Jak přestat s večerním+nočním kojením u ročního dítěte?

belize
30. srp 2010

Ahojky! Potřebovala bych poradit. Mám 13.měsíční holčičku a chtěla bych přestat kojit. Začala jsem postupně vynechávat kojení přes den, teď už i po probuzení, ale nevím jak s tím večerním. Mám ji totiž naučenou usínat u prsa. Vím, že to je chyba, ale teď už je asi pozdě něco měnit. Umělá mléka jsem vyzkoušela snad všechny druhy a všechny lahvičky a nechce žádné z žádné. Dokáže mi někdo prosím poradit jak na to? Díky moc za příspěvky!

brisalek
15. zář 2010

@belize tak to slo docela dobre, tak drzim palce a preji at je dalsi noc lepsi.
@migaska pres den take uspavam od asi 7 mesicu v kocarku, kdyz je tak jak ted jedu co nejpozdeji, kdyz uz vidim, ze skoro spi, abych nemusela byt v desti treba hodinu. Nekdy usne jeste nez vyjedu pred barak🙂, pak ji dam na balkon a spi krasne venku. Co se tyka noci a sunaru...to popisuji vyse a nejsme moc daleko od vas jen nastesti ted uz vstava tak 1-3x za noc.

belize
autor
15. zář 2010

brisalek: musim ji utahat, aby neměla moc síly na pláč 🙂
jinak musím napsat, že balkon ti závidím...ten my nemáme, a proto já musím šaškovat i v dešti po parcích.... 😀

migaska
15. zář 2010

belize děkuji no takhle často to nedělal až teď nevevím co mu je ale už je to hrozný snad se to zpravý.Přez den si cucne tčeba 2 nědy víc a někdy třeba vůbec

belize
autor
15. zář 2010

migaska: no jo...každý dítě má holt svý období....taky si pamatuju, že se mi malá třeba týden budila často...ale pak jí třeba vylezl zoubek...třeba malýmu taky roste zoubek...není to možný? a nebo má holt teď nšjaký růstový období a potřebuje víc bumbat 😀

belize
autor
16. zář 2010

Tak za sebou máme druhou noc a musím říct, že jsem až překvapená jak dobře to šlo. Terezku jsme ukládali ve 20:57 a ve 21:07 už spinkala. Byl sice pláč, ale tentokrát už ne tak intenzivní. Poprvé se probudila ve třičtvrtě na jedenáct...vzala jsem jí k sobě do postele a během tří minut zase hajala. Podruhé ve třičtvrtě na dvě...to usnula po cca 10 min. a naposledy v půl páté a to dělala trošku humbuk...nakonec si trošku cucla vodičky a po 15min. to zabalila a vstávala v sedm. 😀
Takže holky, moc vám všem děkuju za rady....funguje to! 😀
Snad jsem to teď nezakřikla. 😉

beeruska
16. zář 2010

Ahoj holky,
tak jsem na tom úplně stejně jako vy. Ondráškovy byl minulý týden rok a já kojím moc ráda, ale začal se z toho stávat jen návyk už ani pořádně v noci nesál, jen chtěl být u mě, stále se to stupńovalo a když jsem začala vstávat 6x za noc, tak jsme se dohodli s manželem, že bude vstávat on a dá mu jen vodu (doporučili nám to přátele dle vlastních zkušeností), takže už týden vstává jen manžel a Ondra spí mnohem lépe, budí se jen jednou a pak až k ránu a to si ho po 5té většinou manžel přenese do naší postele, natulí se k sobě a spí ještě tak hodinku. Jediné úskalí je to, že během noci nesmím já ani pípnout, když je vzhůru, jakmile zjistí, že tam sem, tak začne řev.
Prý funguje, když maminka spí nhějakou dobu v jiné místnosti, na to já nemám sílu, mám pocit, že nemůžu odejít spát jinam a toho svého drobka tam nechat samotného, ale asi jednou budu stejně muset až bude spát ve svém pokojíku.

brisalek
16. zář 2010

@belize teda tak to je skvele, drzim palce at to vydrzi. A jak ji vecer uspavas??

@beeruska ja jsem spala v loznici(misto s malou v pokojiku) kdyz jsem mela rymu, abych ji co nejmene nakazila a vstavala teda uplne stejne. Zatim nemam silu zkouset, aby k ni vstaval manzel. Protoze jednou se vzbudila kdyz jsem byla na zachode a rvala jako tur🙂

belize
autor
16. zář 2010

brisalek: zkusila jsem to tak jak mi tady radily holky...dala jsem jí do postýlky a chodila jsem k ní v intervalech...po minutě, pak po třech, po pěti.....atd Sice ze začátku vždycky pláče, ale po 10 minutách už si lehá. No, uvidíme jak to bude dneska. Právě jsem jí tam šoupla a řve docela dost. ☹

belize
autor
17. zář 2010

Tak jen píšu, že to nakonec včera dopadlo dobře. Terezka usnula po 15 minutách a v noci se probudila už jen dvakrát. Poprvé ve dvě asi na 5 minut a podruhé ve třičtvrtě na pět na 10 minut, a pak spinkala až do půl deváté. 😀
Až na ta moje bolavá prsa jsem šťastná jak to malá krásně zvládá.

kukuca
25. zář 2010

Holky zase píšu já.Už doopravdy nemůžu. Malýmu ještě není rok, ale dneska vážn bude pokus o noční odstavení.Poslední noci vstává co hodinu a ráno je sám nevyspalej.JE nějakej limit kolik by neměl brečet že chce kojit?A přes den chci apoň kojit jednou,dvakrát a ne úplně odstavit.Půjde to?Snad ano.. 😖

belize
autor
26. zář 2010

kukuca: Tak to ti budu držet palce ať ti to tentokrát vyjde! 😉 S tím limitem pláče je to těžký...podle mě dost záleží na tvém pocitu jaký z toho budeš mít.....já bych to asi nijak nehrotila, kdyby plakal nějak moc dlouho. Ale zase chápu, že se to nedá vydržet budit se každou hodinu. Zkus mu nabízet tu lahvičku s vodou....mně jí malá nejdřív zlostně odmítala a pořád sebou mlátila z boku na bok. Ale nakonec si trošku cucla, protože asi už měla opravdu žízeň a zalomila to. A teď už se budí jen jednou v noci...to si jí tedy vezmu k sobě do postele, dám jí cucnout té vody a do tří minut spí "jako mimino". 🙂
Chce to asi pořádné nervy a trpělivost......hlavně zřejmě neexistuje univerzální rada, protože každej ten prcek je jinej.
Na naší malou zabraly ty rady tady od holek, ale na někoho zabrat nemusi!
Tak na tebe budu myslet a dej vědět zítra jak jsi dopadla. 😉

kukuca
27. zář 2010

hlásím šílenou,ale účinnou noc.ASi,uvidíme dneska.Ale asi jsem se znova zamilovala do manžela protože tohle vydržet na chlapa,zírám Takže já malýho uspala o půl deváté, šla za manžou a nachystala si čtvrt prášku na spaní.Manža odešewl spát do prvního patra do obýváku za Filipem a já polkla kousek prášku.Od desíti se spalo v klidu do půl dvanácté.Pak mě i přes prášek vzbudil řev.Takový ale spíš nadávání,polovztekání.To mi rvalo srdce,ale vydržela jsem a doufala že manža to taky vydrží.Vydržel, do jedné Pak mu synek usnul v kleče na hrudníku.Asi vzdal chudáček hledání prsa Pak,světe div se,se vzbudil asi ještě 3x do rána ale jen fňukl asi 10 sekund a spal!O půl sedmé jsem ho nakojila a vztávalo se.Manža si šel lehnout jinam a vztával teď Dneska opáčko a doufám že to bude lepší a nevím,ale snad dítko pochopí že mlíko je jen přes den,i když ho tím přes den dokážu uspat(jenom tak,bohužel)..SNad toto nebude chyba.ALe další lekci uspávání přes den bez prsa dáme až dýl,tak až mu bude aspoň rok.Protože jinak by se asi odstavil, mít mlíko mezi lumpárnama baz spánku.

kukuca
27. zář 2010

Další,druhá noc byla lepší. Malej se teda budil hodně,ale už nebrečel,jen zafňukal,manža pohladil a hned usnul.V 5 ráno ale brečel dost, tak jsem šla nakojit na pohovku a rozsvítila.Jako aby to odlišil a pak ho dala zpět manžovi.Asi to byl vážně hlad,protože ještě na 2 hodiny usnul.Tak nevím, jak poznat ranní hlad od klasickýho vzbuzení na prso??
Dneska zkouším uspávat bez prsa i přes den a kojit jen mezi jídly(nebo místo svačiny) a ne na usnutí.Řeknu vám,ale je dřina,měnit takhle zajetý rituály..Nějak jsem si dří myslela že to samo odezní a nemusí se dítě takhle pracně odnaučovat.

belize
autor
27. zář 2010

kukuca: Tak to moc gratuluju! Sice jak píšeš..jde to ze začátku trošku ztuha, ale myslím...podle toho co píšeš...že to půjde - teď to jen nevzdat. 😀
Já uspávání přes den bez prsa řešila tím, že jsem malou šoupla do kočárku a vyrazila ven a ona se ukodrcala v kočárku i bez prsa. Člověk se musí smířit s tím, že musí ven v jakémkoli počasí, ale když už se jednou rozhodl, že bude prcek usínat bez prsa a jinak to nejde, tak to holt přežije. 😉
Tak držím palce ať je dnešní noc zase o něco lepší než ta předešlá! 😀

marie.peli
13. bře 2011

Ahoj holky my to teda vedeme🙂 Jsem četla, že správně krmené dítě má od 6 měsíců (!) spatá celou noc!!! No tak to teda taky není náš případ. První rok ťuká na vrátka a noční kojení je stále v kurzu tak 2x za noc. JInak s uspáváním problém není od narození položím do postýlky a odcházím. Tak jsme to dělal i u prvního a je to to nejlepší co můžete udělat. Po přečtení vašich příspěvků se pokusím noční kojení zrušit pomocí manžela. No uvidíme. Ráno a večer bych ještě ráda kojila, tak snad se poštěstí. Prvního jsme kojila jen málo, tak teď jsme si to vynahradila🙂

kajulka001
13. bře 2011

tak me mesic prej malyho rokem pomohlo od kojeni jen to ze jsem dostala anginu a silny antibiotika a ze dne na den byl bez mlika 2 noci si poplakal ale pak si zvykl na noc dostal hustou kasi a spinkal

marie.peli
14. bře 2011

Tak čerstvé zprávy z první noci bez prsa. Ve dvě ráno to začalo. Řval něco přes hodinu. Já raději spala v obýváku a v ložnici s ním byl jen manžel, kterej ho utěšoval a zoušel mu dát vodu, což malej nechtěl ani slyšet. Pak se uřval a vstával v 6.45hod. Já už ale měla tak solidní pětky a byla jsme ráda, že už mu můžu dát "snídani". Paráda. Dneska už snad bude brečet míň.

andelka
14. bře 2011

Tak nás to čeká pomalu taky. Poslední dny už jsem fakt vyřízená, malý se budil v noci co 2h, nad ránem ne a ne usnout, nakonec jsme ho nechali v sobotu vyřvat (30 minut, pak usnul sám - klasický postup pravidelně za ním chodit, hladit, utěšovat, nebrat z postýlky - u nás nefunguje). On má totiž problém, že jak neusne u prsa, tak neumí usnout. A teď už cestuje v postýlce, je na čtyřech na bříšku, na záda se otočit neumí, ale když ho otočím já, tak je hned zas na břichu a řve. Včera teda už byl vzhůru v noci jen 2x a to jsem kojila, jednou jsem zkusila vodu,ale nezabralo. A po nakojení jsem ho dala do postýlky a i když neusnul u kojení, tak pak pocestoval, brečel, ale usnul za necelých 10 minut sám a po druhém kojení zabrečel jen tak cvičně. A spal skoro do 7h. Takže super. Musí se naučit usínat sám v noci, jiné uspávaní bez kojení u nás nefunguje. Ještě bych si chtěla nechat určitě kojení ráno a před spaním. A v noci 1-2x bych taky ještě zvládla. Ale 4x už je na mě moc.