Jak řešit cestování a krmení?

kacci
18. črc 2009

maminy, poraďte mi prosím..mám 17-ti denní dvojčátka, kojím minimálně, mlíčka nemám ani pro jedno, pak dokrmím Bebou a odstříkám, co jde..teď nás čeká pár návštěv doktorů a vůbec nemám představu, jak to zvládnout, aby se neuřvaly hlady - z prsu je absolutně nezasytím, hotové UM se prý nemá skladovat a ani by nebylo kde ohřát..určitě na to znáte nějaký fígl. Já si tím docela lámu hlavu.
Pro upřesnění - cca 0,5 hodiny je mám u prsu, pak připravím Bebu a nakrmím, tj. taky tak 20 až 30 minut a pak přes 0,5 hodiny odstříkávám...no a mám 1,5 h do dalšího krmení. Za tu dobu stihnu k tomu doktorovi sotva dojet..
Zajímalo by mě to i jinak, kdybych se chtěla zdržet s miminama někde venku apod.

shaula
18. črc 2009

Ahoj, Kacci, měla jsem to úplně stejně - taky dvojčata, částečné kojení + dokrm Bebou (cca do 3 měsíců, pak jsem se rozhodla UM zbavit). Já jsem si Bebu připravovala do lahve teplejší, dala jsem ji do termoobalu a když byl tak čas na krmení, byla akorát. Vím, že se nemá ohřívat na víc než určitou teplotu, ale holt nic jiného mi nezbylo, a ono se zas tak moc nestane, jen se možná zabijí ty probiotické bakterie. Běžně jsem dokrmovala stříkačkou, ovšem hned na první procházce jsem zjistila, že venku je toto nemožné, tak proto ta lahev. Držím palečky, ať to zmáknete, ze začátku je to záhul, co? 😉 Mně navíc nemá kdo pomoct, manža v práci, prarodiče nemáme 😔 I když tvoji mají jen 17 dní, to mi kluci ještě pořád spali, záhul začal okolo 6 - 8 týdnů...

pietra
18. črc 2009

kacci, zober do termosky teplu vodu a bebu zarob cerstvu 😉 Ja som na ten ucel mala kupeny aj davkovac UM, tak som uz mala presne namerany pocet odmeriek

shaula
18. črc 2009

Pietra, proč mě tak jednoduchá věc nenapadla taky? 😕 Holt mateřská demence 😀 😀 😀

soanpe
18. črc 2009

já mám taky od narození termosku v pohotovosti a dávkovač sassy. má 4 oddělění na jednotlivé dávky a mnipulace s ním jednou rukou 😎

shaula, shaula... zrovna ty, která si víš se vším rady 😲 😀 😀 😀

shaula
18. črc 2009

Soanpe, no jo, nikdo není dokonalý 😀 Nevěděla jsem, že existuje nějaký dávkovač, to je asi dobrý vynález! I když stejně poslouží i nějaký dobře uzavíratelný kelímek nebo něco podobného... Případně mě teď napadlo nasypat UM přímo do lahve, když vodu nosíte v termosce...

vrana
18. črc 2009

shaula, dřív jsem taky mívala UM v kelímku, ale ten dávkovač je lepší, vejde se ti tam několik porcí najednou, jukni http://www.batolata.cz/detail.php?zbozi=221624

a jinak jsem mívala horkou vodu v 0,5 l termosce a zvlášť v kelímku studenou a namixovala jsem si to akorát na pitelnou teplotu

a nebo je ještě jedna varianta a to jsou lahvičky od tommee tippee - můžeš mít teplou vodu přímo v lahvi a mlíko rovněž v lahvi ale v samostatném obalu, takže není rozpuštěné ve vodě, a lahev selou v termoobalu. kuk http://www.matysek.cz/pece-o-deti/krmeni/-/tomm...

zukab
19. črc 2009

tiez som to riesila davkovacom mlieka, kde sa zmesti niekolko porcii. popripade je super vynalez (bohuzial na SK som to nevidela predavat, typicke....) cestovne balenie mlieka pre deti. objem to ma cca 200 ml, je to ako maly dzus. to som mala doma stale, ked som vedela, ze niekam ideme a nechceli sa mi balit flase s vodou, atd.

atrami
19. črc 2009

kacci,
ja som to riešila jednoducho. Mala som termosku s prevarenou ešte teplou vodou a flašku s vychladnutou vodou, vyvarené flašky, radšej viac, dávkovač mlieka. Mliečko som si zarábala potom podľa potreby. Mala som vyhliadnutých pár miest, kde som mohla kŕmiť. Materské centrá, reštaurácie a podobne.

shaula
19. črc 2009

Atrami, to jsi musela asi chodit s krosnou, že? 😀 (Jen vtip, nic ve zlém, vím, že to není jednoduché 😉 ). Krmit se dá kdekoli, i venku na lavičce (samo v solidním počasí, v mrazech ne🙂

kacci
autor
19. črc 2009

holky, díky,ta termoska je geniální nápad..

lienka79
19. črc 2009

nosila som v termoske horucu vodu a vo flasi na krmenjie prevarenu studenu vodu a ked bol cas papania, zriedila som na pozadovanu teplotu a mliecko zarobila cerstve

gabinaf
19. črc 2009

Já jsem malého vůbec nekojila, protože jsem neměla mlíko, ale jezdila jsem s ním od začátku i na celý den pryč a taky jsem to řešila termoskou. Vždycky jsem si vzala do dávkovače o dávku víc, vzala jsem i o flašku víc, kdyby mi jednu dávku nedal celou nebo se něco stalo. Nikdy nebyl problém. 😉 S těma dvojčatama máš snad aspoň větší košík pod kočárem, aby se ti to tam všechno vešlo 😅

blandik
20. črc 2009

Já jsem si do krmících láhví dala teplejší vodu, ale ne vřelou, aby se tam nevyloučily nějaké špatné látky - přeci jen je to plast. Naplnila je doplna, před podáním jsem ulila přebytečnou vodu. Strčila do termo tašky od Aventu -ty čtyři ho'dky to vydrží relativně teplé. UM zvlášť nadávkovala do kelímků. Te'd k tomu přihodím ještě kelímky s příkrmy, kelímky s kaší a taky beru jednu dávku navíc, co kdyby. A jedem bez potíží na výlet. Někdy beru tu vodu prostě studenou a nechám si ji a taky příkrmy ohřát v nějaké hospodě. NOrmálně v mikrovlnce doma nic neohřívám, ale na výletě jednou za čas se to přežije.

lucijja
21. črc 2009

my tiez fungujeme na termoskach... 🙂

smajlik
22. črc 2009

ahojky, přesně jak píšou holky - mám Bebu naměřenou zvlášť v kelímkách, sebou termosku s vroucí vodou a 0,5 l lahev se studenou a pak to dám dohromady, aby byla akorát k pití ... a neboj se, všechno tohle včetně 240 ml lahve od Aventu s dudlíkem se mi vejdou do malého kufříku, asi 15x 25 cm , to si sama vychytáš

kacci
autor
23. črc 2009

smajlik, a to namícháš tu vodu a pak tam teprve přidáváš Bebu? Nikdy jsem to neměřila, ale píší, že se rozpouští ve vodě 40-50 stupňů a to je určitě víc, než než akorát na pití, ne? Já ji doma rozmíchávám v teplejší a pak ochlazuju na normální pití...

shaula
23. črc 2009

Kacci, a ty snad ty stupně měříš? 😀 Já jsem vždycky Bebu rozpouštěla ve vodě přímo na pití a rozpustila se krásně. Tam se akorát nemají ty stupně překračovat kvůli těm probio nebo jakým bakteriím.

sylvar
23. črc 2009

termoskou nebo nestle mlíkem v krabičce 😉

kacci
autor
23. črc 2009

shaulo, vím, že se v pohodě rozpustí, jen jsem nevěděla, jestli ta vyšší teplota nemá nějaký význam...
V porodnici nám dávali Bebu z lahviček už hotovou, našla jsem ji teď na netu, je v balení 32 x 90 ml, netušíte někdo, jakou to má trvanlivost?

shaula
23. črc 2009

Jednu prázdnou skleničku mám doma, ale je tam napsáno jen "minimální trvanlivost do: viz údaj na víčku", takže neporadím...

usounek25
24. črc 2009

Ahoj, my jsme též na UM. Vždy když někam jedem, tak buď je to tak, že se stihneme třeba vrátit do dalšího krmení anebo si prostě vezmu teplou vodu do láhve ze které malej pije, dám do termoobalu a do lahvičky od výživy si odměřím počet odměrek mléka. A taky už jsme to několikrát udělali tak, že jsme ani teplou vodu nebrali a požádali jsme někde někoho, aby nám tu flašku přihřál v mikrovlnce, naposledy třeba v ZOO, skočili jsme do stánku a bylo to. Dneska už skoro všude mají mikrošku a většinou ti vyhoví. Anebo jak radí holky výše, vzít si vodu do termosky a pak prostě namíchat mléko.

jituskak
24. črc 2009

kacci, prosím, kde jsi našla tu bebu na cestování. nevím, pod čím to mám hledat. díky.

matilko
24. črc 2009

Ja to riešim tak, že mám zásobník na UM, kde sa dajú nameriať 4 dávky, čo je super. Takže prevarenú vodu nalejem do lahvičky a dám do termobagu od Aventu, vydrží asi 3-4hodiny na dosť dobrej teplote. Inak beriem termosku. Zajtra ideme na výlet a poprvé s príkrmom, takže si ho doma hodne ohrejem, dám do termabagu a pocestujeme 🙂 myslím, že malá to spapká aj studené, keby čosi...

porubenka
25. črc 2009

Kacci, ja sa chcem len spytat, preco odstriekavas mliecko? Pises, ze deticky kojis, potom dokrmis a o pol hodky odstriekavas mliecko. Mozno preto potom nemas mliecka na dalsie kojenie,hm? Alebo odstriekavas preto,aby sa Ti mliecko viac tvorilo?

andy80
25. črc 2009

dělala jsem to stejně jako pietra. Horkou vodu do termosky, 0,5l kojenecké studené vody a dávkovač s mlékem a vždy jsem udělala čerstvé mlíčko. Když jsme jeli na výlet na celý den, tak jsem brala víc lahviček.

kacci
autor
25. črc 2009

Porubenko, snažím se je přikládat, ale bohužel nic nevytáhnou (na váze neměřitelné). Už jsem to ale bohužel omezila tak na 1x denně a pouze odstříkávám, aspoň mám přehled, kolik vypijí - střídám krmení Bebou a odstříkaným mlíčkem.

shaula
25. črc 2009

Kacci - obrať se na Annag, určitě ti poradí, jak se s tím poprat. Obecně ale není dobré krmení střídat - vždycky bys měla zkusit kojení + dokrm.

kacci
autor
25. črc 2009

shaulo, moc ráda bych dělala všechno "správně", mám samozřejmě načteno, "jak by to mělo být", ale realita je s dvojčátky trošku jiná. Bohužel ani nespí zároveň, pokud spí jedno, nespí druhé a musím se mu nějak věnovat, aby nebrečelo..kromě toho se taky potřebuju najíst, napít (o spánku nemluvím, delší než hodina stejně nehrozí)...a oni dudlali klidně i půl, tři čtvtě hodiny a když jsem je pak zvážila a nebyla tam žádná změna, tak jsem málem plakal vzteky (nebo vyčerpáním?). Takhle je to pro nás všechny jednodušší, nemusí křičet hlady, mlíčko je za chvíli k dispozici a všichni si víc odpočinem

shaula
25. črc 2009

Kacci, jo, já to znám, taky mám dvojčata 😉 Prošla jsem si úplně tím stejným, co ty (nestejný spánek, každé krmení zabralo 1,5 hodiny, snídala jsem ve tři odpoledne, v noci jsem naspala max. 4 hodiny celkem,...) Chci tím jen říct, že přesně rozumím, jak to myslíš. Ve třech měsících se mi povedlo se dokrmu zbavit úplně, nabízela jsem, ale kluci ho už odmítali. Ale hodně plakávali, tehdy jsem si byla jistá, že prdíky, dnes ze zpětného pohledu si říkám, že možná měli i trochu hlad... 😔 Ale zase kdyby měli hlad, tak si vezmou to UM... Fakt nevím 😅

fim
25. črc 2009

Taky se hlásím k postupu s termoskou s horkou vodou, pak lahvičkou s vychladlou vodou, prázdnýma lahvičkama a dávkovačem. Takto jsem mohla lítat venku celý den. Akorát termoska tu teplotu neudržela tak optimálně, takže původní poměr 1/3 horké vody a 2/3 studené se postupně měnil na půl napůl, až ten zbytek jsem třeba lila celej z termosky. 😉
Zpočátku jsem byla strašně vzteklá, kolik toho musím tahat a jaká je to nespravedlnost, že nemůžu kojit, pak už jsem se jen smála, že jiní vytáhnou prso a já vybalim vercajk přes celej stůl. 😀 Ale hlavně, že jsem si poradila a prcek byl spokojenej. 😵