ale jsi dobrá že jsi přestala ze dne na den! a nebolelo tě to? co mlíko už je v čudu?

chudák..jak to vzal, hodně plakal?

my nemůžeme mít děti jinak než přes IVF, a když jsme tam šli doktor se zasmál a řekl že jestli kojím tak to nepůjde, a´t přijdem až dokojím... 😢

meleri
23. říj 2009

pitomé je že všude je spousta rad jak kojit, jak začít atd, ale nikde už se moc nepíše o tom jak skončit..

co dávat dítěti pít když nechci aby moc pil čaj (přijde mi že čaj není zrovna dobrá věc, i když je dětský)..nějaké čerstvé štávy nebo stačí ta voda? ta mu moc nejede..

aleachim
23. říj 2009

meleri, to si myslím taky, že flaška je krok zpět. jenže já už mlíko nemám a když z hrnečku neche, dám flašku, ať se napije aspoň z ní. Je to ale i naopak, někdy nechce flašku a pije z hrnku. Já tomu fakt nerozumím, je to hold potvůrka.

sisa, kojím jen v noci, když se vzbudí, což je tak 1x za noc někdy vůbec. Jsem líná vstávat a dělat um, i když vím, že tím to asi trochu komlikuju. má prso, flašku, hrnek. Asi je z toho trochu zblblá.

meleri, já ji dávám převařenou vodu nebo š´távy, co doma odšťavním, ale teď nemám žádné pořádné ovoce, tak jen vodu nebo um.

meleri
23. říj 2009

já taky nevím co si mám myslet..jestli to udělat jako Sisa, nebo to udělat postupně...

právě já nic jiného než pomeranče teda neodšťavńuju ale to mu ještě dát nemůžu ty citrusy jsou myslím až po roce?

jo je to fakt těžké...

někdo má to štěstí že mu děcko pije čaj a všecko možné už od půl roku..náš malý to nikdy nechtěl, jenom furt to moje mlíko...

asi to nakonec jinak než drasticky nepůjde...

no jak půjdem na kontrolu (to je ale až v prosinci) tak se zeptám jak s tím..

sisa31
autor
24. říj 2009

holky nevěšte hlavu,jednou se to ty potvůrky odnaučit musí 😉 musí přece existovat nějaké řešení..... 😔
aleachim---máš pravdu, s flaškou,hrnkem i prsem z toho má asi pěknej guláš 😲 ,zkus jí nedat na výběr,ať pije jen z toho hrnečku--je to i do budoucna lepší,všechno---UM i čaj 🙂
meleri----dokonce jsem slyšela případy, že se maminka,která se rozhodla přestat kojit sebrala na týden k mamince a rozmrzelého kojence přenechala tatínkovi---docela dobrá pomsta 😉 Jo a k tomu pití---dneska je takovej výběr čajů---bylinkových i ovocných-za tepla i za studena,že si nemyslím, že je nutné odšťavňovat ovoce,nemluvě o tom, že moje děti nikdy vodu nepili--prostě jim nechutnala,ale když jim nějaký čajík zachutná,je větší pravděpodobnost,že bude taky přes den přijímat víc tekutin---což je jen dobře.Máš pravdu, že jsem se taky nic pořádného nedočetla o tom, jak mám přestat kojit....mlíka jsem měla ještě tak pro 2 děti,ale bohužel bradavky byly úplně zničené ☹ První 3 dny jsem měla prsa jak Pamela Anderson--bolely mě tak, že jsem měla co dělat, abych slezla ze schodů,ale odstříkávala jsem jen do úlevy a doufala,že bude líp 🙂 Holky, držím moc pěstičky,tfuj,tfuj,ať na ty vaše potvůrky vyzrajete! 🙂

meleri
24. říj 2009

siso,

rozmrzelý kojenec!!! 😀 😀 tos to dobře nazvala! 😅 🙂

já nevím...malý vodu jakž takž pije, čaje vůbec.... ☹ prostě nechce nic pít!

dám tomu ještě čas..asi na to není připravený.. 🙂

m1rti
25. říj 2009

Sisa31- tak to nekojíme na den naprosto stejně, malá se mi teda začla budit kolem půlnoci, ale spíš proto,že cítí že tou dobou chodím spát, nebo co .... jinak teda jí v noci 2x , dneska v 1 a pak v 6,30 - spaly jsme do 7,30 - když to počítám podle starýho času ... je pravda, že teď teda spinká klidněj, asi je taky víc najedená ... já taky zhubla, asi 2 kg, takže taky pozitivum .... a jsem ráda, že to šlo bez řevu, to by mi dost vadilo, kdybych malé brala něco, o co jeví pořád zájem ..... ale prý je dobrý kolem roku pomalu odstavovat, prý se pak pozděj odstavuje hůř, aspoň jsem to tak slyšela ...
Meleri, máš pravdu, všude se píše, jak si udržet kojení, ale o způsobu, jak skončit nikde nic ...

meleri
25. říj 2009

m1rti,

taky to tak cítím, že čím později tím to půjde hůř... ☹
tak to máš super že to tak dobře vzala!

já mám pocit že co tady všeobecně čtu tak se ty holky odstavují jaksi samy kdežto kluci jsou závisláci? nebo se mi to jenom zdá...

já jsem taky začala hubnout až teď, jak mi začly mencky.

dneska malý vypil trochu víc vody než obvykle, ale furt je to nic..

už se mu proráží zub, takže ty noci jsou hrozné...jsem fakt vyčerpaná...někdy mám sto chutí s tím seknout jak píše Sisa...ale zas jak vidím jak to potřebuje.. ☹ ale doufám že do těch vánoc se snad naučí trochu pít z toho pítka a pak uvidíme...🙂

aleachim
26. říj 2009

Zdravím,

tak od minule celkem pokrok, ale dopomohla tomu náhoda. Začala jsem malé dávat um hipp a ono je takové hustější a trochu mi dělalo cucky (než jsem přišla na to, jak na to), což ucpávalo dudlík a Lucka se mohla vzteknout, že jí to neteče, tak jsem vzala hrneček a jak tu někdo radil nedala jsem tam tu blanku, aby to teklo. Už jsem to tak dělala, ale trochu se tím zalikala, tak to bylo o nervy, ale teď jak tam byly ty cucky, tak jí to moc neteklo a ona tahala, čímž přišla na to, že musí tahat. Daší náhoda se přihodila tím, že jsme jeli k rodičům na návštěvu a aby se mi ta blanka z hrnečku nestratila, lípla jsem ji tam zpět. Zapomněla na to a dala jí mlíko i s tím a ona tahala a teklo jí to jak potřebovala. Teď už ví, že z hrnečku musí sát a teče jí to, takže jsme to konečně zvládly. Lucka pije z hrnečku a um jí chutná, takže jsme obě vysmáté. Jen v noci ještě kojím, ale to asi brzy odpadne, protože malá se někdy vůbec nevzbudí, takže počítám, že brzy mi laktace skončí úplně. S plnýma prsama opravdu problém nemám.

sisa31
autor
26. říj 2009

aleachim---velká gratulace 🙂 🙂 🙂 Držím pěsti i meleri--já vím, že to půjde,jste šikulky a bojovnice 🙂

aleachim
3. lis 2009

ahoj holky nekojičky 🙂 ,

tak já pořád kojím, ale už jen ráno - jsem totiž líná běžet dělat mlíko a hlavně si myslím, že přes podzim bych ji mohla dát ještě nějaké obranné látky. Až přejde vlna chřipky, tak přestanu úplně. Z hrnecku pije skvěle, takže dudlíky jsme schovali úplně a pohoda.

Vyskytl se ale nový problém, tak kdybyste věděly nějakou radu, budu ráda.

Do doby než jsem ji přestala kojit, tak jsem večer dala kaši a malá prospala celou noc, dala jsem ji spát kolem 21h a budila se až kolem 6h ráno. No a teď jako když utne, v noci se budí asi každé 2hodiny. Vždy si dá trochu mlíčka a hned usne, tak mě napadlo, jestli to nemůže být tím, že by přes den málo pila a má žízeň. Co myslíte? Taky jí asi začaly růst zuby, takže jednu chvíli (ještě není zcela zažehnáno) přes den nechtěla jíst a pít skoro nic, takže by to souviselo s tím? Fakt nevím, ale nám s manželem z toho už hrabe, nejsme na noční vstávání vůbec zvyklý.

meleri
3. lis 2009

tak to máš super Aleachim!

náš malý furt z toho hrnku neumí pít, prostě ne a ne..
ale aspon se nám zlepšilo to spaní, vylezly ted dva zuby a zase spí!

Vydrž! ono to určitě přejde s těmi zuby! my to měli úplně stejné pil v noci po trošičkách, fakt nevím proč.

ale asi to budete muset chvilku vydržet. ☹

aleachim
3. lis 2009

meleri, díky za podporu, snad si nezvykne se budit. Když jsem nevyspala, tak jsem děsně protivná.

s tím hrnkem, zkus vyndat to blanku a jakoby mu to do pusinky pomalu nalít. Lucka ze začátku netušila, proč jí to cpu do pusinky a odstrkovala to, ale pak přišla na to, že v tom je mlíčko, a že když saje, tak t teče. No, a teď už je úplný profík 🙂

meleri
3. lis 2009

já vím holka, je to hrozný! my jsme to měli asi 14 dní takto že se snad budil co hodinu, teda né vždycky ale skoro každou noc to bylo peklo..bylo mi už fyzicky fakt zle..ale najednou to přešlo, zas spí, vyrostly mu ty dva zuby a zatím je klid!

jo taaaaak!! 😀 no já tam tu blanku nechávám a je fakt že i dospělému (zkoušela sem to) se z toho blbě pije, zkusím to dneska vyndat!

a nepolívala se tím? a jestli jo tak to už nedělá? ty jí do toho dáváš umělé mlíko? malý umělé furt nechce...:( někdy si lízne pak se na mě podívá jakoby říkal, to mi stačí.. ☹
ještě počkám chvíli a pak na to asi budem muset "dupnout"...chceme druhé miminko a nemůžeme moc čekat

aleachim
3. lis 2009

no, já jsem to a to jsem jí vždycky nalila do pusinky a ona to vypila a zase. Dělala u toho hrozné blbiny, takže jsme byly mokré občas obě, taky se občas zakuckala. Jak jsem psala někde výš, tak jsem to jednou zapomněla vundat a ona už věděla a od té doby pije i s blankou a pěkně. Myslím, že věděla, že tam je to, co chce a neteklo, tak nasála a přišla jak na to. Máme hrníček avent.

Dávám ji mléko hipp. Po nutrilonu zvracela, bebu nechtěla vůbec, tak jsem zkusila tohle a dobrý - chutná ji. Jen dělá trochu cucky, tak se musí připravovat přesně podle návodu. Paradoxně nám ty cucky pomohly v tom, že ještě, když pila bez té blanky, tak se to ucpávalo a neteklo to tak rychle 😀 .

aleachim
3. lis 2009

jo a ještě k těm zubům. Nevím, jestli to jsou zuby, ale vzhledem k tomu, že žádné nemá a věk už jo, tak myslím, že jo. Přestala mi ze dne na den jíst a spát, mrzout celý den a celou noc, průjem, trochu zvýšená teplota a na dásníčce cca 4malé bouličky. Moje maka říkala, že vše jsou to příznaky růstu zoubků, ale měla jsem ze začátku velký strach. Teď už se to trochu zklidnilo a už i zase papa, tak snad jsou to jen ty zoubky.

meleri
3. lis 2009

jo tak to je ono!! 😀 jestli jsou tam ty boule...malý taky moc nejedl...nenuť ji, ona to zas dožene..🙂
malému to začlo tež dost pozdě,tajak tobě, v 9 měsících měl první zub...to už druzí kojenci měli skoro celý chrup.. 😝 ale zas o moc jsme nepřišli! drž se, jeslti to dobře počítám, tak těch zubů je jen 20? tak to snad rychle vyleze.. 🙂

aleachim
3. lis 2009

jo, říkám si, kdyby jí vyrostlo tak 8 najednou, tak by to byla paráda. Už by jich moc nezbývalo 😀. Trvá to přibližně týden a já jsem už mrzutější než ona.Kdybych mohla, nechala bych si je prořetávat za ní.

sisa31
autor
3. lis 2009

čauky holky,vidím, že bojujete ze všech sil--jen tak dál,aleachim--to co tady piopisuješ budou určo zuby,malej byl protivnej měsíc už měsíc před tím,než mu vylezly,nespal, nejedl,dokonce se nadavoval u kašičky nebo polívky....a ted se podržte--já jsem byla zvyklá,že nejdřív lezou zuby dole-u kluků to bylo učebnicové,tak jsem pořád cinkala lžičkou na dolní dásničce a nic,po 14 dnech příšerné mrzutosti to konečně zacinkalo, já byla štastná jako blecha a na druhý den, když jsem se chlubila mojí mamce jsem něco zahlédla nahoře,mrknu a vidím zub jak blázen--on mu začal růst nejdříve nahoře a až potom dole a pak zase nahoře...takže vypadá jak králíček a dole má jeden zoubek a už se mu konečně prořezává i ten druhý...hleděla jsem jako blázen.......Zkus malé dát ty kousátka naplněné vodou na chvíli do lednice----malýho jsem tímto moc nenadchla anebo se dává starší kůrka od chleba--musí být tlustá a dávat bacha, aby si malá neukousla---vhodnější je mrkev.....pak dej vědět,až se prořežou 😉

aleachim
3. lis 2009

sisa, díky za tip. Kousátka dávám a to se jí docela líbí. Teď si ukořistila část puzzle a už okusuje. Snad už nějaký zub vyroste a bude na chvilku pokoj. Jenže pak zas nebudu vědět jako ho čistit. Už jsem to dnes psala, nutně potřebuji návod na ovládání. 😅