Jak prodloužit dobu mezi kojením? Syn chce každé 2 h

kacka79
24. črc 2007

Ráda bych se Vás zeptala na názor - můj 4 týdenní syn přibral od porodu 1,5 kg ( porodní váha 3080g, nyní 4570g)Mudra říkala, že je to dost, a že ho mám kojit po 3h, ale on nevydrží přes den víc než 2,5 h a už to je s velkým řevem, nejradši by se kojil po 2h... je to žravec. Máte někdo podobnou zkušenost nebo nápad, jak prodloužit dobu mezi jednotlivými kojeními??Děkuji

katka.kr
31. črc 2007

ahoj, sice mimo téma, ale jste momentálně jediná diskuse, která "jede" 😅 . Dohadujeme se o tom s přítele a mě by zajímalo, jak je to s pupíkem u miminek, resp. za jak dlouho odpadne zbytek pupeční šňůry a jak se pupík musí ošetřovat? Dík, věčer bych ho chtěla umlátit argumentama 😝 😀

kacka79
autor
31. črc 2007

Ahojky, nám odstranili v porodnici pahýlek 3. den - a potom jsme to při každém přebalování otřeli lihem, to jsme pak dělali i doma...teď už je ok a tak už to neošetřuji, ale někdo to dělá dýl - třeba po koupání...

apricots
31. črc 2007

podle mě pupík je úplně "hotovej" tak maximálně do čtrnácti dnů po porodu, pokud je tedy vše v pořádku a nic se nezanítí a podobně. Ošetřovat by se měl tím lihem a to do doby, než je úplně čistej, prostě už normální. Pak si myslím že je zbytečné patlat mimčo lihem, páč neni moc příjemnej na kůžičku.

slonik
31. črc 2007

my jsme pupík čistili Jodisolem (líh je prý moc agresivní) a zasypávali Framykoinem, asi týden po návratu z porodky, pak už to bylo OK.

dropska
1. srp 2007

ahoj jo taky sem cistila pupik jodisolem.. vzdycky po koupani.. za 14 dni mel pupik krasne zahojeny.. 🙂

karolda
1. srp 2007

Ahoj Holky,vahu vubec nereste,hlavne ze je miminko spokojene.Nas malej se narodil s vahou 3900 a meril 52cm,z porodnice jsme sli s vahou 3660,ted ma ctyri mesice a k 8kg mu chybi 10-20dkg.Plne kojim a pani doktorka nas pri kazde navsteve pochvali jake mame vahove prirustky,takze budte v pohode.Karolda

martinka24
1. srp 2007

Ahojky, matyášek se narodil s 3600g a 47 cm , dnes jsme byli na 2měsíční prohlídce a máme 5750g a 58 cm.Není tlustý, jen má tvářičky a bříško.Jsem ráda, že tak krásně přibírá jen z mého mlíčka 😀 Lepší než kdyby děťátko nepřibíralo 😨

linn
1. srp 2007

Ahoj,
mame trimesicniho chlapecka, porodni vaha byla 4150g a vyska 52cm, ted ma 7300g a 67cm, je na nutrilonu AR, doktorka mi rekla, ze kazde dite je jine, tak to neresim 😉

grisgot
6. srp 2007

Ahoj Kačenko! Máme stejný problém..prcek má ve třech mesících 7,5 kg a pořád by jedl. Paní doktorka nám řekla, že sice přibral krásně, ale že bych neměla kojit dřív jak za 3 hodiny! A odůvodnila to tím, že když budu častěji kojit, bude mít "přepapané" bříško, který bude bolet! 😒 Při představě, že by mohlo moje dítko něco bolet, tak bolí i mě úplně všechno. Takže jsem se nejdřív ty 3 hodiny snažili dodržovat..ale nešlo to..přesně jak píšete, nemůžu nechat dítě plakat normálně a už vůbec ne hlady. Tak teď kojíme, jak si řekne a doktorku neřešim 😀 Přeju hodně štěstí 😀

kacka79
autor
6. srp 2007

grisgot dnes jsme byli na kontrole v 6t - 5300g 😵