Jak prodloužit dobu mezi kojením? Syn chce každé 2 h

kacka79
24. črc 2007

Ráda bych se Vás zeptala na názor - můj 4 týdenní syn přibral od porodu 1,5 kg ( porodní váha 3080g, nyní 4570g)Mudra říkala, že je to dost, a že ho mám kojit po 3h, ale on nevydrží přes den víc než 2,5 h a už to je s velkým řevem, nejradši by se kojil po 2h... je to žravec. Máte někdo podobnou zkušenost nebo nápad, jak prodloužit dobu mezi jednotlivými kojeními??Děkuji

konoupek
24. črc 2007

Kacko z dr.si nic nedělej.Bych kojila,jak má mimouš hladeček a hotovo.Doktoři toho vžycky nakecají.Ty nejlíp víš,kdy má hlad a kdy ne a podle toho bych se řídila.Byď ráda,že mu chutná 😉 😉 😉

kristi
24. črc 2007

Kacko, moje mala ma zravou tedka....v necelych 6 mesicich ma 7 kg. Sestricka na me kouka jak na magora, pritom ji presne jak ma. Nic si z toho nedelej, kluci byvaji vetsi jedlici a oni to vybehaji..na doktory se vyprdni 😝

honzi
24. črc 2007

Ahoj Kacka79, určitě nenechávej malého plakat hladem, můj Honzík taky přibíral přes kilo za měsíc a Dr. nás vždycky chválila, že krásně přibírá. Říkala mi že u kojených dětí to nevadí, vezmou si kolik potřebují, kdyby se přepil tak bude nejspíš blinkat a tak by jsi poznala, že má moc. Kojení po třech hodinách se doporučovalo kdysi, dnes už většinou každý radí, dávat dítěti kdy si řekne.

drago
24. črc 2007

ahoj Kačko, moje malá má 5měsíců a váží 7820g, je velká takže se ta váha stratí. Já bych to taky tak neřešila, když má hlad tak bych nakojila. Oni to děti vyblinkají co mají navíc. Nám v porodnici taky říkali, že mám kojit kdy si dítě řekne a né čekat další 3 hodiny. 😎

kristi
24. črc 2007

jo, MIa je na UM, pribira tak 1 kg za 5 tydnu,a opravdu mi hodne blinka...dostava mensi davky, nez by na svou vahu mela, takze se to fakt ovlivnit moc neda...

drago
24. črc 2007

my jsme taky na UM, s tím blinkáním máme ten samej problém.Kristi v 5měsících už by měla vypít tak 200ml? Doktorka se mě ptala jestli už tolik vypije, dávám ji tak 170ml. Asi to skusím taky snížit, ale zas mám strach, aby jí to stačilo.

johanda
24. črc 2007

Kacko, pridávám se k holkám, které radí kojit, jak chce mimčo. Moje mimino přibíralo 1,3 kg za měsíc, vypadalo jako reklama na Micheline a Dr. se rozplývala. Kojení jde na libové masíčko, ne na tuk, jak mi řekla. Tvůj prcek bude asi velký chlap, tak ho netrap hlady a tvoje MUDr. by si měla doplnit vzdělání 😎 . Přibírání se samo upraví, jakmile se malý začne více hýbat.

kristi
24. črc 2007

drago, nase vypije 150 ml na noc i 170ml

drago
24. črc 2007

Ona by vypila všechno co bych ji dala. Skusím to stějně jak ty. Třeba to bude o.k.to je zajímavý, že když jí dám pokaždý stejnou dávku tak někdy nevyblinká nic a někdy toho vyblinká fakt dost. 😲

janica..
24. črc 2007

Kacka Damiánek taky 1 měsíc přibral 1,5 druhý 1,2 třetí 1kilo a čtvrtý 600g a nikdy mi doktorka nenadala, jen mi řekla, že bude vysokej po mně(měřím 180cm) a ještě mi řekla, že když kojím, tak to vůbec nevadí, že tak přibírá.

dali
24. črc 2007

Jančo,ty jsi všude 🙂 🙂 🙂
Kačko neřeš doktorku,koj jak uznáš za vhodné,kojená strava opravdu nejde na tuk

janica..
24. črc 2007

Souhlasím s Johandou 😉

makelka
24. črc 2007

kacka79 - já taky souhlasím, náš malý ze začátku taky přibíral ohromně rychle, Mudr. pořád říkal, že když kojím, nevadí a ať zatím papká a hlavně do 3 měsíce se vyvíjí ještě trávící soustava, takže je možný že se to po 3.měsíci upraví, bude si více brát do tělíčka už toho nebude tolik potřebovat, u nás se to taky takhle upravilo. Na Mudru kašli, přece malýho nenecháš křičet hlady 🙂

peige
24. črc 2007

Kacko souhlasím s holkama. Já mám stejnou zkušenost obě moje holky takhle přibývaly. Už v porodnici mi radili abych kojila po třech hodinách, měla jsem už velké přírůstky, ale jak píšeš to prostě nejde. Moje první dcera v půl roce byla jak kulička a jak jsem přestala kojit (po roce) a začala se více hejbat vše se srovnalo, každý má svou postavu zakódovanou a neovlivníš ji pauzami mezi kojením 😉

kacka79
autor
24. črc 2007

Holky díky... bude to asi obr po manzelovi - měří něco přes dva metry 🙂

makelka
24. črc 2007

kacka79
pokud je manžel tak velikej tak určitě bude po něm. JO a ještě k tomu kojení, dokonce mi doktor říkal, že je to pro dítko to nejzdravější a upevňuje se tím vztah k matce - je to taková vaše soukromá věc. KOj a koj dokud můžeš, vůbec bych mu to nějak neupírala, však on si v pravou chvíli řekne, kdy už mu stačí míň, hodně štěstíčka ještě jednou 😉

janica..
24. črc 2007

Kacka: Filípkovi vše nej k prvnímu měsíci 😉 no jo bude vysokej po tatínkovi

danae
25. črc 2007

Kačko, já myslím, že Tvůj chlapeček teď potřebuje jíst, kolik chce. Z Dr. si nedělej hlavu. Asi by chtěla mít všechny děti podle tabulek, což je nesmysl... Hlavně, že jste zdraví! Však on to vyběhá, až bude lézt a chodit. Do půl roku bych jídlo určitě neomezovala.

matysi
27. črc 2007

Kačko, přidávám se k ostatním. Koj jak chce malej, z doktorky si nic nedělej. Náš Mates měl ve čtyřech měsících 8,11 kg, přibíral ze začátku cca 900 g za dva týdny a naopak doktorka je z něj nadšená, že u plně kojeného dítěte je to super a tedy i trošku raritka😀 Taky kojím, kdy si řekne - někdy po dvou hodinách, někdy po pěti... 😉

romana27
27. črc 2007

Ahoj Kačko, můj Daneček přibral mezi 2.-4. týdnem 680g (cca 6x denně kojení + večer Nutrilon) a doktorka řekla, ať ho občas šidím dudlíkem nebo vodou a říkala hlavně nekojit každou hodinu 🙂, ale to my stejně nedělali 🙂.
Dneska je trend štíhlosti a každej řeší váhu už od miminek 😒
Bráchu musela máti na jídlo budit a dneska má stejně 120 kilo 😀 .
Hlavní je spokojenost tvého děťátka 😉

johanka24
27. črc 2007

Ahoj Kačenko 🙂 Davídkova porodní váha byla 3650g a ve středu jsme byli u dr a váží 5650 😀 Tak že za 6týdnů přibrak 2kg.Není nějak tlustej,jen oplácanej a dlouhej.Plně kojím,ve dne po dvou nebo třech hodinách a v noci po třech po čtyřech. Dr z něj byla nadšená 🙂 Prej mám hold výživný mlíčko 🙂 Včera jsem mu začala dávat trochu čajíku,tak že když se stane že hodinu po kojení chce zase,tak mu dám čajík,2krát cucne a je spokojenej 😉 Snažím se kojit nejmíň po dvou hodinách.Když by mu čajík nestačil,tak se určitě ozve 😉 On má totiž rád moje prsa jen tak na hraní,sem tam mu tam něco ukápne a je spokojenej 😀 Tak že občas dělá že má hlad a pak jen pocucává 😀 Tak že se neboj,Filípek sám ví,kdy a kolik mlíčka potřebuje a na dr se vykašli 😉 Hlavně aby byl spokojenej mimísek 😉

kacka79
autor
28. črc 2007

Holky děkuji, moc mi to pomohlo...

dropska
31. črc 2007

ahoj..chtela bych se zeptat jestli tady ma nekdo podobnou skusenost..? Narodil se mi syn, porodni vaha 4 460 a meril 54 cm ..bylo to prirozenou cestou.. tak dal docela zabrat.. ale to odbocuju.. Nyni ma 3 mesice a vazi 8kg a meri 68cm.. a vypije 180ml mléka. doktor mi porad rika ze je tlusty ( i kdyz tak nevypada, spise je velky - dlouhy) a ze v pozdejsim veku bude obezni.. Nekojim, v porodnici mi doporucili Nutrilon premium, ale doktor mu doporucuje spise Nutrilon HA(hipoalergeni),syn nema alergii ale jak sem se v lekarne dozvedela tak jeto diabeticke mleko.. takze by nemel potom tak pribirat.. 2 mesice jsem mu ho davala ale po kazdem jidle mi plakal jeste hladem. Kdyz jsem zacala davat zpět Nutrilon Premium tak je spokojeny.. dodnes tvrdim dotrorovi ze davame Nutrilon HA a on mi rika ze se to zpravilo ze uz takovy tlusty neni.. pritom mu davame sitejsi Premium.. diky a napiste nekdo jestli jste se stimhle nekdy setkali.. nebo ktera jste taky porodila vetsi dite..

dropska
31. črc 2007

teda 4 560 sem se spletla.. 😅 prklepla to se stane 🙂

lenkakr
31. črc 2007

pavlík se narodil přirozenou cestou a měl 4350g a 52cm. když jsme odcházeli z porodnice měl 4090g. když jsme ve 13dnech byli na převážení tak měl neuvěřitelných 4660g a 55cm. jsem zvědavá jak bude přibývat dál.
většinou se říká, že děti které jsou tlusté jako malé jsou pak v dospělosti hubení. až začnou běhat tak to všechno vylítají a kór kluci. já z toho strach nemám.

dropska
31. črc 2007

jo taky si to tak rikam ze az zjisti ze ma nozicky tak to vsecno vylita.. tedka uz zjistil ze ma rucicky tak si snema porad hraje.. uz tedka mi pripada docela aktivni.. porad se vrti a a otaci se sam ze strany na stranu.. az dokonce se jednou sam otocil na bricho.. a to se mi zda ve 3 mesicich nejak brzo.. ortoped nam rikal ze jak mel 2 mesice.. tak ze mel uz kycle vyvynute jak 3 mesicni.. dokonce uz se mu ted asi prorezavaji zoubky.. porad slinta , breci.. vsecno strka do pusinky..
🙂

androna
31. črc 2007

ahoj moj Dany ma 3mesiace a uz 7,5kg a to je kojeny po 3hod.normalne ho koj ked chce.Moja doktorka bola nadsena jak pekne pribera a vravela ze bude mat v 6mes 10kg.ono zalezi na mudr.

dropska
31. črc 2007

😎

johanda
31. črc 2007

Dropska,musím se smát, jak jsou ti doktoři důležití 😀 😀 . Zkus si stáhnout percentilové grafy z www.kojeni.net , naše malá měla v půl roce těch 10 kg, ale poměrem výška - váha byla na 50 perc. Tenhle poměr je důležitější než samotná hmotnost.

kyri
31. črc 2007

páni, koukám, že máte taky pěkný macíky🙂
naše malá je taky schopná přibrat za 3 týdny kilčo🙂 a je plně kojená...
teď má nějakých 7300g, už ji někdy sotva udržim 😅